Dlaczego zginął generał Sławomir Petelicki?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Odpowiedzi na to pytanie poszukuje Leszek Szymowski w artykule "Gazowa pętla" opublikowanym w najnowszym numerze "Najwyższego czasu!" [nr 29-30/2015].  W podtytule przypomina, że:

  "-Zobaczysz jaka będzie awantura za niedługo, jak to opublikujemy - tak powiedział wiosną 2012 roku generał Sławomir Petelicki do swojego przyjaciela Romualda Szeremietewa, byłego wiceministra obrony.  Obaj politycy spotkali się na kawie, jak czynili to regularnie od wielu lat.  W trakcie tej rozmowy Petelicki zapowiadał, że niedługo opublikuje coś, co wstrząśnie opinią publiczna w Polsce.".

  Szymowski opisuje dalej, że nikt z otoczenia generała nie wierzył w to, iż popelnil on samobójstwo.  Petelicki zginął 16 czerwca 2012 roku, zastrzelony w swym garażu.  Dziennikarz formułuje dwie hipotezy na temat przyczyn jego śmierci.  Pierwsza to "zemsta Rosjan".  Szymowski usłyszał o niej w 2013 roku od ówczesnego oficera Agencji Wywiadu.

  Chodzilo o to , że Petelicki odegrał kluczową rolę w operacji polskiego wywiadu, podczas której wykradziono Rosjanom systemy zabezpieczające ich samoloty przed rakietami.  W wyniku tego polskie rakiety Grom zostały unowocześnione.  Gdy prezydent Lech Kaczyński zdecydował o dostarczeniu ich Gruzji - okazały się one nadzwyczaj skuteczne w zwalczaniu rosyjskich samolotów.

  Niestety - Rosjanie przechwycili transport Gromów i zorientowali się po pewnym czasie, kto wykradł ich tajemnice.  Szymowski pyta: Czy więc śmierć generała była zemstą za udzial w tej operacji i w konsekwencji za hańbiącą porażkę rosyjskiej armii w Gruzji?  Druga hipoteza Szymowskiego jest związana ze Stanami Zjednoczonymi.

  Petelicki stał się zaufanym człowiekiem USA.  Dowodzona przez niego jednostka GROM realizowała dla Amerykanów tajne misje wojskowe.  W roku 2010 zerwał z Donaldem Tuskiem.  Wszedł w skład Zespolu Ekspertów Niezależnych, który opracował raport "Dlaczego musiało dojść do katastrofy smoleńskiej" [ciekawe, ze do ZEN należał też Paweł Kukiz].  W 2011 Petelicki zaangażował się w operację, której celem byla zmiana polityczna w Polsce.  Chciał, by premierem zostal Schetyna, a nie Tusk.  Nic jednak z tego nie wyszlo.

  Szymowski powołuje się następnie na relację biznesmena X, zwiazanego w przeszłości z polskim wywiadem i będącego jednym z najbliższych współpracowników Petelickiego.  Wedlug niego:

 " Ustalilismy z Amerykanami, ze w zamian za pomoc w dokonaniu w Polsce zmiany władzy umożliwimy ich firmom  eksploatacje polskich złóż gazu łupkowego - mowi X.  Jak zaznacza go przprowadzenia takiej akcji potrzebny był "detonataor czyli informacja, która miała wywołać trzęsienie ziemi w spoleczeństwie. - Takim detonatorem miały być zdjęcia i nagrania zrobione przez Amerykanów w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku - mówi X.  Według jego relacji, ujawnienie tych materiałów (...) miało zakończyć sie potężnym skandalem, odsunieciem Donalda Tuska i zastąpieniem go kimś innym (...) W rezultacie w Polsce miała zmienić się władza, a w zamian złoża gazu łupkowwego mialy zostać oddane firmom anerykańskim.".

 Szymowski zastanawia się: Czy w relację X-a można wierzyć?  Częściowo potwierdzają ją informacje funkcjonariuszy innych służb, które mówią o inwigilacji Petelickiego z powodu "podejrzenia przekazywania informacji niejawnych obywatelom USA"..  W każdym razie z tych wszystkich planów nic nie wyszlo.  W czerwcu 2012 zginał Petelicki, a w listopadzie 2012 Obama został wybrany na drugą kadencję.  Firmy amerykańskie ostatecznie wycofały sie z inwestycji w polski gaz łupkowy.  Stopniowo oddaje to nasze złoża w ręce Rosjan.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:18)

Komentarze

... wiarygodnego źródła, iż ten człowieczek o imieniu Paweł i o nazwisku Kukiz  - wszedł w skład Zespolu Ekspertów Niezależnych, który opracował raport "Dlaczego musiało dojść do katastrofy smoleńskiej".

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1487997

Manifest Zespołu Ekspertów Niezależnych (ZEN) podpisał m.in. Paweł Kukiz. Swoją drogą ciekawe towarzystwo.

 

/podpisy/

·         Agnieszka Chłoń-Domińczak była wiceminister pracy, współautorka reformy emerytalnej w 1999 roku,

·         Marcin Gomoła, prawnik, były wiceprzewodniczący KNF, przewodniczący ruchu Pokolenie'89 (wiceprzewodniczący zespołu),

·         Maciej Grubski, 6 dan, 7-miokrotny mistrz świata w karate, 

·         Przemysław Guła, były szef Rządowego Centrum Antykryzysowego

·         Tomasz Hypki, inżynier, sekretarz Polskiej Rady Lotnictwa, wydawca Skrzydlatej Polski

·         Rafał Juszczak, były prezes PKO BP

·         Paweł Kukiz, artysta, piosenkarz, autor tekstów muzycznych 

·         Ewa Lewicka Prezes IGTE, współautorka reformy emerytalnej w 1999 roku,

·         Sławomir Petelicki, generał, twórca i dwukrotny dowódca GROM-u, 

·         Krzysztof Rybiński, ekonomista, profesor i rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej (przewodniczący zespołu)"

·         Waldemar Skrzypczak, generał dywizji, były dowódca wojsk lądowych wojska polskiego

 

http://www.rybinski.eu/2011/02/zespol-ekspertow-niezaleznych-zen/

http://resources.rybinski.eu/resources/viewResource:7e185b06-2e07-11e0-ad7b-001b24eff4d8

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1488023

... której w zasadzie oczekiwałem od Elig. Ale Elig już tradycyjnie w swoim zwyczaju "olewa" adwersarzy. Zatem jeszcze raz Ci "ma" dziękuję.

A swoją drogą... uważam nazwę tego zespołu za bardzo nietrafną. Słowo "ekspert" zobowiązuje do posiadania określonej ścisłej wiedzy, umiejętności itp. na przedmiotowy temat. Za wyjątkiem Tomasza Hypkiego oraz gen. Sławomira Petelickiego (niestety już ś.p.) i gen.Waldemara Skrzypczaka - reszta towarzystwa nie może się pochwalić taką wiedzą, by nazywać siebie ekspertami w tak ważnej sprawie, jak zamach smoleński. Proponuję zmianę nazwy z ZEN na... ZPN, tj. Zespół Pseudoekspertów Niezależnych. 

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1488024

Gen. Petelicki rzekomo się sam zabił, gen. Papałę rzekomo zabili przypadkowi drobni złodzieje. Lepper się powiesił, świadkowie w więzieniach też się sami powiesili choć był monitoring to nikt tego nie widział.
Samolot w Smoleńsku zawadził o brzozę i się rozleciał na drobne kawałki, kto durny niech wierzy w oficjalne wersje, kto myśli niech się zastanowi i sam oceni, czy nie za dużo tych niby przypadków, dziwnych zbiegów okoliczności, a wszystko to za czasów reżimu mocno wspieranego przez pewne media. Łże media.

Skład Zespołu Ekspertów Niezależnych (ZEN) daje dużo do myślenia...

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1488040

  Ja się o tym dowiedziałam z dyskusji na portalu Rebelya.pl [w styczniu 2011].  Patrz:

 

http://rebelya.pl/forum/watek/17967/?page=1

 

  Wziął w niej udział sam Paweł Kukiz.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

elig

#1488048

Dziękuję Ci za odpowiedź, choć "po czasie". Ale jak to powiedział góral: - lepiej późno, niż wcale, kiedy spóźnił się na pociąg. Po czym spóźnienie usprawiedliwił tym, że pękł jemu rzemyk u kierpca. Ale uświadomił sobie stare powiedzenie, że... trzeba sobie jakoś radzić, więc zawiązał buta... dżdżownicą :-) 

A teraz ad rem.

Zespół Ekspertów Niezależnych w takim składzie (za wyjątkiem trzech osób) ze swoją wiedzą i kompetencjami ma niewiele do powiedzenia. A szczególnie Paweł Kukiz! Jeśli mianuje siebie "ekspertem", - to pytam: w jakiej dziedzinie jest ekspertem?
Chociaż,... chociaż... znam taką dziedzinę, w której dał wyraz swojego profesjonalizmu. Jest to... ośmieszanie katolików (między innymi tekst do piosenki pt.: "ZCHN już się zbliża" na melodię pieśni kościelnej pt.: "Pan Jezus już się zbliża")

 

P.S.
Mimo moich wcześniejszych uwag - robisz wszystko, by "Twoje było na wierzchu"! Mam tu na myśli uporczywe nie stosowanie się do zasad polskiej pisowni. Wiem, że robisz to złośliwie. Odczytuję to jako podłość z Twojej strony wobec mnie i Czytelników, zwłaszcza że uważasz siebie za redaktorkę tzw. bieżączki. Zresztą, przyznam się że spodziewałem się po Tobie - pozbawionej tak pięknej cechy jaką jest samokrytycyzm - właśnie takiej reakcji. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1488051

tak sobie czytam szanowny Satyrze i Twoje wpisy i Elig wpisy i z całym szacunkiem, ale po lekturze tych Waszych wpisów i powyższego Twego stwierdzenia, mam dziwne wrażenie, że tej pięknej cechy o której mówisz tak wzniośle, czyli samokrytycyzmu, to Ty jesteś pozbawiony, nie Elig.

I o podłość podejrzewanie Wspaniałej Elig ???

Za jej ogrom PRACY ?

No more coment.

 

Doskonałe są Twoje wpisy Elig. Wszystkie. Nie zmieniaj w nich nigdy nic. Ani joty.

i jak mówiły kiedyś słowa piosenki....CHCEMY BYĆ SOBĄ ! jeszcze

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1488061

Niewyjasnione zgony to też prawidłowośc III RP - jakos żaden "śledczy" łżennikarz nie idzie tym tropem...Lepper choćby czy Petelicki. a Smoleńsk w końcu wyjdzie i Tusk (oby) trafi do więzienia - choc lepiej pod ściane od razu...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1488033

trafic pod sad autentyczny POLSKI sad wojskowy, za zdrade Polski i zbronie przeciwko Polsce tylko jedna jest kara- smierc.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1488052

Jasne Yagonie.

Niewyjaśnione zgony. Więzienie zwykle jest dla tych, powinno być dla tych, którzy rokują nadzieję na resocjalizację. Tusk i te wszystkie  tuskie męty, żadnych takowych nadziei nie rokują. Więc więzienie dla nich, to tylko wczasy za frico. No ale zanim mowa o jakichkolwiek więzieniach dla mniej umoczonego POtuskiego tofaszystwa, należałoby wedle receptury Wojciecha Cejrowskiego:

wszystkich won !

Całą tę "infrastrukturę" co ma związki z POtuskim wymiarem niesprawiedliwości. A właściwie to z POstkomuszym wymiarem. Wszystkie te ptaszkowe sędziny i inne śmiecie w togach obu płci na bruk iść winno !  Wszyskie te persony przemalowane na różowo co mają pod sobą całą polską sieć ZK, czyli zakładów karnych, gdzie się więźniowie wieszają w celach monitorowanych całodobowo i nikt tego nie widzi. I odchodzą ważni świadkowie mordów, czyli "samobójstw", gdzie nie stwierdzono udziału osób trzecich po autopsjach, zwykle dokonywanych w Poniedziałki po Piątkowych aktach zadzierzgnięcia czy też zastrzelenia, czy ustania akcji serca w tańcu, jak to miało miejsce w przypadku pewnego świadka, oficera służb, który miał zeznawć w aferze marszałkowej przeciwko WSIowemu Litwinowi

Wziął się i zatańcował na śmierć bidula, na balu w Zdunach koło Radomia chyba gdzieś. "Pan" (p)rezydęt komoruski musiał być czysty !  Jak łza.

Te wszystkie mordy niewyjaśnione i niewyjaśniane, dokonane przez POstkomuszy reżim, że wspomnę tu jeszcze sprawę zamordowania biznesmena Olewnika, czy gen. Papały. To bagno  POsowieckie w Naszej Ojczyźnie, to guano POtuskie z tej symbolicznej Stajni Augiasza, winno być wymiecione. Usunięte raz na zawsze !

I wtedy można będzie zamykać tam różne mniej winowate POtuskie śmiecie z nadzieją na resocjalizację. Do czego przecież przede wszystkim służyć winny ZK.

Zanim TO nie nastąpi dla "tusków" tylko ściana !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1488059

Odpowiedzieć prof. Biniendy na spotkaniu z Polonią

http://bit.ly/1FRsPmy

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Poloniatube

#1488046

"Jeśli USA wiedzą wszystko o Smoleńsku to dlaczego nic nie mówią"

Odpowiedź Pana prof. Biniendy jest kropka w kropkę zgodna z tym o czym cały czas zapewnia Pan A.Macierewicz.

Czy ta odpowiedź jest logiczna i zgodna z procedurami NATO?

Oczywiście, że jest nielogiczna i niezgodna z procedurami NATO.

Czy rząd państwa NATO(a takim jest Polska) mógłby działać na szkodę  NATO i wspóldziałać z agresorem, jakim w tym przypadku jest Rosja, a pozostali członkowie mówili by: nic nam do tego, to sprawa pomiędzy Polską i Rosją.

Trzeba tu jeszcze wziąć pod uwagę okoliczności geopolityczne, jakie w tym czasie funkcjonowały.

Od poczatku 2009 roku USA prowadziły politykę resetu z Rosją(był to szczytowy okres polityki przyciągania Rosji do Zachodu od 1990 roku do 2013 roku) i potrzebowały załatwić z Rosją żywotne swoje i Izraela interesy.

Chodziło o zgodę Rosji na umożliwienie zaopatrzenia wojsk USA i NATO w Afganistanie przez terytorium Rosji i posowieckich republik Azji Środkowej, a najważniejszym interesem Izraela było poparcie Rosji dla rezolucji RB ONZ w sprawie programu atomowego Iranu(co miało skutkować zgodą Rosji na atak USA i Izraela  na Iran, czyli akcję podobną do tej, którą zastosowano wobec Libii).

Czy w takim okresie intensywnej wzajemnej "miłości" USA do Rosji, byłby możliwy akt agresji Rosji na kraj sojuszniczy NATO bez porozumienia się pomiędzy USA a Rosją w tej sprawie? Nie, to była akcja uzgodniona pomiędzy USA a Rosją w ramach porozumień resetowych.

W 2009 roku, główny negocjator porozumień resetowych w sprawach bezpieczeństwa Carl Levin(Przewodniczacy Komisji Sił Zbrojnych Senatu USA) w publicznej wypowiedzi zażartował(co odnotowała prasa polonijna), że "będziemy musieli oddać Polskę Rosji, w zamian za załatwienie kwestii Iranu i Afganistanu"(wypowiedź przytaczam z głowy, więc moze być nie dosłowna).

Polityka wschodnia śp. Prezydenta, była przeciwna interesom Rosji i Niemiec jako strategicznym partnerom, które to partnerstwo miało błogosławieństwo USA i NATO.

W 2010 roku(już po zamachu smoleńskim) żona R.Sikorskiego Anne Applebaum , napisała artykuł w WP , w którym stało: "być moze przyjdzie nam(Zachodowi i NATO) pomagać Rosji przeciw Chinom, więc już dziś powinniśmy ćwiczyć przerzucanie wojsk z Europy Zachodniej do Rosji".

Pamiętamy też histerię, jaką po 10.04.2010  okazywali celebryci związani z PO w sprawie palenia świeczek na grobach czerwonoarmiejców i budowę pomnika w Ossowie najeźdźcom sowieckim z 1920 roku(którego otwarcie zamierzał celebrować Komorowski).

Któż mógł im tak przykazywać miłość do Rosji w sytuacji zbrodni popełnionej przez Rosję na elicie Państwa Polskiego?

Propaganda prawicowa głosiła, że to rozkaz ze wschodu. Czyżby sojusznicy z NATO nie mieli na to wpływu, w sytuacji gdy zabiegali o względy Rosji?

Dlaczego stuacski i izraelskija się tak diametralnie zmieniła, gdy Putin pokazał Obamie środkowy palec w Syrii?

Dlaczego, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie Michniki, Komorowskie i Tuski zobaczyły wstrętną twarz Putina, gdy interes amerykański i izraelski został przez niego olany(Putin obronił reżym Assada w Syrii i tym samym udaremnił atak na Iran, co było powodem polityki resetu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1488055

Wersja , ze Rosjanie i wersja , ze "polacy" tj. Tusk i spólka,  wzajemnie sie uzupełniaja . Identycznie jak w smoleńsku. Rosjanie z "polakami" Tuska dzialaja ręka w ręke Tak się składa , ze co przeszkadza władzy w Polsce to przeszkadza Rosjanom. A za wszystkim stoi żądza wladzy i gigantyczne pieniadze (łupki i nie tylko) .Wyobraźmy sobie tylko co by sie stalo z Gazpromem i Rosją , gdyby ruszyla w Polsce produkcja dużej ilosci taniego gazu z łupków. Jedno jest pewne , ze Petelicki i Lepper w ostatnim okresie coś wiedzieli , czego Tusk i spółka nie mogła pozwolic ujawnić . To samo , na o ileż wieksza skale to zabójstwo Lecha Kaczyńskiego i generalicji  w smoleńsku.Ja bym nawet kladł wiekszy nacisk na "polakow" Tuska , niz na Rosjan, bo bez wspołudzialu Tuska zbrodnia smoleńska prawdopodobnie nie byla by mozliwa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1488054

Zmerykanskie sluzby specjalne wiedza bardzo duzo - ze wzgledu na posiadane technologie i zorganizowana metodologie zdobywania wiadomosci. Sa one jednak tajne - glowna przyczyna jest "dekonspiracja" sprzetu i ludzi (co w polskich sluzbach zdaza sie nagminnie), powodujaca, ze traci sie zrodla informacji na zawsze....

Dla znajacego zwyczaje i procedury - takie "rozmowy" o udziale USA w "odblokowaniu" polskiej sceny politycznej prowadzone na powaznie ( a nie przy grillu i piwku w towarzystwie srednio rozgarnietych - co najwyzej niskiego szczebla - pracownikami sluzb) sa po prostu niemozliwe - bo decyzje w tak powaznych sprawach zapadaja na szczeblu prezydenckim ( no - moze na poziomie szefa CIA).

Moge powiedziec, ze tez przeprowadzalem rozmowy w tej sprawie (katastrofy smolenskiej) z pewnym dobrze poinformowanym pulkownikiem armii USA (pilotem), ktory stwierdzil, ze nie byl to wypadek... i tyle.

Nie ogladajmy sie na Amerykanow - dla nich testem sprawnosci i niezaleznosci od wplywow zewnetrznych dla polskiej administracji jest m. in. samodzielne wyjasnienie przyczyn katastrofy - jak sie to robi "na wschodzoe" pokazuje dzisiaj Holandia.

Co do gen. Petelickiego - jezeli zginal na skutek posiadania jakichs tajnych informacji - to mozna tylko stwierdzic, ze nie zachowal sie profesjonalnie (co powinno byc wymagane w takiej sytuacji - zwlaszcza od czlowieka o takim doswiadczeniu) - majac wazne informacje trzeba je przede wszystkim zabezpieczyc - w kilku niezaleznych miejscach - na wypadek  "wypadku", a nie dzielic sie nimi z przyjaciolmi... bo wrogowie maja oczy i uszy...  i dlugie rece... zwlaszcza ci ze wschodu...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1488057

He! he! he!  Tak się Pan zacietrzewił, że przestał się przyglądać moim tekstom.  Już od poprzedniej naszej sprzeczki.   PRZESTAŁAM używać tych ukośnych nawiasów.  Zastąpiłam je kwadratowymi oraz klamrami - nie budzącymi kontrowersji.  Okazały się one nawet wygodniejsze w użyciu. Musi Pan teraz wyszukać nowy pretekst do prześladowania mnie  :)))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

elig

#1488071

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

s jg znnym mtdm skrmpwc nwglwc ch pytjc kntkty, drsy zrdl. T czlwk d dwn t skmprmtwny nkt pwzn g t n trktj. Z nrmlng prtl jz by z swj fry dwn wylcl, l n z nszwg prtl NP jkm s tn prtl stl t dzk nm. Gwrn ptrzbj g d rbn tlm jk wdc. slwn krpcj jst przstpstwm Styr jk przstpc ttj m pprc dmnstrcj. Styr nwt prstj rzczy n w(lb rczj w) z dznnkrzy bwzj tjmnc zrdl nkt z s t sznjcych m n dpw n jg pytn rdm z Plc Mstwskch z czsw mnnj pk.
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1488077

Ponieważ mam szacunek dla Czytelników Twoich wpisów, odpowiem Tobie na PW, bo nie chcę zaśmiecać Ci bloga naszymi "rozgrywkami" :-)

Z poważaniem,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1488079

Za szacunek dzieki, ale mleko się rozlało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1488261