Polacy ! Nie dajmy się zwariować

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

(…) O ile w Polsce mamy kryzys tożsamości narodowej, większość społeczeństwa jest spodlona i zsowietyzowana, to u naszych wschodnich sąsiadów przejawia się ten problem powiększony do n-tej potęgi. Tożsamość i siła duchowa narodu jest tam o wiele mniejsza, szczególnie na Ukrainie wygląda to katastrofalnie, tam wszyscy myślą o tym jak stamtąd uciec albo jak, zostając, zabezpieczyć się jakimkolwiek (zazwyczaj nielegalnym) interesem.

Jeżeli znalazłyby się na Ukrainie jakieś grupy interesu, nieważne jakiego pochodzenia, także postkomunistycznego, które widziałaby, że jej bezpieczeństwo jest zagrożone przez wpływy rosyjskie, to Polska powinna w tę grupę zainwestować (…)

Źródło : Portal Arcana, wywiad z Jerzym Targalskim 24.10.2012 r  pt. ” „Jeśli Rosja połknie Ukrainę to się udławi” – dokończenie wywiadu z dr. Jerzym Targalskim: tym razem o Ukrainie i obowiązkach Polski wobec Wschodu ]]>http://www.portal.arcana.pl/Jesli-rosja-polknie-ukraine-to-sie-udlawi-dokonczenie-wywiadu-z-dr-jerzym-targalskim-tym-razem-o-ukrainie-i-obowiazkach-polski-wobec-wschodu,3331.html]]>

 

Jakiś czas temu postanowiłem założyć bloga na Niezależnej. Pomyślałem wtedy, że będzie to odpowiednie miejsce prezentacji tekstów, służących przede wszystkim ukazywaniu swoich poglądów na temat bieżącej sytuacji w Polsce i komentowania  spraw dla Polaków istotnych.  Pierwszy, bezpośredni  kontakt z administratorem strony „Nasze blogi” niestety nie wypadł najlepiej i zraził mnie do tego stopnia, że nawet napisałem w tej sprawie do red. Sakiewicza.  Poszło wtedy o prewencyjne i chamskie ze strony administratora , którym okazał się właśnie Jerzy Targalski, napomnienie w mailu,  cyt.

i prośba - ks. Isakowicz ma ogromne zasługi ale niestety ma ideą fix na punkcie UPA na 100 art. tylko w 2 nie poruszył tej tematyki. Nie rzyczymy sobie śżadnej nagonki na Ukraińców tutaj. Są teraz ważniesjze sprawy niż pomaganie Putinowi w rozgrywaniu Polaków i Ukraińców.” *( *pisownia oryginalna)

A poszło o co ?

Ano o to, że : cytuję moją odpowiedź :

w nagłówku mojego autorskiego bloga, którego adres Panu przesłałem jest informacja o obchodach rocznicy tragedii na Wołyniu, którą tam grzecznościowo zamieściłem. Nie rozumiem skąd u Pana przekonanie (zapewne prewencyjne), że mam zamiar prowadzić "nagonkę na Ukraińców". Nigdy nie miałem zamiaru prowadzić takiej nagonki i również nie prowadzi jej Ks Isakowicz- Zaleski. Należy odróżniać nację narodowościową od struktur  partyjnych lub wojskowych, a takimi były właśnie struktury UPA. Widzę, że ma Pan problem z takim rozróżnieniem.

Tak więc przygoda moja z „Naszymi blogami” skończyła się wraz z chęcią podania informacji o obchodach rocznicy tragedii na Wołyniu

Smaczku tej historii dodaje fakt, że w tym czasie, dokładnie 9 lipca 2012 roku, ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski publikował jeszcze swoje teksty na łamach Gazety Polskiej i portalu Niezależna, nie wiedząc jeszcze, że za jego plecami trwa rozgrywka, mająca na celu uczynienia zeń persona non grata w tych mediach, co też w niedługim czasie zostało uczynione.

 

Kilka miesięcy po tym, na portalu Arcana ukazał się natomiast wywiad z Jerzym Targalskim, z którego fragment cytowany jest na samym początku i który niejako mnie oświecił w kwestii intencji i poglądów przez niego reprezentowanych, oraz , co się później okazało również przez Tomasza Sakiewicza.

Nie mam nic do poglądów, bo każdy ma prawo je mieć i artykułować publicznie, ale jeśli za poglądami idzie obrażanie Polaków, oraz pęd do robienia interesów z każdym, nawet z ukraińskimi postkomunistami, to oznacza, że mniej tu chodzi chyba o polską rację stanu, a bardziej chyba o interesy i poklask.

Wtedy jednak, w 2012 roku nie było to jeszcze tak oczywiste, jak sam zająłem się tematyką Smoleńska i na jakiś czas nie śledziłem tego, co na temat Ukrainy pisze GP i Niezależna, a przynajmniej nie w takim stopniu, by uczciwie do tego nawiązać w formie konkretnego tekstu.

Przez kilka ostatnich dni, za sprawą nagonki na ks Isakowicza, uzupełniłem jednak swoją wiedzę w temacie i po solidnym przejrzeniu źródeł, informacji i komentarzy postanowiłem głębiej przyjrzeć się intencjom niektórych osób, a także ich działaniom w sferze medialnej oraz politycznej.

Wnioski są bardzo smutne, bo prowadzą do jednej zasadniczej konkluzji. Część środowiska GP i Niezależnej przestało (być może nigdy tego nie robiło) uczciwie i obiektywnie przedstawiać rzeczywistość, pełniąc rolę niezależnego medium informacyjnego, a stało się samodzielnym tworem, usiłującym robić polityczne interesy, na wzór normalnej partii politycznej.

W tym miejscu można byłoby powiedzieć, że GP i Niezależna reprezentuje głównie interesy największej partii opozycyjnej jaką jest PiS, ale nie jestem o tym przekonany, zwłaszcza, jeśli to, co wyczyniają obecnie osoby redagujące te media, powoduje skutek wprost przeciwny.

 No bo jeśli się dobrze zastanowić,  czy politykowi takiemu jak Jarosław Kaczyński zależałoby na skłócaniu środowisk prawicowych choćby poprzez ataki na ks. Isakowicza - Zaleskiego,  jako osoby wokół której gromadzi się tak liczna rzesza osób, których rodziny dotknęło ludobójstwo na Kresach ?

 Czy Jarosławowi Kaczyńskiemu byłoby na rękę szukanie konfliktu z innymi środowiskami prawicowymi, które na łamach GP i portalu Niezalezna nazywane są piąta kolumną ?

Czemu mają służyć bezkrytyczne ataki na Ruch Narodowy, szukanie wszędzie agentów Putina, nazywanie ludzi na forum swołoczą, tylko dlatego, że mają inne poglądy ?

Dla przykładu można zapoznać się z niektórymi komentarzami pod ostatnim z „tekstów” Niezależnej w którym posłużono się tak prymitywna manipulacją, że nawet GW zrobiłoby to lepiej. Spisałem te wszystkie komentarze, które nie zostały poddane moderacji, choć w każdym uczciwym i przede wszystkim patriotycznym portalu, każdy kto pisze coś takiego powinien wylecieć na zbity pysk z forum bez możliwości powrotu

Kilka cytatów w których podkreśliłem najbardziej obelżywe określenia :

ajawiem | 03.01.2015 [00:25]

Ten ksiądz pracuje dla Rosjan. To Rosja jest wrogiem a nie Ukraina.

Mavoy | 02.01.2015 [20:35]

Junta W.Putina, bardziej podoba sie ks.Zalewskiemu? Prawdą jest, że Ukraińcy mordowali Polaków całymi osadami, wioskami, ale nie można wspierać Rosji, takimi wpisami i wypowiedziami. Bo Rosja i jej zwolennicy to wykorzystają z bezwzględnością czekisty.

GenesisX | 02.01.2015 [19:35]

Isakowicz musi tak gadać, bo jest Ormianinem, a dla Armenii Rosja jest jedyną gwarancją przetrwania wobec nawały tureckiej, która jest otoczona. Ale pozostali kresowiacy aktywnie działając w kremlowskiej agenturze po prostu zdradzają polską rację stanu, którą jest niepodległa Ukraina, o czym głośno mówił juz Piłsudski!

Ten ksiądz to ruski troll | 02.01.2015 [19:08]

Nie umie wyjść poza sprawę masakry wołyńskiej. Wiadomo, że trzeba o tym mówić i Ukraińcy muszą uznać swoją winę.
Isakiewicz przedstawia Ukrainę i setki lat historii tylko i jedynie w jednej pigułce : Banderowcy, Banderowcy, Banderowcy, rzeź wołyńska, rzeź wołyńska, rzeź wołyńska, Banderowcy, Banderowcy, Banderowcy i tak cały czas.

Wspólna historia dwóch narodów jest trudna, to jednak nie tylko ludobójstwo wołyńskie. Kozacy przez wieki służyli Polsce, przelewali za nią krew. Zdaje się, że też i pomagali Piłsudskiemu, czy nie ? Warto było by o to zapytać historyków.

Polacy z kolei tłumili powstania ludowe na Ukrainie i dokonali nie jednej rzezi ludu ukraińskiego. Pod Beresteczkiem wyrżnęli wg różnych źródeł około 100 000 żołnierzy Chmielnickiego. Tego
jednak ten ksiądz nie chce pamiętać.

I rzeczywiście. Jego poglądy są echem propagandy Kremla. A przecież o co chodzi na tej Ukrainie ? Oni tam walczą o sprawiedliwość i suwerenność, o samostanowienie. Walczą o wolność, walczą o swoją własność. Dlaczego to się temu księdzu nie podoba ? A może to nie jest żadny ksiądz tylko ruski agent w sutannie ? Jakby nie było, z jego tekstów wynika, że nie jest człowiekiem sprawiedliwym i obiektywnym. Ukraińcy bowiem byli dla Polaków okrutni, ale Polacy dla Ukraińców takimi byli też.

Marszałek | 02.01.2015 [19:05]

Bandera podczas tragedii wołyńskiej był w obozie koncentracyjnym, a później walczył nie z Polakami tylko z kacapami i na Ukraine jest znany właśnie z tego. Do tego nie wiadomo czy Wołyń to nie dzieło NKWD w celu skłucenia Polaków i Ukraińców

y | 02.01.2015 [18:32]

Jeżeli popiera rosyjską agresję na Ukrainę to znaczy, że to człowiek Moskwy.

y | 02.01.2015 [19:10]

ruski wyluzuj bo ci klawiatura czaszkę zgrzeje, ty się kacapie odjeb od mojej opinii, jak jesteś ruskim ścierwem to twoja sprawa nie tykaj mnie złamańcu putina. To putinowski ksiądz on jest jak ci terroryści co mordują cywilów na Ukrainie.

poronia | 02.01.2015 [17:19]

Coś podejrzanie mało miłosierdzia okazuje ten ksiądz, my tu u nas znamy takich co to bezlitośnie pałkami i czołgami chcieli nas nawracać, a teraz w tv przez zaciśnięte zęby, z nienawiści do nas, sączą słowa miłosci. Tzn źe my mamy ich kochać ale nie na odwrót.
Śmiedzi mi tą samą wiarą, bolszewicką!

gość z Anglii | 02.01.2015 [17:11]

Czy ktokolwiek i kiedykolwiek odnalazł i przejrzał w IPN akta tego księdza? Bo ja jestem pewien że ten człowiek jest umaczany w kontakty ze starym układem z PRL-u i jeżeli tak cieplutko wyraża się o Moskwie a ZIEJĄC TAK OGROMNĄ NIENAWIŚCIĄ DO UKRAIŃCÓW to niestety jestem pewien że człowiek ten ma bardzo brudne sumienie i serce.Nie wiem ,nie zna jego rodziny ale żadnej lekcji patriotycznej i historycznej nie wyniósł z domu.A szkoda,bo gdyby poczytał historię Polski to by wiedział że słowa Piłsudskiego są tak samo aktualne jak 100 lat temu odnośnie wolności Polski i Ukrainy.Ale czy ten człowiek wie co znaczy słowo OJCZYZNA I MIŁOŚĆ DO NIEJ?Bardzo wątpię!

Genia | 02.01.2015 [17:17]

Właśnie chciałam to napisać, ale mnie wyprzedziłeś, nie jeden raz pisałam ,że ten ksiądz mi się nie podoba, czytałam ten wywiad z Panią Anią, dziwię się bardzo, że TV Republika i gazety prawicowe pozwalają mu na pisanie artykułów. Takie same zdanie mam o Dziennikarzu Ziemkiewiczu, to jest" kret" w mediach prawicowych.

gosc | 02.01.2015 [16:41]

Bożę Kochany ,chron nas od takich zbójnikow jak ten. W naszym kraju wypływa coraz więcej tych zdechłych ryb, wypływają juz przez 7 lat ale jak widzimy tą bolszewicką chorobą jest tak wielu zarażonych. Wysłannik Boga powinien wzywać do pomocy pokrzywdzonym a szczegolnie ofiarom wojny a nie krytykowac innych ,ktorzy tą pomoc udzielają. Przeszłosc nalezy rozliczyc w całosci i wiedział o tym prezydent Kaczynski, wie o tym prezes Kaczyński ,wie rownież o tym redaktor Sakiewicz. Ten klecha dobrze się kwalifikuje do dróżyny ,która powita namiestnika Rasji.

dobry Gość | 02.01.2015 [16:31]

pomagając ukrainie pomagamy ofiarom ruskiej wojny
a "ksiądz" z tvnu nie jest wiarygodny

Ewa Gilles | 02.01.2015 [16:27]

Obrońcy GURU KACAPSKIEJ SEKTY - ISAKOWICZA-ZALESKIEGO pięknie się tu dziś dekonspirują. Niestety Polska nie posiada obecnie kontrwywiadu nacelowanego na ujawnianie kacapskich agentów. Szkoda, bo funkcjonariusze mieliby co czytać.

RYSK | 02.01.2015 [15:42]

ten ormiański przyjaciel kalmukow zapomnil jednak,iz rannymi i zabitymi przez jego przyjaciol kacapskich sa również ukraincy z karta POLAKA ,CZY POCHODZENIA POLSKIEGO--o nich tez zabrania się martwic; coz to za ksiądz--to radzej pop moskiewskiego namaszczenia..

Ewa Gilles | 02.01.2015 [16:22]

"Talking Minds" - kolejny kacapski agent, który bezwzględnie tępił Prof. Kieżuna, a teraz broni GURU KACAPSKIEJ SEKTY.

kiler51 | 02.01.2015 [15:23]

nie wiem co sądzić czy zlanie go przez esbecję daje takie efekty uboczne czy był to tajny pomagier komunistów,a teraz sie dopiero ujawnił. Odebrany rozum czy agentura kremala?

rylkos | 02.01.2015 [15:41]

Wg mnie On ma jednak wypaczony umysł. On zawsze będzie nienawidził Ukrainy i Ukraińców, ze względu na sytuacje w jego rodzinie sprzed wielu lat, gdzie UPA robiło największe zło z możliwych kilku, ale akurat zło od UPA najbardziej ks. Zaleski kojarzy. Ale tym bardziej to źle o Nim świadczy, tym bardziej stał się pachołkiem przydatnym Moskwie w obecnych zawirowanych czasach.
Choroba bardziej niż agentura - choć pewności do jednego i drugiego nikt nie ma.

RYSK | 02.01.2015 [17:12]

ten nienawistny ksiądz nie może być zadnym sumieniem---wiedz ,iż na tych kresach wymordowano prawie cala FAMILIE REDAKTORA M SAKIEWICZA--porównaj ich podejście do ukraincow i UKRAINY dnia dzisiejszego...na temat WOLYNIA już rozmawial SP.Kaczynski--WLASNIE JUMU UBLIZAL TEN NIBY KSADZ..

Szanuje księdza Zalewskiego za jego działania w kierunku upamiętnienia ofiar banderowców ale to co mówi dziś naprawdę jest całkowicie oderwane od rzeczywistości.

czarna mamba | 02.01.2015 [15:08]

Agentura działająca od lat, albo mają na wielebnego mocne haki. A swoją drogą to ciekawi mnie jaki stopień ma ów pop, bo tam na wschodzie to każdy sołdat. Abp.Michalik 2 lata temu, też walił do dachu jakiemuś pałkownikowi..

V | 02.01.2015 [14:30]

"Ksiądz" był bardzo aktywny i promowany w POstsowieckich mediach. Teraz już wiemy dlaczego. Nawet internetowi POstsowieccy klakierzy rzucili się POd artykułem do ratowania reputacji swojego człowieka.

yon | 02.01.2015 [14:22]

Isakowicz-Zaleski jest marionetką Kremla to agent sterowany z Moskwy. To samo Braun, Korwin-Mikke, Rozenek i ludzie Tuska. Polską rządzi ruska agentura. Ten ksiądz to człowiek Putina.

Szpila | 02.01.2015 [14:02]

Ten duchowny zawsze miał odmienne poglądy. Nic dziwnego, że tak się wypowiada. W końcu sam nie wie czego chce, albo działa jako V kolumna?

RYSK | 02.01.2015 [13:49]

ten ormiański przybleda, wierny kacapom do grobowej deski, jest ostatnim człekiem ,który może być księdzem---nawet dzialalnosc w bractwie sw.Alberta nie zasłoni jego nienawiści do zwykłych ukraincow...zapomnial jednak ,iż ruscy mordercy zabili stokroć więcej dzieci, kobiet i mężczyzn tylko za to ,iż byli POLAKAMI...WLASNIE TO SAMO Z UKRAINCAMI ROBIA DZIS JEGO KALMUCCY PRZELOZENI; hanba mu dozgonna...

Ewa Gilles | 02.01.2015 [20:40]

Nie wycieraj sobie kacapskiej mordy religijnymi tekstami i nie używaj Imienia "Jezus Chrystus" nadaremno. Chrystus jest zawsze z tymi, którzy cierpią ucisk i zniewolenie. Dziś jest z mieszkańcami Donbasu. Uważaj, żeby Chrystus Pankrator nie pokarał cię za kacapskie bluźnierstwa, ciebie i tego księdza patriotę z KGB - siewcę zbrodni i nienawiści.

Ewa Gilles | 02.01.2015 [14:03]

Masz racje. ISAKOWICZ-ZALESKI to żaden ksiądz - to GURU RUSKIEJ SEKTY.
Z niego taki ksiądz jak z Kopacz i HGW - baletnice, albo zakonnice, a z Komorowskiego prof.Miodek (abstrahując od agenturalnej przeszłości, która raczej nie dzieli).

Marszałek | 02.01.2015 [13:48]

Ależ tu się kacapów nazlatywało by bronić tej kremlowskiej pacynki. Jak na wezwanie. Zaraz pewnie pojawi się główny oficer prowadzący Mommo/Max. KACAPY WON Z POLSKICH PORTALI!

sekator | 02.01.2015 [13:48]

Skompromitował się, jako duchowny!. Skompromitował się, jako człowiek!. Panie Zaleski, czas zrzucić sutannę, wziąć kałacha i strzelać do potencjalnych banderowców. Dobry UPA-szka, to martwy UPA-szka!. Kreml nagrodzi!...

żal | 02.01.2015 [14:00]

Dobry UPA-szka, to martwy UPA-szka!. Kreml nagrodzi!...

święte słowa :)

gość | 02.01.2015 [14:06]

to bucu jedź na wschód i się dowiesz - od dawna miałem podejrzenia, że ten "duchowny" ubecka ustawka , wtyka do rozwalania Kościoła od wewnątrz...

Niemiec | 02.01.2015 [14:00]

To skorzystaj dupku z rady i wejdz na strone tego pozal sie Boze ksiedza!Link do strony ma na dole tekstu!
tak sie jakos zawsze sklada ,ze ten czlowiek uaktywnia sie tylko wtedy gdy zagrozone sa rosyjskie interesy ( a pomoc Ukrainie i ukraincom / wszyrtkim ukraincom bo o wolna Ukraine walcza obywatele Ukrainy ktorzy swoich przodkow maja w Polsce,Rosji,Zakaukaziu i.t.d. bo I Rzeczpospolita taka byla/ te interesy narusza) !!!!!
Jeden z prokuratorow IPN-u powiedzial kiedys,ze warto by bylo zajac sie zagadnieniem tzw.nielegalow,ktorych radzieckie sluzby specjalne umiescily zaraz po II Wojnie Swiatowej w Polsce wykazujac szczegolne zainteresowanie tzw.Ziemiami Odzyskanymi,a w szczegolnosci sierocincami.Tylko idiota ( a ruscy idiotami nie sa) nie skorzystalby z takiej okazji! A koloratka wzbudza w nas polakach zbyt czesto niczym nie uzasadnione zaufanie ! Tak juz zostalismy wychowani,ale nie oznacza to ze nie mamy prawa byc krytyczni wobec osob podpierajacych sie autorytetem instytucji jaka reprezentuja! Instytucji a nie wiary i wartosci,ktore reprezentuje chrzescianstwo bo odmawianie pomocy rannym dalekie jest od tego co glosi nasza religia! Zreszta kazda religia,a ludzie tylko wypaczaja zasady milosierdzia!
Mowi ci cos przypowiednia o Samarytaninie!? Nie to poczytaj Nowy Testament!Tylko lajdak i zly czlowiek moze nawolywac do czegos podobnego! Zreszta sp.Anna Walentynowicz nie miala do tego czlowieka za grosz zaufania i chyba miala racje! Zawsze mowilem ( i pisalem na tym forum nie raz nie dwa),ze jego historia z pobiciem i uwalnieniem sie z wiazow SB brzydko pachnie bo inni ksieza jakos tyle " szczescia" nie mieli! No moze trafili na fachowcow ( na ich nieszczescie) a pan Isakowicz na amatoorow z SB !?

awa | 02.01.2015 [14:17]

Bo to jest odpowiedź na pełną nienawiści propagandę wojenną księdza. Rozumiem, że ksiądz chce, żeby banderowcy zniknęli z powierzchni ziemi. Hasło ks. Popiełuszki "Zło dobrem zwyciężaj" jest mu najwyraźniej obce. A putin, który wymordował setki tysięcy Czeczeńców, ale także polskiego Prezydenta i innych Polaków, putin, który kłamie z każdym słowem, wydaje mu się mniej groźny dla Polski niż banderowcy!!! Może dobrą radą dla księdza byłoby właśnie nie wtrącać się w sprawy polityczne, zostawić je politykom, skoro tak jest rozemocjonowany, a po prostu za wszystkich się modlić? Byłby z tego pewnie większy pożytek, bo tak diabelscy pomocnicy putina aż fikają z radości,czytając wypowiedzi księdza, co widać i w komentarzach na tym portalu. A co do tematów ukraińskich dobrze jest posłuchać wyważonych opinii prof. Andrzeja Nowaka.

rylkos | 02.01.2015 [13:31]

Bo On oszalał dla niej(Rosji)...
A księdza i wiary w Nim mało, jak w popie proputinowskim...
Szkoda tylko że news spóźniony.

Ewa Gilles | 02.01.2015 [13:25]

Od dawna było jasne, że księżulo Isakowicz-Zaleski jest ruskim agentem. Wszystkie jego wypowiedzi na to wskazywały. Niestety chciano mnie 2 czy 4 lata temu zlinczować na tym forum za taka opinię. "Lustro weneckie" odgrażało się, ze mnie zniszczy i wytępi. A jednak! Marna ro satysfakcja, że z takim opóźnieniem czas weryfikuje moje słowa. Wiele szkód ten "duchowny" wyrządził Polsce.

rylkos | 02.01.2015 [14:06]

W obecnym czasie ks. Isakowicz-Zaleski działa i mówi "pisząc" na korzyść Rosji Putina.
Oczywista oczywistość.

Jeśli ktoś uważnie przyjrzy się najbardziej aktywnym komentującym, przejrzy historię portalu, to zobaczy, że te byty internetowe pojawiają się zawsze wtedy, gdy trzeba dokonać aktu kamienowania kogoś, kogo Niezależna uzna za swojego przeciwnika. Bytom o tych nazwach wolno wszystko i nigdy ich wpisy nie są moderowane, w przeciwieństwie do niektórych, w tym autora niniejszego tekstu, który próbuje spokojnie i bez emocji polemizować z treścią tekstu. I niczym, powtarzam, kompletnie niczym nie różni się ta forma eliminacji niechcianych komentarzy i „moderowania” dyskusji od gadzinówek typu GW, czy tez paru znanych powszechnie portali, na których niektórym „wolno więcej”

Ale to jeszcze nie wszystko. Otóż okazuje się, że niektóre z wymienionych tutaj „bytów” okazują się być bardzo „pożytecznymi” idiotami, zwłaszcza jeśli ich komentarze zasługują na zacytowanie w najbardziej „poczytnych” i „opiniotwórczych” mediach jakimi jest np. portal Gazeta.pl.  Wrzucając w wyszukiwarkę nazwę bytu np. Ewa Gilles, czyli osoba która ma najwięcej do powiedzenia w kwestii ruskich agentów objawia się nam taki oto przykładowy artykuł : "To samobójstwo polityczne". Prawicowi czytelnicy krytykują propozycje PiS-u ws. in vitro” w którym czytamy : "Temat in vitro jest na tyle kontrowersyjny, że nie należy go teraz poruszać. To samobójstwo polityczne" - pisze Ewa Gilles.” Po czym następuje znane wszystkim czytelnikom GW rozwinięcie tematu pod wiele znaczącym tytułem : „Nie każdy chce żyć jak katolik” w którym już bez ogródek przedstawione są opinie zatroskanych o wolność wyznania forumowiczów Niezależnej. Pożyteczni idioci ? Bynajmniej.

Nie inaczej jest z „Naszymi blogami”. Teksty blogerów pojawiają się w różnych egzotycznych miejscach. Jeśli wrócimy do artykułu z którego pochodzi zaprezentowany na początku cytat przeczytamy w nim również apel Jerzego Targalskiego :

„ Drodzy Ukraińcy!

Są na świecie ludzie, których interesy są zbieżne z Waszymi interesami o ile uznacie, że w Waszym interesie jest niezależność od Rosji. Można się z nami kontaktować przez portal mediawest.info.”

Po wejściu na przywołany portal ukazuje się  stworzona, a jakże w Drupalu, rosyjskojęzyczna strona z tekstami z Niezależnej, GP, GPC, oraz Naszych blogów – nie wiem tylko, czy teksty są tłumaczone i publikowane za zgodą autorów czy też nie. Ciekawe jest natomiast to, że taka strona nosi już znamiona próby uprawiania polityki przez osoby bliżej nieokreślone dla rosyjsko, czy ukraińsko-języcznego odbiorcy, choć oczywiście w zakładce „o nas” można się dowiedzieć iż :

 Mediawest.info співпрацює з видатними аналітиками, журналістами та експертами. Czyli w tłumaczeniu : Mediawest.info współpracuje z czołowymi analitykami (zapewne pan Targalski), dziennikarzami (pewnie pan Sakiewicz) oraz ekspertami (bliżej nieokreślonymi i nie wiadomo od czego).

Media czy polityka

Uważny obserwator zwróci zapewne uwagę na to, że żadni poważni dziennikarze nie angażują się w politykę. Jest to oczywiście założenie utopijne, bo w czasach współczesnych, a w szczególności w okresie, gdy jedna z partii politycznych uprawia monopol polityczny w Polsce, część dziennikarzy pełni rolę cygli władzy, skutecznie używając rozwijanej od lat propagandy.

Ale w tym miejscu pojawia się nowe zjawisko, które ja zauważam i być może nie jestem w tym odosobniony. Nazywam to syndromem Michnika. Dlaczego Michnika? Ano dlatego, że jest to postać, która od lat wpływała i wpływa na scenę polityczną a tym samym na politykę wewnętrzną i zewnętrzną Polski. Może obecnie już nie tak jak onegdaj, gdy z namaszczenia nadredaktora powstawały rządy, ale choć słabnąca, siła jego pisma i kontaktów odciska piętno na naszej rzeczywistości, czy tego chcemy, czy nie.

Jednak zjawisko to, w przypadku mediów tzw. Niezależnych przybiera trochę inny, moim zdaniem równie niebezpieczny kształt. Otóż okazuje się, że zwolennicy tego medium tworzą dość pokaźne zaplecze opozycji, a jego główni twórcy przestali pełnić rolę li tylko zarządczą, a stali się sami aktywnymi, coraz bardziej, graczami politycznymi.

Na czym opieram taki wniosek ?

Odpowiedzi jest kilka. Pierwsza z nich, to bardzo duża aktywność nie tylko w mediach, ale i poza nimi. Uczestnictwo w życiu publicznym, samodzielne organizowanie przedsięwzięć związanych z organizacją uroczystości, marszów, spotkań i to w wielu krajach świata. (czy redaktor naczelny np. Wprost prowadzi tego typu działalność ?)

Kształtowanie świadomości społecznej za pomocą wszelkich dostępnych narzędzi medialnych, wskazywanie „co mamy robić” oraz „czego nie mamy robić”, wskazywanie przy tym tych którzy nie mają racji (vide np. : Isakowicz, Bosak, Braun) i tych , którzy rację mają (vide redakcja GP i Niezależnej).

Tworzenie atmosfery nieufności i tym samym precyzyjne „naznaczanie” tych, którzy „nie są z nami”

Co ciekawe, biorąc pod uwagę obecne, negatywne relacje pomiędzy RN a PiS, to nie wynikają one z niechęci wzajemnej sympatyków obu ugrupowań (sam jestem sympatykiem obu frakcji o zgrozo ! a także paru jeszcze innych pomniejszych, którym zależy na Polsce) tylko na wzajemnym medialnym szczuciu, którego ktoś jest przecież inspiratorem (samo się przecież nie zrobiło)

Na dowód przedstawiam dwa krótkie teksty jeden z niezależnej, a drugi z portalu Prawy. Warto zapoznać się również z komentarzami :

]]>http://niezalezna.pl/54133-manipulacja-w-rekach-bosaka-ruch-narodowy-atakuje-agnieszke-romaszewska]]>

]]>http://ruchnarodowy.org/robert-winnicki-opisuje-skandaliczne-zachowanie-mediow-powiazanych-finansowo-z-p]]>

 

Teraz warto odpowiedzieć sobie na pytanie. Kto na tym wszystkim zyskuje, a kto traci ?

Czy zyskuje PiS, „dowalając” Bosakowi z pośrednictwem „Niezależnej” i oskarżając przy okazji cały Ruch Narodowy tekstem opartym na jednym wpisie z Twittera ?

Czy może zyskuje Ruch Narodowy, poddając w wątpliwość rzetelność mediów prawicowych i wskazując na ich powiązania finansowe z PiS ?

Otóż nie zyskuje z nich nikt, oprócz…, a jakże (!) jednego medium, które umiejętnie podsycając spór nie tylko tworzy dobry materiał na kolejne teksty, ale przy okazji „globalizuje” sytuację, przenosząc niesnaski na szeregowych sympatyków obu ugrupowań.

Krótko mówiąc scenariusz podobny jak w przypadku Ks. Tadeusza, gdzie spór pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami napędza koniunkturę medialną i podsyca, a także (niestety) kreuje świadomie nienawiść wśród środowisk ogólnie nazwanych patriotycznymi.

Gdyby zastanowić się nad scenariuszem połączenia sił środowisk patriotycznych, skupionych zarówno wokół PiS, jak również Ruchu Narodowego, kresowian, kibiców, związków zawodowych i wielu wielu innych, w tym niezdecydowanych i zniesmaczonych medialnymi przepychankami, okazałoby się, że jeśli wyeliminować kreację świata narzucaną nam przez media i samozwańczych ekspertów od polskiej polityki, można bardzo szybko nie tylko zdefiniować podstawowe problemy Polaków, ale również błyskawicznie zmienić scenę polityczną, wraz z usunięciem z niej wrzodów, które od dawna w niej mącą, wykorzystując wzajemne antagonizmy swoich elektoratów.

Zdefiniowanie wartości

Co w chwili obecnej jest najważniejsze dla większości naszych obywateli ? Jest to pytanie, które jest kluczem do zmian naszej rzeczywistości;

Na pierwszym miejscu postawiłbym bezpieczeństwo, bo bez niego nie można budować i tworzyć nowej, lepszej rzeczywistości. Czy bezpieczeństwo zapewni nam dostawa broni i pomoc militarna Ukrainie ? A może dogadanie się z Putinem i odstąpienie z popierania Ukrainy, niegodzenie się na sankcje itd. ?

Nic z tych rzeczy, bo ani jedno, ani drugie nie zapewni Polsce bezpieczeństwa zewnętrznego. Każdy wybór w tym przypadku jest zły, bo stawia nas po jednej ze stron w sposób bezpośredni i nieprzewidywalny na przyszłość. Pomoc militarna (ale także polityczna) może skończyć się bezpośrednim atakiem Rosji, która pod pretekstem zaangażowania militarnego Polski w konflikt, jeśli nie bezpośrednio, to w inny sposób nas zaatakuje przy znikomym wsparciu naszych „przyjaciół” z Brukseli lub Waszyngtonu i atak ten wcale nie musi nastąpić dzisiaj tylko wtedy, gdy Rosja będzie do tego przygotowana, a sytuacja polityczna również będzie dla niej korzystna.

Pójście w „układy” z Moskwą również już przerabialiśmy i myślę, że jeden „Układ Warszawski” w zupełności nam wystarczy.

Co więc zrobić ? Ano jest chyba jedna rada. Korzystać z upływającego czasu i bez względu na sytuację międzynarodową po prostu podnosić zdolność bojową polskiej armii, biorąc pod uwagę okres wieloletni i zagrożenia największe z możliwych, nie oglądając się na międzynarodowe sojusze, traktowane jedynie jako uzupełnienie zdolności bojowych.

Co powinno być na drugim miejscu na liście potrzeb i celów ? Również bezpieczeństwo, ale tym razem wewnętrzne, podnoszone równolegle z bezpieczeństwem zewnętrznym. Oznacza to całkowitą reformę służb, ale także reformę wymiaru sprawiedliwości wraz z weryfikacją funkcjonariuszy publicznych i wymianą przysłowiowych postubeckich „chwastów” na ludzi o nieposzlakowanej opinii. Oznacza to nie mniej nie więcej lustrację i weryfikację służb.

Kolejne zadanie i cel – bezpieczeństwo energetyczne. Powinny powstać projekty długoletniej przebudowy polskiego systemu energetycznego, których celem będzie jak największe uniezależnienie się od zewnętrznych źródeł dostaw surowców energetycznych, oraz maksymalna dywersyfikacja zasobów pozostałych.

No i cel zasadniczy dla naszego normalnego życia. Podniesienie jego jakości w sposób radykalny. To zaś oznacza likwidację państwa biurokratycznego, inwestycje w polskie projekty, tworzenie polskiego kapitału, innowacyjność, uproszczenie i zmiany prawa gospodarczego, zmiany w edukacji, ochronie zdrowia, ale przede wszystkim stworzenie warunków dla polskiej przedsiębiorczości i ograniczenie ekspansji koncernów międzynarodowych, żerujących na polskich pracownikach.

Czy te wartości i cele, które tworzą szkic pełnego programu odnowy naszego kraju są dla większości Polaków akceptowalne?

Odpowiedź na pytanie pozostawiam czytelnikom ? Zwłaszcza tym, którzy są w stanie zrozumieć, że jest to ostatnia chwila aby spróbować się zjednoczyć, bez względu na „kreowaną” sztucznie nienawiść.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (14 głosów)

Komentarze

alter ego GW czy to papierową czy internetową, sam sobie szkodzi.

Vote up!
8
Vote down!
-1

cui bono

#1458620

Niestety, ale pogrązają się w rzeczywistości która sami stworzyli. Smutne...

Vote up!
1
Vote down!
-1

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#1458813

..pięknie wypatroszyłeś tych gapotalibów , a łowienie "ruskich agentów" na tym forum przypomina sabat czarownic:))...GP to tzw media koszerne light, zrobine dla zagospodarowania prawicowego rządu dusz...powtórzę za Tobą ...Polacy nie dajcie się zwariować...pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1458633

Dziękuję Trybeusie i równiez serdecznie pozdrawiam !

Vote up!
2
Vote down!
-2

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#1458814

Niegdyś uważałem, że PiS i GP współpracują, ale potem sie przekonałem, że chyba nie do końca, bowiem GP ewidentnie działa na szkodę PiS. Agresywnośc tego środowiska jest typowa dla żydostwa (Wildsteina popisy z knajpie), zresztą daleko nie trzeba szukać. Komentarze, które zacytowałeś, świadczą o tym, że duża część czytelników niezaleznej, to schizofrenicy, a ta schizofrenia rozprzestrzenia się jak wirus i są nia infekowane inne portale (vide działalność tutejszych zwolenników banderyzmu), ale to nie jest zjawisko nowe.

W mojej opinii GP w pewnym momencie stanie sie partią, a tym samym pośle PiS w niebyt, ale głównym celem sakiewiczowni, są media, a przede wszystkim telewizja publiczna.

 

Pozdrawiam!

 

PS. Zjednoczenie na tym etapie jest niemożliwe. Środowiska żydowskie w doskonały sposób zabezpieczają teren przed taką ewentualnością.

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1458638

...piszesz:"W mojej opinii GP w pewnym momencie stanie sie partią, a tym samym pośle PiS w niebyt, ale głównym celem sakiewiczowni, są media, a przede wszystkim telewizja publiczna."

..dodałbym jeszcze, ze PiS, jako partia nie ma za bardzo mediów sobie przychylnych, środowiska GP skutecznie skłóciły środowiska RM i Tv Trwam z Pisem ...vide "ruskie nadajniki"...więc też przyznaję Ci rację co do obalenia PiS-u przez  GaPotalibów...pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1458645

Czy jestem przewrażliwiona? Księgarnia Gazety Polskiej zajęła miejsce księgarni wojskowej. Tak "przez niechcący"?

http://vod.gazetapolska.pl/4739-prawdziwe-ksiazki-zapraszamy-do-nowej-ksiegarni-gazety-polskiej

Vote up!
6
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1458649

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Moja córka otrzymała na własnośc mieszkanie w Polsce po oficerze LWP (teść) czy to też miąłoby jakieś znaczenie,

może ją uprzedze o czymś o czym jeszcze nie wiem

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1458652

Uprzedż córkę, że nie ma nic za darmo

Vote up!
5
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1458980

Ależ wiem to doskonale (moja kasa), sporo postępowanie spadkowe kosztowało:-)))))))

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1458982

Odnoszę wrażenie, że coraz więcej ludzi tak mysli. Co do PiS - ta partia wymaga bezwzględnego oczyszczenia, a przede wszystkim odsunięcia wielu "dobrych doradów" i "ideologów". Jesli tego nie zrobią będzie kolejna klęska wyborcza. Być może teraz to jeszcze nie nastąpi, ale jeśli w tych wyborach PiS -owi ni uda się zbudować rządu z większościa parlamentarną to będzie koniec tej partii. Powiem więcej, uważam, że działając umiejętnie RN ma bardzo duże szanse stać sie za kilka lat poważną siłą polityczną. Nie sypię tego z rękawa, po prostu rozmawiam z ludźmi, którzy mi to mówią i którzy mają serdecznie dosyć politycznych przepychanek napędzanych przez media. Czy mam słuszność, okaże się. 

Pozdrowienia !

Vote up!
4
Vote down!
-1

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#1458818

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wydaje mi się , że za bardzo skupiamy się na partiach i partyjnych rozgrywkach.Potrzebujemy Polaków,którzy utworzyliby partię pro-polską,która skupiałaby tych polityków ,którzy dbaliby przedewszystkim o narodowy interes.Obawiam się jednak ,że nawet gdyby się udało taką założyć to i tak w systemie demokratycznym polegnie.Pozostaje nam liczyć na trzęsienie ziemi albo potop...bo Sodomę i Gomorę już mamy.Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1459015

Kto to powiedział kiedyś o ś.p. Lechu Kaczyńskim, że już nigdy nie zagłosuje na niego i wzywa innych do tego samego?

 

Czy to przypadkiem nie ksiądz Isakowicz Zaleski?

Dlaczego ja go nie lubię? Bo jest fanatykiem, któremu Polska dała schronienie, a on jej ubliża.

 

I tyle.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458742

Pozwolisz, ze się nie zgodzę z Twoja argumentacją, bo ona dotyczy czegoś zupełnie innego, niz to o czym napisałem. Nie widze niczego zdrożnego w różnicy pogladów, a nawet nawoływaniu do takich lub innych zachowań - byle by sie to mieściło w granicach cywilizowanych i przede wszystkim uczciwych zachowań. Ja sam mam swoje zdanie na temat polityków, ich działan lub zaniechań i nie sa to bynajmniej poglady, które nie moga ulec zmianie. Ale bronie przede wszystkim godności człowieka jako takiego, który nie zasługuje na taki stek wyzwisk. Przykro mi, ale na to mojej zgody nigdy nie będzie, podobnie jak na wyjątkowo perfidna manipulację i oszczerstwa. 

Jeśli chodzi o to co napisałeś na samym początku. Miałem okazję o tym rozmawiać w Ks. Tadeuszem osobiście, a nie za pośrednictwem mediów. Jego poglądy sa mi znane bezpośrednio od niego samego. Moge sie z nimi nie zgadzać, ale to nie daje mi prawa do szkalowania i krytykowania bez dania racji. Tym się różni fanatyzm od racjonalnych poglądów, a przede wszystkim od umiejętności dialogu, którego widac brakuje paru osobom.

Nie zakładam, że Cię przekonam o słuszności takiego rozumowania, ale wiedz, że moja opinia wynika z kontaktów zarówno z jedna jak i druga stroną a także  formy tych kontaktów. 

Cenzura prewencyjna moich komentarzy jest natomiast najlepszym przykładem fanatyzmu redakcji prowadzącej portal, bo nikomu nie ubliżyłem, broniąc czci człowieka i nie godząc sie na tak parszywą manipulację, w przeciwieństwie o tych, którzy posłużyli się najgorszymi epitetami, których nie możesz nie dostrzegać. Gorzej, jesli uważasz, że takie zachowanie jest słuszne.

Vote up!
6
Vote down!
-3

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#1458747

Są dwa czynniki, które sprawiają że irytują mnie dyskusje na temat antysemityzmu czy banderowców. Po pierwsze jest to timing a po drugie dysproporcja nadmuchana osobistymi idiosynkrazjami.

Nie widzę nic nadzwyczajnego w zjawisku antysemityzmu, ale widzę potrzebę ostrożności związanej ze zbrodniami holocaustu.Zbytnie koncentrowanie się na spiskach Żydów oceniam jako efekt słabości intelektualnej, niezdolnej do zmierzenia się ze złożonośćią materii politycznej i uciekania się do błędnych wyjaśnień personalnych. Nie znoszę też maniery środowisk żydowskich używającej szantażu holocaustem do uzyskiwania korzyści czy to politycznych czy też materialnych. Te czynniki razem wzięte sprawiają, że zachowania Polaków stają się podatne na zewnętrzne manipulacje.

Podobnie dzieje sięz kwestiami ukraińskimi - tu szczególnie istotny jest timing. W momencie gdy Ukraina pada ofiarą rosyjskiej agresji trzeba wykazywać większą wrażliwość. Także należy pamiętać, że demonstrowana przez pewne środowiska narodowe zapalczywość jest absolutnie kontrproduktywna i szkodliwa dla interesów polskich. Dlatego nie dziwię się nastawieniu niektórych redaktorów ze środowiska Gazpolu, którzy nie dość, że się muszą borykać z naciskiem postkomuny, to jeszcze są atakowani przez domorosłych specjalistów szafujących uproszczonymi i szkodliwymi koncepcjami.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1458764

Bardzo trafny komentarz. Szkoda tylko, że w takic sytuacjach emocje musza uchodzić rykoszetując  po drodze, a przy okazji sa bardzo zaraźliwe. Jeden wie o co chodzi, reszta tylko cos usłyszała, ale mordy drą wszyscy. Dlatego też w wiekszości, próby rozmów na takich mało kameralnych portalach jak Niezależna (w tym przypadku Niepoprawni to dla mnie odpowiednik małej knajpki prowadzonej przez sąsiada, gdzie w większości każdy sie zna) kończą się słownym mordobiciem. To raczej nie Ritz polskich mediów, tylko bardzo duża stodoła, gdzie każdy może wejść i robić za patriotę. A jak emocje poniosą, to wali na odlew, nie patrząc na skutki.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#1458823

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n bój sę gzpl.Krk krkw k n wykl.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Verita

#1459012

Wynikiem  są poglądy  przekraczające granice

Wielu przydałby się na głowę kubeł zimnej wody

Sprawiłby otrzeźwienie i może dodał urody

Każdy temat ma różne podteksty w sobie ukryte

Więc patrzmy z rozsądkiem dbając o Rzeczypospolite

Pozdrawiam i gratuluję opracowania

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1458808

Jak zawsze trafnie. Wielkie dzięki. Ja mam manierę do dłużyzn Ty świetnie opisujesz za pomoca kilku słów. Pozdrowienia !

Vote up!
5
Vote down!
-1

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#1458824