"Żywot św. Lecha Kaczyńskiego" pióra Bronisława Wildsteina

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Ukazał się w ostatnim numerze "Uważam Rze" /nr 17/18/2012/. Już na okładce tygodnika widać spiżowe popiersie Lecha Kaczyńskiego oraz napis: "Dlaczego zasługuje na pomnik". Jest to też tytuł obszernego artykułu Bronisława Wildsteina wewnątrz pisma. Omówiono w nim liczne zasługi zmarłego prezydenta Polski, od walki z korupcją i o sprawiedliwość, poprzez budowę Muzeum Powstania Warszawskiego, przeciwstawienie się agresji Rosji na Gruzję, aż do dbałości o pozycje Polski jako regionalnego lidera.
Niemniej, tekst Wildsteina zirytował mnie. Miałam silne wrażenie, iż czytam napisaną na kolanach laurkę, pełną przemilczeń. Aby nie być gołosłowną przytoczę tu cztery fakty z okresu prezydentury Lecha Kaczyńskiego, które miały decydujący wpływ na losy projektu IV RP. Opatrzę je moim krótkimi komentarzami:

1) Rezygnacja z rozwiązania parlamentu w styczniu lub lutym 2006

Była ona podobno skutkiem namów Marka Jurka, ówczesnego marszałka Sejmu. Wskutek niej PiS utraciło szanse samodzielnych rządów.

2) Podpisanie Traktatu Lizbońskiego

Oznaczał on rezygnację z dalszej części polskiej suwerenności. Lech Kaczyński nigdy mu się otwarcie nie przeciwstawiał. Zajął tu postawę typu "tak, ale", próbując forsować rozwiązania typu "kompromisu z Joanniny", które natychmiast zostały zapomniane.

3) Popsucie ustawy lustracyjnej

Stała się ona przez to łatwa do obalenia przez Trybunał Konstytucyjny. Według niepotwierdzonych plotek, Kaczyński działał tu za namową Zbigniewa Romaszewskiego, który obawiał się ujawnienia niektórych faktów ze swego życia prywatnego.

4) Nieujawnienie treści aneksu do raportu z praz Komisji Likwidacyjnej WSI

Osobiście podejrzewam, że Lech Kaczyński zapłacił za ten błąd życiem. Gdyby ujawnił te dane, mógłby byc dzisiaj nadal prezydentem RP.

O żadnym z wymienionych przeze mnie faktów Bronisław Wildstein nawet się nie zająknął. Stworzył przez to fałszywy obraz prezydentury Kaczyńskiego. Jest to niedźwiedzia przysługa wyrządzoną pamięci o nim. Na fałszu i przemilczeniach niewiele można zbudować. Lech Kaczyński zasługuje na pomnik nie dlatego, że był świętym mężem, który nigdy nie popełniał błędów i robił zawsze same słuszne rzeczy, ale dlatego, że był JEDYNYM prezydentem Polski, dla którego dobro naszego kraju było rzeczą najważniejszą i który nie był uwikłany w żadne agenturalne zależności.
Zgadzam się też z końcową konkluzją artykułu Wildsteina:
"W rzeczywistości jego polityka pozostaje do dziś jedynym spójnym i wartościowym projektem państwowym, z jakim mieliśmy do czynienia w III RP.".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

na niejeden pomnik ze spiżu. Nie popełnia błędu ten, kto nic nie robi. najpiekniejszym pomnikiem dla Prezydenta jest Ruch społeczny jego imienia. Oby nie zostały w nim tylko dinozaury-to zależy od nas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249889

elig: Zgadzam się. Taki ruch społeczny to najlepszy pomnik.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249921

Mnie też tekst Wildsteina zirytował. Z podobnych powodów. Ale, zmieniając nieco temat, tekst Zaremby zirytował mnie jeszcze bardziej. Infantylny to najdelikatniejsze określenie, które przychodzi mi do głowy. W ogóle ostatnio URze jest... nudne. Po wcześniejszych tekstach Łysiaka i Skwiecińskiego kupuje to pismo bardziej z przyzwyczajenia niż potrzeby:)

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249912

elig: Ja Wildsteina dużo bardziej cenię. Spodziewałam się po nim więcej niż po Zarembie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249923

To trochę nie tak, znaczy te Twoje punkty

ad 1. do samorozwiązania parlamentu brakowało większości, która mogła by to poprzeć - prezydent ma tutaj mało co do gadania
ad 2. zgoda, powinien dążyć do referendum
ad 3. ustawa lustracyjna została zmasakrowana w senacie, potem prezydent nie miał ruchu, bo prezydent nic zmieniać nie może. Albo podpisuje, albo odrzuca
ad 3. zgoda, powinien ujawnić.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#249934

i dlatego daję za ten tekst notkę 7. Nie wspomniała też Pani o zasługach Lecha Kaczyńskiego, które Wildstein przemilczał.

Cały ten Wildsteinowy tekst można nazwać nudnym

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249946

elig: To nie tak. W punkcie 1) chodziło o to, że Sejm nie uchwalił w terminie budżetu. To dawało prezydentowi prawo do rozwiązania parlamentu. Jeśli chodzi o punkt 3) to proszę zapoznać się z cytatem z Wikipedii:
"Ustawa po nowelizacji przedstawionej przez Prezydenta[edytuj]
Ustawa z 18 października 2006 została nowelizowana 14 lutego 2007 na skutek inicjatywy legislacyjnej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i weszła w życie 15 marca 2007." http://pl.wikipedia.org/wiki/Lustracja_os%C3%B3b_pe%C5%82ni%C4%85cych_funkcje_publiczne#Ustawa_po_nowelizacji_przedstawionej_przez_Prezydenta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249950

anty bolszewik- panie "elig", ta bolszewicka prowokacja pańska w stylu michnikowego brukowca, ma krótkie nogi.

Tytuł: "Żywot św. Lecha Kaczyńskiego" pióra Bronisława Wildsteina, to pańska fałszywka, a faktycznym jest tytuł: "Dlaczego zasługuje na pomnik"- autorstwa Bronisława Wildsteina z tekstem, który cytuję poniżej:

"Lech Kaczyński, bez względu na panujące mody i obiegowe opinie, za elementarne byty w rzeczywistości politycznej uznawał naród i państwo, które stanowi formę jego istnienia. Był „państwowcem", jak przed wojną nazywano osobę poświęcającą swoją aktywność dobru wspólnemu, na rzecz którego, również w obecnych warunkach, działać trzeba, przede wszystkim w strukturach republikańsko pojętego państwa..."

Podaję link do wspomnianego artykułu: numer 17/18(64/65)/2012 demaskującego wspomnianą wyżej fałszywkę:

http://www.rp.pl/galeria/616482,2,864389.html#bigImage

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anty bolszewik

#249957

Kolejna chamska wrzutka.
Tym razem pod adresem znanej blogerki.
Za każdym razem z insynuacjami o prowokacjach, służbach specjalnych itp.

Powiem ci zatem otwartym tekstem, że dla mnie to ty śmierdzisz na kilometr prowokatorem, służbami i tym wszystkim, co insynuujesz atakowanym przyzwoitym ludziom.

Ja wiem, że jesteś zwykłym gnojem i taki z ciebie anty bolszewik, jak z koziej dupy trąba.
A ta wrzutka tylko mnie w tym mniemaniu utwierdza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249960

Cytat:"Ja wiem, że jesteś zwykłym gnojem i taki z ciebie anty bolszewik, jak z koziej dupy trąba. A ta wrzutka tylko mnie w tym mniemaniu utwierdza... itp. inwektywy"

"Traube- radzę jeszcze raz przeczytać wypowiedź, szybko kliknąć na zamieszczony link http://www.rp.pl/galeria/616482,2,864389.html#bi... i nie obrażać mnie swoimi bełkotami.

Poza tym nie mam absolutnie zamiaru dyskutować z gburem- nie toleruję chamstwa, choć tolerować mogę głupotę zawartą w komentarzach.

Nie cierpię obrażania, ale  ty razem twojej, nie pozostawię bez odpowiedzi, dlatego: spieprzaj "burku wiejski" z mojego bloga i komentarzy, i to w podskokach, pókim jeszcze dobry.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anty bolszewik

#249972

Nie wchodzę na twojego ubeckiego bloga, więc nie możesz mnie z niego wypraszać.
Blogerkę elig znam i szanuję.
Zareagowałem widząc jak śmieć ją atakuje.
Ot, i wszystko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249974

.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249975

.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249959

elig: Trzeba czytać całe notki, a nie tylko nagłówki. W tekście podałam tytuł artykułu Wildsteina i dane, skąd pochodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249965

Zdemaskowałem pani fałszywkę o tytule: "Żywot św. Lecha Kaczyńskiego" pióra Bronisława Wildsteina, którego autorem jest pani, wbrew kłamstwu o autorstwie Bronisława Wildsteina.

Wprawdzie już w samej treści, jest mało czytelna wrzutka, bez wyraźnego logicznego związku, o innym tytule (zapewne pani o to chodziło). Zaręczam, że takie fałszerstwo tytułu np. w USA, znalazłoby swój epilog w sądzie i kosztowałoby panią spory majątek zadośćuczynienia.

Jakie są sądy w Polsce doskonale  wiemy (patrz: kilkuletnia rozprawa o słuszne określenie Urbana- Gebelsem stanu wojennego), dlatego ceniący swój czas, nie będzie do tego cyrku wchodził.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

anty bolszewik

#252321

co z tego ze podajesz sznurek do art jak tam sa tylko 1-2 zdania, ktore wlasnie zacytowales?
reszta jest ..... po zaplaceniu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250031

Bezczelny tytuł. Słabiutki tekst. Nie zgadza się ani jeden z podanych punktów!
Czytałem Wildsteina i się z nim zgadzam.
Ale widocznie jeszcze wielu wierzy w te stare GW-niane kłamstwo o genialnym Jarosławie i głupim Lechu. Było dokładnie odwrotnie! Albo dla czego ten geniusz przegrał trzy ważne wybory z rzędu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#249963

elig: Wszystkie podane punkty to fakty, które mogę udowodnić. W odpowiedzi Andrzejowi A oraz Adriano udokumentowałam punkt nr 3. Tak samo można postąpić z pozostałymi. Nigdzie nie pisałam o genialnym Jarosławie i głupim Lechu. Proszę polemizować ze mną, a nie z "GW".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249969

Wg instrukcji jest teraz OK popierać Lecha i przeciwstawiać go Jarosławowi?
To musi być szczególnie ważne dla tych, co nie głosują na PiS. Tak jak dla mnie różnice między Napieralskim a Olejniczakiem. Tylko, cholerka, czemu mi nie przychodzi do głowy rejestrować się na stronach dla sympatyków SLD i drążyć tematykę?
A ciebie jakoś męczy ten Jarosław...
Bloger anty bolszewik powiedziałby, že jakaś agentura za tym stoi i wiesz, że ja bym się z nim wyjątkowo zgodził w twoim przypadku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249973

Aleś się bidoku napracowol:))))I nic żeś nie zmądrzoł:)))
wczoraj, 21:22 | ocena: 100% odpowiedz oceń: -1 +1
~Lunatic. do ~baca: WIDZIAŁEŚ KIEDYŚ MĄDREGO PISOWSKIEGO KAŁOJADA?
wczoraj, 21:23 | ocena: 57% odpowiedz oceń: -1 +1
~olo do ~Lunatic.: Do budy ubecki, wyleniały kundlu.
wczoraj, 21:34 | ocena: 75% odpowiedz oceń: -1 +1
~Lunatic do ~Lunatic.: MY DEBILE I PLATFORMERSKIE KALOJADY TO TAK MAMY
MAMA MNIE BIJE OJCIEC MOLESTUJE
STAD RANO JESTEM W PO
A POZNIEJ JAK MI WYJDZIE
wczoraj, 21:37 | ocena: 80% odpowiedz Twój głos
~Lunatic do ~baca: DZIEKI ZA UPOJNA NOC ALE
ODBYT MNIE BOLI
wczoraj, 21:37 | ocena: 66% odpowiedz Twój głos
~Lunatic do ~baca: KOCHAM CIE BACO
BORZE MI ZROBILES
ALE KISZKA STOLCOWA MNIE BOLI
wczoraj, 21:38 | ocena: 100% odpowiedz oceń: -1 +1
~Lunatic. do ~Lunatic: KICHA CIĘ PISODURNIU BOLI?
CZYŻBYŚ U JULIUSZKA PAETZA GOŚCIŁ?
wczoraj, 21:53 | ocena: 75% odpowiedz oceń: -1 +1
~baca do ~Lunatic: Yyyyy :))To mój tryk cie wyłobracoł:)))Mo cym:)I lubi pisowców:))
wczoraj, 21:53 | ocena: 83% odpowiedz oceń: -1 +1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249968

elig: Jaki związek mają te brednie z moją notką?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249971

Czymś tam nadepnęłaś tym trollom na odcisk, że je tak ruszyło:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249976

elig: Nie mam pojęcia. One tak jak komary, gryzą bo lubią. Dziękuję za poparcie :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249977

Gdyby opublikował "aneks", to by żył?
A skąd przeświadczenie, że to aneks był powodem śmierci LK?
Duży błąd. Pan Macierewicz ZNA aneks, bo go sam TWORZYŁ, ale jakoś nikt go nie zakatrupił.
Nieładnie odciągać uwagę od rosyjskiej winy wrzutkami tego typu.
Zwykle, takie działanie śmierdzi agenturą w wersji dla mądrali.
A Lech Kaczyński zasłużył na pomnik jak najbardziej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249979

elig: Publikacja aneksu osłabiłaby wrogów Lecha Kaczyńskiego. Macierewicz nie był dysponentem aneksu i nie mógł go wykorzystywać do wywierania nacisków, a tego, jak sądzę najbardziej się obawiano. Oprócz rosyjskiej winy, była też polska. Jeśli te wybuchy to były bomby, musiano je podłożyć w Warszawie. Ktoś z polskiej strony ustalał listę pasażerów.
Co do pomnika - zgoda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249997

a podlozyc ? - do dzis znajduja ludzie niewybuchniete bomby i miny podlozone lub upuszczone z II Wojny...
Podlozyc mogli podczas remontu w Samarze, lub wymiany plynow hydraulicznych gdziekolwiek.istotny byl
MOMENT URUCHOMIENIA.
Najpierw nalezy odzyskac wrak by rzeczywiscie wykazac naukowo,
ze tam byly/sa slady srodkow wybuchowych, ze rzeczywiscie kadlub zostal rozerwany przez wybuch a dopiero pozniej zmasakrowany przez zderzenie z ziemia.Tylko tyle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250035

Wildstein napisał artykuł nie monografię - miał zajmować się błędami bo co ?
Bo tak byłoby poprawniej ?

"4) Nieujawnienie treści aneksu do raportu z praz Komisji Likwidacyjnej WSI
Osobiście podejrzewam, że Lech Kaczyński zapłacił za ten błąd życiem. Gdyby ujawnił te dane, mógłby byc dzisiaj nadal prezydentem RP."

To jest absurdalna hipoteza - a ujawnienie Raportu komuś zaszkodziło ?
Ujawnienie Aneksu byłoby "prezentem" dla jego bohaterów - wciągnęliby Lecha i autorów dokumentu w niekończącą się batalię przed sądami każdego szczebla. Zabawa wiążąca siły przeciwnika na lata.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#249980

elig: Nie zgadzam się. Hipoteza jest niesprawdzalna /co by było, gdyby.../, ale nie jest absurdem. Publikacja aneksu osłabiła by wrogów Kaczyńskiego. Laurki prowokują wręcz do szukania dziury w całym. Nie warto ich pisać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#249999

[quote=elig]elig: Nie zgadzam się. Hipoteza jest niesprawdzalna /co by było, gdyby.../, ale nie jest absurdem. Publikacja aneksu osłabiła by wrogów Kaczyńskiego.[/quote]

Przepraszam ale będę czepiał się do znudzenia - tak jak publikacja Raportu osłabiła kogokolwiek ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#250265

Można z kogoś kpić lub szydzić zamieszczając jego nieprawdziwe zdjęcie.
Tak jak robi to Lis.
Można też drwić z kogoś opatrując nierzetelny artykuł prześmiewczym i nie mającym nic wspólnego z prawdą tytułem.
Tak jak to robisz ty.
Zarówno w pierwszym jak i w drugim przykładzie chodzi o uzyskanie określonego i celowo zamierzonego efektu.
Efektem tym ma być zmniejszenie znaczenia tego kogoś, możliwie jak największe zmarginalizowanie tej osoby oraz zbagatelizowanie znaczenia wyników prac czy osiągnięć takiej osoby.
Elu.
Lis jest draniem z pod najciemniejszej gwiazdy. Draniem bez najmniejszych skrupułów.
A ty Elu?
Kim ty jesteś?
ps
Ja wiem, że jesteś emerytką, która jest już znudzona Smoleńskiem.
Tak jak wiem i to, że chcesz igrzysk.
Może więc lepiej nie odpowiadaj.

SWD40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SWD40

#249988

proponuję-jednak nie kupować. Czy na pewno musimy utrzymywać Mistewicza, Gawryluk i innych?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249991

elig: "Uważam Rze" wciąż jeszcze warto kupować. Trafiają się ciekawe teksty. Nikt nie musi czytać akurat Mistewicza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#250001

Kiedys ta witryna cieszyla sie popularnoscia i szacunkiem.Dzisiaj niestety,stoczyla sie do rynsztoku,a niektore wpisy,czy komentarze opanowala gowniazeria,chamstwo i prymitywizm.Co dziwne,admin nic nie reaguje,stad brak tu znanych,dobrych blogerow.Proponuje administracji na zmiaine nazwy tej strony na:NiepoprawnaGowniazeria.pl
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#249998

Odnosnie jeszcze pani wpisu - popieram i daje nawet 10.
Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#250000

elig: Dziękuję za poparcie. Trolle wcisną się wszędzie, trzeba się z tym pogodzić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#250004

Najpierw autorka dokonuje korekty artykułu B.W. oznajmiając, że napisałaby lepiej. W samym tekście dokonuje oceny (a raczej krytyki) działań śp. L.Kaczyńskiego. Tak jakby ot tak można np. podjąć decyzję o rozwiązaniu parlamentu. Trzeba pamiętać, o odpowiedzialności za każde słowo i czyn. Rząd Olszewskiego, nieprzygotowany do ujawnienia agentów SB, zrobił to jednak, bo zobowiązał go do tego parlament. Każdy wie, jaki los spotkał ten rząd. Cimoszewicz nie wykonał uchwały parlamentu a włos z głowy mu nie spadł. Zarówno polityk, jak i każdy obracający się w zawiłej i zawisłej, P0lskiej polityce, musi działać tak aby przy pierwszym kroku nie napsuć. Tylko krowa bez wahania przechodzi przez pole minowe. I nawet jej to się udaje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chrust

#250002

elig: Nigdzie nie twierdziłam, że napisałabym lepiej. Wildstein to zawodowy pisarz i publicysta wysokiej klasy, a ja jestem tylko hobbystką-amatorką, która coś tam sobie pisze. To tak, jakby kazał Pan piłkarzom San Marino, Andorry i Wysp Owczych wygrywać mecze piłki nożnej z Hiszpanią, Anglią i Niemcami

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#250006

Nasz śp. Prezydent nie został (jeszcze) kanonizowany.
Mam nadzieję, że to pomyłka, literówka, a nie kpina.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#250005

elig: To było zamierzone. Tytuł notki miał charakter ironiczny. Proszę wpisać w Google "ironia".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#250007

Przynajmniej mam jasność.
Ironię zawartą w Pani/Pana radzie też jakoś przełknę.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#250012

Dlaczego Tusk zraził mnie do siebie już w czasie pierwszej debaty z L. Kaczyńskim choć jeszcze wtedy nie wiedziałem co to za gnida? Lech przedstawiał swoją wizję Polski, plany działań itp. Interesowały go wyłącznie "buty", w które chce ubrać Polskę. Tusk nie przedstawił żadnego planu, wizji, tylko gmerał, że wszystko P0prawi i wszystko zrobi lepiej od Lecha!? Zresztą zostało mu to do dziś. Tusk próbował jakoś zabłysnąć, ale rozwodził się tylko na temat "sznurowadeł". Kiedy Lech nie odpowiadał na zaczepki Tuska odnośnie koloru i długości sznurowadeł, Tusk głupkowato triumfował!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chrust

#250008

Jeżeli ktoś pisze artykuł pt. "Dlaczego zasługuje na pomnik", to chyba raczej normalne, że będzie pisał o plusach swojego bohatera, a nie minusach?

Generalnie jestem za tym, żeby artykuł przedstawiał omawianą postać pod różnymi kątami, ale:

- ten akurat artykuł z założenia jest hymnem pochwalnym - nadając mu taki tytuł Wildstein jasno określił, czego można się spodziewać w zawartości - to chyba uczciwe?

- jakieś, strzelam, 80-90% artykułów dot. prezydentury LK stawia go w negatywnym/ bardzo negatywnym świetle, więc jego minusy zostały już przedstawione w przeróżnych konfiguracjach i... konfabulacjach. ;)

Niestety nie żyjemy w takich czasach i miejscu, w których dziennikarze popisywaliby się obiektywizmem. Skoro chcemy obiektywizmu, niech będzie obiektywizm dla wszystkich...
A skoro go nie ma, to masę negatywnych wpisów zrównoważyć można jedynie będąc... jednostronnie pozytywnym. Wildstein przynajmniej zaznacza tę jednostronność w tytule, zajadli krytycy LK chcą natomiast uchodzić za obiektywnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#250039

elig: Rzeczywiście 80-90% wypowiedzi w mainstreamie miało wydźwięk negatywny, ale o innym charakterze. Głównie próbowano ośmieszać Lecha Kaczyńskiego z powodu jakichś duperelek, takich jak szalik trzymany do góry nogami. O tych czterech punktach z mojej notki nie mówiono, gdyż dyskusja na te tematy mogłaby być dla "politycznie poprawnych" zabójcza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#250139