Dlaczego tak wielu Włochów umiera na koronawirusa?

Obrazek użytkownika elig
Świat

 Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta: dlatego, bo nie są oni leczeni.  Dziś [22.03.2020] w portalu RMF24.pl ukazała się informacja "Lekarz we Włoszech: Osoby po 60. roku życia nie są podłączane do respiratorów" {TUTAJ}.  Opracowała ją Malwina Zaborowska.  Czytamy:

  "Pracujący w Parmie izraelski lekarz Gaj Peleg powiedział, że z powodu ograniczonej ilości sprzętu w północnych Włoszech w szpitalach ustalono limit wieku, powyżej którego nie można już pomóc pacjentowi. Nie zezwala się na podłączanie do respiratorów zakażonych koronawirusem osób, które skończyły 60 lat.  W wyniku epidemii koronawirusa we Włoszech zanotowano więcej ofiar koronawirusa niż w Chinach - 4825 zgonów i ponad 53,5 tys. potwierdzonych zakażeń. W ciągu ostatniej dobry zmarło w tym kraju 800 osób.
Izraelski lekarz ujawnił w telewizji Keszet 12, że z powodu braku respiratorów i urządzeń do resuscytacji lekarze zmuszeni są do podejmowania dramatycznych decyzji o tym, który z pacjentów otrzyma leczenie ratujące życie.
Słyszałem to od moich przyjaciół i współpracowników, którzy ustalili limit dla wieku, po którym nie można już pomóc - (limit ten wyznaczono na) 60 lat - powiedział w porannym programie. (U pacjentów) powyżej 60. roku życia jest mniej intubacji i pełnego znieczulenia, a poniżej tego wieku pomagamy do samego końca i podajemy tlen - wyjaśnił.
  Peleg, który pracuje na oddziale ortopedycznym zamienionym na przyjmujący osoby z Covid-19, ocenił, że sytuacja pogarsza się w miarę wzrostu liczby zakażonych.
Przyjmujemy śmiertelnie chorych pacjentów z koronawirusem, pomagamy im i łagodzimy ich stan w ostatnich chwilach, pozwalając im rozmawiać z rodzinami, od których zostali odcięci na długi czas z powodu (zarządzonej przez władze kraju - PAP) izolacji - dodał.".

  Warto do tego dodać, że we Włoszech wyleczono, jak dotąd tylko nieco ponad  6000 pacjentów {TUTAJ}.  Nic dziwnego - ci chorzy, którzy najbardziej potrzebują terapii -  są jej pozbawiani i skazywani przez to na śmierć.  Włosi zdają sobie sprawę  z tego, że nie mogą liczyć na pomoc ich służby zdrowia i nie mają motywacji do przestrzegania jakichkolwiek zaleceń władz sanitarnych.  Epidemia szerzy się więc bez przeszkód.  To wszystko dobrze tłumaczy, czemu sytuacja we Włoszech jest aż tak zła.
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)

Komentarze

Madryt, do szpitala polowego w centrum wystawowym IFEMA przewożeni sa pierwsi pacjenci.Porażający jest ten obraz 5500 lozek polowych a juz uruchamiane sa nastepne.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1622736

Pierwsze skojarzenie: cmentarz. Porażający widok. 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1622744

 

 

Wedlug blogu Wolne Media, szczepienia antygrypowe w Polnocnych Wloszech mogly miec wplyw na niespotykanie duza ilosc  zgonow.

"O ile w poprzednim roku, lokalna agencja zdrowotna w Bergamo zakupiła 154 000 i zużyła 141 000 dawek szczepionki przeciwgrypowej, z których około 129 000 wykorzystano dla osób powyżej 65 lat (pokrycie szczepienne ponad 56%) – z przeznaczeniem na sezon 2019/2020 zamówiono ich 185 000. Prawie 70% zaszczepionych emerytów bergamaskich cierpiało już wcześniej na poważne choroby serca. Po użyciu szczepionki antygrypowej, ryzyko infekcji koronawirusem rośnie o 36%"

https://wolnemedia.net/epidemie-w-bergamo-poprzedzily-dwie-akcje-szczepienne/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622749

sono i nostri esempi che ci stanno lasciando

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1622760

Jakie to wzruszające.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1622767

Mój znajomy miał zwyczaj co roku szczepić się na grypę i co roku był chory.
Jeśli tych emerytów osłabiono szczepieniami, a teraz pojawił się nowy wirus to faktycznie może być ciężko, zwłaszcza przy zapaści tamtejszej służby zdrowia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1622791

//Jeśli tych emerytów osłabiono szczepieniami, a teraz pojawił się nowy wirus to faktycznie może być ciężko, zwłaszcza przy zapaści tamtejszej służby zdrowia.//

Misio, genialnie.

Ale do wody też przemawiasz? wpuszczasz sobie krople wybielacza do drinków? Albo marzysz o wlewie witaminy czy perhydrolu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623104

Dobrej nocki, 

 

 

Anielskiej nocy i przyjemnych snów!!! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1622771

Platforma Obywatelska zarzuca rządowi, że w walce z koronowirusem nie bierze przykładu z np: UK,Niemiec,Francji

Zgony - Europa

Włochy: 4825
Hiszpania: 1756
Francja: 562
Wielka Brytania: 281
Holandia: 179
Niemcy: 92
Szwajcaria: 85
Belgia: 75
Szwecja: 21

Polska: 7

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1622772

Liczba zakażeń / 1 mln obywateli w państwach UE (od najniższej):
1. Węgry - 14
2. Polska - 17
3. Rumunia - 23
...
18. Francja - 222
...
23. Niemcy - 296
...
25. Hiszpania - 612
26. Włochy - 978

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1622773

Ktoś mi podesłał poniższą informację z Włoch, więc ośmielam się wkleić cały tekst. Nie potrafię tego zamienić na link

:

Temat: Fw: [WIEC] We Włoszech nikt nie zmarł na tego wirusa!,,Umierają na zawał, grypę, zapalenie płuc itp
 

 ?????????????????????????????

Nie komentuje. Dostałem, ślę dalej że i takie są maile.

JF

 

WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA! UMIERAJĄ NA ZAWAŁ, GRYPĘ, ZAPALENIE PŁUC ITP.

Wpisał: DYREKTOR SZPITALA W GENUA   

20.03.2020.

 

 

We Włoszech nikt nie zmarł na tego wirusa!

Umierają na zawał, grypę, zapalenie płuc itp.

 

[umieszczam dla informacji. Nie wiem, czy to tak… MD]

DYREKTOR SZPITALA W GENUA i prezydent włoskiego stowarzyszenia do spraw infekcji zajmuje stanowisko wobec koronawirusa:

dr Matteo Bassetti, dyrektor kliniki chorób zakaźnych polikiliniki San Martino di Genova w Genui (Liguria)
 

19 marca 2020 https://ryszardpiotrnisza.blogspot.com/2020/03/z-sieci-pozyczone-z-grupy-ale-rozsadne.html?spref=fb&m=1

 

.DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa:

WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA!
NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!

„Sytuacja jest trudna, bo ludzie nie rozumieją, o co tu chodzi - że jest to tylko wielkie zamieszanie, które się sztucznie wytwarza.
Wczoraj obejrzałem tych 11 zmarłych.. to jest dla mnie bardzo smutne .. jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę... ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa. Jeden z nich umarł bo miał zawał serca i grypę jednocześnie..

Jeżeli znajduje się dzisiaj kogoś kto umarł w domu - robi się pośmiertnie test i już zalicza się ten przypadek na konto koronawirusa. (przypisek: ponieważ wirusy korony nosimy w sobie prawie wszyscy, jak co roku, tyle tylko ze normalnie ich się nie szuka- nie robi się na nie testów. W tym roku zaczęto ich szukać - i oczywiście, znajdować).
Powinniście uważać, bo to już jest coś w rodzaju wojny. Trzeba być rozsądnym. We Włoszech nie zmarł NIKT na koronawirusa. Tutaj jest ciężka grypa, influenza - ale nic niebezpiecznego!
Również te 30 osób które zmarły w Chinach - to była też normalna grypa.
- Jak się ma ze środkami ostrożności? Co mamy robić?
- Wy nic nie musicie robić!! Jest tyle strachu! Te całe media..to jest śmieszne... niczego nie potrzeba, wystarczy myć ręce i to wszystko. To jest zupełnie normalna grypa, nic nadzwyczajnego.

Znaleziono tyle przypadków , bo dokładnie tego szukano (za pomocą niezweryfikowanych testów, mój przypisek), Ludzie mogą być zupełnie spokojni. Tego wirusa jest naprawdę tak mało… nikt nie musi się obawiać, że to jest epidemia! Nikt na to nie umarł.
- Czy ludzie mają zostać w domu? Bo ludzie się boją... Czy mają normalnie pracować?
- Ludzie są tak zaprogramowani.. ty masz normalnie wykonywać swoją pracę.. nie blokujcie życia w waszym mieście .. bo wy sami się wykończycie! Występowałem w programie telewizyjnym w Rzymie i mówiłem o tym, byłem w Mediolanie.. problem nie istnieje.

Oni wywołują strach, mówiąc codziennie o wirusie. Jeżeli myjesz ręce i nie wkładasz ich ciągle do ust, nie będziesz miał tego zaziębienia...To jest grypa. Jeżeli ciągle czegoś dotykasz i wkładasz ręce do ust, to dostaniesz grypę. Ale to jest normalna grypa.
- Dlaczego jest pan jedynym lekarzem, który tak się wypowiada, jako dyrektor szpitala?
- Wszyscy się boją. Ci którzy poszli na zewnątrz.. ci ( tych słów nie rozumiem; przypisek Alicja).. lekarze boją się mediów.

Ja tego sobie nie wymyśliłem- to mówią statystyki. Wirus występuje w 2%, a zapalenie płuc w 4% ! To jest o wiele poważniejsze niż wirus.

Cały system (społeczny) się zawali, jeśli ludzie zawalą. Jedno jest zupełnie jasne i ważne: jeżeli macie grypę, nie biegnijcie od razu do szpitala.. zostańcie w domu, grypa sama przejdzie. Nie zapychajcie szpitali z tego powodu, bo to jest błąd. Bo ten wirus do tej pory nikogo jeszcze nie zabił. Dziękuję.”
18.03.2020

==============
Wypowiedź dyrektora kliniki; od 9 minuty wideo:

https://youtu.be/h3F___-SDY0

Coronavirus - Neues aus Italien! Zahlen frisiert!

18 minut- ale po niemiecku. [podobno można włączyć polskie tłumaczenie. MD

 

I jeszcze coś w temacie tego koronaświrusa.

(oczywiście rzecz się dzieje w USA, w stanie PA - miasto  Stroudsburg)

Pojechałem do wielkiego supermarketu tylko po sok pomarańczowy bo mi się skończył. Normalnie ten market  -  WALMART, otwarty każdego dnia do 11 chyba wieczorem. Byłem przed sklepem parę minut przed 9tą. Przed wejściem wielki policaj, uzbrojony czarnoskóry, mówi do mnie, że zamknięte. Ja wnerwiony patrzę na niego i mówię, że to wszystko co wy wyrabiacie to jest fake!

Policaj uśmiechnął się do mnie serdecznie i mówi - I KNOW..............

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1622798

Chyba to czytalem. I kilka podobnych informacji na ten sam temat. A ja na razie poczekam jeszcze kilka tygodni, az sytuacja sie wyklaruje. Ludzie umieraja, ludzie sie rodza. Trzeba znac srednia zgonow na milion mieszkancow, by moc z grubsza ocenic stopien zagrozenia. Mnie jest wszystko jedno, czy umre na zwyczajna grype, czy koronus mnie wykonczy. Dlatego nie mam zamiaru lekcewazyc zagrozenia i szwendac sie bez powodu tam gdzie nie trzeba. Poczekamy - zobaczymy (skazal slepoj). Jezeli panika jest wywolana sztucznie, to tez niedlugo dowiemy sie w jakim to celu. Jezeli to juz Apokalipsa, to tez nie ma sie czym przejmowac, bo przeciez i tak kazdy z nas wyciagnie nogi, wczesniej czy pozniej.

Nie nalezy sie zanadto przejmowac tym wszystkim, na co nie mamy wplywu. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1622838

a się nie szwendała, jeno w domu złapała - koronaświrusa

:

https://youtu.be/ByY51becT8M

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1622861

Poeta,

Oczywiste jest, że to fejk. Pewnie ze strony Dakowskiego, tam wiele takich śmieciowych sensacyjek

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27447&Itemid=53

 

Pojawił się na równie wiarygodnej "wolnej polsce" a za nimi na ekspedycie, glorii.tv, bibule, kresach.ru i paru blogach.

 

Po co wklejasz takie pierdoły?

Mamy pandemię, ludzie umierają i nie jest to zwykła grypa.

Wszystkie kraje i instytucje to ogłaszają ale ktoś każe wierzyć jakiejś informacji z łańcuszka mejlowego, domyśl się sam, co jest bardziej wiarygodne.

 

Chciałbyś, by jakiś wariat uwierzyl, że to zwykła grypa i umarł od tego, co więcej narażając innych?

 

Tu jest wyjaśnienie: 

https://demagog.org.pl/analizy_i_raporty/nie-ten-lekarz-nie-twierdzi-ze-we-wloszech-nikt-nie-zmarl-na-koronawirusa/

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623105

Oczywiście, że lekarze mówią prawdę. Zrobiono z grypy płucnej ( która co roku zabija na świecie setki tysięcy ludzi) wielki pokaz bolszewickich metod socjotechnicznych. Tegoroczny  wirus grypy nieco zmutowany ( jak co roku)  na razie zabija dużo mniej ludzi niż widać w statystykach z lat ubiegłych i w histerii mediów. Ludzie dali się nabrać na ten  pokaz  manipulacji. Został on wykonany przez fachowców. We Włoszech próbuje się zwalić winę na Chińczyków , których tam jest ponoć 300.000. To dlaczego w Chinach uporano się z epidemią mimo że tam jest 1,5 mld Chińczyków. A Włosi mają najlepsza służbę zdrowia w Europie.

Mój znajomy mieszkajacy w bloku już w lipcu ubiegłego roku miał kłopoty z oddychaniem, podduszanie bóle w klatce piersiowej Męczące odkrztuszanie skąpej wydzielny z dna płuc. Nie kaszel.  . Temp. 35,6 - niższa o 1 stopień. "Złapało" go w sobotę. Poszedł na pogotowie świąteczne. EKG norma,  osłuchowo płuca w normie. Dostał 2 zastrzyki po jednym w każdy pośladek. Przeciwbólowy i przeciwzapalny. ACC Optima i Hydroksizine. Dodatkowo wziewny środek Miflonide.

Poniedziałek wizyta u lekarza ogólnego ( skąd to określenie "rodzinny" nie wiem...) "1 kontaktu" też brzmi idiotycznie w wypadku dziewic u lekarza.

Lekarz ( nie jakiś pulmunolog tylko zwykły wewnętrzny) także osłuchowo nie wykrył żadnego groźnego przypadku. Ale przepisał antybiotyk Amotax, twierdząc ,że może to być wirusowe zapalenie płuc ( początek).

Mądrze skierował na rtg i do pulmunologa. RTG wykryło niewielkie zmiany pozapalne ale zapalenia płuc nie. Skoki ciśnienia góra dół.

Pulmunolog skierował na Tomografię płuc, zakup nebulizatora, (Ectodose) i wziewny Aspulmo. Spirometria w normie. TK wykryło zmiany ale nie alarmujace.( "Podciąganie"). Pectodrill.

Noc wigilijna 24. 12. 2019. Nawrót duszności. Pogotowie. 1 zastrzyk pbólowy z 1 strony, drugi przeciwzapalny z drugiej. EKG norma. Interwencyjnie Captopril duża dawka. Zalecony APAP.

Święta z odkrztuszaniem, brak gorączki. Początki kaszlu.

03.01.2020 - lekarz ogólny - goraczka 39 stopni, kaszel urywający płuca. Diagnoza zapalenie płuc. Wirusowe. Nikt nie mówi o żadnym koronawirusie lecz o grypie z powiklaniami płucnymi. 10 dni nie wychodzenia z domu.Ani na krok.  Amoksycyklina, Flegamina, Acodin, Lacti biosive. Katar, zapchane zatoki. 

13.01.2020  kontrola lek. ogólny. Vitotal, Grintus Adult. Osłuchowo płuca zadowalająco. Dalej bóle w klatce piersiowej, podejrzenie dodatkowo neuralgii międzyżebrowej. Diclack 150 duo.  Kaszel zmniejszający się. RTG Płuc  po zapaleniu zmiany i rozedma górnej cześci płuc.

28.02.2020 Pulmunolog  - Środki wziewne - Aspulmo (Salbutamol) , Alvesco ( ciklosenide - kortykosteroid) . Nebulizator  Ectodose. Zanjomy przeżył bez oddziału zakaźnego. Zakupy donosiła mu krewna pod drzwi. Czuje się słabo, ale nie ma gorączki, nie kaszle. Jeździ rowerem do garażu. Unika marketów. Nie "s..a " w portki. Do sklepu chodzi jak potrzeba  wpada i wypada. Siedzi w domu, jak ciepło jedzie rowerem do lasu. Żonie mówi przed wyjazdem: "albo mnie szlag trafi albo wrócę."

P.S. Chorowali razem z żoną. Oboje  wyszli z tego. Bez respiratorów . Wiek 72 on,  i 66 żona. Bez paniki. W sklepie dla pucu zakładają rękawiczki sterylne i nie odzywają się do nikogo

Na razie wraca. Żyje się raz.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1622885

Miedzy tymi strasznymi obrazami , wczesniej z Wuhan, dzis z Wloch ,odnajdujemy w necie tez wirologow, ktorzy twierdza, ze nie jest gorzej niz przed rokiem. Oni twierdza, ze pewne srodowiska miedzynarodowe, a szczegolnie WHO beda nas dalej wielka pandemia karmily.

Stoje troche na rozdrozu.  Z jednej strony uwazam, ze respekt przed infekcja powinien byc i autoizolacja na Jakis niezbyt dlugi czas jest w porzadku. Z drugiej strony mam informacje o decydentach tego swiata urzedujacych wlasnie w WHO.

To nie jest juz ta sama organizacja co kiedys. 85% jest w rekach prywatnych ( przede wszystkim przemyslu farmaceutycznego)

Wielkie firmy farmaceutyczne  dostaly  np.  w Niemczech  ogromne zamowienienie panstwowe na testy.  Ich przedstawiciele siedza w zarzadzie WHO. Taki sobie pan WHO -dyrektor  zajmujacy sie przed 2-3 laty  infekcja SARS, jest dzisiaj jednym z dyrektorow firm  farmaceutycznej  " N",  ktora przez przypadek produkowala wtedy  szczepionki.

Sa tez tacy, ktorzy uwazaja , ze pewne srodowiska polityczne     poprzez pandemie chca  przykryc swiatowy  kryzys finansowy.

Badzmy ostrozni, ale nie dajmy sie zwariowac.

Epidemie wywolane wirusami z grupy Corona najpozniej w maju /czerwcu przechodzily (  u zwierzat ! ) miejmy nadzieje, ze i u nas sie uspokoi.

 Te wiadomosci o WHO slyszalam juz niejednokrotnie  od dobrze zorientowanych osob. Mysle, ze  urzedujace w WHO osoby sa grozniejsze niz sam wirus

Pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1622897

 "W necie odnajdujemy też" najróżniejszych.

Być może jakiś dawny dyrektor WHO nawet obecnie pracuje dla firmy farmaceutycznej. Czemu nie?

Trochę dziwne, bo te 2-3 lata temu nie było epidemii SARS, który pojawił się na początku millenium a przyatakował w 2002., o ile pamiętam. Do tego firma nie mogła opracować szczepionki, bo jej nie ma, więc tym bardziej jej nie sprzedano w masowych ilościach, by robić na tym biznes.

W 2012. był arabski MERS, który powrócił atakując i Koreę w 2015. ale i na niego nie ma szczepionki.

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623106

Вопрос: — Почему так много граждан России гибнет во время полового акта?
Ответ: — От асфиксии, потому что на упаковке презервативов написано: «Надень на головку».

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1622929

w na ponocy Wloch jest wielki przemysl odziezowy gdzie pracuje 50 tys. Chinczykow to wlasnie oni rozniesli najprawdopodbniej nieswiadomie zaraze dlatego ze Komuchy chinskie chcialy to ukryc.Chiny sa calkowicie odpowiedilne za rozsianie zarazy po swicie, jak y to bylo normalne panstwo to sluzby by natychmiast zareagowaly duszc pandemie w zarodku.Ale moze wlas nie o to chodzilo zeby sie roznioslo.
Tak ze przy takiej eksplozji choroby nikt nie ma mozliwosci podlaczenie kazdego pod respirtor.
W USA i Kanadzie juz przestawiono przemysl produkujacy czesci do samochodow czy sprzet gospodarstwa domowego na produkcje sprzetu medycznego w tym respiratorow i lozek.
Maszynka do robinia maseczek to nie zegarek szwajcarski mozna ja kupic za okolo 15tys.$US ,ktora tlucze na dobe ponad 140tys. maseczek.Wystarczylo by w Polsce w kazdym wojewodztwie po dwie takie maszynki i jakis nieosiagalny problem dla obecenej stetryczalej rzadzacej kliki bylby zalatwiony,ale PIS uruchomil wiezniow do szycia recznego jak za krola swieczka i tym sie chwali jako sukces - paranoja, albo drwina w zywe oczy.
Prawda jest ze w Polsce nie zostalo wiele przemyslu co mozna by przestawic na produkcje sprzetu medycznego wszytko bylo kupowane za lapowki za granica niszczac polskich przedsiebiorcow teraz zreszta te resztki polskich firm zostanie dobirta i przezjeta przez starszych braci i ich koncerny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1623029