Oto dlaczego ta reforma sądownictwa jest konieczna

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

JEŚLI CHCESZ, ABY PREZYDENT RP PODPISAŁ USTAWY REFORMUJĄCE PEŁNE PATOLOGII SĄDOWNICTWO UMIEŚĆ TEN WPIS W INTERNECIE - JEŚLI STANIE SIĘ POPULARNY KTOŚ Z LUDZI PREZYDENTA GO ZOBACZY. BO TERAZ ODNOSI SIĘ WRAŻENIE, ŻE WIĘCEJ LUDZI SPRZECIWIA SIĘ KONIECZNYM DLA UZDROWIENIA SĄDOWNICTWA REFORMOM NIŻ JE POPIERA, A TO NIEPRAWDA!

 

Posłowie opozycji robią cyrk w Sejmie wrzeszcząc w obronie... - no właśnie kogo? Sądów, czy sędziów. Do ich histerycznych wystąpień odniósł się minister sprawiedliwości. - Może to jest wina, że my ścigamy skorumpowanych i podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy sędziów, ale ja takiej winy się nie wstydzę - powiedział Zbigniew Ziobro podczas pierwszego czytania projektu o Sądzie Najwyższym. Ziobro wspomniał m.in. o aferze korupcyjnej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Nie słyszałem troski, to jest smutne, tu w Warszawie, w sprawach sądów, które podejmowały decyzje o przydziale kuratorów, mających 120, 140 i więcej lat. Dzięki którym mogli być na bruk wyrzucani mieszkańcy Warszawy. Ten zły prokurator generalny spowodował wszczęcie 150 śledztw, które były wcześniej umarzana prawie wszystkie i skręcone. I te sprawy zatrzymały ten proces oszukiwania, wyzysku ludzi, wyrzucania ich na bruk, proces wielkiej niesprawiedliwości, który dział się nie tylko pod okiem, ale z udziałem sądów. Gdzie był Sąd Najwyższy" - pytał minister.

]]>http://niezalezna.pl/102478-opozycja-wrzeszczy-macha-rekami-na-mownice-w...]]>

 

Sprawiedliwa Polska - spot Prawa i Sprawiedliwości pokazujący wady obecnego sądownictwa i zalety wprowadzanych reform w tej dziedzinie.

]]>https://www.youtube.com/watch?v=1o0I0mAN-G8&app=desktop]]>

 

Wiadomość dla opozycji - niech przeczytają ten dokument o reformie Sądu Najwyższego. Kancelaria Sejmu opublikowała na swojej stronie internetowej odpowiedź na zarzuty dotyczące projektu PiS o Sądzie Najwyższym. W publikacji „Kancelaria Sejmu odpowiada na zarzuty i wyjaśnia reformę Sądu Najwyższego. Siedem pytań i odpowiedzi” opisano siedem zagadnień dotyczących reformy sądownictwa.

]]>http://niezalezna.pl/102499-wiadomosc-dla-opozycji-niech-przeczytaja-ten...]]>

 

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł demaskuje manipulację prezes Gersdorf ! Sąd Najwyższy wyrzucał do kosza 1800 wniosków kasacyjnych rocznie! Kolejny przykład manipulacji elity sędziowskiej z prezes Małgorzatą Gersdorf na czele, na którą dają się nabrać media i protestujący przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym! Sędzia Gerdorf przekonuje, że nowa ustawa ograniczy prawo obywatela do ostatniej deski ratunku w sądzie, czyli prawa do skargi kasacyjnej. Dziś Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, ujawnił szokujące statystyki, które wskazują, że prawo do kasacji jest czystą iluzją! To pokazuje złą wolę pani prezes. Prawda jest taka, że chcemy rozszerzyć społeczeństwu dostęp do kasacji, bo prawo do niej jest dzisiaj często iluzją.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/349834-marcin-warchol-demaskuje-manipulacje...]]>

 

Młodzi posłowie PiS: Chcemy żyć w takim samym państwie jak wy. Dajcie nam przeprowadzić te reformy. – Nie dajcie się zwieść tym, którzy wyprowadzają was na ulicę. Tym politykom, którzy na początku lat 90-tych stworzyli fundamenty do takiego państwa, w którym nie było sprawiedliwości, wymiar sprawiedliwości nie był sprawiedliwy. Nie dajcie się zwieść tym, którzy tworzyli przez ostatnie lata rząd, którzy nie potrafili przeprowadzić żadnej reformy – zaapelował Paweł Szefernaker

]]>http://telewizjarepublika.pl/mlodzi-poslowie-pis-chcemy-zyc-w-takim-samy...]]>

 

Sędziowie: Gdzie byliście i wasze frazesy o konstytucji, gdy Łączewski wysyłał Kamińskiego do więzienia, a cwaniacy od reprywatyzacji wyrzucali 40 tys. ludzi na bruk? Takich pytań można zadać dziesiątki, wpisując na tej sędziowskiej liście hańby milionowe przekręty w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, czy kradzieże sklepowe „nietykalnych w togach”. Co wówczas robili ludzie stojący na czele sędziowskiego puczu? Wtedy przedstawiciele środowiska sędziowskiego chowali głowy w piasek i bagatelizowali liczne patologie swojej kasty. Ci sami sędziowie krzyczą dzisiaj głośno o poszanowaniu standardów, obronie konstytucji i rzekomym autorytaryzmie, który ma oplatać nasz kraj za sprawą Prawa i Sprawiedliwości. Sędziowskie elity zrozumiały nareszcie, że niemal 30 lat bezkarności, braku choćby próby przeprowadzenia wewnętrznej reformy i ordynarny pęd do władzy zaprowadziły je na skraj upadku. Nawet jednak teraz nie stać sędziowskiej wierchuszki na jakąkolwiek refleksję. Kasta wściekle więc broni przywilejów i nietykalności.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/348840-gdzie-byliscie-i-wasze-frazesy-o-ko...]]>

 

Filip Stankiewicz

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Konieczna jest również z wielu innych powodów.
Niezawisłość sędziów ma sens, ale w odniesieniu do polityków, urzędników, służb, mediów, bandziorów itd., jednak pod tym pretekstem nie można dopuścić do ich samowolki i nie można dopuścić by wyroki sądów były ostateczne, bo to jest pozbawianie prawa suwerena do ostatecznej kontroli.
Obecne zmiany niestety nic nie oddają suwerenowi.
Przeniesienie praw decyzyjnych z sędziów na Ministra Sprawiedliwości, czy na Prezydenta niewiele zmienia, bo to ciągle są niewielkie grupy uprzywilejowanych wybrańców. Forsuje się sprawiedliwość klik nad sprawiedliwością mas, pozostawiając im jedynie uliczną wersję.
Skutkiem tego nawet zwyrodniałe grupy mogą podszywać się pod masy i uzyskują moralne prawo by wychodzić na ulice. Obecna rozróba to nie tylko wina zwyrodniałej opozycji ale i wina tych, którzy nie chcą oddać sprawiedliwości społeczeństwu.

Vote up!
2
Vote down!
0

jendrysz

#1544810

ŁATWIEJ ZNALEŹĆ IGŁĘ W STOGU SIANA NIŻ SPRAWIEDLIWOŚĆ W SĄDZIE...

 http://www.aferyprawa.eu/

Tak było jest i będzie bo Temida to stara (q) ślepa, głucha i dyspozycyjna?

W tym boju o sądy czy sędziów tak jedna jak i druga strona odwołuje się do suwerena.

Zawsze kiedy za łby biorą się ekipy trzymających władzę (byłe /obecne) kasztany z ognia wyciągane są manipulowanymi Polakami!

Kasacje setkami spraw szły dziarskim krokiem do kosza i nadal będą szły tą sama ścieżką zdrowia do opróżnionych koszy!

Nie było konsultacji społecznych (z suwerenem), więc ... reszta jest milczeniem owiec alibo baranów!

 

Vote up!
2
Vote down!
0

casium

#1544818