Zamach w Smoleńsku – dowody na wyciągnięcie ręki cz. I

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Gdy morderca chce ukryć przed śledczymi dowody popełnienia zbrodni posługuje się sprawdzonymi metodami zacierania śladów. Myje, lub wyrzuca narzędzie zbrodni, sprząta miejsce dokonania morderstwa, podrzuca fałszywe ślady, sugerujące śledczym, że przestępstwo popełniono z innych powodów niż te prawdziwe, stwarza sobie alibi. Gdy morduje z zimną krwią, stara się, aby jak najmniej śladów pozostawić, używa rękawiczek, zakłada nowe ubranie, myje się przed dokonaniem zbrodni, by z cząstek jego naskórka nie udało się pobrać materiału genetycznego. Po zabiciu ofiary pali swoje ubranie, a zwłoki pakuje do foliowego worka i zakopuje tak, by długo nikt nie mógł ich znaleźć, lub rozkawałkowuje zwłoki i topi fragmenty ciała, obciążone kamieniami w wielu miejscach jakiegoś stawu, glinianki, rzeki, czy jeziora.

Gdy jednak śledztwo jest prowadzone prawidłowo, najczęściej udaje się odtworzyć przebieg zdarzenia, a na podstawie poszlak i zeznań świadków, a także bezpośrednich dowodów przestępstwa , oraz poszlak, udaje się wytypować potencjalnego mordercę – szczególnie wtedy, jeśli śledczy prawidłowo, ze zgromadzonego materiału dowodowego, odczytają motyw popełnienia zbrodni. Gdy uda się wreszcie złapać zbrodniarza, a czasem poszukiwania trwają latami, następuje długi proces udowodnienia winy, w którym już tylko od prawników zależy, czy winny zostanie skazany. Prokurator, na podstawie materiału zgromadzonego w śledztwie, sporządza akt oskarżenia, a adwokat oskarżonego, za wszelką cenę usiłuje obronić swego klienta przed odpowiedzialnością karną, posługując się wszelkimi możliwościami przewidzianymi w prawie. A najważniejsza zasadą prawa jest w tym przypadku to, że dopóki oskarżonemu, ponad wszelką wątpliwość nie udowodni się winy, pozostaje on osoba niewinną.

Czy po dwóch latach możemy już coś powiedzieć o tym, kto jest sprawcą zamachu pod Smoleńskiem. Z prawnego punktu widzenia nie, bowiem śledztwo jeszcze się nie zakończyło, a więc nawet nie doszliśmy do etapu, w którym komukolwiek można postawić zarzuty umyślnego działania w celu spowodowania katastrofy lotniczej i skutkiem tego zabicia 96 osób znajdujących się na pokładzie tego samolotu. Tego jeszcze nie możemy zrobić, ale na pewno możemy już powiedzieć, że morderca postąpił i postępuje nadal zgodnie z modelem postępowania, analogicznym do typowego działania w przypadku celowego i przemyślanego popełnienia zbrodni.

Skala zbrodni jest większa lecz praktycznie działania przestępcy są takie same jak w większości tego typu zbrodni o mniejszej skali. Różnica tkwi jednak w tym że „smoleński zbrodniarz” jest jednocześnie śledczym, prokuratorem, adwokatem i sędzią we własnej sprawie.

Motyw i okoliczności

W przypadku śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oraz praktycznie całego sztabu Wojska Polskiego motyw wydaje się oczywisty. Interesy Rosji zostały zagrożone przez polskiego polityka, który odważył się dokonać historycznego kroku i jako prezydent niepodległego państwa zablokował atak Rosji na Gruzję. Tym samym stał się celem numer jeden dla rosyjskich służb. O szerszym kontekście tego motywu pisałem wielokrotnie i nie będę teraz rozwijał tej myśli. Podobnie nie będę teraz pisał o innych, czytelnych motywach rosyjskich służb, które za pomocą swej „długiej ręki” potrafiły wielokrotnie dosięgnąć przeciwników obecnej opcji politycznej, rządzącej Rosją.

Nie mówię tu tylko o politykach, którzy są na „świeczniku”, czyli o prezydencie i premierze federacji rosyjskiej, ale o całej grupie interesu skupiającej się wokół obecnie „rządzących” Rosją. Ciekawe informacje na ten temat można znaleźć choćby w rozmowie z prof. Włodzimierzem Marciniakiem, który doskonale przedstawia mechanizmy rządzenia Rosją w wywiadzie przeprowadzonym dla Gazety Polskiej, do którego obejrzenia zachęcam .

http://vod.gazetapolska.pl/1405-putin-rosja-kgb-analiza-wybitnego-politologa

Ale, o ile można mówić o czytelnych i zrozumiałych motywach Rosjan, które mogły być powodem zamachu na Siewiernym, o tyle same motywy nie wystarczą do tego, aby skutecznie taki zamach zaplanować, zrealizować, a także sprawić, aby nie doszło nigdy do oskarżenia zamachowców. Bowiem zamach na prezydenta niepodległego państwa, będącego członkiem Unii Europejskiej, członkiem NATO nie mógłby się odbyć bez politycznego przyzwolenia pewnych grup, nazwijmy je „trzymających władzę”, ale również grup, które nieformalnie tworzą sieć ponadpolitycznych powiązań pomiędzy sobą, a związane są czymś bardziej namacalnym niż polityka.

Jak silne muszą być te ponadpolityczne powiązania interesów świadczy fakt, że ze znacznie błahszych powodów wybuchały konflikty zbrojne, niż ta tragifarsa śledztwa prowadzonego przez służby rosyjskie. Tylko całkowite zaprzaństwo, jak to zapewne powiedziałby Antoni Macierewicz, może wyjaśniać, dlaczego elity związane z obecną władzą, a także kontrolowane przez ta władzę media, oraz związany z władzą posłuszny elektorat, z, wprost „schizofrenicznym”, uporem próbują udowodnić, że wszelkie prawa fizyki, logiki oraz wielu innych nauk ścisłych przestały obowiązywać od dnia 10 kwietnia 2010 roku.

Jakby wbrew tym wszystkim prawom, na oczach całego świata, dokonuje się największa zbrodnia wobec społeczeństwa Polskiego, któremu „zaprzańcy” chcą odebrać rzecz najcenniejszą – rozum. Przypomina to trochę czasy stalinowskie, w których presja oprawców była tak wielka, że oskarżony o zdradę żołnierz Armii Krajowej mógł, pod wpływem okrutnych tortur, przyznać się nawet do tego, że jest psem w ludzkim ciele.

Ale to było w czasach stalinowskich. Obecnie, wydawałoby się, myślący ludzie, „autorytety” naukowe, dziennikarze którzy przecież kończyli dobre szkoły, zachowują się tak jakby wszystkim, całemu społeczeństwu chcieli powiedzieć – Ludzie, ziemia jest płaska ! Każdy kto myśli inaczej jest niespełna rozumu ! Przestańmy w końcu mówić o przeszłości i zapomnijmy o Koperniku ! Lecz niestety dla nich ta „gra” powoli już się kończy. Nie uda się obronić wielu fałszywych tez, kłamstwa zostały zapisane i zapamiętane, a prawda cały czas, coraz szerszym strumieniem dociera do zwyczajnych ludzi.

Czy można zaprzeczyć, że Rosja postąpiła niegodziwie ze szczątkami ofiar ? Nie można, bo zostało to udowodnione poprzez sekcje zwłok. I choćby wszyscy „zaprzańcy” na wszystkich kanałach telewizyjnych, radiowych i internetowych próbowali zmienić definicję profanacji zwłok, to nie uda im się tego zrobić, podobnie jak zmienić definicji mordu. A definicja profanacji zwłok jest tak samo jednoznaczna, jak jej zapis w prawie karnym.

Czy można udowodnić, że wszelkie czynności zaraz po tragedii, prowadzone przez Rosjan miały charakter zacierania śladów, oraz przyczyniły się do utrudnienia śledztwa ? Oczywiście, że można, bowiem procedury związane z tymi czynnościami są ujednolicone na całym świecie i jakiekolwiek odstępstwo od przyjętej formy prowadzenia postępowania w tego typu „wypadkach” jest jasnym sygnałem dla społeczności międzynarodowej, że strona prowadząca takie postępowanie celowo mataczy, zaciera ślady, niszczy dowody. I na takie postępowanie istnieją również zapisy w prawie międzynarodowym.

Okoliczności zamachu pod Smoleńskiem stają się również coraz bardziej przejrzyste. Zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwy udział wspólników z polskiej strony. Udział ten, w świetle zgromadzonych do tej pory informacji, jest coraz bardziej prawdopodobny. Nikt, bowiem, nie mógłby zaplanować tak skomplikowanej „logistycznie” operacji bez udziału osób, które odpowiedzialne byłyby za przekazywanie aktualnych informacji dotyczących planowania wizyty w Katyniu, listy osób, które wsiadły do samolotu, a także za monitorowanie możliwych, bieżących zmian w przebiegu wizyty.

Mogłoby się wszak zdarzyć, że Lech Kaczyński mógł w ostatniej chwili wybrać inny środek transportu np. z powodów technicznych byłby to rządowy Jak. W takim przypadku plan musiałby uwzględniać zmienne okoliczności. Możliwość taka (przy założeniu zamachu bombowego) daje powody do przypuszczeń, że plan zamachu musiał obejmować także drugi, mniejszy samolot.

Jest to oczywiście tylko teza , wymagająca sprawdzenia, ale prawdopodobnie przyjdzie czas i na to.

W świetle tych okoliczności zupełnie inaczej należałoby się również odnieść do zmiany stanowiska rządu w sprawie zakupu nowych samolotów. Zamiast tego zdecydowano się na rzekomo korzystniejsze ekonomicznie rozwiązanie, jakim było ogłoszenie przetargu na remont obu Tu 154. Kto lobbował za takim rozwiązaniem i kto odpowiadał za wybór oferenta ? Zainteresowanych tymi kwestiami odsyłam do publikacji Naszego Dziennika :

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100914&typ=po&id=po01.txt

Planowanie i przygotowania.

W jaki sposób zaplanować morderstwo w takiej skali, aby być pewnym, że nikt nie przeżyje, a zebranie materiału dowodowego okaże się praktycznie niemożliwe ? Zamach mógł zostać dokonany tylko na terytorium w pełni kontrolowanym przez zamachowców. W tym przypadku jest to teren Rosji. Jakakolwiek próba zamachu na terytorium Polski byłaby bardzo trudna do późniejszego zatuszowania. Sprawca musi mieć pewność, że będzie działał w warunkach najbardziej mu sprzyjających. Planuje więc zamach w taki sposób, aby pod jego kontrolą pozostawały wszystkie „elementy” tej makabrycznej układanki.

Musi mieć „swoich ludzi” wszędzie tam, gdzie scenariusz przewiduje ich uczestnictwo. Czy tych ludzi w fazie przygotowań musiało być dużo ? Sądzę, że tak. Umiejętnie lobbować potrafi jeden człowiek postawiony na wysokim, państwowym stanowisku, który skrupulatnie będzie „naginał” decyzje innych do swoich potrzeb. Musi być to dobry negocjator, niezły mówca o dużej sile przekonywania a jednocześnie człowiek uznawany za postać neutralną, nie wyróżniającą się w swoim otoczeniu.

Ale człowiek ten , nazwijmy go koordynatorem , oczywiście będzie miał pomocników, którzy wykonywać będą jego polecenia – będą zbierać informacje, będą naprowadzać decydentów i polityków na rozwiązania zgodne ze scenariuszem, będą także szantażować, przekupywać, a być może także zabijać osoby niewygodne, lub te, które mogłyby przeszkodzić ich „pracy operacyjnej”.

O takich tajemniczych śmierciach osób, pośrednio związanych ze Smoleńskiem, napisano wiele tekstów. Przytaczam fragment jednego z nich :

Grzegorz Michniewicz. Pierwsza ofiara. Dyrektor generalny kancelarii premiera. Osoba mająca najwyższy status dostępu do informacji tajnych. Jego przełożonym był Tomasz Arabski. Zginął w tajemniczych okolicznościach 23 grudnia tego samego dnia kiedy do Polski powrócił Tupolew z remontu. Wedle oficjalnej wersji popełnił samobójstwo wieszając się na kablu. Wcześniej jednak nic nie wskazywało na taki jego stan. Tuż przed mniemanym samobójstwem dzwoni do żony umawiając się na następny dzień , wysyła esemesy do znajomych. Osoby które go znały zgodnie twierdzą że nie miał żadnych stanów depresyjnych ani skłonności samobójczych. Po jego śmierci w mediach, przecież tak żądnych sensacji, zapada zadziwiająca cisza.

„…Biskup Mieczysław Cieślar. Druga ofiara. Ginie18 kwietnia w wypadku samochodowym. Miał być następcą ks. Adama Pilcha, pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego, który poniósł śmierć w Smoleńsku. Biskup Mieczysław Cieślar był specjalistą od tematyki inwigilacji środowisk protestanckich przez SB. Wedle pewnych źródeł, po katastrofie odebrał telefon od ks. Pilcha. Po jego śmierci, tak niesamowitej gdy kilka dni po katastrofie ginie następca głównego kapelana wojskowego, zapada w mediach głucha cisza.

Szyfrant Zielonka. Trzecia ofiara. Zwłoki w stanie rozkładu zostały wyłowione z Wisły 27 kwietnia. Rok wcześniej szyfrant Zielonka oficjalnie zaginął. Ciało było w stanie rozkładu ,dokumenty zaś przy nim idealnie zachowane. To była ważna osoba w polskim wywiadzie. Miał dostęp do najbardziej tajnych materiałów będących w posiadaniu polskiego rządu. Fachowiec, który szkolił innych, jeden z najlepszych w kraju. Doskonale znał kanały i sposoby przekazywania tajnych informacji. Mimo że sprawa winna była wzmóc najwyższą czujność organów państwowych i mimo że rozkład zwłok kolidował ze znakomicie zachowanymi dokumentami – stwierdzono samobójstwo. Mainstreamowe media nie dociekały.

Krzysztof Knyż operator „Faktów” TVN. Czwarta ofiara. Pracował z W. Baterem. Wedle informacji podanej zdawkowo przez TVN umiera 2 czerwca. Niejasne krótkie komunikaty mówiły o chorobie. Prasa zagraniczna pisała iż został zamordowany we własnym mieszkaniu. Wedle pewnych źródeł sfilmował awaryjne lądowanie Tupolewa na smoleńskim lotnisku co miał na żywo pokazać kanał informacyjny. Faktem jest że materiały telewizyjne z pierwszych chwil, gdy nie było wiadomo jeszcze co się stało i tuż sprzed katastrofy zniknęły. O śmierci Knyża w mediach była i jest cisza.

Profesor Marek Dulinicz. Wybitny polski archeolog. Piąta ofiara. Ginie w wypadku samochodowym w dniu 6 czerwca. Szef ekipy archeologów, która miała w czerwcu wyjechać do Smoleńska. Dulinicz był pomysłodawcą wyprawy, ale też osobą aktywną w staraniach o wyjazd. W tym miejscu wspomnę Państwu tylko jak wyglądał śmiertelny wypadek samochodowy Waleriana Pańki szefa Najwyższej Izby Kontroli z początku lat 90-tych. W oponach było wywierconych setki mikroskopijnych dziurek, które dopiero gdy samochód jechał z dużą prędkością tworzyły zawirowania skutkujące wpadnięciem w poślizg. Tego dnia kierowca prezesa Pańko jechał z szybkością 150/h. Tego nie mogli, nie potrafili wykonać zwykli gangsterzy. To wiedza zastrzeżona dla służb. Po śmierci prof. Dulinicza jak i we wcześniejszych wypadkach na ten temat zapada cisza

Doktor Ratajczak. Szósta ofiara . Nie wiąże się go bezpośrednio z tragedią smoleńską, ale nie można jego osoby oddzielić od jej skutków. Zwłoki dr Dariusza Ratajczaka w stanie rozkładu znaleziono 11 czerwca 2010 w samochodzie zaparkowanym pod Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Świadkowie twierdzą że poprzedniego dnia samochodu na parkingu nie było. Komenda Miejska w Opolu Umorzyła śledztwo mimo że sami policjanci stwierdzili że śmierć nastąpiła 3-4 dni wcześniej. Doktor Ratajczak został wyrzucony z uczelni po opublikowaniu książki, w której cytował niektórych autorów podważających część ustaleń dotyczących holocaustu. Poprzedzone to było nagonką rozpętaną przez opolską „Gazetę wyborczą”. Wiąże się tę śmierć z działalnością ujętego niedługo potem agenta Mossadu. Faktem jest że po 10 kwietnia nastąpiło rozprzężenie rodzimych służb i wzmożona działalność agentury. Zaś śmierć Dariusza Ratajczaka wyraźnie wskazuje na działanie tzw. nieznanych sprawców. Na temat jego śmierci – cisza.

Minister w rządzie PiS Eugeniusz Wróbel. Siódma ofiara. Zaginął 15 października. Poćwiartowane zwłoki wyłowiono z Zalewu Rybnickiego. Wybitny ekspert od spraw lotniczych. Jeden z nielicznych o takiej wiedzy w Polsce. Wybitny specjalista od komputerowych systemów sterowania lotem samolotów. Specjalista od precyzyjnej nawigacji satelitarnej dla lotnictwa. Ekspert przepisów lotniczych krajowych i unijnych. Inicjator powstania Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W latach 1998- 2001 uczestniczy m.in. w opracowaniu projektu prawa lotniczego. To tylko niektóre z kompetencji i osiągnięć ministra Wróbla. Zostaje rzekomo zamordowany przez oszalałego syna. Rodzina min. Wróbla jest jednak rodzina wzorcową – żadnych konfliktów. Syn nie zdradzający nigdy żadnych zaburzeń umysłowych początkowo przyznaje się do winy, potem wypiera się jej. Nie jest osadzony w areszcie i poddawany określonej prawem obserwacji psychiatrycznej jak to ma miejsce w wypadku morderstwa, tylko po jednej rozmowie z biegłym, który stwierdza jego całkowitą niepoczytalność, zostaje zamknięty w ośrodku dla umysłowo chorych. Podobno całkowicie niepoczytalny poćwiartował piłą zwłoki ojca, lecz w pokoju gdzie miało się to odbyć nie ma najmniejszych śladów makabrycznego czynu. Całkowicie niepoczytalny syn w sposób idealny, który byłby bardzo trudny dla osoby zrównoważonej, oczyszcza pokój. Minister Wróbel od początku mówił w prywatnych rozmowach że wrak w Siewiernym nie jest wrakiem Tupolewa którym lecieć miała nasza delegacja. Osobom dla które taka informacja o przekonaniu min. Wróbla zaskakuje i wątpią w nią dodajmy iż Antoni Macierewicz w niedawnym radiowym felietonie stwierdził iż samolot nie uderzył w ziemię i wygląda to tak jakby co najwyżej rozsypał się w powietrzu. Minister Wróbel był członkiem komisji Macierewicza. Te ohydne ćwiartowanie zwłok niektórzy uznają za ostrzeżenie: „Widzicie, będziecie kwestionować oficjalne ustalenia katastrofy, skończycie jak minister Wróbel.” Po jego śmierci zapada cisza, o którą łatwiej tym bardziej że zostaje dokonany mord na Marku Rosiaku, pracowniku biura poselskiego w Łodzi. Niektórzy łączą te dwie śmierci twierdząc iż głośna śmierć Rosiaka miała odwrócić uwagę opinii publicznej od ministra Wróbla….”

Źródło: http://wirtualnapolonia.com/2011/04/19/siedem-tajemniczych-smierci/

Z ustaleń naukowców współpracujących z Zespołem Parlamentarnym, powołanym do wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej wynika, że samolot uległ rozczłonkowaniu zanim jeszcze uderzył o ziemię. Jeżeli hipotetycznie przyjąć, że na pokładzie Tupolewa doszło do wybuchu (lub dwóch wybuchów) co sugeruje coraz większa liczba niezależnych naukowców, to oczywiście pojawia się pytanie, w jaki sposób zamachowcy mogli podłożyć ładunki wybuchowe, jaka była ich konstrukcja i wielkość, gdzie zostały zlokalizowane i w jaki sposób zadziałały. Nie jest oczywiście, z naukowego punktu widzenia, niemożliwe ustalenie siły, jaka zadziałała na kadłub samolotu i jego skrzydło, powodując uszkodzenia, których efektem było rozbicie się samolotu o ziemię.

Naukowcy posiadają wystarczające informacje do tego, aby ustalić moc ładunku wybuchowego, choćby na podstawie analizy przyspieszenia pionowego , zapisanego w rejestratorze parametrów lotu jako dwa wstrząsy działające na samolot jeszcze w chwili gdy Tu 154 znajdował się w powietrzu.

Czy ładunki musiały być duże i czy musiały zawierać znane i najczęściej stosowane materiały wybuchowe ? Sądzę, że nie. Do uszkodzenia skrzydła i jego dalszej destrukcji na skutek oddziaływania sił aerodynamicznych wystarczy niewielki liniowy ładunek kumulacyjny, jaki powszechnie stosują firmy, zajmujące się „wybuchowym” wyburzaniem budynków lub „wybuchowym” cięciem konstrukcji stalowych.

Możliwości, jakie daje obecny przemysł militarny są bardzo duże tylko zupełny laik będzie sądził, że postęp w tej dziecinie kończy się na zastosowaniu dużych ładunków w postaci kostek trotylu, związanych sznurkiem, lub materiałów, które nawet wyspecjalizowane w tym służby mogłyby szybko wykryć.

Dla przykładu posłużę się informacjami ze strony dostawcy tego typu „nowoczesnych” materiałów wybuchowych w Polsce.

„(…)Jednym z rodzajów PBX oferowanych przez naszą firmę jest Primasheet®1000. Jest arkuszem plastycznego materiału wybuchowego opartego na PENT (pentrycie) o grubości od 1 do 8 mm i długości od 3 – 11,5 m (długość uzależniona jest od grubości). Oferowany jest w zrolowanych arkuszach nawiniętych na bębny. Ze względu na jego właściwości, Primasheet®1000 znajduje szerokie zastosowanie w zastosowaniu militarnym jak i komercyjnym (…)

„(…)Primasheet®1000 jest doskonałym narzędziem do ogólnej pracy wyburzeniowej. Posiada łatwość wycinania różnych kształtów i jest stosowany z klejem co powoduje precyzyjne umiejscowienie na przedmiocie. Elastyczny arkusz może zostać użyty bezpośrednio na przedmiocie lub w pewnej odległości podczas jego odkształcania przedmiotu. Primasheet® 1000 znajduje obszerne użycie w utwardzaniu metali. Stale manganu mogą zostać utwardzone przez detonowanie elastycznego arkusza w kontakcie z powierzchnią metalu.(…)”

http://www.griffin-defence.pl/3_materWybuchowe/plastyczne.html

Tu mamy więc przykład zastosowania materiału w postaci cienkiego, samoprzylepnego plastra, który można przykleić niezauważalnie do prawie każdej powierzchni – np. powierzchni zbiornika paliwa w samolocie, wykonując jego planowany remont.

Innym przykładem są liniowe ładunki kumulacyjne .

„(…)Jest to bardzo skuteczny system dla specjalistycznych prac wyburzeniowych, tam gdzie wymagane jest precyzyjne odcinanie lub wykonywanie wyłomów. Ze swoją różnorodnością rdzeni ładunkowych i zdolność to przecięcia stali o grubości od 1/8” do ponad 1”, materiały wybuchowe mogą podczas działań bojowych usuwać lub neutralizować większość przeszkód, skuteczniej i przy mniejszym zużyciu niż C-4. Ze względu na elastyczność, dają wygodę używania, a samoprzyczepność przyspiesza przymocowanie do celu, minimalizując czas wystawienia załogi na działanie czynników zewnętrznych (…)”

http://www.griffin-defence.pl/3_materWybuchowe/kumulacyjne.html

Ten przykład w szczególności pokazuje formę ładunku, która przypomina zwykłą samoprzylepna uszczelkę do okien, a ma moc cięcia konstrukcji stalowych o dużym przekroju –takich choćby jak dźwigar skrzydła.

O możliwości zdalnej inicjacji takich ładunków nie będę pisał, bo o takich rzeczach wiedzą dzieci w przedszkolu, bawiące się samochodzikami zdalnie sterowanymi, kupionymi przez rodziców.

Zastanawiające jest jednak co innego. O ile w bardzo prosty naukowo sposób można postawić wiele tez, łatwych także do sprawdzenia, o tyle „zabetonowanie” większości „gadających głów” jest wprost porażające. Gdy słyszę o „wybujałej fantazji zwolenników teorii spiskowej” nie mogę spokojnie słuchać takich „totalnych imbecyli” którzy maja możliwość „zabłysnąć” swoją „erudycją” w meinstreamowych mediach.

Dochodzę więc do wniosku, że zastosowano tutaj stara metodę manipulacji, jaka jest ośmieszanie tych, którzy dochodzą do prawdy na podstawie nie swojej wybujałej fantazji, lecz dzięki logicznemu kojarzeniu faktów, oraz tytanicznej pracy naukowo-badawczej.

Nie twierdzę, że praca ta nie jest obarczona błędami, ale nie można mówić, że cała koncepcja zamachu opiera się na wyimaginowaniu i fałszywych tezach. Ta nagonka na badaczy niezależnych jest w wyraźny sposób sterowana zarówno przez obecne polskie władze, a właściwie niektórych, wysoko postawionych urzędników państwowych, oraz , co gorsza, a co również widać po scenariuszu informacyjnym „polskich” mediów, jej korzenie sięgają dalej – aż do Moskwy.

Tam właśnie przez ostatnie dwa lata udawali się czołowi politycy polskiego rządu, obecny prezydent, a także osoby bezpośrednio odpowiedzialne za prowadzenie śledztwa po stronie polskiej. Tam właśnie, osoby te otrzymują „wytyczne” od swojego prawdziwego zwierzchnika , jakim jest Federacja Rosyjska z prezydentem, a wcześniej premierem Putinem na czele.

Cdn.

Brak głosów

Komentarze

Muszę wyrazić swoje uznanie Autorowi postu, który z logiczną konsekwencją buduje teorię przyczyn i przebiegu tragedii smoleńskiej. Tekst zaopatrzono końcowym Cdn. i w tym może zawierać się ewentualna kontynuacja dociekań Autora i budowy spójnej teorii nie tylko zamachu, ale wcześniejszego spisku na życie Prezydenta RP i to w szerszym ujęciu niż tylko Rosja i Polska.
Ja jestem zwolennikiem wyjaśniania tej tragedii w ujęciu geopolitycznym, gdyż tylko takie podejście tłumaczy całokształt związanych z nią zachowań osób, instytucji i państw.
Rozpatrywanie polityki mocarstw w kontekście ich ważnych strategicznych interesów(wszak stosunki między państwami, a mocarstwami w szczególności)jest moim zdaniem jedynym realistycznym sposobem tłumaczenia przebiegu zdarzeń na scenie polityki światowej.
Tu kluczowym elementem jest wybór Obamy na prezydenta USA i jego polityka resetu w stosunkach z Rosją. Gdy prześledzimy rozwój sytuacji i poszczególne decyzje i poczynania mocarstw po tym wyborze Obamy, to nie będziemy mieli wątpliwości, że tragedia smoleńska jest konsekwencją tamtych decyzji(zgody Rosji na pomoc USA w załatwieniu ich strategicznych interesów na Bliskim Wschodzie i w Azji i w zamian za zgodę USA,dla realizacji celów polityki Rosji w Europie, polityki w ramach strategicznego partnerstwa z Niemcami w celu budowy przyszłościowej struktury o nazwie Unia Eurazjatycka). Polityka wschodnia L.Kaczyńskiego stała na drodze tej polityki Rosji, Niemiec i Francji.
Dlatego musiał zginąć, bo tak Rosja rozwiązuje problemy w swej mocarstwowej wizji polityki i niech nikt się nie łudzi, że to było zaskoczeniem dla USA, NATO czy UE. To było uzgodnione działanie, i tu mamy wspólników w spisku, którego konsekwencją był zamach.
Piszę o tym od samego początku, od dnia, gdy Łukasz Warzecha napisał na swym blogu na S24 słowo tabu-"ZAMACH".
Słowo to powoli po 2 latach(powoli, za wolno) wchodzi do świadomości coraz szerszych kręgów społecznych.
Ile czasu zajmie zaistnienie w świadomości społecznej słowa- SPISEK(i lista spiskowców, która podobnie jak lista zamachowców, jak powiedział prof. Kazimierz Nowaczyk w wywiadzie dla GP, że po tym co przebadał i co poznał, doszedł do wniosku, że zamach ten nie mógłby być możliwym i bezpiecznym, gdyby nie wspólnicy z władz Polski i że myśl o tym go "mrozi")i jakim szokiem może być dla Polaków.
A ja dodaję, że ten zamach by się nie mógł wydarzyć, gdyby nie zdrada naszych "sojuszników" z USA< NATO i UE. To musi przyznać każdy, kto poważnie analizuje sytuację świata i Europy.
Zapraszam do lektury moich postów na ten temat:
Bronisław Komorowski: „…państwo polskie… zdało egzamin. …”
http://niepoprawni.pl/blog/4430/bronislaw-komorowski-%E2%80%A6panstwo-polskie%E2%80%A6-zdalo-egzamin-%E2%80%A6
„Triumwirat i banda czworga.”

http://niepoprawni.pl/blog/4430/triumwirat-i-ban...

„Geopolityczne determinanty zamachu smoleńskiego”

http://niepoprawni.pl/blog/4430/geopolityczne-de...

„Paralela zamachu smoleńskiego z zamachem w Gibraltarze”

http://niepoprawni.pl/blog/4430/paralela-zamachu...

"TAJEMNICE SMOLEŃSKIE"
http://lamelka222.salon24.pl/389671,tajemnice-smolenskie

"Bajania gajowego przy bigosie, czyli ciąg dalszy łgarstw Komorowskiego na temat miejsca swojego pobytu w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w chwili gdy otrzymał od ministra R. Sikorskiego wiadomość o tragedii smoleńskiej"

http://stan35.nowyekran.pl/index/3

Kariera "drugiego dna" w posmoleńskiej IIIRP.
http://niepoprawni.pl/blog/4430/kariera-drugiego-dna-w-posmolenskiej-iiirp

Byłbym zainteresowany wymianą poglądów na te tematy, a szczególnie na temat teorii spisku globalnego, bo tekst Autora zachęca do poważnej debaty.
Moja teoria wzbudza lęk, przerażenie wielu, "mrozi" ja ujął to KaNo, niedowierzanie "bo to w głowie się nie mieści", bo sojusze, bo UE, bo wspólne wojny z USA i NATO, a gra interesów i nauka z przeszłości(zdrada polskich interesów w tym samym towarzystwie podczas i po IIWS) nikogo nie interesują, bo tak oduraczono społeczeństwo, że jak mówi Pani dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, zostali "zaszczepieni na prawdę".
Pozdrawiam i zapraszam do debaty na argumenty, a nie na sentymenty i utarte schematy myślowe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242866

Będzie mi bardzo miło wymienić poglady w tym temacie, zwłaszcza, że podzielam całkowicie poglądy na temat geopolitycznych uwarunkowań, które przyczyniły się do fizycznej eliminacji polityka otwarcie sprzeciwiającego się dalszej "europeizacji" Polski, ale też sprzeciwiającego się włączeniu Polski pod wpływy moskiewskie (za pośrednictwem zachodnich grup interesu, ściśle powiązanych z "rosyjską wierchuszką"

przeczytam z zainteresowaniem teksty i zapewne będzie wtedy okazja do wymiany myśli w tym zakresie

serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#242878

Interesy tych grup interesu, reprezentują rządy tych państw.
Tak to w realu funkcjonuje(to grupy interesu finansują kampanie wyborcze, np. Obamy), więc i ich interesy realizuje Obama.
Pozdrawiam i cieszę się, że wyrażasz chęć dyskusji na argumenty, bo to w necie rzadkość, królują stereotypy, pyskówki i zwykłe pogaduszki z magla.
Może taka dyskusji zainspiruje innych, którzy potrafią pokonać atmosferę strachu(coś mrozi umysły), boją się utraty bezpieczeństwa itp. motywy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242890

w necie króluje "sensacja" bez analizy przyczyn. Jest dużo krzykaczy. Rzeczywiście "coś mrozi umysły" szczególnie młodych, którzy nie poznali "radzieckiego stylu życia " i mentalności Rosjan, gdy ci jeszcze stacjonowali w Polsce. Ja poznałem - staram się więc myśleć tak jak oni. A przede wszystkim jest to naród bardzo mściwy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#242899

Kilka dni temu, TVP2 nadała około północy film dokumentalny produkcji izraelskiej, o mafii rosyjskiej z okresu jelcynowskiego czyli "walki o majątki rozszarpywanej Rosji".
Metody walki gangów, gdzie trup ścielił się gęsto, są wypisz wymaluj identyczne do tych jakie stosuje Putin(bezwzględna eliminacja przeciwników i konkurentów("nie zabiję ja, to mnie zabiją").W filmie wypowiada się trzech byłych mafiozów(obecnie biznesmenów), którzy znaleźli schronienie w Izraelu(sic!) i we Francji. Dla tych ludzi zabić drugiego człowieka, to jak splunąć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242917

jest dokładnie tak jak mówisz - mam znajomego na Ukrainie - tam tez jest ruska mafia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#242922

Jeżeli ktoś nie dostrzega oznak międzynarodowego spisku musi być kompletnie ślepy. Na temat programu Nowego Porządku Świata (NWO) jego twórcy mówią już otwarcie.
Globalizacja to jeden z etapów tego spisku. Jakkolwiek by tego nie nazywano chodzi tylko o jedno o władzę.
Władzę absolutną dla garstki "wybrańców"
Oni są prawdziwymi panami tego świata. Przez dziesięciolecia konsekwentnie gromadzą środki. Ciągle niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Małemu ludkowi coś tak potwornego po prostu nie mieści się w głowie.
Ludzie którzy stoją za tym szatańskim planem realizują go bezwzględnie krok za krokiem. Nie są idiotami wiedzą dokładnie co robią. NIe cofną się przed niczym.
Oni kreują bądź zdejmują prezydentów premierów oraz innych zarządców.
Na użytek gawiedzi tworzą igrzyska, spektakle, "demokratyczne wybory" których wynik ustalony jest z góry.
Prawdziwi właściciele tego świata mają w swoich rękach banki, rządy, armie, środki masowego ogłupiania, sądy, policję, tajne służby. Zakładają kolejne unie europejska, północno amerykańska, afrykańska w planie. Następnie potrzebny już tylko jakiś katalizator-pretekst (może wojna może inny kataklizm) następstwem którego będzie okazja do stworzenia Nowego Porządku .
To Banksters jak się ich okresla posiadają prawdziwą władzę. To oni przez podstęp stworzyli FED (Federal Reserve System) który jest kartelem prywatnych banków. (nazwa Federal użyta została celowo aby stwożyć wrażenie że jest to instytucja rządowa. Jest ona tak samo prywatna jak Federal Express) Oni mają w swoich łapach World Bank i International Monetary Fund. Bredniami o demokracji, konstytucji czy wyborach mamią mały ludek.
To Banksters mianowali Obame prezydentem kiedy chodziło o rozładowanie narastającego społecznego niezadowolenia. Małym ludkom ponownie dano nadzieję. "Change We Can Believe In" to tylko jeden z pustych wyborczych frazesów na który ludek dał się ponownie nabrać.
I tak co cztery lata. Jak długo jeszcze?

PRZECIEŻ POWTARZANIE TEGO SAMEGO W KÓŁKO I OCZEKIWANIE INNYCH WYNIKÓW JEST OZNAKĄ SZALEŃSTWA.

Podobnie jak dwupartyjny system jest teatrem na użytek wyborców. Przedstawiciele z obu partii skaczą sobie do gardeł kiedy pracują kamery. Po zakończeniu transmisji idą razem na wódkę. Tak więc niezależnie od tego która z partii jest u "władzy" polityka się nie zmienia.
Nie powinien zatem dziwić fakt że obie partie są zaskakująco zgodne przy przegłosowywaniu kolejnych coraz bardziej ograniczających swobody obywatelskie ustaw.
W tym kontekście aktualni polscy zarządcy wybrani nie przez polskich wyborców będą wypełniać polecania swoich mocodawców. Jedno jest pewne rząd który nadużywa władzy ogranicza wolność obywateli i działa na szkodę państwa musi zostać obalony.
Im szybciej tym lepiej.

Vote up!
0
Vote down!
0

PolonUs

#243326

Tak, to jest oczywista, wszystkim znana, dobrze wydedukowana prawda, tylko co z nią zrobić, gdy panuje wszendobylska zmowa??? Wszendobylska tzn. ,,,ze jest wszędzie, gdzie możnaby z tym coś zrobić??? Więc pozostaje walczyć z zaprzańcami do skutku, do zwycięstwa normalności, rzeczy oczywistych??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242871

odpowiedź jest prosta - trzeba mówić, pisać, powielać gdzie się da teksty obnażające kłamstwo smoleńskie, oraz walczyć z tymi, którzy dokonują manipulacji medialnych - na forach, blogach i wszędzie tam gdzie mozna bezkarnie kłamać.
Im nas więcej - tym bardziej słyszalny głos. Odwagi !!!
Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#242881

Ja ze swoimi informacjami od dwóch lat dobijam się do umysłów polityków i dziennikarzy.
W Polsce panuje obyczaj, że reakcją na takie email'e jest milczenie, można powiedzieć za klasykiem: "ani me, ani be, ani kukuryku", w odróżnieniu od obyczajów w innych krajach Zachodu, a nawet w Czechach(na mój email do Prezydenta Klausa dostałem odpowiedź podpisaną przez Jego sekretarza).

Vote up!
0
Vote down!
0
#242892

wszędobylska

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#300921

Profesjonalne zdjęcie - gratuluję.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#242931

z tego co pamietam to jak mial nagle awarie i cala ekipe upchneli wlasnie w tupolewie,tak jakby tylko ten samolot byl przygotowany na zamach.na okeciu musial byc ktos kto doprowadzi do takiej sytuacji ze poleci wlasnie tupolew.  rozdzielenie delegacji moze  o tym swiadczyc ,ktos wasalnie nastawiony musial przeciez przejac wladze. nie wyklucza to tez wiedzy badz wspoludzialu tuska i poplecznikow, poniewaz czesc dygnitarzy z po w ostatniej chwili odwolala swoj udzial. wyglada na to ze dostali tzw cynka.mozna przewrotnie powiedziec ze tusk zawdziecza zycie putinowi

Vote up!
0
Vote down!
0
#242967

 Wydarzenia,które występują w ostatnim stuleciu zaczynają przybierać coraz wyraźniejsze kształty.Dokąd idziemy?.Dla przemyślenia załączam krótką informację.

 

Cele międzynarodowej organizacji:ILLUMINATÓW
Zniszczenie wszystkich istniejących rządów.
Likwidacja postaw patriotycznych.
Likwidacja własności prywatnej (późniejszy komunizm Marksa).
Likwidacja prawa dziedziczenia własności.
Likwidacja rodziny jako podstawowej komórki ludzkiej.
Zniszczenie wszelkiej religii (poza judaizmem).
Stworzenie na gruzach tych sześciu fundamentach cywilizacji, wszechwładnego Rządu Światowego.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#243017

szacunku dla naszego kraju, ale i przy realistycznym spojrzeniu, co do jego pozycji w XX i XXI wieku, dodatkowo osłabianej tym co się dzieje od 1945 r. i od 1989 r., mógł chyba raczej sobie co najwyżej groźnie palcem w bucie pokiwac (jak to ujmuje Michalkiewicz), a nie blokować - i to samodzielnie - jakieś posunięcia Rosji wobec Gruzji (dla wyczulonych: w tej wypowiedzi nie ma nic antypolskiego czy antykaczystowskiego:)). Groźny był natomiast w jakimś sensie, jako wykonawca woli Izraela i USA (w tamtej rzeczywistości politycznej)*, no niech będzie jako: dobry, świadomy swoich celów i chętny do osłabiania Rosji, hipersojusznik Izraela i USA, do tego niezbyt wymagający, ale uważający, ze taki sojusz jest dla dobra Polski.

Tak to pisano w maju 2008 r.:

"Wcześniej, w środę rano, prezydent spotka się w hotelu z szefem Mosadu Meirem Daganem.

..... Następnie prezydent odwiedzi Centrum Begina w Jerozolimie, a wieczorem weźmie udział w obiedzie wydanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych....

Dojdzie też do dwustronnych rozmów Lecha Kaczyńskiego m.in. z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim i Ukrainy Wiktorem Juszczenką."

A w sierpniu 2008 r. doszło do wojny Rosji z Gruzją (z siłami zbrojnymi szkolonymi i wspomaganymi przez Izrael, z ministrami posiadającymi też izraelskie obywatelstwo).

Niewykluczone jest chyba, ze po zmianie sytuacji Rosja mogła chcieć pokazać jak kończą politycy, których ona uważa za wykonawców woli USA w antyrosyjskiej krucjacie, w okresie gdy polityka USA się zmienia i znad wykonawców znika parasol amerykańsko-izraelski. Tak mi się kojarzy, że być może chciano ukarać LK i tzw. polski establishment, a raczej jego część, że jest takim narzędziem (w oczach Rosji, ale i w jakimś sensie w rzeczywistości), nie dotykając mocodawców, bo między wielkimi nie ma takich bojów, chyba, że przyjdzie bój ostateczny. A nawet nie ukarać, lub nie tylko ukarać, lecz przestrzec ewentualnych naśladowców/

A na czym opieram tę tezę - nie bardziej nieprawdopodobną niż inne.:)) ?

Na to wskazywałoby, być może, że lot był w sobotę, a lecieli ludzie głównie z budżetówki, którzy spokojnie mogli polecieć w dzień powszedni. Czyż niedopuszczalna jest teza, że jeśli ktoś planował zamach, to zorganizował tak, by lot był w sobotę, bo nie chciał by zginął zawsze - zdaje się - podróżujący do Katynia z Lechem Kaczyńskim, rabin naczelny RP; w każdym razie ktoś o kogo mogłoby się upomnieć czy wkurzyć międzynarodowe żydostwo (dozwolone jest takie słowo?, chodzi mi tylko o zbiór Żydów) i Izrael.

Na prawdziwość tezy o zamachu - prócz analiz fotoamatora itd - wskazywałaby absencja wielu przywódców politycznych na pogrzebie pary prezydenckiej, jakby z powodu obecności Miedwiediewia, pod pretekstem jakiegoś tam pyłu w powietrzu. Co innego bowiem, nawet dla dzisiejszych skorumpowanych w najróżniejszy sposób polityków z całego świata, jest akceptować  geopolitykę i uwarunkowania, a co innego afiszować się z (niewykluczone, że) zamachowcem.

Jeśli z kolei Ruscy coś wiedzą o 11 września 2001 r. (może np. to, ze w Pentagon walnęła rakieta, a nie żaden samolot), to zdają sobie sprawę, że i swoją wiedzę o 10 kwietnia 2010 r. Amerykanie zatrzymają dla siebie. A jeśli by ją wyjęli po iluś latach, to przyznaliby się do ukrywania prawdy itd

 II. Ktoś wspomniał o filmie o rosyjskiej mafii w izraelskiej tv: a czy tv wspomniała, że ruska mafia, w szczególności ta jej odnoga działająca w USA, ma b. często prócz rosyjskiego, także izraelskie obywatelstwo lub przynajmniej "słuszne" korzenie.:))

Vote up!
0
Vote down!
0
#243335

http://wpolityce.pl/artykuly/26225-tajemnice-smolenska-riposta-pakistan-i-gruzja-w-tle-kto-moglby-dokonac-zamachu-na-niemajacego-szans-na-reelekcje-prezydenta

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#243150

słuszny wniosek

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#243166

Po Smoleńsku miało miejsce jeszcze wiele tajemniczych śmierci osób pośrednio związanych z lotem.
Zastanawiam się jaki związek ze Smoleńskiem miała niby samobójcza śmierć gen.Petelickiego? Wiadomo, że śp.Generał prowadził własne prywatne śledztwo- czyżby był za blisko prawdy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#300874

sądzę, że temat jest bardziej złozony i nie chodzi tylko o Smoleńsk. Ciekawa jest zbiezność wycofania się Amerykanów z eksploracji polskich łupków i podpisanie umów tego samego koncernu z Rosjanami (złoża arktyczne) w tym samym czasie, kiedy gen Petelicki "popełnił samobójstwo"

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#301317

Rosyjski generał tajnych służb "utopił się" na wczasach, inny "się zastrzelił"... Popełnia "samobójstwo" dyrektor gen. d/s marketingu Gazpromu, o tym akurat w polskich mediach ani słowa nie było.
Co wiedział o WSI Lepper, inny zatańczył się na śmierć...
Itd., itp., o ilu (w Polsce, w Europie, na świecie) w ogóle nie wiemy albo wiemy zbyt mało, a to może być istotny klocek w całej układance.

Naczynia połączone... Dlatego masowo wstrzykuje się ludziom paralizator myślenia, niedoucza młode pokolenie, lansuje "tu i teraz" by np. za 50 lat nie było już takich, którzy mogliby tą mozaikę złożyć w całość.

Autorze, czekam na cdn.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#301429