O sklerozie pana prezydęta palmą tuszowanej, jajach w resorcie Temidy i i....

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

"Nie warto straszyć Polaków strefą euro. Szczególnie wtedy, kiedy robią to ludzie, którzy sami grube pieniądze, grubą pensję europejską w euro biorą" - grzmiał co chwila  pan prezydęt  jeszcze kilka dni temu, objeżdżając Polskę...

 

Dziś pan prezydęt w tej materii dziwnie milczy, a euro jest tematem tabu - w Pałacu, w mediach pokrywających wizerunek kandydata do reelekcji tonami pudru & POmady. Zapomniał jednak pan prezydęt (pamięć pana prezydęta na wyjątkowo pstrokatym koniu jeździ), że to namaszczający go  Donald Tusk przez 7 lat straszył Polaków eurowalutą i wtedy pan prezydęt nie protestował i nie pałał oburzeniem. W swej kampanii wyborczej do reelekcji sam nawet stał się jej orędownikiem i dopiero na przykładach "uroków" euro, przedstawianych przez jego konkurenta, tego przeklętego czeladnika i kupca Dudę, wpadł we wściekłość, że... on, Duda zarabia miesięcznie 14 tys.euro, a on - Bronisław I Maria Wielki, prezydęt tylko 14 tys.złotych!  
To już samo w sobie  jest niesprawiedliwe bo po co Bronisławu Marii pensja? Na kursy językowe nie uczęszcza, na kursy z finansów też nie, nie  wspominając o management courses (strażnikowi żyrandola zarządzanie skojarzy się najwyżej z menażerią i tresurą małp), żre, śpi (gdzie popadnie i kiedy popadnie) i w ogóle jeśli już coś robi to wciąż za pieniądze podatników ! Za pieniądze podatników ma prąd, gaz, centralne i ciepłą wodę w kranie, fury + paliwo i kierowców, bigos czyli wikt i opierunek, garnitury, gacie itd.. Wszystko ! Za pieniądze podatników w środku tygodnia może sobie urządzić rodzinny łykęt w Japonii albo Emiratach. Za pieniądze podatników może ględzić na okrągło i w nieskończoność o radosnej wolności, dla której dziś ma szczególne powody by dzień 30 marca ogłosić państwowym świętem POdpaski Temidy czyli świętem  triumfu rui i poróbstwa  rządów  Platformy Obywatelskiej bo właśnie 30 marca  "państwo polskie zdało egzamin" zerwało statecznej Temidzie odwieczną opaskę z oczu i włożyło jej w... krok ! By już krok w krok, ad mortem defecatum Najjaśniejszej Rzplitej sqrwiona przez pachoła III RP  Temida patronowała platformersko-obywatelskiej  uczciwej korupcji, łapówkarstwu, lodom, przekrętom, prostytucji  itd. nierządowi rządu.

To ciekawe - czego nie osiągnął za prawie dwie kadencje (+/- 8 lat premierowania)  Donald Tusk, wyznający swego czasu publicznie z paniką w oczach i półgębkiem, że przestępczość  legalna istnieje w Polsce ale on  "nie dał rady choć osobiście i z całą odpowiedzialnością brał na klatę" (czym dał jej zielone światło), w 3-4 miesiące poprzedzające wybory prezydenckie 2015 osiągnął bez wysiłku Bronisław Maria  - kulfon, burak i analfabeta, "miszcz" faux pas, bon motów, japoński rekordzista w skoku na krzesło, europejski rekordzista w siadaniu na fotel i opróżnianiu królewskich kieliszków, akwizytor  parasoli i największy od tysiącleci wrzód na dupie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej mimo obywatelskich bajecznych 74% poparcia Bronisław Maria,  faktyczny prezydęt faktycznego gigantycznego środkowoeuropejskiego  mega ch..., dupy i kamieni kupy. Tego samego, z którym dziś nie chce być identyfikowany nawet sam prezydęt Europy - polski koń trojański Pałacu, KPRM, mediów i wszelkiej swołoczy sortu HGW, miśki Kamińskie,Michniki, Olejniki, cysorze itd., krótko zwanej nawet przez lemingozę EPP (Elyta Prostytucji Polytycznej) oraz kaprawa szkapa Angeli i kamerdyner jej kamerdynerów...

...Kampania wyborcza Bronisława Marii miała być bombą atomową, a tu co chwila słychać albo tylko suche trzaski zamokłego kapiszona (skok na SKOK-i i "wielka afera Dudy"), albo pękającą gumkę  procy kandydata reelekta czyli euro. Czekamy na kolejne piruety pana prezydęta, potykającego się o każdy kamień rzucany w konkurentów, a raczej konkurenta. Pan prezydęt w końcu  wyłoży się jak długi na takim i może to być kamień "Kamiński"... Mój Ty Panie Boże, co by ten biedny Bronek - i w ogóle całe "państwo polskie zdało egzamin" - zrobił bez ruskich serwerów? Co by zrobił bez rozgrzanych sędziów? Właśnie jeden taki szeregowy wyskoczył z hukiem z szafy podpierać walące się słupki  kandydata reelekta. Łączewski Wojtuś się nazywa, a szeleszcząca niezawisłymi togami i dzwoniąca łańcuchami "generalitia  justitia" (PO nazwiskach jechać nie będę  bo wiadomo kogo Bronek mianował) w szafie siedzi przyczajona i czeka... Na kamyku hofmanowym Bronisław Maria też może nabić sobie guza bo to są jaja żeby podawać kogoś do sądu za pytanie...
Chyba czas na prezydęcką wrzutę o potrzebie i walorach ustawy antyprzemocowej ? Tak sobie myślę - atomowy niewypał kampanii prezydęckiej może uratować już tylko on sam, przekonując wyborców o plusach dodatnich ustawy antyprzemocowej (może być w kombinacji z in vitro):

 

 

...

...Jak już jaja zostały wyżej wspomniane to nijak nie wspomnieć o belwederskich jajach palmowych.  Małżowinka pana prezydęta, obdarzona równie bogatym darem słowa jak jej prezydęcki małżonek, dała jajowy popis w Niedzielę Palmową :

"Tych palm by nie było, gdyby nie wszyscy ci, którzy te palmy potrafią zrobić i którzy kultywują tę prastarą tradycję"...

Palmy kojarzą się jej chyba tylko z kotylionami, czekoladowym możełem i z robótkami ręcznymi w ogóle, ewentualnie z miotłą na warszawskim Rondzie Degaulle'a, nie zaś z istotą Misterium Wielkiej Nocy i dywanem z liści palmowych w Jerozolimie. Może obecność osła w tej całej sprawie rodzi w pani prezydętowej krępujące skojarzenia i wprawia w utrudniające  nazwaniem rzeczy po imieniu zażenowanie stąd jej życzeniowa formułka "by czas wielkanocny był czasem dobrym i radosnym".
Aż chce się dodać za panem prezydętem Bronisławem Marią  - "radujmy się nimi jak 25-cioleciem polskiej wolności"....


Pan prezydęt gdyby nie nagły wyjazd do Tunisu w celu radosnego radowania się marszowym marszowaniem, z pewnością zasadziłby w tę Niedzielę Palmową Anno Domini 2015 wierzbę wolności zamiast tradycyjnego dębu, zaś "palemę gospodarza Belwederu"  powierzył pani prezydętowej. Co z tego wyszło -  to wyszło. Mnie w popalmową noc gdy po powrocie z wyjazdu  nadrabiałam prasowe zaległości  "wyszły"  takie oto dwie "pisanki" :

 

 

 

 

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (13 głosów)

Komentarze

Pytania do kandydata Komorowskiego. W Wolna-Polska. Brak pamieci jest bardzo wygodny. Jak pojade na urlop do zony i dzieci czy moja  suczka doberman mnie rozpozna czy zje? Zona stara sie ja dobrze odzywiac ale, nic nie wiadomo. Troszke humoru nie boli. A na tych debili jak sie patrzy to mam pytanie dlaczego wypuszczono ich z wariatkowa.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Vote up!
6
Vote down!
0

casey

#1472032

żeby zwolnić miejsce dla tych, którzy nie godzą się z tym, że "polskość to nienormalność".

Jednak... wszystkich nas nie zamkną !!!

Pozdrawiam.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472118

Contesso,

Tak czytam Cię

i sobie myślę, że Niepoprawni bez Ciebie, bez Twoich tutaj tekstów, byliby dużo bardziej ubodzy.

Jesteś Wspaniała i choć powtarzam się, to jednak nie przestanę nigdy.

Dotykasz Swym słowem tego komoruskiego badziewia w tak artystyczny sposób, że......                                                 

Chciałbym pożyczyć sobie jednego Twojego "b(r)on mota" do wykorzystania, może niedługo.

 

nierząd rządu.....

Pozwolisz ?

i Pozdrawiam

prozaicznie.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1472034

Co do reszty to nie wiem na ile artystyczny, w każdym razie pisząc o tym i owym z naszej Platfusowato-Obywatelskiej  rzeczywistości to coraz trudniej mi zachować powagę. Mam do wyboru - albo wpadać w złość albo  w śmiech. Złość jednak piękności szkodzi  i dostarcza satysfakcji platfonsjerze więc całkowicie odpada - niech ona się złości. A gdy się złości to i błędy popełnia (popatrz - z tej złości to oni wszyscy występując publicznie już obowiązkowo z kartki czytają żeby się nie pomylić, czegoś nie chlapnąć itd.) czyli korzyść jest podwójna, a nawet potrójna i poczwórna bo ja przy okazji poprawiam komuś humor, a i śmiejąc się podczas pisania czy "szycia" koszulek wyborczych (dziś je puszczę bo 1 kwietnia to dobra okazja) rozweselam domowników - np. robiąc koszulkę z czekoladowym możełem zdybała mnie contessina, spojrzała i śmiejąc się stwierdziła stanowczo - "Babciu, ten ptelodaktyl olła udaje ale olłem nigdy nie będzie!". Były również jej opinie, że np. "ogólek jest do kitu" i zdziwienie, że "chłopcyk udaje dziewcynkę zeby być plezydentem?".

Sam widzisz, że powagę trudno zachować. :D:D:D

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472117

za POżyczkę.

 

A dla Contessiny uściski od starego dziadka z siwom brodom. (dziadka, ale nie dziadka jeszcze).

I powiedz Contessinie, że jest wspaniała. Jak Babcia. 

A może jeszcze większa będzie ?

Artystka.

Cego Jej z dusycki całej zycem.

I Pozdrówka ślem. Tam gdzieś w świat.

Z mojego świata też

Vote up!
3
Vote down!
0
#1472146

to sikanie POd wiatr ...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1472037

To nie on, był przeciw lustracji i dekomunizacji, to nie on POstawił POmnik dla kacapstwa w Ossowie, to nie on dążył do zmiany złotówki na euro.

To tylko wymysł zaplutych karłów reakcji z PIS

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1472045

tość - jako prezydęt postępowy sam nadzoruje opłód krowy....

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472112

Tequilo,

POwinien POd ścianę !

i kóla w łep !!!

 

POrażające fakty z życia TW "Litwina" :

https://www.youtube.com/watch?v=1RDv8_iaXWE

 

https://www.youtube.com/watch?v=jePdMZDhpx4

Vote up!
7
Vote down!
0
#1472050

Komorowscy jak wszyscy w PO są bezideowi i areligijni. Gdyby dla poprawy sondaży trzeba było oddawac cześc krokodylom albo składac ofiary to by to robili podkreślając ,że to "prastara europejska tradycja". Ci ludzie łżą nawet jak milczą....

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1472047

Powiem szczerze, że widok Bronka przyjmującego  komunię obraża moje uczucia religijne.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472103

Witam

 

To mnie się strasznie spodobywało:

 

"... Bronisław Maria  - kulfon, bzrak i analfabeta, "miszcz" faux pas, bon motów, japoński rekordzista w skoku na krzesło, europejski rekordzista w siadaniu na fotel i opróżnianiu królewskich kieliszków, akwizytor  parasoli i największy od tysiącleci wrzód na dupie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej..."

 

 

Uściski

 

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1472057

Pozdrawiam.

 

PS. "Bzraka" poprawiłam, a klawiaturka niedługo pójdzie do kosza bo nie ma literek, starte. Komp też pójdzie do kosza bo nowy czeka w pudle na programistę. Córka mówi, że full wypas bo czterojajowy. Znaczy się komp, nie programista. ;);)

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1472098