Koronawirus odbiera rozum?

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Zwykłym ludziom raczej nie, ale decydentom - tak.  Świadczą o tym dwie wczorajsze [3.02.2020] wiadomości.  Pierwsza to: " Rosja będzie deportować obywateli innych państw zarażonych koronawirusem" {TUTAJ}, druga głosi "Epidemia koronawirusa. Chiny oskarżają USA o sianie paniki" {TUTAJ}.

 

  Osoby zarażone wirusem powinny lądować w izolatkach, a nie być przewożone dokądkolwiek.  Ten pomysł służy tylko rozszerzeniu epidemii.  Chińczycy zaś próbują przerzucić na USA odpowiedzialność za własne błędy.  Oto co pisał o nich bloger Santone w notce "Chiny: Dyktatura zawsze przegra z epidemią" {TUTAJ}:

 

  "Pierwsze symptomy koronawirusa w Wuhan pojawiły się 1 grudnia 2019 roku. W ciągu kolejnych kilku tygodni ubiegłego roku sprawa była dobrze znana w lokalnych władzach sanitarnych. Zatem grudzień był tym okresem, kiedy należało podjąć właściwe działania sanitarne ograniczające rozprzestrzenianie się patogenu. Rząd chiński jednak – zamiast zająć się walką z koronawirusem – zaczął walczyć z osobami, które posiadały wiedzę o chorobie. Jeden z lekarzy, który w mediach społecznościowych ostrzegł poprzez WeChat o nowym wirusie został ,,zdyscyplinowany” przez władze partyjne i musiał zdementować ,,nieprawdziwe informacje”. Podobne działania podjęła w Wuhan policja wzywając ośmiu medyków na posterunki, gdzie zostali poddani działaniom ,,resocjalizacyjnym” za rozpuszczanie ,,plotek”. Burmistrz Wuhan przyznał, że zabroniono mu poruszać problem koronawirusa poza ścisłym kierownictwem partii. Tym samym w grudniu miliony ludzi – w tym potencjalni nosiciele – opuszczały miasto bez jakiejkolwiek kontroli.".

 

  W efekcie - z 11 mln mieszkańców Wuhan 5 mln uciekło z miasta i rozwlekło zarazę po całych Chinach.  Władze prowincji czekały na reakcję Pekinu.  Gdy ta wreszcie nastąpiła - przybrała formę histerycznego zamykania całych milionowych miast i kompletnego paraliżu komunikacji.  Nic nie wskazuje na to, by przynosiło to efekty, ale potęguje niewątpliwie ogólny bałagan.  Co więcej taka polityka nie może być uprawiana w nieskończoność.  Wszystko wskazuje na to, iż epidemia potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy {TUTAJ}.  Fachowcy uważają, że sytuacja jest poważna.  Polecam wszystkim zapoznanie się z wypowiedzią prof. Adama Antczaka w Salonie 24 {TUTAJ]:

 

  "Nie byłoby takiego zdenerwowania służb sanitarnych, gdyby sytuacja epidemiologiczna nie była poważna. Wirus Wuhan jest bardzo zakaźny, szybko się przenosi, a przebieg choroby u prawdopodobnie co czwartego pacjenta jest bardzo ciężki – powiedział prof. Adam Antczak z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W Chinach kontynentalnych potwierdzono już ponad 20 tys. zakażeń koronawirusem z Wuhan, a 425 osób zmarło. U kolejnych ponad 23 tys. osób podejrzewa się zakażenie, a ponad 171 tys. jest pod obserwacją. 

Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony, za które odpowiada koronawirus – na Filipinach i w Hongkongu. 

Prof. Adam Antczak jest kierownikiem Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz przewodniczącym Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. (...)

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Moze wlasnie o to chodzi tym co go zmutowali i wypuscili w swiat, zamiast zmudnie zabijac ludzi glifosatem ,genetycznie zmutowana zywnoscia roslinna i zwierzeca,szczepionkami ,statynami i innymi pseudo lekarstwami,G5 itd. co nie przynosi jak by chcieli szybkich skutkow w postaci znikniecia z planety okreslonej przez NICH ilosci ludzi?
Czy gospodarka swiata i Polski odetchnie kiedy to najabardziej podatni na ten wirus ludzi tzn, po 60tym roku zycia umra i nie bedzie trzeba ich juz utrzymaywac na emeryturze?
Polski rzad jak widac jest sterowany z zewnatrz i podaje do wiadomosci ludziom to co mu podadza z New York czy Tel Aviv.
Cisza na temat przypadkow zachorowana na Korona Wirus w Polsce to typowe dlla cigalosi PRLu tam w mentalnosci w tym rzadzie z lewa i z prawa sie nic nie zmienilo do dzis.
Minister tzw.zdrowia powiedzial ze szpitale sa gotowe na pacjentow z tym wirusem, czy ktos temu baranowi nie liczac lemingow wierzy? Co zatrudnil wiecej sprzataczek czy dal podwyzke lekarzom to tego jego przygotowanie ? na dzien dzisiejszy oni ne maja pojecia ile ludzi w Polsce juz zachorowalo bo dopiero dzis dostali wzor tego wirusa.
Tak ze najprawdopodobniej wirus juz jest rozprzestrzeniany po calej Polsce tyle ze ludzie o tym nie wiedza czesc przechorywuje jako grype reszta umiera ,a w zgonie pisza ze zmarl na zapalenie pluc.
Rzad ma swoje szpitale,ale tez im one nie pomoga wiecej niz zwykle szpitale z prostej przyzczyny na rynku nie ma szczepionki lekarstwa,bo tego od Ziemby to se reke woleli by uciac niz sie przyznac ze Ziemba przekazal w swojej ksiazce pare lat temu wiedze lekarzy , ktorzy z powodzeniem lecza wirusowe zapalenie pluc.
A maseczki od pylu ktorych juz w Polsce zaczyna brakowac to se mozna tylek podetrzec one nie zabezpieczaja przeciw tym wirusom.
Dlaczego nie wysla do laboratorium w Niemczech probki krwi, gdzie moga stwierdzic czy ludzie lezacy w szpitalach w Polsce z podejrzeniem o korona wirus sa faktyczneie na ten wirus zarazeni?

Czarno to widze z obecnym nierzadem co czeka Polske,mam nadzieje ze nie dojdzie do paniki i na polkach zostanie tylko ocet,a miastowi pojada po rabanke na wies tyle ze jej tam nie dostana bo rolnctwo z czasow PRLu zostalo zniszczone i juz nie wyzywi narodu, a do biedronkiczy innej taniej zachodniej jatki nie dowioza,zarcia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1617648