Czy spełni się sen Mateusza?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

No, coś niesamowitego! Jeszcze miesiąc temu, gdy wprawdzie już mu nie rosło ale mu też nie spadało  zaklinał się, że on i jego KOD z narodowcami - tymi  wywrotowcami, nacjonalistami, kibolami itd. wspólnie w żadnym marszu w życiu nie pójdzie. Nie pójdzie również z tymi PiSiorami, co to mu zawłaszczyli już wszystko – demokrację, wolność, wartości, tradycje, powstania, sierpnie i grudnie Solidarności, Żołnierzy Wyklętych i dalej zawłaszczać chcą. Nie pójdzie bo on przecież nie po to z PiS-em walczy, nie po to KODerastów na ulice wyciąga żeby PiS obalali, by za chwilę cokolwiek z nim świętować. PiS tylko alimentów, skubany,  nie chciał mu zawłaszczyć, no i tych rocznic, w które jego nowy przyjaciel Bronek przez 5 lat dęby sadził...

Ludzie jeszcze się turlają ze śmiechu z bojowego hasła Mateusza na 11.11.2016 – „Warszawa jak Berlin 1933”,  bo w swych październikowych snach o szpadzie już się widział na czele ćwierćmilionowej armii KOD-u na ulicach Warszawy.Miało być z zadęciem i przytupem, ludziów jak mrówków, jak na berlińskich defiladach gdy faszyzm się rozpełzał po Europie, a wyszło co wyszło - Polakom pikne i z jajami hasło wodza KOD-u od razu skojarzyło się z brunatnym robactwem Adolfa i Matteo zjadłszy kilka worków owsa na „p” i na „k”, zaczął w zaciszu swej sławojki kombinować nowe.

I tak urodziło się nowe  - „KOD Niepodległości”. Znów przytup, znów surmy zbrojne słychać w nim było, a blask wici widać  tak daleko jakby sto stodół płonęło choć hasło bez żadnego sensu i przesłania. No bo co to jest za zwierz – „Komitet Obrony Demokracji Niepodległości”, no co?... Jeszcze gorzej niż hasło  „Warszawa jak Berlin 1933”, które przynajmniej po polsku brzmiało.  No, ale... Don Matteo już się widział w alegorii  jak  wiedzie KOD-owe pułki na bolszewofaszystę Kaczora by w glorii kijowskiego cudu nad Wisłą odbyć rzymski tryumf w Warszawie i przynieść niepodległość ciemiężonemu przez PiS-owskiego smoka ludowi.

Ale sprawa się ryyypłaaaa!... Cesarz Valens bez wypowiedzenia umowy o działo był mu rzekł bez krępacji –  „Synu mój,  koniec pieszczot! Nie chcem ale muszem cię i twój KOD opuścić bo mój kumpel z Belwederu Bronek powiedział mnie, że u mme Platfonsy kończy się bal  i zaczyna kac,  któren wyleczyć mogom tylko ręce, które obalyły komunę. Znieś zatem ten temczasowy rozwód z kulturom i godnościom osobystom bo wielka przyszłość cię czeka – to ja Trumpa prezydentem zrobyłem i jak mnie mylionerem zrobisz albo Nobela ci dadzą to  prezydenturę masz jak w naszym parabanku Cinkciarz&CO! Gudbaj temcaszem!”...Na niepodległość  "KOD-u Niepodległości" dało się wczoraj nabrać... A właśnie - ile sztuk? Bo przedobrze znana z dobrego liczenia bufetowa tym razem cuś nie spieszyła się liczyć tych tysięcy wojów Mateusza choć jeszcze w maju wyszło jej ludziom lekką rączką ok.240 tysięcy, co nawet sam Niesiołowski „na mój dusiu” przysięgał, że było tak 230-260 w porywach.  A wczoraj?  Hanka milczy o tych tysiącach choć marsz „KOD-u Niepodległości” miał być o wiele liczniejszy od tego narodowego „Polska bastionem Europy!” . Pewnie z zemsty milczy, za odpowiedź resortu ministra Błaszczaka na jej apel „O udzielenie wsparcia służbom zaangażowanym w nadzorowanie porządku 11 listopada w Warszawie”, który pisała albo  tknięta nagle „duchem charyzmy” ministry Piotrowskiej, albo na super fleku... Resort zareagował delikatną sugestią żeby spadała na drzewo i Hanka się zniknęła, wysyłając panią Gawor by za nią oczami świeciła. Ta,  pytana o frekwencję  KOD-u dyplomatycznie stwierdziła, że stołeczny ratusz w tym roku nie miał zamiaru się skupiać na liczeniu uczestników.

Nie dziwota – po taaakiej kupie ratusz teraz musi się skupić nad czym innym, hehehehe! Wczoraj don Matteo tak się napalił na to wspólne świętowanie 100 lat niepodległości w 2018 r., że wziął i na pierwszy ogień profilaktycznie olał dziadka Waldka Kuczyńskiego,  nestora gównowyborczego dziennikarstwa, obrońcy żeby w tenkraju było jak było i wielkiego sympatyka KOD-u. Jutro Don Matteo może mieć za to mocno przesrane i nie tylko  na Czerskiej bo co on np.zrobi gdy wielki filantrop papcio Soros, któren jest pies na PiS,  kurek mu przykręci?  A jak nic może przykręcić - choćby za te definicje patriotyzmu, które Mateuszowi lały się  z ust  gdy z trybuny „mówił Dudą”. Tak, tak! Wczoraj Mateusz  po raz pierwszy nie „mówił Bronkiem” choć Bronek stał obok.

Metamorfoza targowiczanina w państwowca  już zaczęta?

Chyba tak bo Don Matteo już wie, że z Velensem, Ryśkiem i Bronkiem to on ćwierć miliona KODziarzy przez krzywy makaron typu „rurka” będzie oglądał jeśli szybko nie zmieni „optyki” i nie podepnie się pod imprezę pod patronatem prezydenta Dudy.

I wczoraj zaczął kuć to żelazo, póki gorące. I póki.... go nie zmienili na nowszy model.

Co mu wyjdzie – czas pokaże ale Boże uchowaj przed takimi „patriotami”.

Amen.

 

A teraz...?  Piosęka! (jak mówi Andrzej Rosiewicz)

Można pośpiewać zwiedzając galeryjkę memów z ostatniego tygodnia...

 

A mnie się marzy kurna, chata!

Taka normalna Polska, bez Wałęsy, Rzeplińskiego.

Gdzie nikt nie szczułby Unią i nie wymachiwał bata,

ni musiał słuchać pierdół Ryśka, Kijowskiego...

A mnie się marzy kurna, chata!

Polska bez politycznych dziwek i alfonsów,

bez Targowicy, kabotynów co za byle gnata

włażą w rzyć eurokołchozowych bonzów!

 

...Pojechać latem z dziećmi w Tatry, do Juraty,

lub na Mazurach słuchać jak żurawie w trzcinach grają

i żeby nie wył żaden celebryt pryszczaty -

„Bachory chamów 500+  na wydmach mi pod nosem srają”...

 

Właśnie! Taka Polska mi się marzy -  bez Wałęsy, bez Rzeplińskiego! Bez tych dwóch „spiritus movens” grandy, którą przed ponad rokiem rozpętali i bełtają naiwnym Polakom w głowach, promując lewactwo, ruję i poróbstwo. To jest kula u nogi Rzeczpospolitej, która będzie tak długo hamować remont Polski  jak długo te dwa szalone wałachy będą bezkarnie nadużywać swego stanu i statutu, nadanych im przez państwo polskie by mu służyli. GALERIA

...Może przynudzam już ale przy okazji galeryjki muszę jeszcze opowiedzieć o pewnym memie, który miał dla niej powstać ale nie powstał. Siedzi wciąż w mojej głowie i chyba tam już zostanie bo słaby grafik ze mnie. Chyba, że... ktoś mi wymyśli myszkę w kształcie ołówka.

A może jakiś mistrz kreski komputerowej łapnie pomysła to proszę bardzo!

...Cały świat zachwyca się rzymską fontanną „Di Trevi”. Ja też się zachwycałam, pieniążek wrzucałam by tam znów wrócić i wracałam ale od lata tego roku jej nie cierpię bo wystarczy mi tylko o niej pomyśleć i...  Okeanos jakoś tak dziwnie dostaje gębę Sorosa, u piersi wisi mu przyssany Rzepliński, pod okrywającą słabizny szatą gmera mu łapami przy „klejnotach” Bolek, a jeden z trytonów to nawet ma paszczę jak wypisz, wymaluj - Kopaczka. Tyle że bez okularów, garsonki i szpilek, a zamiast wody jad kobry z jej pyska tryska...

Prawda, że ohyda? Ale... Di Trevi to pestka przy „naleśnikach niepodległości” mojej Contessiny! Lecz o tym jutro spróbuję napisać bo ooooo... właśnie! Muszę spływać! Contessina z kicią Karoliną na cito potrzebują „trzeciego do brydża”! 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:21)

Komentarze

Na marszu KOD niepodległości zobaczył biało-czerwone polskie flagi:

Przyznam, że ja też czasem mam problemy z rozróżnieniem odcieni kolorów - co kobietom nie przynosi najmniejszych problemów, ale czerwonego z niebieskim nie mylę. Tych kolorów to chyba nawet daltoniści nie mylą.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1525470

Brawo Maciej ! Zrobiłeś robotę za mnie. Brakowalo mi własciwego zdjęcia do pokolorowania eurobanera !

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1525488

Witaj

Alimenciarz zrozumiał że Soros ma teraz znacznie większe zmartwienia. Musi zakładać kody w USA, a być może nawet szuka snajperów. Dlatego biedny alimenciarz musi szukac nowych sponsorów i jak zdrowie potrzebny mu CZAS. Dlatego też się "przejęzyczył" i wyszło na zapowiedź paktowania.

Pozdrówka

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1525475

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1525477

Walduś Kuczyński i Lityński, stara gwardia żydo-komuny, wprowadzają w arkana młodego żydo komucha Petru, jak opi*rdolić to co jeszcze zostało w Polsce.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1525483

Wczoraj na marszu ormowców z KOD-u widziałem  Komorowską.

Faktycznie powinniśmy codziennie dziękować losowi za Agatę Dudę.

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1525478

Pierwsza dama ...:):):)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1525486

W Polityce opublikowano zdjęcie bandy czworga samych demokratów: przygłup Bolek, co to D.Trumpowi załatwił stołek prezydenta USA, psychopata szczawiowo-mirabelkowy, alimenciarz i gbur heil Hitler smakosz alkocholu i owiec. Będą teraz nas uczyć demokratów. Ze śmiechu to mało nie spadłem z stołka.I pomysleć, że ta nasza święta ziemia takich kretynów nosi. Dzięki Contessa za świetny artykuł, a zwłaszcza za przepiękne zdjęcia, zwłaszcza te z Rzeplinium i pejsatym. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1525502

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Piotr_bzyk został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Cł szczęśc, z tn wsz kczr ndłg mrz 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-11
#1525511

-6 za życzenie śmierci.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1525517

Tyle trolli co ostatnio buszuje w sieci to... dobry znak! To taka publiczna agonia i dobrze, że  Polska ją  widzi.  

JJJ - pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1525518

Dobrze Cię znowu czytać.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1525521

Całe szczęście, że ty przygłupie  się tego nie doczekasz

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1525520

wciąż jeszcze puszcza bąki? Ode mnie też minus z nadzieją, że wkrótce zniknie z blogu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525527

A może miał na myśli kaczora..... Donalda :-)))))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1525528

... puścił tu coś więcej niż bąka, ponieważ w związku z rozstrojem żołądka spowodowanym nienawiścią do Kościoła Katolickiego - po 11 września 2016 decyzją Admina (by nie zapaskudził do reszty portalu NP) - został wysłany na wakacje. Ale jak widać, wakacje się jemu skończyły i... znowu ma rozwolnienie. 

Czyżby znowu chciał się wybrać na wakacje - tym razem na zimowe i dłuższe? Przecież nawet nie ma jeszcze śniegu :-)

Pozdrawiam Katarzyno,

Satyr

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1525529

skonczy jak szybowiec

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1525530

i szybowiec wyleciał! ;) Dobra wieść.

Jeszcze paru podobnych - też w drodze do wylotu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525531

Dziwię się, że się dajecie wpuszczać w kanał przez takie różne bzyki, szybowce itd. Pałeczka i bez dyskusji,troll nie karmiony zdycha z głodu.

Podobnie jest  z ostatnimi  chamsko prowokacyjnymi "copy+paste" astry vel patrii. Przecież te  jej ostatnie akcje z wklejaniem na Niepoprawnych "ciekawych" tekstów Spirio czy jak mu tam, to zamierzona prowokacja i takie wpisy powinny być omijane szerokim łukiem jak zdechła wrona. Komentarzami pod takimi wpisami tylko dajecie jej koksu do kontynuowania tego procederu. Co z tego, że demonstrujecie oburzenie? Przejmie się i przestanie? Nie, przeciwnie. Tam każdy komentarz, nawet każda pałka to jest tylko stymulator dla V kolumny. Jeszcze nie wiecie jakiego pokroju są to ludzie? 

Tylko zorganizowany bojkot, pełny, 100% coś zdziała no ale... nie ma z kim. 

Przykro mi to mówić...

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1525553

zostali rozpoznani przez policje
 
Są pierwsze zatrzymania
 
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1525541

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1525544