Marzenie Ziemkiewicza może się spełnić

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Rafał Ziemkiewicz umieścił wczoraj [26.07.2017] na Twitterze {TUTAJ(link is external)} wpis: "Wiem, że to żart... Ale trudno się nie rozmarzyć".  Ilustrowany był on obrazem ekranu telewizyjnego na którym widniał pusty, równinny krajobraz a charakterystyczne dla TVP Info napisy na dole głosiły; "BRAK WAŻNYCH WYDARZEŃ POLITYCZNYCH", "MIN BŁASZCZAK: W CAŁYM KRAJU NIC SIĘ NIE DZIEJE, A JUŻ ZWŁASZCZA W POLITYCE", "W POLITYCE PRZERWA WAKACYJNA, POLITYCY ODPOCZYWAJĄ NA ŁONIE...".

  Rzecz w tym, iż to marzenie Ziemkiewicza zapewne się spełni, przynajmniej w ciągu najbliższego półtora miesiąca.  Sprawa reformy sądownictwa jest chwilowo zawieszona na co najmniej dwa miesiące, dopóki prezydent Duda nie przedstawi swoich projektów ustaw o KRS i SN.  Totalna opozycja może nadal latać ze świeczkami, ale nie sądzę, by to kogoś nadal interesowało.  Timmermans nagadał bzdur i rytualnie zagroził Polsce procedurami.  Zrobił to jednak na ostatnim posiedzeniu KE przed wakacjami i na ponad miesiąc mamy z tym gremium spokój.

  W Polsce wakacje parlamentarne trwają do połowy września.  Komisja weryfikacyjna unieważniła dzisiaj decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie działki Chmielna 70.  Nie sądzę, by w czasie wakacji zdołała zrobić coś jeszcze.  Toczy się wciąż spór SN z TK w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Dudę. Z tych prawniczych przepychanek niewiele wyniknie w najbliższym czasie.

  Wydaje się prawdopodobne, że przed nami miesiąc, a może nawet półtora miesiąca względnego spokoju.  Jedynym znaczącym wydarzeniem będzie, jak co roku, kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:7)

Komentarze

Władze... (3) trzymają patologie wyWODZĄCE ...

się z kolein ~ PEŁ(O)zania "inteligencji nawykowej"...

Wyciskanej z masy...(homogenizowanej POpropagandą)

- POprzez wpływów WYWIERANIE...

- WY WIARY, NIE macie mieć...nie możecie w Niej Być...

Musicie wiarę zbyć.

O-trzymaliście i 3majcie się. - "inteligencji nawykowej" - elit KARBOWYCH - KATArynek...

KATA RYNEK - jest niestety nie estetów ... nie estetycznie i nie etycznie zasadzających się na rynek Narodu Polski.

Polski - zagranicznymi sidłami-wnykami ŁAŃCUChowanymi... "sędziowaniem"  wyników: sum mień zdobyczy z wnyków(sideł sumień) "inteligencji" nawyków - wnyków: zawodowych kłusowników - "prawników kształconych" = wyciskanych POlitycznymi naciskami stempla, sztampy "zRęcznej" zagranicznej "szTAMY Platformy Obywatelskiej" formy do płaskiego odlewania "dzieł" - niestety nawykowej zdrady Narodu -  "treściami inteligencji elit"...

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1545373