Pierwsze miesiące rządów PiS - prof. Jerzy Robert Nowak

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj, 18.02.2016,  w siedzibie Rady Osiedla Koszyki przy ul Wspólnej 51 miało miejsce spotkanie z profesorem Jerzym Robertem Nowakiem, zorganizowane przez Centrum Edukacyjne Powiśle.  Jego tytuł brzmiał: "O Polsce - dotychczasowy bilans prezydentury A. Dudy i rządu B. Szydło".  Rozpoczęło się ono o godz 19:30, prowadził je p. Rafał Mossakowski, a udział w nim wzięło ok. 50 osób.

 Profesor zareklamował na wstępie swą stronę internetową  {]]>TUTAJ]]>} oraz blog {]]>TUTAJ]]>}.  Oświadczył potem, iż rządom PiS bardzo potrzebna jest życzliwa krytyka oraz wysuwanie pod ich adresem konkretnych postulatów.  Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zarzucił zbytnia miękkość, która zaowocowała powołaniem w skład Narodowej Rady Rozwoju nieodpowiednich osób, np. Adama Rotfelda.  Jeśli chodzi o działania rządu i parlamentu, to prof. Nowak porównywał je stale z postępowaniem Orbana na Węgrzech, stwierdzajac, że posunięcia Orbana były na ogól bardziej radykalne [np. podatek od odpraw wynosi na Wegrzech 98%, a w Polsce 70%].

  Spośród ministrów - najostrzej krytykował Nowak szefa MSZ, Waszczykowskiego, za to zwłaszcza, iż wymienił on jak dotąd tylko trzech ambasadorów, podczas gdy trzeba wymienić kilkudziesięciu [tych, którzy szkodzą Polsce], takich jak ambasadorzy na Węgrzech i w Watykanie, a przede wszystkim ambasador Sznepf w Waszyngtonie.  Profesor apelował też do całej prawicy o zjednoczenie się i zapomnienie o dawnych urazach.  Stwierdzil, że błędem jest odawanie ulic we władanie KOD.  Żałował, iż nie było wielkiej manifestacji poparcia dla rządów PiSis w dniu w którym premier Beata Szydło wystepowała w Parlamencie Europejskim.  Trzeba jednak powiedzieć, że chwalił PiS za energiczne działanie i powiedział, iż obawiał się, że mogło być z tym gorzej.

 Profesor mówił ponad godzinę, po czym poprosił o głosy z sali.  Wywiązała się bardzo burzliwa dyskusja, która trwała do 22:00, a mogłaby i do północy, lecz trzeba bylo zwolnić salę.  Tematy były najróżniejsze od stosunków polsko-żydowskich do upamiętnienia ofiar KL Warschau.  Warto tu wspomnieć, że profesor Nowak podkreślał zarówno w prelekcji, jaka i w dyskusji, że najważniejsza jest popularyzacja osiągnięć Polski i Polaków.

 Podczas spotkania można było kupić książki prof. Nowaka oraz innych autorów, m. in najnowsze książki Grzegorza Brauna.  Zbierano też pieniądze na przeprowadzeniue badań DNA ekshumowanych Żołnierzy Wykletych.  Imprezę filmowały dwie kamery.  Pierwsza z pięciu części nagrania wideo [36 minut] jest już dostępna na stronie Facebooka CEP {]]>TUTAJ]]>} [{YouTube - {]]>TUTAJ]]>}].  Warto się z nią. zapoznać

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (12 głosów)

Komentarze

uprzejmie proszę Cię Drogi  Elig, gdybyś wiedział o następnym wrzuć tutaj taką informację, będę wdzięczna i z góry dziekuję za Twoją uprzejmość.

Jesli chodzi o pozostawianie skundlonych kadr dyrektorskich, to niestety jest to obecnie dość powszechne i niepokojace. Wielu  pracownikóą ministerstw jest oburzonych i rozczarowanych, bo obiecywano im - nam wszystkim - zmianę, poprawę, pozbycie się wiernopoddańczych sługusów i co - nic z tego nie wyszło.

Zwałszcza jeśli chodzi o administrację rządową, gdzie dość masowo powoływani są służalcy poprzedniego układu. Z tego co słyszę od znajomych ma to miejsce we wszystkich resortach, a w szczególności rozwoju, spraw zagranicznych i środowiska, ale też KRM'ie, gdzie dyrektorami ponownie zostają Ci sami, co jeszcze niedawno chodzili na klęczkach za pełocja, aby łatwiej móc ich "całować w  ...ę".

To bardzo negatywne i niepokojace, bo rokuje jak najgorzej dla obiecywanej "dobrej zmiany". Trudno uwierzyć w "dobrą zmianę" za starymi, wrażymi sługusami.

Niestety nie da się być trochę uczciwym, jeśli nasz Rząd tego nie rozumie i zamierza oprzeć realizację swojej naprawczej i rozwojowej polityki na takich właśnie "trochę uczciwych kadrach", to taki właśnie efekt osiagnie - "trochę pozytywny".

Vote up!
4
Vote down!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1507458

  Polecam portal Blogpress.pl . Po prawej stronie Strony Głównej jest Kalendarium, gdzie opisane są nadchodzące wydarzenia.  Ja właśnie z niego najczęściej korzystam.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#1507565

Czy to jakiś układ?
Czy znów zmiana udawana?
Wygląda dziwnie?
Pierwszy raz to słyszę...
A propos prof. Nowaka to bardzo go cenię.ale niestety już dawno zniknął z anteny R.M.rozmów niedokończonych pt.,,Minął miesiąc''.

Vote up!
1
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1507477

" ... błędem jest odawanie ulic we władanie KOD.  Żałował, iż nie było wielkiej manifestacji poparcia dla rządów PiSis w dniu w którym premier Beata Szydło wystepowała w Parlamencie Europejskim. "

Co do drugiej części zdania - pełna zgoda, brak "odruchu samoobrony" w społeczeństwie; powtarza się trochę sytuacja z 1981 r., bierność, przekonanie - oni to za nas zrobią. Natomiast co do błędu z KOD - nie bardzo rozumiem: siłowo rozpędzić? to dopiero byłby wrzask na "salonach europy".

Vote up!
2
Vote down!
0

Stasiek

#1507489

Warto zwrócoć uwagę na komentarz prof. Nowaka dotyczący utrzymywania przez min. Waszczykowskiego na posadzie ambasadora w USA Ryszard Schnepfa, który w przeszłości wielokrotnie występował przeciwko polskim interesom oraz działaczom Polonii na świecie.

Ryszard Schnepf jest odnowicielem żydowskiej loży w Polsce – B’nai B’rith, a więc tym samym jego główne zadanie jest inne niż działalność na rzecz Polski i Polonii… (zob. http://www.radiownet.pl/publikacje/wielcy-i-slawni-zydzi-ryszard-schnepf-loza-bnai-brith-i-ambasador-iii-rp-w-usa)

* * * * *

Kto inspirował list trzech senatorów amerykańskich?

Minister Waszczykowski stwierdził, że list trzech amerykańskich senatorów „wynika z braku wiedzy, a także z inspiracji ludzi, którzy źle życzą Polsce””.- A ja zadałbym inne pytanie, a jaką pewność ma pan minister Waszczykowski, że inspiratorem listu nie był wciąż tak niegodnie wciąż utrzymywany przez niego na stanowisku ambasadora RP w Waszyngtonie ambasador Ryszard.Schnepf? Przypomnijmy, że ambasador Schnepf niejednokrotnie działał wbrew interesom polskim:

po 1) gdy tak agresywnie zwalczał przywódcę Polonii w całej Ameryce Południowej prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego;

po 2), gdy publicznie poparł budowę godzącego w polskie narodowe interesy gazociągu niemiecko-rosyjskiego,

po 3), gdy wbrew interesom Polski niezwykle mocno angażował się w przyspieszenie realizacji bezprawnych roszczeń żydowskich wobec Polski.

Nie mogę doprawdy zrozumieć, dlaczego Waszczykowski utrzymuje na tak ważnej funkcji ambasadora w Waszyngtonie człowieka jakże słusznie usuniętego przez premiera Kaczyńskiego ze stanowiska za niegodną postawę w żywotnych dla Polski sprawach, a później nominata PO na ambasadora w Madrycie i jeszcze później w Waszyngtonie?. Jaka jest pewność, że pan Schnepf także na stanowisku ambasadora w Waszyngtonie nie bruździ przeciw interesom Polski?

Autor: Jerzy Robert Nowak

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1507501

Ambasador Ryszard Schnepf w cieniu lasów augustowskich

Omówienie działalności sowieckiego agenta w PRL płk. wywiadu wojskowego w PRL Maksymiliana Sznepfa oraz krótka biografia Ryszarda Schnepfa…

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1507505