Czuję się rozczarowana - czyżby PiS skapitulowało?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Na to dzisiaj {7.12.2017] wygląda.  Poranne spotkanie z prezydentem Dudą, zebranie komitetu PiS oraz wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS to jakby negocjacje w sprawie warunków tej kapitulacji.  Według słów samego Jarosława Kaczyńskiego {TUTAJ(link is external)} należy obecnie skupić się na gospodarce.  Czym różni się to od "ciepłej wody w kranie"?  Szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki oświadczył:

  "Rzeczywiście chcemy trochę przesterować kierunek naszych działań. Dotąd koncentrowaliśmy się na sprawach politycznych, prawnych, ustrojowych; teraz czas zająć się gospodarką, a także, skoro osiągnęliśmy tak dobre wyniki, to powinny one przełożyć się na życie naszych obywateli. To jest cel na następne dwa lata" - powiedział polityk PiS.Według niego, ten cel "wymaga pewnego przeorganizowania ekipy, która zarządza państwem". "I to zrobimy właśnie teraz, rekonstruując rząd. Natomiast co do szczegółów, nazwisk, konkretów, to nic na ten temat nie powiemy" - zaznaczył Terlecki." {TUTAJ(link is external)}.

  Jest prawdopodobne, iż rekonstrukcja rządu będzie końcem "dobrej zmiany".  Świadczy o tym poważne rozważanie kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera.  Środowisko, z którego wywodzi się ten technokrata dobrze opisał bloger Wawel {TUTAJ(link is external)}.  Jego premierostwo to kapitulacja przed międzynarodową finansjerą i ogólniej - przed zagranicą.  Oznacza to koniec dalszych reform i suwerennych planów politycznych Polski.

  Nieco lepszym kandydatem byłby Jarosław Kaczyński, choć, moim zdaniem, najlepiej byłoby pozostawić obecny rząd w mało zmienionym kształcie i próbować dalej naprawiać kraj.  Większość elektoratu PiS oczekuje właśnie tego.  Haseł typu "Nie róbmy polityki, budujmy...." mieliśmy po uszy za rządów Tuska.
 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:24)

Komentarze

Dziewczyna doprowadziła PIS do władzy. Nie zdziwił bym się, że sama zrezygnowała nie mogąc znieść tego grilowania przez kolegów partyjnych. Namawiam na założenie swojej partii. Nawet już do wyborów samorządowych, pozbycie się pisowskiego balastu. Bez Pani Szydło nie ma PISu ciekawe kogo Duda wyznaczy na premiera. Z rok temu pisałem, że w tyle głowy krąży we mnie myśl, że po dwóch latach znów przewróci się we łbach. Nawet platformersi są oburzeni, polubili Szydło. Szydło da się lubić, jedyna miała u wszystkich sympatie.

Osobiście czekam na założenie przez Panią Szydło, (nie piszę już premier) nowej partii np. "Samorządna Polska" Zdobycie większości konstytucyjnej w następnych wyborach zmiana konstytucji i wygrania następnych wyborów prezydenckich.

Obecnie PIS stracił całą sympatie, nic go już nie uratuje pojawi się jakaś nowa partia. Obecni politycy wszyscy są spaleni.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1554112

Nie przesadzajmy i nie dzielmy elektoratu. Powstaną 2 słąbe partie.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1554113

Dodałem ile mogłem Omilce, ale się nie zgadzam, to marszałkostwo na otarcie łez, chyba gdyby Duda zrezygnował z prezydentury wtedy Marszałek odziedziczył by stanowisko. Pani Szydło to mąż stanu W obecnej chwili nie ma takiej drugiej na świecie.Większość polityków to przy niej karły. Jestem oburzony tą ciągnącą się historią. Wątpię czy w ogóle będę jeszcze głosował. Ciekawy jestem sondaży, pewnie nie są zbyt optymistyczne, bo jakaś koło nich cisza.

A propos dwóch słabych partii, lepsze dwie słabe niż jedna nie najmocniejsza. Jeszcze niech z Macierewicza zrezygnują i PIS zniknie, tak jak zniknęła platforma. Zamiast niej sędziowie muszą zdzierać gardła i buty.

Czekam aż coś nowego się wyklaruje. Na szczęście udział w wyborach jest nieobowiązkowy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1554117

jeśli to nie jest zwykła zasłona medialna i PiS faktycznie wymieni panią Szydło to byłby dosyć oczywisty znak, że znowu chcą szybko oddać władzę jak to mają w zwyczaju.

A realnej i sensownej alternatywy jak nie było tak nie ma...

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7
#1554116

Co to jest zasłona medialna. Przed czym i kim ta zasłona. Idiotyzm jakiś. To zwykłe knucie, a nie żadna zasłona. To tylko chore ambicje, niskie instynkty i głupota małych ludzi. Zdradzana żona też doszukuje się dobrych stron u swojego męża.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1554119

Pani Premier Beata Szydło dokonała dobrego przełomu w życiu społecznym i gospodarczym. Każdy to widzi, nawet wrogowie. Totalna Opozycja jest bezradna wobec jej osobowości i aby jeszcze zaistnieć w mediach brnie w kłamstwa ("w zaparte"). Nieustanna mobilizacja wszystkich sił mogła zmęczyć Panią Premier. Powinna więc zregenerować swój organizm. Jednak szkoda byłoby "odstawiać ją na boczny tor".. Na jej sukces miało wpływ wiele czynników, jednym z nich jest jej kobiecość. Wydaje się, że najlepszym jej wzmocnieniem byłoby dodanie do pomocy w Rządzie takich osób jak: Pani Magdalena Ogórek czy Pani Małgorzata Wassermann. Osoby sprawdzone "w boju" i godne zaufania.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1554120

Przede wszystkim to pani Premier powinna dostać mocne i jednoznaczne poparcie zamiast takich głupich gierek. To co się w tej chwili wyrabia to niemal wprost recepta na przerżnięcie wyborów. Albo ktoś tam jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, albo o to właśnie chodzi...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1554125

Masz w 100% rację.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1554126

Polski jest i musi pozostac Pani Beata Szydlo. Sugerowany Morawiecki nadaje sie tylko i wyłacznie do ekonomi a nie do rzadzenia panstwem.To pospolity technokrata i nikt ani nic nie jest w stanie zmienic jego sposobu rozwiazywania problemów ale tylko natury ekonomicznej.W tym jest dobry i na tym stanowisku powinien pozostac.Pan  Kaczynski musi dalej trzymac w ryzach partie PiS bo z chwila zmiany prezesa tej parti ona sama sie rozleci w ciagu jednego tygodnia.Nie mozna tez brac pod uwage zmiany na stanowisku szefa MON.Pana Macierewicza.Mozemy natomiast rozmawiac o zmianie PaDa bo jego sposoby rozwiazywania problemów budza coraz wieksze zaniepokojenie.Niestety to nie takie proste wiec miejmy nadzieje ze wszystko pozostanie  na swoim miejscu moze z wyjatkiem osoby odpowiedzialnej za słuzbe zdrowia niejakiego Radziwiła i zmienia go na lepszy i nowszy model nawet z turbo-dopalaczem.Moze niewielka reprymenda nalezałaby sie Panu Waszczykowskiemu ale to jest obecnie chyba mniej istotny temet.Jesli natomiast PiS na swoim zlocie postanowi zmienic najwazniejsze osoby w rzadzie na jakies inne persony to pozostaje nam poprosic tuska aby został prezydentem i widelca grzseka na stanowisko premiera a na szefa bezpieki i wywiadu zaprosic Cimoszewicza .Wtedy bedziemy miec kraj miodem i mlekiem płynacy i putinowska administracje,która  posiada wiele miejsc odosobnienia dla krnabrnych i utopijnych polaków a cały  przyjacielski zachód z bruksela na czele pootwiera swoje montownie i fabryki abysmy mogli pracowac dla zmanierowanej cywilizacji zachodniej dazacej do samozagłady.Moze jeszcze policje szcególnie krawezników nalezałoby przeszkolic aby pouczali a nie czepiali sie za przechodzenie na czerwonym swietle w nocy kiedy w promieniu 5 km nie ma zadnego pojazdu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1554131

Dla mnie takie gdybanie , to nie ma najmniejszego sensu , ponieważ nie wiadomo co postanowi J. Kaczyński i PIS , dowiemy się wkrótce . A co do premier B. Szydło przemawiała wspaniale i widać było po niej , że jest w bardzo dobrej formie , czy tak zachowuje się człowiek który traci stanowisko , myślę że nie.

A teraz co do prezydenta A. Dudy dlaczego chciał aby J. Kaczyński został premierem , i odwołał B. Szydło , chociaż Pani premier ma największe notowania jakie ktokolwiek miał na tym stanowisku .

Jak można zauważyć również prezydentowi nie pasują A. Macierewicz , Z. Ziobro właśnie ci ludzie mają duże poparcie , i robią dobrą robotę dla poprawienia sytuacji w Polsce .

Przecież nikt nie jest głupi , obserwuje i analizuje i upewnia się że prezydent idzie w przeciwnym kierunku aniżeli oczekiwali od niego jego wyborcy , a szkoda mógł się zapisać jako sprawiedliwy , godny prezydent Polski .

A co do prezesa J. Kaczyńskiego to nie należy do tych ludzi , co szybko się poddają , ten człowiek tyle przeszedł i na pewno nie podda się , będzie wszystko robić dla dobra Polaków , i wybierze najlepsze wyjście jakie może być z danej sytuacji .  

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1554133

poczekajmy, tylko spokój może nas uratować ...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1554134

  

2017.12.07 20:21

Mazurek: Komitet Polityczny PiS na stanowisko premiera wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego. (PAP)

2017.12.07 20:21

Mazurek: premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji; została ona przyjęta. (PAP)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

elig

#1554135

Rano Premier B.Szydło wygrała bitwę z PO, by wieczorem zostać pokonana przez PIS.
KRETYNIZM

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1554136

Warszawy, a następnie Prezydenta Polski - to będzie to wygrana nas wszystkich!

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554137

Czy pani premier Beata Szydło pasuje do fotela prezydenta Warszawy?

Panią B. Szydło należy godnie i... umiejętnie zagospodarować.

Moja bardzo osobista wizja zagospodarowania osoby pani Premier to:

1. Marszałek Senatu.

2. DORADCA Naczelnika (z zachowaniem dotychczasowych apanaży +!)  do czasu kampanii prezydenckiej.

PS

Odejście i działalność pani Beaty Szydło na rachunek własny (a dowiodła wielokrotnie skuteczności działania!) to bardzo duże ryzyko...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1554142

Żaden prezydent Warszawy! Ad maiora natus sum (est)!

Zobaczymy - bardzo już szybko.

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1554212

Dokładnie TAK !  

Do bogatego pakietu odbytych studiów, powinna dołączyć prawo konstytucyjne. W sam raz dwa lata. Dlaczego ?

Chyba wiadomo ;-)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


#1554213

A może odwrotnie?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1554140

Tak jak strumień szuka swojej drogi w górach, tak wytrwały strateg odnajduje błędy i słabości wroga by odnieść zwycięstwo. ~ Sun Zii

 Strategia Naczelnika  wykorzystuje modele:
- macierz zgodności strategicznej
- macierz BCG
- macierz dystrybucji projektów
- model wzrostu i przetrwania
- kategorie inwestycyjne projektów.

Reasumując nadszedł czas namaszczenia następcy.

PS

Błędy strategów dzielą się na:

- twarde związane z decyzjami menedżerskimi (typu duda, a nuż się uda?) i strategią działania partii;
- miękkie związane z kierowaniem ludźmi i kulturą organizacyjną. 

Aha... nawet najbardziej skuteczny strateg nie rezygnuje z doradcy jako wsparcia!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1554141

moga byc... "zawodowi" rewolucjonisci, dla ktorych celem samym w sobie jest "walka" a nie budowanie.

Kaczynski pokazal, ze zalezy mu na szybkim pomnazaniu dobrobytu, a nie na "zwyciestwach" politycznych, ktore oprocz znaczenia prestizowego czy moralnego - powoduja wymierne straty  gospodarcze. Polska nie lezy na pustyni - ale w srodku Europy - i nie mozna ciagle byc w konflikcie z blizszymi i dalszymi sasiadami.

W obecnym swiecie - aby nie zostac "wyautowanym" nalezy wspolpracowac z organizacjami miedzynarodowymi i silnymi panstwami - do tego kandydatura Morawieckiego jest wrecz idealna - sam bedac "banksterem" wysmienicie orientuje sie w dzialaniach i strategii dobrych dla Polski i Polakow - ma doswiadczenie i wyksztalcenie.

Wiele dobrego mozna powiedziec o pani Szydlo - duzo zrobila, ale jeszcze wiecej lezy odlogiem (zwlaszcza sprawy gospodarcze), nie mozna jednak skupiac dzialan rzadu na "socjalu" i walce z Unia Europejska. jest tez pewnikiem, ze osoba o wyksztalceniu humanistycznym (etnologia) nie do konca orientuje sie w zawilosciach gospodarki i bakowosci - co jest niezwykle wazne - jezeli chcemy szybko poprawic poziom zycia obywateli.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1554154

Argument "z gospodarki" jest taki sobie bo Morawiecki jako premier będzie miał znacznie mniej czasu na zajmowanie się gospodarką niż obecnie.

Co do braku walki natomiast to jak to miałoby wyglądać w praktyce - zaczniemy posłusznie przyjmować muslimów, wprowadzimy gender czy co?

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1554155