Niemieccy sędziowie oskarżają Niemcy, że nie są państwem prawa!

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

„Niemieckie Stowarzyszenie Sędziów (Deutscher Richterbund) w piątek oceniło ostatnie zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości jako „koniec państwa prawa”- w należącej do UE - Polsce.”.

Na równi z niemieckimi sędziami Polska reforma sądownictwa jest również mocno krytykowana przez  niemieckich polityków i niemieckie media.
Czyżby nie znali przepisów u siebie w Niemczech panujących???
Jeśli je znają to znaczy tylko jedno – krytykując polską reformę i sprzeciwiając się  wprowadzaniu do polskiego wymiaru sprawiedliwości standardów, które od dawna regulują niemiecki wymiar sprawiedliwości, kompromitują państwo niemieckie zaprzeczając, że jest państwem prawa!  
Angela Merkel powinna się pochylić nad tym problemem i natychmiast przywołać niemieckich polityków, niemieckich sędziów i niemieckie media żeby nie działały na szkodę państwa niemieckiego!

...Polską reformę sądownictwa wyjątkowo brutalnie krytykują brukselscy urzędnicy. Od nawyższych do najniższych.
Co krytykują?
I tu paradoks nad paradoksy, chyba pierwszy w całej historii istnienia Unii Europejskiej – oni krytykują fakt, że polski rząd aby dokonać reformy sądownictwa sięgnął po sprawdzone wzorce, które od lat regulują zasady działania wymiaru sprawiedliwości w  Holandii pana Timmermansa, w Belgii pana Verhofstadta, we Włoszech pana Tajaniego i i. państwach Unii Europejskiej!
 
Timmermans, Verhofstadt...  
Szczególnie oni (+ komisarz Vera Jourova) nakręcają w unijnej Europie antypolską histerię! Szczególnie oni miotają zarzutami pod adresem polskiego rządu, że swymi reformami „wyprowadza Polskę z Europy”. Szczególnie oni  szantażują polski rząd unijnymi sankcjami i pokładają wszelkie wysiłki by je wprowadzić, by wyprowadzić Polskę z Rady Europy czyli właściwie z Unii Europejskiej.
 
Tym co robią Frans Timmermans i Guy Verhofstadt względem Polski  stawiają Holandię i Belgię poza państwami prawa. Czyli krótko - negując reformę sądownictwa w Polsce negują Holandię i Belgię jako państwa prawa czym działają na ich szkodę.
 
A kto działa z premedytacją na szkodę własnego państwa jest zwykłym zdrajcą!*
 
PS. Na niekorzyść wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa działa szczególnie jeszcze inny istotny fakt – będąc wiceprzewodniczącym KE jest zobowiązany prowadzić z Polską dialog na szczeblu Komisja Europejska-rząd RP. Niestety F.Timmermans w relacjach UE-RP koresponduje z Polską jedynie po linii wiceprzewodniczący KE-polska opozycja czyli formacja bez żadnego umocowania prawnego bo pozbawiona władzy przez wyborców w wyniku demokratycznych wyborów w Polsce w 2015 r.!  To jej skargi i donosy Frans Timmermans respektuje jak dokumenty rangi państwowej, natomiast otrzymywane od rządu RP dokumenty traktuje jak makulaturę.
 
Podczas odnawianiania Traktatów Rzymskich 25 marca 2017 r. w Rzymie przywódcy Unii Europejskiej publicznie deklarowali reformę UE, w tym reformę jej organów władzy. Na dodatek jak najszybszą gdyż Unia w obecnej formie straciła wiarygodność i zaufanie Europejczyków. Niestety na pustych słowach pod publiczkę się skończyło i Unią nadal rządzą udzielne książątka z namaszczenia Angeli Merkel i własnego, traktujące państwa Unię Europejską jak własny prywatny folwark.
Unia Europejska miała nieść wolność tymczasem dziś pozbawia wolności i samodecydowania o sobie Polsce i Węgrom. Jutro pan Timmermans sięgnie po inne państwa i zacznie je nękać. Jak nie szantażem politycznym to szantażem ekonomicznym.
Kto? Zdrajca własnego państwa!
 
 
*To dotyczy również przewodniczącego RE Donalda Tuska, którego "zasługi" dla Polski są bolesne dla Państwa Polskiego i dla jego obywateli.


Cytat pochodzi z:
https://wpolityce.pl/swiat/349890-absurd-reforme-wymiaru-sprawiedliwosci-w-polsce-krytykuja-niemieccy-sedziowie-to-koniec-panstwa-prawa

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

PILNE!

Są już pierwsze owoce weta PAD-a

Zarząd SSP karnie usuwa sędziego zastępcę Ziobry...

https://t.co/9wFtQIJGgZ

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1545086

To oznacza, że karze się człowieka za legalną działalność! Bo uchwalanie ustawy przez Sejm jest legalne! Można dyskutować o poprawności ustawy, o jej konstytucyjności itp., ale sędzia biorąc udział w pracach nad ustawą nie dokonał żadnego nielegalnego czynu. To wprowadzanie w praktyce pomysłu Grzecha Schetyny dotyczącego karania posłów za uchwalanie ustaw! Za takie szykany SSP powinien zostać zdelegalizowany. B

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1545096