Lękliwi Polacy i butni Żydzi - przemilczany tekst dr Kurek

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 W "Warszawskiej Gazecie" z 3 - 9 sierpnia 2018 ukazał się artykuł dr Ewy Kurek "Gdy Żyd nie ma się kogo bać, bo wśród Polaków nie ma już panów.". Został on przedrukowany przez blogera Piko w Salonie24 {]]>TUTAJ]]>}.  Pojawił się potem także w kilku innych miejscach w sieci [np. {]]>TUTAJ]]>}, {]]>TUTAJ]]>} oraz {]]>TUTAJ]]>}].  Ten ważny tekst został jednak kompletnie przemilczany.  Poza komentarzami w Salonie24 nie było prób dyskusji na jego temat.  Został uznany za niepoprawny politycznie, a może nawet za wręcz antysemicki [niesłusznie].  Aby zachęcić Czytelników do zapoznania się z nim - przytoczę kilka fragmentów:

  "Wszystko to jest żałosne i świadczy o tym, że rządzący miłościwie Polską PiS nie ma pojęcia jak radzić sobie z Żydami. (...)
  W wypadku stosunków polsko-żydowskich spojrzeć trzeba, jak to drzewiej bywało. Żydowski historyk tak oto zdefiniował stosunek Żydów do Polaków w wiekach poprzedzających zagładę: „Żyd, na zewnątrz uniżony, żywił w głębi ducha pogardę zarówno do pojera (chłopa), jak i puryca (pana), chociaż jego postawa wobec tego ostatniego była też zabarwiona lękiem. Dla Żyda zarówno chłop, jak i pan, każdy na swój własny sposób, uosabiali takie cechy, jak: brutalność, ignorancja i grubiaństwo, stanowiące antytezę żydowskiego etosu. Jednym słowem byli to goje”. (...) 
   Od tysiącleci po dzień dzisiejszy wszystkie żydowskie pokolenia wbijają sobie do głowy, że są narodem wybranym, że tylko Żydzi mają duszę i inne rasistowskie bzdury. (...) Przez wieki zamieszkiwania na polskiej ziemi Żydzi gardzili wszystkimi polskimi gojami, ale panów się bali. Bali się polskich królów, magnaterii i szlachty, bo od nich zależało prawo do życia na polskiej ziemi; bali się polskiego mieszczaństwa, bo polscy mieszczanie byli dla Żydów konkurencją, a od rad miejskich zależało prosperity żydowskiego handlu i rzemiosła; polskich chłopów Żydzi się nie bali, bo Żydzi nigdy nie uprawiali w Polsce ziemi. (...)

  Tak było do momentu wybuchu II wojny światowej, o której w kontekście Żydów myślimy jedynie w kategoriach ich tragedii i zagłady. To prawda, Hitler przyniósł polskim Żydom, głównie religijnym chasydom, straszliwą śmierć i totalną zagładę.
  Ale prawdą też jest, że Stalin w 1945 r. powierzył ocalonym polskim Żydom, głównie zasymilowanym renegatom, w znacznej mierze komunistom, pełnię władzy nad Polską i Polakami. Przez wieki Żydzi bali się polskich panów i ten kreatywny lęk był gwarancją społeczno-politycznej równowagi pomiędzy gospodarzami i gośćmi. Po wojnie polscy Żydzi nie musieli się już wreszcie bać Polaków. Minionej równowagi nie odzyskaliśmy do dziś. (...)
  `Jednak nie wszyscy żydowscy władcy opuścili Polskę. Wielu z nich zmieniło wojskowe lub ubowskie mundury na togi, weszło w kręgi dyplomacji, kultury i nauki (Bauman), a w następnym pokoleniu w strukturach władzy ulokowało swoje dzieci.
W końcu XX w. Polacy odzyskali władzę nad Polską. Strach przed Żydami pozostał. Współcześni władcy Polski mienią się kontynuatorami linii polskich panów z minionych wieków, lecz zamiast budzić w Żydach zdrowy strach, najzwyczajniej w świecie boją się Żydów. A dla Polski – wracając do cytowanej wyżej definicji żydowskiego historyka – nie ma gorszej sytuacji niż ta, kiedy Żydzi nikogo spośród Polaków się nie boją.(...)

  Teraz, skoro polskie władze boją się Żydów, Żydzi gardzą Polską i Polakami otwarcie i światowo, czyli lansują swą pogardę bezkarnie we wszystkich krańcach naszej planety;  (...) Będzie tak dopóty, dopóki władze Rzeczypospolitej Polskiej nie przyswoją na powrót etosu polskich panów z wieków XIV – XX, czyli nie zaczną się zachowywać tak, że obudzą w Żydach zdrowy respekt i zdrowy lęk przed Polakami. Ze smutkiem twierdzę, że dokona tego prawdopodobnie dopiero następne pokolenie polskich polityków, pokolenie młodych wilczków, które nie nosi już w sobie lęku przed żydowską władzą z czasów PRL. (...) Dla Żydów bowiem goj, który im nadskakuje, ulega bez powodu i jest wobec nich bardzo grzeczny, to na pewno człowiek, który staranną ogładą tuszuje głęboko ukryty jadowity antysemityzm.
O antysemityzm Żydzi nigdy natomiast nie posądzą goja, który z nimi pertraktuje jak równy z równym, czasem się kłóci i zawsze stawia twarde i korzystne dla siebie warunki. Dlatego polscy politycy, dziennikarze i miłościwie nam urzędujący w różnych naukowych instytutach posłuszni Żydom i władzy historycy, postrzegani są przez Żydów jako ci, którzy fałszem i ogładą kryją głęboki antysemityzm, wobec czego zasługują na jeszcze większą pogardę niż zwykli polscy goje. (...)
   Mądry goj, chociaż jest gojem, targuje się i ugrywa dla siebie wszystko, co ugrać w cenie lub uchwale może.
A rząd polski od jesieni grał z Żydami jak najgłupszy goj {...).

  Zgadzam się z polskimi Żydami. Polski rząd PiS, który w sprawach społecznych i gospodarczych radzi sobie całkiem dobrze, w sprawach polityki z Izraelem i Żydami w ogóle zachowuje się jak banda głupich gojów, którzy uległością wobec Żydów kryją swój antysemityzm oraz wyniesiony z PRL głęboki strach przed wyimaginowaną ich potęgą. Brak świadomości takiego stanu rzeczy wśród polskich polityków jest dla Polski zabójczy. (...) polskie władze, zamiast hołubić i chronić porządnych i uczciwych polskich Żydów, dla których Polska i prawda historyczna jest równie ważna jak dla nas, otaczają się różnymi szewach weissami i jonnymi danielsami, którzy są a pozór mili i usłużni dla rządzących Polską gojów, zaś za ich plecami plotą o Polsce i Polakach najróżniejsze niespójne bzdury. Jonny Daniels na przykład, niekoronowany król Polski, który uważa, że jego głos jest ważniejszy niż głos 40 mln Polaków, napisał ostatnio, że: „Żydzi winni pielęgnować w sobie nienawiść do Polaków, bo Polacy nie pomogli Żydom”, ale stwierdza, że: „Polska jest w chwili obecnej najbezpieczniejszym w Europie miejscem dla Żydów”4). Jeśli Jonny’ego Danielsa uznać za typowego współczesnego izraelskiego Żyda, to jest to człowiek, który: tradycyjnie gardzi polskimi gojami, bo Żyd ma obowiązek gardzić każdym gojem; nienawidzi Polaków bo w czasie wojny za mało naszych ojców oddało za Żydów życie; nie boi się Polaków, bo nie ma już polskich panów, więc nie ma się kogo bać, a ci, którzy władają Polską, boją się jego; siedzi w Polsce, bo Polska jest najbezpieczniejszym dla Żydów krajem w Europie.".

  Tyle [w skrócie] dr Ewa Kurek.  Zgadzam się z nią częściowo.  Żydzi nie są wcale jednorodni.  Wielu amerykańskich Żydów nie popiera Izraela.  Nie wszyscy Żydzi są żydowskimi szowinistami, których tak trafnie sportretowała Ewa Kurek.  Nie jest jasne, co właściwie mielibyśmy zrobić, by Żydzi zaczęli się nas bać i po co to nam.  Polska ma w tej chwili niewiele punktów stycznych z Żydami oraz z Izraelem.  Są oni ważni dla nas tylko z uwagi na ich wpływy w USA i na nic więcej.  Wydaje się, iż dr Kurek także ulega mitowi o niesłychanej potędze Żydów.  W rzeczywistości ich sytuacja jest zła i stale się pogarsza.  Ich pietą achillesową jest państwo Izrael.  W perspektywie kilkudziesięciu lat ten twór jest nie do utrzymania.  To sztuczny produkt inżynierii społecznej, a obecnie "trup w zbroi".  Wysysa on soki z narodu żydowskiego.  Wystarczy porównać osiągnięcia w różnych dziedzinach Żydów izraelskich z dokonaniami Żydów amerykańskich [mniej więcej tak samo licznych].
  

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (20 głosów)

Komentarze

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach... Największym jednak problemem jest podniesienie do wyprostowanej pozycji tych, co za nic nie chcą wstać z klęczek, i to nie tylko przed Żydami.

PS A trzeba przypomnieć (katolikom!), że taka postawa jest bałwochwalstwem! 

Pozdrawiam

 

Vote up!
15
Vote down!
0

jan patmo

#1572424

czerpią swoją siłę z silnej pozycji Żydów amerykańskich i potwierdza to od czasu do czasu jakiś amerykański polityk. Kiedyś znany dziennikarz i kandydat na prezydenta Patrick Buchanan powiedział, że kongres jest terytorium okupowanym przez Żydów. Więcej na ten temat napisał w swojej książce zatytułowanej "They Dare to Speak Out" (Oni odważyli się mówić) były kongresman Paul Findley.

Vote up!
14
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1572428

Nie było dyskusji bo trudno dyskutować po zdaniu przytoczonym tu w tytule. Świadczy ono, ze Pani dr Kurek nie ma rozeznania w najnowszej historii Polski. Nie można negować Jej walki o prawdę historyczną na temat holokaustu czy Jedwabnego ale nie dzisiejszych czasów. Wystarczy przypomnieć skład "okrągłego stołu" gdzie Polaków można było policzyć na palcach, a prym wiedli żydzi stalinowskiego chowu lub ich pociotki. Pierwszym "wolnym" premierem został stalinowski Żyd już na wstępie nakreślając kierunek "wolnej" Polski "grubą kreską"  zapewniającą bezkarność największym nawet zbrodniarzom komuszym. Utraciliśmy więcej suwerenności niż za czasów przedostatniej komuny bo utraciliśmy Gospodarkę Narodową, a ok. 7-8 mln Polaków co roku poniewiera się "za chlebem" z czego ok. 5 mln nie ma zamiaru powrócić do Kraju widząc co się wyprawia w Polsce. Kiedy Premier - Polka twardo prowadząc politykę ukierunkowaną na odzyskanie pełnej suwerenności zaczęła odnosić sukcesy, zjawił się agent Israelskiego Mossadu w stopniu sierżanta i odwołał Premier katoliczkę ustanawiając swojego "złotoustego" wyrobnika na Jej miejsce. Już ten fakt pokazuje miejsce Polski, nawet w krajach buszu afrykańskiego zmiany władzy dokonują najemni wyzsi oficerowie, a w Polsce wystarczył byle sierżancina Israelska. Kontekst tego przewrotu ukazują artykuły w kolejnych numerach "WG" -  "Izrael sąsiadem Polski" (7-13.09) i w kolejnym (14-20) - "Niebiańska Jerozolima" w którym ukazane zostało tajne porozumienie Ukrainy z Israelem w sprawie przesiedlenia Żydów z Israela (i nie tylko) na Ukrainę. Ideologiem tego porozumienia jest Igor Berkut - lider "Wielkiej Ukrainy" Na pytanie - "Jak zareagują Ukraińcy?" - odpowiedział - "Kto może przeciwstawić się takiemu programowi? Prezydent Ukrainy, Żyd? Premier, Żyd? A może najbogatsi obywatele Ukrainy, oligarchowie, też Żydzi?"

Czyż w Polsce nie jest adekwatna sytuacja kiedy Żydom nie wiedzącym gdzie leży Polska obecny "rząd" masowo wydaje polskie paszporty?

Vote up!
10
Vote down!
0

antyleming

#1572431

Pani Kurek zdaje się nie rozumieć również obecnej sytuacji Polski i "polityki" "polskich" władz przypisując im zbyt wiele autonomii - np. "rząd polski od jesieni grał z Żydami jak najgłupszy goj", podczas gdy ten właśnie okres "urzędowania" tych "panów" wygląda wprost na spektakl rozpisany na role i reżyserowany w każdym calu przez żydowskich dziejopisów.
Przypomnę, że w spektaklu były odgrywane nawet sceny ze składaniem kwiatów na grobach rzołnierzy NSZ(sic).
Bo rozważmy taką kwestię:
Skoro zwykły goj wysłałby mało rozgarnięte dzieci w najgorszym wypadku na termninowanie u szewca, to co to za goj, który daje żydom własne dzieci uczyć? Uniżenie oddany sługa nie tylko na szabas?
 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1572449

Być może całkiem dobrze rozumie i z jej strony to taki specyficzny element dyplomacji. Albo po prostu sposób na dotarcie z informacją do szerszego grona bo tutaj wchodzenie na teren tzw. "teorii spiskowych" byłoby ewidentnie przeciwskuteczne - bądź co bądź bardzo mało jest ludzi gotowych na brutalną prawdę więc znacznie lepiej działać rozważnie i spokojnie. Zawsze od czegoś trzeba zacząć...

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1572456

Witam! Coraz więcej na to wskazuje, że to żydo-komuna wywróciła rząd Pani Beaty Szydło. Chyba coraz więcej hien się zleciało do podziału Niemieckimi reparacjami wojennymi. A nam ochłap...

Vote up!
14
Vote down!
0

ronin

#1572438

chcemy żebyście realizowali obietnice wyborcze, żebyście kontynuowali poprzednią propolską politykę, zgodną z obietnicami wyborczymi!

Chcemy Polski dla Polaków, tych co na miejscu w pocie czoła pracują, zarabiają grosze, ale (w przeciwieństwie do obcych firm i banków) płacą wysokie podatki, m.in. na obecny rząd, na całą infrastrukturę i na tych żydów w Izraelu, w tym  potomków nierozliczonych zbrodniarzy stalinowskich, którym nasz rząd potajemnie wypłaca emerytury, a teraz także nowo narodzonym żydom 500+!

Chcemy żeby do Polski wrócili Polacy z zachodu, zamiast obcych najeźdźców, w tym muzułmańskich, sprowadzanych wbrew potajemnie przez krzywoustego bankstera!

Chcemy, żeby do Polski wrócili potomkowie zesłańców polskich ze wschodu, z Rosji, Białorusi i Ukrainy, bo to oni powinni w pierwszym rządzie otrzymać polskie obywatelstwo i odpowiednie prawa, pomoc finansową, a nie ukraińcy, filipińczycy, czy hindusi!!!

Zamiast miałkiej papki medialnej, epatowania nieistniejącymi sukcesami, chcemy prawdziwych działań na rzecz poprawy sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce, bez oddawania obcym, bez wyprzedawania za bezcen wrażym posiadaczom, zazwyczaj chazarskim, ze wschodu, czy zachodu polskich firm, poddawania im całych sektorów gospodarki polskiej!!!

Jeśli rządzący mają feblik chazarski, to niech go realizują na własny rachunek, a nie kosztem narodu polskiego, ponieważ Polacy ich do tego nie upoważnili!!!

 

Vote up!
13
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1572440

popisując się szczytnymi hasłami o WOLNEJ I SPRAWIEDLIWEJ POLSCE wbija zatrutą szpilkę w tych co teraz w Polsce rządzą. Napisz pan, co pan takiego uczyniłeś aby te pańskie szczytne hasła się zrealizowały. Bo gdybyś pan coś zrobił to jestem pewien ,że podparłby się pan tym osiągnięciem. Te plusy ,które panu dano to chyba tylko z uniesienia i niechęci plusujących do Żydów. Wredna i fałszywa notka.

Vote up!
1
Vote down!
0

lupo

#1572503

przygotowanego na podstawie tekstu p. dr Kurek, muszę przyznać, że dość już mam, pewnie nie tylko ja, wszędzie dominującej i nachalnej tematyki dotyczącej Żydów!

Czy to cierpienia żydów, czy też ich roszczeń, czy ich pazerności, czy to agresji żydowskiej wobec wszystkich innowierców, a zwłaszcza Polaków, czy to pomówień żydowskich o antychzaryzm (żydzi nie są przecież żadnymi semitami, bo jedynymi semitami są Palestyńczyzy mordowani przez nich), czy też emerytur i innych nienależnych świadczeń finansowych wypłacanych żydom w Izraelu z polskiego budżetu!!!

Żydzi są u nas, w Polsce tylko gośćmi, a starają się zająć miejsce ważniejsze niż rdzenni mieszkańcy Polski - Polacy, dominują w naszych przekazach medialnych, czyżby nasz rząd im w tym pomagał???

A już kompletnym skandalem wydaje się być fakt, że nawet inne państwa, takie, które są podobno natowskimi sprzymierzeńcami Polski, jak np. USA przejmują nikczemną żydowską retorykę, mało tego uchwalają nikczemną ustawę 447, zgodnie z przepisami której, będą bezprawnie dochodziły na Polsce, którą zdradziły w 1943, w Teheranie, a później w 1945 , w na konferencji w Jałcie nikczemnie wydały w brudne, zbrodnicze, stalinowskie łapska żydo-komuchów z Rosji!!!

Kim są wobec tego ci nikczemnicy, którzy zamierzają uczestniczyć w zakłamywaniu historii II wojny światowej, i cierpienia, poświęcenia i daniny krwi Polaków, kim są aby bezprawnie żądać od Polaków jakichś nienależnych płatności na rzecz innego narodu - to są zdrajcy i prawdziwi wrogowie Polski i Polaków!!!

Vote up!
16
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1572443

że gdy Polonia starała się o to, by nie doszło do przegłosowania ustawy HR1226 i S.447, rząd w Warszawie sabotował działania Polonii, a szef Gazety Polskiej T. Sakiewicz, w przeddzień akcji Polonii na Kapitolu wycofał swoje poparcie dla akcji, przez co Kluby Gazety Polskiej w tej akcji nie wzięły udziału. Wniosek z tego nie może być inny, jak tylko taki, że władze w Warszawie chciały aby prezydent Trump podpisał tę ustawę. Kogo więc należy winić, Trumpa za podpisanie ustawy, czy polski rząd? Czy Trump miał wybór?

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1572461

Romanie z USA. Pytanie co najmniej dziwne pan zadajesz. Ja odpowiem panu , zapytaj pan Trumpa a nie oczerniaj nasz rząd.

Vote up!
2
Vote down!
0

lupo

#1572504

Obiektywnie rzecz biorąc to gdyby nie ten cały holokaust to Żydzi nigdy by nie doszli (a już na pewno nie tak błyskawicznie) do pozycji plemienia wyjętego spod jakiejkolwiek krytyki i mogącego sobie pozwalać niemal na wszystko. Wystarczy sobie porównać co można było mówić przedtem, a jaki knebel jest założony dzisiaj. Żaden oficjel na żadne słowa prawdy sobie nie pozwoli bo momentalnie kończy na marginesie z naklejką "antysemita". No i przede wszystkim infiltracja władz państwowych z całą pewnością przebiegałaby ze znacznie większymi oporami, o ile w ogóle.

Holokaust to znaczy "ofiara całopalna". Dzięki tej ofierze, złożonej głównie ze wschodnioeuropejskiej biedoty (bo ilu zginęło np.Rotshildów?), nastąpił zwrot praktycznie o 180 stopni.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1572457

"Wystarczy porównać osiągnięcia w różnych dziedzinach Żydów izraelskich z dokonaniami Żydów amerykańskich [mniej więcej tak samo licznych]."

W tej sprawie to niektórzy złośliwcy twierdzą, że wiedzie się im najlepiej gdy mają na kim pasożytować. Na pustyni nie bardzo jest na kim, a z Palestyńczyków to wiele wycisnąć się już nie da. No ale to są tylko złośliwcy.

Natomiast co do samego Izraela to sam Kissinger nie wróżył mu długiej przyszłości więc chyba jak najbardziej coś jest na rzeczy. Tylko jest jeden poważny problem - w pewnym momencie gdzieś się trzeba będzie wynieść. A Polska jest akurat "najbezpieczniejszym krajem"... i w ten sposób mamy całkiem poważny punkt styku, którego brakuje Autorce. No i są jeszcze "roszczenia" bo przecież głupio tak gdzieś wyjechać i zostać zwykłym, za przeproszeniem, gołodupcem.

A do tego wszystkiego na dokładkę dla pewnej wpływowej żydowskiej sekty, jak twierdzi Krajski, Polska i Ukraina to swoista "ziemia święta" gdzie ma przyjść ich Mesjasz (po naszemu to chyba Antychryst). Ukraina po operacji "majdan" została opanowana i najwyraźniej przyszedł chyba czas na Polskę do kompletu (tu o żydowskiej sile świadczy choćby taki fakt, że nawet Niemcy musieli podkulić ogon i najpierw wycofać się z Ukrainy, a potem z oporami oddać kawał Polski). Więc te wszystkie klocki jakoś tam się jednak układają...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1572458

Polska tak właśnie wygląda.

W Rumunii Elena i jej mąż Nicolae skończyli na co zasłużyli a u nas dalej 

syf który po przez czerwone pełne układów sądy,komendy

gminy,urzędy i co tam jeszcze nie wiem.

Jeszcze te układy z mośkami.

Vote up!
2
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1572522