Pączkowanie portali

Obrazek użytkownika elig
Blog

  Dokładnie rok temu, w lutym 2012 głośno zapowiadano przełomowe wydarzenie, jakim miał się stać start informacyjno - blogerskiego portalu Tomasza Lisa - Na Temat /TUTAJ/. Mówiono, że będzie to absolutnie nowa jakość w polskiej blogosferze, wypasiony portal o milionowym budżecie, gromadzący sławy mainstreamu.

  Te szumne zapowiedzi spełniły się raczej w niewielkim stopniu. Już po dwóch, trzech miesiącach Na Temat przestał praktycznie się rozwijać. Obecnie, według Cubestat.pl /TUTAJ/ ma on 138704 unikalnych wizyt dziennie. Dla porównania Interia.pl ma tych wizyt 1471106, a znacznie skromniejszy i tańszy Salon24.pl - 54863.

  Tak więc w portalu Lisa zagościła stagnacja, natomiast coś nowego zaczęło się dziać w prawicowej blogosferze. Oto w maju 2012 powstał nowy portal Obiektywnie.com.pl /TUTAJ/ stworzony przez blogera Adriano. W czerwcu z Niezaleznej.pl wyodrębniła się witryna Naszeblogi.pl /TUTAJ/, kierowana przez Józefa Darskiego, a we wrześniu Stanisław Janecki założył portal Obserwator.com /TUTAJ/.

  Katastrofa Nowego Ekranu w końcu stycznia 2013 przyspieszyła bieg wydarzeń. Wcześniej niż planowano uruchomiony został Legion św Ekspedyta - dzieło Asadowa /TUTAJ/. Wyrzucona z NE redakcja, czyli Tomasz Parol i spółka zapowiada jeszcze w lutym 2013 uruchomienie 3obiegu.pl. Jest już jego strona internetowa /TUTAJ/. Niezależnie od tych wydarzeń, przedwczoraj ruszyła stworzona przez Marcina Kacprzaka i Cezarego Krysztopę platforma blogerska Kubek Polityczny, będąca częścią portalu Plwolnosci.pl /TUTAJ/.

  W ciągu zaledwie 10 miesięcy, od maja 2012 do lutego 2013 włącznie powstało aż sześć nowych portali blogerskich. Jakie będą ich dalsze losy? - trudno powiedzieć. Na razie najlepiej radzą sobie Naszeblogi.pl mające 13502 unikalnych wizyt dziennie. Zawdzięczają to wsparciu Niezaleznej.pl. Pozbawione takiego protektora portale Obserwator.com i Obiektywnie.com.pl mają odpowiednio 895 i 717 unikalnych wizyt dziennie. Będący wciąż w fazie rozruchu Legion św Ekspedyta ma ich 117. O Kubku Politycznym nie da się na razie nic powiedzieć, a 3obieg nie wystartował jeszcze.

  Ja oceniam pozytywnie to rozmnożenie portali. Umożliwia ono blogerom umieszczanie notek w kilku portalach równolegle, co chroni przed utratą dorobku w wyniku zdarzeń takich, jak konflikt z administracją portalu, awaria techniczna,atak hakerów, czy wreszcie bankructwo witryny. W ten sposób dociera się też do większej liczby czytelników. Ci ostatni także maja bogatszy wybór.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (1 głos)

Komentarze

 Nie wiem dlaczego, ale do tej pory ci dwaj czołowi blogerzy pozostają obok.

Oni muszą wiedzieć coś więcej od tego co my wiemy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332509

elig: Na razie siedzą cicho i niczego nie zapowiadają. Ograniczają się do plucia na Kubek Polityczny - bo ich nie zaprosił.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#332519

 to ode mnie. Proszę to sobie zapamiętać a nawet zapisać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332521

Napisałeś :

Ja oceniam pozytywnie to rozmnożenie portali. Umożliwia ono blogerom umieszczanie notek w kilku portalach równolegle, co chroni przed utratą dorobku w wyniku zdarzeń takich, jak konflikt z administracją portalu, awaria techniczna,atak hakerów, czy wreszcie bankructwo witryny. W ten sposób dociera się też do większej liczby czytelników.

To ostatnie zdanie szczególnie do mnie przemawia , dotarcie do możliwie największej liczby odbiorców. 

 

Pozdrawiam .(10)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#332523

elig: To prawda, choć niektórych czytelników może to denerwować, gdy widzą w kilku miejscach te same notki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#332729

j.w

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332578

dlaczego portal pana Tomasza, który wyprawił postępową wojnę wszystkim mieszkańcom Ciemnogrodu nagle, ni to z tego ni owego, tak prosperuje.
PS. Prawie kliknąłem link i dałem jedno unikalne wejście - żart taki:)
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam.

#332587

elig: Może to z powodu ładnych obrazków?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#332732

"Będący wciąż w fazie rozruchu Legion św Ekspedyta ma ich 117."

To raczej nie jest możliwe, bo ma ok 6000 odsłon dziennie, czyli wiecej niż Blogmedia. Powinno byc o 1000 więcej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332598

elig: To jest uwaga do Cubestat.pl . Ja nie podejrzewam, że Cubestat, czy Alexa wskazują prawdziwą liczbę czytelników. Uważam natomiast, że ich wskaźniki są z nią skorelowane, t.zn. jeśli wskaźnik jest dwa razy większy, to i popularność pewnie też. Legion działa zbyt krótko. Jeśli oni biorą średnia z dłuższego okresu, to efekt może być taki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#332743

PS. Za to na Alexa widać, że teraz NE i Niepoprawni są na podobnym poziomie popularności a było 2 do 1 dwa tygodnie temu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332619

Ja bym nie traktował powstania tworu Parola jako czegoś pozytywnego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332625

Rozumiem, że zkaładając swój portal wybrał Pan domenę obiektywnie.com.pl bo obiektywnie.pl bylo zajęte. Czy nie wiedział Pan wtedy, ze obiektywnie.pl to strona pornograficzna? 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#332716

elig: Zobaczymy, jaki on będzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#332744