Jak wersja samobójstwa jest prawdziwa ?

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Zebrałem szybko jak najwięcej newsów, bo jutro juz może będzie ustalona linia medialnego przekazu i treść moze się zmienić. Na razie pojawiają się następujące pytania :

1. Była jedna rana i jeden strzał ?

2. Była jedna rana i więcej strzałów ?

3. Było więcej strzałów, ale dziennikarze później ustalili, że była jedna rana ?

4. Było wiele ran i wiele strzałów ?

5. Ciało znaleziono o godz. 18.00,czy o 18.30 ?

Poniźej fragmenty newsów :

Ciało pierwszego dowódcy i założyciela GROM-u znaleziono w garażu na warszawskim Mokotowie z raną postrzałową głowy. Najprawdopodobniej było to samobójstwo, którego powodem mogły być problemy rodzinne. W garażu znaleziono pistolet, z którego prawdopodobnie padł jeden strzał w skroń i łuskę. Na miejscu są policjanci i prokuratorzy, którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności śmierci generała. Funkcjonariusze strzegą dostępu do domu generała, cały teren jest ogrodzony taśmami. Kameralna uliczka na warszawskim Mokotowie jest zablokowana.

źródło RMF FM

Policja dostała zawiadomienie o znalezieniu ciała gen. Petelickiego ok. 18 - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Ciało w garażu apartamentowca na Mokotowie, w którym mieszkał Petelicki, znalazła żona. Obok leżał pistolet i łuska. Generał miał ranę głowy.

źródło Gazeta

W garażu mieszkania na Mokotowie znaleziono zwłoki byłego szefa GROM - generała Sławomira Petelickiego Z wstępnych ustaleń policji wynika, że jego ciało znalazła o godz. 18.30 żona. Zmarły miał ranę postrzałową. Policja i prokuratura bada okoliczności jego śmierci. Niewykluczone, że zastrzelił się z własnej broni. Fakt śmierci generała potwierdził nam Maciej Karczyński, rzecznik komendanta stołecznego policji. - Badamy okoliczności śmierci, na miejscu jest policja - powiedział nam rzecznik policji

. źródło PAP

Generał Sławomir Petelicki, pierwszy dowódca GROM, nie żyje. Dziś wieczorem jego ciało, z ranami postrzałowymi znaleziono na warszawskim Mokotowie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Niezależna.pl jedną z ostatnich osób, z którymi rozmawiał gen. Petelicki był Radosław Sikorski. - Mogę potwierdzić jedynie, że otrzymaliśmy zgłoszenie od członków rodziny o znalezieniu zwłok mężczyzny. Na miejscu są policjanci i prokuratorzy. Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tej śmierci - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński. Z ustaleń portalu Niezależna.pl wynika, że ciało gen. Petelickiego znaleziono w apartamentowcu przy ulicy Tagore. Miejsce zostało zabezpieczone przez policję (mundurowych oraz wielu funkcjonariuszy w cywilu). W okolicy kręci się sporo gapiów, jednak policja nikogo nie dopuszcza. Co jest nieco zaskakujące, nie widać było wojskowych mundurów, czy funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

źródło: Niezależna

Otrzymaliśmy zgłoszenie od członków rodziny o znalezieniu zwłok mężczyzny. Na miejscu są policjanci i prokuratorzy - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński. Jak podaje portal gazeta pl. jego ciało znaleziono z ranami postrzałowymi w garażu na warszawskim Mokotowie. Informację o samobójczej śmierci gererała potwierdziła już w radiu TOK FM policja.

źródło TVP Info za Gazeta

16.06. Warszawa (PAP) - Generał Sławomir Petelicki, twórca i pierwszy dowódca GROM, nie żyje. Jego ciało, z raną postrzałową głowy znaleziono w garażu na warszawskim Mokotowie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do służb, wiele wskazuje na samobójstwo. Ciało, w garażu domu, gdzie mieszkał Petelicki, znalazła jego żona. Zabezpieczono broń, z której prawdopodobnie padły strzały - dowiedziała się PAP. "Mogę potwierdzić jedynie, że otrzymaliśmy zgłoszenie od członków rodziny o znalezieniu zwłok mężczyzny. Na miejscu są policjanci i prokuratorzy. Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tej śmierci" - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

źródło PAP

Policja potwierdziła w rozmowie z reporterem Radiem TOK FMinformację o śmierci generała. - Petelicki zastrzelił się w garażu swojego domu. Znalazł go jeden z członków rodziny i to on poinformował policję - mówi nieoficjalnie jeden z funkcjonariuszy. Policja zabezpieczyła broń, z której prawdopodobnie padł strzał.

żródło :TOK FM

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A w telewizorniach cisza, czekają na właściwą wersję, a nawet nad nią pracują.

Dzisiejsze billingi Bronka, Donka, Waltera i wielu innych byłyby bezcenne.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266305

PS

Jeżeli ciało wg PAP znalazła o 18.30 jego, żona, która następnie powiadomiła policję, co zajęło jej na pewno kilka minut, to ciekawe jest,że TVN 24 informację dnia podał już o godz 19.17, wraz z przygotowanym artykułem.

Zaiste, szybko ci dziennikarze działają ! Ale TVN podał akurat godz. 18.00.

Ktoś chyba tutaj mija się z prawdą

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gen-petelicki-nie-zyje,258786.html

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#266307

Trzy informacje szczególnie istotne:

1. Spotkanie z Sikorskim - rozumiem, że niepotwierdzone w innych doniesieniach.

2. Potwierdzające się w wielu doniesieniach miejsce: garaż apartamentowca (sic!!!).

3. Brak żandarmerii wojskowej.

Dobry, szybki research. Gratuluję!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266308

screenowałem ile się dało.

jutro się przekonamy jaka wersja zostanie ustalona

pozdrowienia i dobrej nocy
jutro będzie intensywny dzień ;)

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#266316

A cala "nocna zmiana", jak ja nazywam, we Wroclawiu... na spotkaniach przedmeczowych.

Ciekawe, czy garaze apartamentowca i sam apartamentowiec byly monitorowane ?

W koncu nie mieszkal tam zwykly Kowalski, tylko tworca jednostek specjalnych  naszego zawodowego ( ;) ) szwejostwa.

* zazdroszcze Ci spokoju, i tego, ze... nie podniecasz sie meczami euro 2012 ;)

pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#266327

Ale chwileczkę.

Nawet jesli okaże sie ze to był jeden strzał to tak jak 2 lata temu pewien oficer zachodnich służb specjalnych powiedział: "takie samoloty nie rozbijają się" - tak i dzis możemy powiedziec z taka samą pewnoscią: tacy ludzie nie zabijaja się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266331

Zabijają się czasami. Ale na pewno nie w garażach apartamentowców. Petelicki zawsze przywiązywał wagę do spektakularności swoich działań...publicznych. Wybrałby atrakcyjniejszą scenografię.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266334

Otóz własnie że nie.

"Zabijaja się " i to na potege, wyłacznie w takim duzym kraju na wschód od Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266343

Nie kwituj tego formułką "otóż właśnie, że tak". To trochę dziecinne. Odnieś się może lepiej do drugiej części mojego komentarza? ;-)

Na pewno nie wyłącznie ;-))), choć w ostatnich dwóch latach GRU odnotowała znaczące straty ;-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266352

że odniosłem się do tego co niezgodne z faktami. Do nonsensu, czyli owej drugiej cześci komentarza, nie odnosiłem się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266374

Możesz to udowodnić, że się nie zabijają. Bo ja mogę, że się zabijają. Są na to dowody nie tylko w literaturze fachowej i medycznej, ale i bezpośrednie.

Jak się okazuje, nie tylko na Smoleńsku się najlepiej znasz, ale i na służbach oraz wojsku. Czekam na kolejne talenta.

Porażające.

Fakty, a nie konfabulacje i czcza polemika.

Nonsens, o ile pamiętam to Twoje drugie imię.

Mój komentarz jest, jak najbardziej ad persona, ale tylko z powodu Twojego amatorskiego ataku na innego komentatora.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266398

na leczenie cudzych kompleksów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266438

Nie wymagam od Ciebie świadczenia usług terapeutycznych.:-))). Oczekuję natomiast odpowiedzialności za słowo. Określenie stwierdzenia, że oficerowie służb też się zabijają, mianem nonsensu jest nonsensem :-))).

Co wcale nie oznacza, że wierzę w samobójstwo Petelickiego. W pierwszym wątku @kryski w tej sprawie napisałem, że wszelkie hipotezy są uprawnione, natomiast wszelkie wszelkie wnioski są nieuprawnione. Na razie. Jak to się ladnie mówi, Czytaj ze zrozumieniem Nurni! :-)))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266445

obowiązuje dowcip który pojawił sie przy okazji okolicznosci samobójstwa Majakowskiego.

Załozenie że trzeba tu przyłozyc szkiełko i oko jak w wypadku samobójstwa Kowalskiego jest moze kuszące. Tyle że w tym wypadku działa zasada że to czekiści musza udowodnic swoją niewinność.

Prosze się z tą niesprawiedliowścią goraco niezgadzać:)

Co do czytania ze zrozumieniem, przyszedł ktos mocno zmeczony trudami ogladania wczorajszego meczu. Przyjąlem za dobrą monetę bzdurę iz na wszystkim się znam. Co sie będę kłocił :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266456

Się nie kłóć. :-)))

Punktem wyjścia stał się mój komentarz z 0.47. Zawierał on stwierdzenia - a nie fakt ;-) - że oficerowie służb specjalnych na całym świecie czasami się zabijają. Chcesz polemizować z tym stwierdzeniem? Trudno będzie. ;-)

Zawierał on także hipotezę, że znany z upodobania do zachowań teatralnych generał - gdyby chciał popełnić samobójstwo - wybrałby sobie lepszą scenografię niż garaż apartamentowca. Chcesz polemizować z tą hipotezą? Bardzo proszę. Będzie łatwiej niż w poprzednim przypadku. ;-)

A co do reszty, to daj spokój :-))). Niepoprawni Komentatorzy nader często bywają pochopni, co wcale nie musi się wiązać z kibicowskim trudem. :-)))

Pozdrawiam

PS. A od 2010 roku co najmniej dwóch wysokich oficerów GRU rozstało się z życiem w "kontrowersyjnych" okolicznościach. Natomias Petelicki, wieloletni funkcjonariusz SB - rzeczywiście, przynajmniej teoretycznie,należał do strefy wpływów KGB.; -). Ech, te teorie... :-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266462

"oficerowie służb specjalnych na całym świecie czasami się zabijają."

A kto twierdzi, że nie? Bo, wbrew temu, co w paru komentarzach stoi napisane, na pewno tą osobą nie jest nurni:). On napisał:

"'Zabijaja się ' i to na potege, wyłacznie w takim duzym kraju na wschód od Polski."

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266473

Mam pytania: te wytłuszczone przeze mnie informacje znalazły się przypadkowo, były wynikiem dziennikarskiego niechlujstwa czy przygotowaną wcześniej przez służby informacją? ;-)

"Polska Agencja Prasowa podała wczoraj: Generał Sławomir Petelicki, twórca i pierwszy dowódca GROM, nie żyje. Jego ciało, z ranami postrzałowymi znaleziono w garażu na warszawskim Mokotowie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do służb, wiele wskazuje na samobójstwo”.

Katarzyna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#266735

Sądzę, że nie można pomylić jednej rany postrzałowej z wieloma ranami, a także postrzału od postrzałów. To na pewno nie jest przypadek...

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#266798

To raczej Ty jesteś zmęczony "pracą" dla Komisji Macierewicza, przeganianiem FYM-ów, Białasów, z którymi też się mogę nie zgadzać, ale nie zachowuję się jak udzielny Pan i Władca. Tak, jak większość z nas jesteś zwykłym komentatorem, blogerem trudno Cię nazwać i co rusz, tu i ówdzie się mądrzysz nie mając żadnego wkładu w śledztwo w sprawie Smoleńska, ani też podstawowej wiedzy.
Zatem zanim napiszesz o kimś, że jest pod wpływem alkoholu, lub sowieckim agentem zastanów się dwa razy.

Bo wystarczy pokazać to co Ty wyprawiałeś i wyprawiasz na wielu portalach.

Nic w przyrodzie nie ginie, a Twoje dossier na pewno.

Nie rozbawiaj mnie zatem, bo mogę się rozochocić i zacząć zabawiać.

Zatem lepiej dla Ciebie będzie, gdy na tym zakończymy wymianę zdań.

Bez odbioru.

O !, jak widzę pojawił się u mnie czerwonym kolorem opiekun Nurniego.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266500

"Nic w przyrodzie nie ginie, a Twoje dossier na pewno."

Nie wiem co tam do mnie masz, ja sobie Ciebie nie przypominam z kompletnie niczego. I nie mam czasu wnikać w to co jest źródłem jakis pretensji.

Jesli sa na mnie jakieś papiery, a pisze pod tym samym nickiem od 12 lat, to jesli są niech sobie wypłyną. Uwazny czytelnik moich postów czy wątków bez trudy zauwazy że reaguje bardzo nieprzyjemnie gdy atakuje sie innych - nie mnie.
Zatem droga wolna smiałku.

Nad moimi wpisami od miesięcy śleczy Skowromek vel bazooka - uważam że i Ty masz dobre prawo. Póki masz cos wyłacznie do mnie, póty masz prawo pisac co tak sobie chcesz.

Ale jak osmielisz sie kiedykolwiek atakowac innych, Bogu ducha winnych, to wówszas Szanowny Jwp nie licz na taryfe ulgową.

"Bez odbioru."

Nie dowierzam. Wytrzymasz?

Postarałeś się mocno bym zwrócił na Ciebie uwagę, mysle że to potrzebne wyłacznie Tobie spotkanie mozna zakończyć miłym akcentem. W czymś zgadzamy się.
EOT.

ps

http://freeyourmind.salon24.pl/425006,aneks-3#comment_6256764

A tak, tak - pretensjonalny nerwusie.
Żabcie Fyma 1,5 roku temu publicznie upominałem że konsekwencją jego "sledztwa" będzie oczernianie polskich swiadków.
Czemu żabcie? Ano temu że niektórych można napompowac słomką wsadzoną w dupę.

Zakonotuj sobie: o mnie cokolwiek.
Nie ma takiej mozliwosci bym zgłaszał naruszenia gdy ktos napisze o mnie cos nieprzyjemnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266505

Emocje są zupełnie nie na miejscu

Spotkajcie się w realu na dobrym piwie. Nic tak dobrze nie robi, jak poznać człowieka, a nie tylko czytać co pisze anonimowy nick.

Dajcie sobie łapki na zgodę - na prawdę, nie warto wędrować tak daleko, jak się kogoś nie zna

pozdrowienia !

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#266509

by kosztować je powoli, nieśpiesznie. Z relaksującym papierosem w gębie :)

Doceniam intencje - chciałem pisac o czym innym, ale jakos tak nie wyszło. Umówiliśmy sie (chyba) z internautą Jwp na piwo w warunkach absolutnie komfortowych. Kiedy można je wypić że smakiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266517

(piszę "miałam", bo, niestety już nie żyje), która skończyła prawo w iście pokazowym stylu (drugi i trzeci rok w jednym czasie - z wykładowcą się pokłóciła i postawiła na swoim).
Zrobiła aplikację sędziowską po czy - odeszła z zawodu. Postanowiła pracować jako radca prawny w jakimś przedsiębiorstwie.
Powód odejścia będzie z całą pewnością niezrozumiały dla Twoich adwersarzy: przeraziło ją przekonanie kolegów i koleżanek (sędziów) o własnej nieomylności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266506

Musi być dużo zleceń bo Radek załatwił stały dostęp do niepokornych (bez zbędnych formalności) przez Królewiec.

ps. jestem zdrów i nie mam myśli samobójczych.

_______________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_______________________________ Życie jest jak koszulka niemowlęcia: krótkie i zasrane. (klasyk)

http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

#266348

gilos69 jak widać na zdjęciach znajdują się tam cztery kamery mam nadzieją że były sprawne?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gilos69

#266472

Tu jest dość interesujący komentarz:

http://administracja.salon24.pl/427001,general-petelicki-nie-zyje#comment_6259020

-------------------------------
Samotny wilk w biegu
Wilczy Twitter

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266481

by dziś coś przekonywującego zaproponować jako wyjaśnienie.

Oczywiście, nie wierzę, by taki człowiek popełnił samobójstwo z powodu problemów rodzinnych lub biznesowych. Najbardziej prawdopodobna wydaje się egzekucja.

Ale istnieje też inna możliwość: ktoś nakazał coś zrobić, albo powiedzieć generałowi, pod groźbą, że w razie odmowy coś złego się może przytrafić komuś bliskiemu. A on, jako człowiek honoru, nie mógł się na to zgodzić. Wówczas samobójstwo byłoby wyjściem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266514

Tutaj, w zasadzie wszystkie możliwości są możliwe. Ale okoliczności są jednak bardzo zagadkowe. Poza tym mnie nadal zastanawia, skąd media dowiedziały się tak szybko i dlaczego informacje są tak sprzeczne.

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#266526