Czy Komorowski będzie się mścił?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Na Andrzeju Dudzie i niewdzięcznym narodzie za porażkę w wyborach prezydenckich. Niestety, ma on ku temu okazję.  Wczoraj niezwykle się ucieszyłam na wieść o wygranej Dudy.  Uświadomiłam sobie jednak, ze kadencja Komorowskiego upływa dopiero 6 sierpnia.

 Oznacza to, że jeszcze przez dwa miesiące i 12 dni będzie on sprawował urząd prezydenta, mając wszelkie uprawnienia, w tym inicjatywę ustawodawczą.  Moze więc bez trudu "podkładać  świnię" swemu następcy.  Już to zresztą zaczął robić.  Pierwszym przejawem tego jest referendum zaproponowane przez Komorowskiego 13 maja  /]]>TUTAJ]]>/.  Senat błyskawicznie je klepnął, a jego termin wyznaczono na 6 września 2015.

  Miało to służyć przyciągnięciu wyborców Kukiza, co się nie udało, gdyż prawie 60% z nich głosowało na Dudę, a tylko nieco ponad 40% na Komorowskiego.  Jeszcze gorszą inicjatywą Komorowskiego jest przepychana pospiesznie przez Sejm ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.  Prof. Krystyna Pawłowicz w "Naszym Dzienniku" tak o niej pisze:

  "Po uchwaleniu tej ustawy i po ewentualnym wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta może więc teoretycznie zdarzyć się sytuacja, że marszałek Sejmu złoży do TK wniosek o stwierdzenie „czasowej niemożności sprawowania urzędu Prezydenta RP” przez Andrzeja Dudę, uzasadniając to (bo tak mu akurat przyjdzie na myśl) np. chorobą psychiczną prezydenta, przejawiającą się np. w jego działaniach na arenie międzynarodowej i realizowaniu interesów Polski odmiennie od linii realizowanej przez dotychczasowy układ władzy. (...) II czytanie projektu nowej ustawy o TK zaplanowano w Sejmie już na wtorek, 26 maja, ok. godziny 11.00. ALARMUJĘ!". /]]>TUTAJ]]>/.

  Strach pomyśleć, co jeszcze może zdziałać Komorowski przez dwa miesiące.  Dziś /25.05.2015/ Jacek Karnowski opublikował w portalu Wpolityce.pl tekst p.t. "Komorowski nie wybiera się na emeryturę. Chce być premierem. I zapowiada niezwykle brutalną wojnę z PiS. I z nowym prezydentem"

  Czytamy w nim  /]]>TUTAJ]]>/ m.in.:

 "Po pierwsze, Komorowski przemawiał nie jak przegrany prezydent, który wybiera się na zasłużoną emeryturę. Nie, to mówił kandydat na szefa partii opozycyjnej - albo Platformy, albo nowej formacji. To mówił kandydat na premiera.

Po drugie, Komorowski wypowiada - w imieniu zapewne nie tylko swoim - „świętą wojnę” nowemu prezydentowi i całej opozycji. Chce wyraźnie powtórzyć manewr Tuska z 2005-go roku, który po przegranej rozpętał przemysł pogardy.

Czeka nas więc batalia na noże. Pojawią się kolejni zamachowcy z Torunia. Może już uzbrojeni.".

 Trzeba więc przez najbliższe dwa miesiące pilnie patrzeć Komorowskiemu /i otoczeniu obecnego prezydenta/ na ręce, starając się przeciwdziałać jego posunięciom.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Witaj Autorko.

Miło przebywać w otoczeniu takich osób, które mają osadzoną głowę tam,  gdzie powinna się znajdować.

Dzięki za powyższy artykuł/analizę.

serdecznie pozdrawiam,

Marek S/

ps...

..... czy ten wpis można umieścić na froncie NP ?

Pytanie do Admina.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1480899

(...)Pierwszym przejawem tego jest referendum zaproponowane przez Komorowskiego 13 maja. Senat błyskawicznie je klepnął, a jego termin wyznaczono na 6 września 2015.(...)

Oceniaj to jak chcesz, ale wg. mnie dzięki temu obywatele zyskają większą moc sprawcza. Szkoda tylko, że Duda nie skorzystał z okazji, aby podrzucić pytanie o referenda.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1480915

co sie odwlecze, to nie uciecze...

Narod powstal juz z kolan i teraz pomimo wszystkich zagrozen i nadchodzacych walk,

moze byc tylko lepiej.

Kolo zamachowe zostalo wprowadzone w ruch..., Polacy wygrali !

Tej lawiny wolnosci zatrzymac juz nie sposob...

Wczoraj powiedzono NIE !

powiedzono DOSYC !

Wiec zachowujac trzezwosc umyslu nie wolno dac sie zahukac, ani odbrac sobie wygranej.

Walka bedzie na noze, beda okaleczeni, ale temu Dobermanowi w osobie WSI,

trzeba w koncu zalozyc kaganiec na pysk !

Innej drogi nie mamy.

pzdr.

 

 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
0

chris

#1480925

Witaj

Prezydent Duda zapowiedział OTWARTE sprawowanie urzędu.

A z tej otwartości wynika także to, że kiedy będzie widział

działania sprzeczne z Polską racją stanu, to będzie

dzielić się spostrzeżeniami z Narodem.

Internet i Portale społecznościowe udowodniły juz swoją siłę,

a wpis na Facebooku z prędkością błyskawicy

osiągnie Polskie domy.

JEDEN Prezydent ma siłę Urzędu, ale został wybrany

ponad 7 milionami głosów Polaków.

Partnerskie traktowanie to także POWSZECHNE INFORMOWANIE.

Także w sprawie ANEKSU, które ostatecznie urwie pępowinę

szkodnikom z agentury.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1480927

a co jeśli LGBT przyniesie milion głosów? Zgodzi się?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1480928

Tak jak zapowiadał:

Zapyta pozostałe 30 mln.

Vote up!
3
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1480954

http://wpolityce.pl/polityka/244255-andrzej-duda-w-polsat-news-gdy-wygram-wybory-palac-prezydencki-bedzie-otwarty-na-dyskusje-i-glos-spoleczenstwa-trzeba-naprawic-polske

Vote up!
1
Vote down!
0
#1480955

zabezpiecza swoje ostatnie podrygi. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa do wyrwania i "srebra rodowe"do wyniesienia z Belwederu!. Ludzie o moralności "Kalego geszefciarza", nie umieją stanąć z godnością, przed życiową ścianą!. Przed utratą wpływów i społecznego szacunku!. To ta pazerna na zaszczyty żydokracja, zorganizowała smoleńską hetakombę. Po to by zająć miejsce ofiary!. By dostąpić blichtru i samouwielbienia!....

Vote up!
6
Vote down!
0
#1480930

Dopiero teraz boję się o A. Dudę. Kurcze, serio, myślę że Pan Duda i jego najbliżsi potrzebują teraz ochrony jak nigdy, zwłaszcza do 6-go sierpnia, przez te dwa miesiące. Nie chodzi mi o fikołki z ustawami ale o działania z których znane jest szeroko rozumiane zaplecze PBK/WSI. Oni są zdolni do wszystkiego. Z drugiej strony A.Duda nie może teraz nagle odgrodzić się od ludzi - trudna sprawa.

Vote up!
8
Vote down!
0

Masaraksz

#1480938

w kwestii zemsty za porazke wyborczą jest dość ograniczona.Po pierwsze to media ogłaszają lub dyktują coś co wymysli komorowski lub jego sztab,a tu jest w chwili obecnej być albo nie byc dla mediów a nie komorowskiebo.Ten typek przegrał. Do mediów na razie sie nikt nie czepia,więc dla mediów jako takich komorowski przestał się liczyć.Pozostaje sejm,ale tam też jest trwoga o własną przyszłość a wybory za pasem,więc pewne wnioski buula mozna przyjąc podając odległy termin prowadzenia prac na wnioskiem zainteresowanego.Pozostaje eee...eee...nałęcz i szczawiony od mirabelek ale oni nie mają aż takich mozliwosci sprawczych.Ze strony red buula pozostaje zagrożenie na które trzeba zwracać uwage.Największym niebezpieczenstwem jest działanie byłych esbeków ze WSI,bo dzięki buulowi oni czują się dobrze i maja zapewniony byt.Tu mogą wystepowac prowokacje i inne dzikie pomysły dewiantów.Bardzo mozliwe że mylę się ocenie możliwości ale jest to moja ocena wynikająca z obserwacji sytuacji na naszym podwórku medialno-politycznym,wyłaczając niektórych dupolizów okreslanych mianem celebrytów.Ci za dodatkowe parę groszy zgodzili by sie na seks ze słoniem.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1480944

Wystarczy porównać przemówienia Dudy i Komorowskiego. Od razu widać, który gotów jest do przemocy. Gotów walczyć o zgodę i pokój do ostatniego żołnierza...

Vote up!
11
Vote down!
0

M-)

#1480950

"zaprosic" do kraju obce wojska, uznac Dude i Kaczynskiego za niebezpiecznych wariatow i zamknac ich w zakladzie zamknietym... maja jeszcze setki innych mozliwosci...

Ale nie sa to rozwiazania, ktore zylyby do zaakceptowania przez UE, NATO  i USA (tak wlasnie - to obecnosc Polski wsrod krajow cywilizowanych zapewnia w najwiekszym stopniu przestrzeganie prawa i procedur demokratycznych) - mamy przyklad Rosji - jako kraju, ktory nie przestrzega norm miedzynarodowych...

Wiec odrzucmy czarne mysli - bierzmy sie do pracy a nie rozwazajmy mozliwosci niszczenia Polski...

Chcialoby sie zaspiewac.... "Hej mloty, do roboty..." - chociaz to piesn z zupelnie innej bajki...

Najwiekszym zagrozeniem dla reform w Polsce jest ich "zagadanie" - wiec jeszcze  raz: bierzmy sie wszyscy do normalnej pracy - i to nie tylko dla powiekszania swojego majatku - ale zeby wszystkim obywatelom Rzeczpspolitej zylo sie lepiej...  

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1480973

Bedzie się mścił ! Na wszystkich. Za to, że platforma za mało poparła i "nie załatwiła automatycznej reelekcji".

Może rozwali PO ;-)))))))

Vote up!
1
Vote down!
0

#1481100

no mozesz juz sobie porownac wybory w Ameryce Lacinskiej, dlaczego tak sie stalo napisze wkrotce...

pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1481111

Wydaje mi się, że wczoraj BK dostał od PO bardzo bolesnego kopniaka. i jednocześnie jasny sygnał Partia uznała go winnego porazki , chociaz sama firmowała jego kampanię i m - moim zdaniem - odcięła się od pokonanego. Jest to odpowiedz PO na słynny proporczyk z debay, który, gdyby zadbała TVN i dyskretnie umieściła przy dziennikarzach kosze na smieci tam znalazł by swoje NALEZNE miejsce. SZOK w jakim jest PO do dobra droga do błedów, których w morderczej walce o władzę PO moze popełnić duzo. Trzeba tylko tym ludziom nieustannie patrzec na ręce.ZŁOTOUSTY NIESIOŁOWSKI ZADBA O TO BY PARTIA MIAŁA NIECHCACY JESZCZE WIĘCEJ PROBLEMÓW NIŻ MA.Rozmawiłam wczoraj ze studentami, którzy są tak zdeterminowani, czując sie okłamanymi przez władzę, ze gotowi są akrualnie na wszystko byleby rozpoczery w niedzielę demontaz starej post komuny doprowadzic do konca. POWODZENIA MŁODZI LUDZIE, DO WAS NALEŻY PRZYSZŁOŚĆ

Vote up!
1
Vote down!
0
#1481107