Nowy zegarek Nowaka

Obrazek użytkownika aty
Kraj

No to Pan Sławuś Nowak kupi sobie nowy zegarek.. Właśnie dostał 300 milionów złotych (68 milionów euro) na drobne wydatki..

 

Pod tym linkiem jest informacja o podpisanej przez polskiego ministra umowie na kredytowanie przez Polskę ukraińskich dróg. A za ukraińskie drogi odpowiada osobiście nasz Sławuś od zegarków..

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/slawomir-nowak-ukrawtodor-ukraina-drogi,15,0,2188815.html

Za nim spytam ..kto do cholery rządzi tym krajem.. zadam inne pytanie: Kto wsadził Nowaka na ukraińską posadkę? Odpowiedź, troszkę wymijająca, ale prawdziwa brzmi: ten, kto go wsadził na ministerialną posadkę w Polsce. Nie inaczej. Nie został przecież ani ukraińskim aparatczykiem ani polskim ministrem z ogłoszenia. Prawda? Na tyle jesteśmy duzi, że nie wierzymy w nabór, konkurs i dobrze napisane CV Pana Picusia. Dopóki obracał się on po polskich drogach i autostradach, mogliśmy sądzić, że ministrem uczynił go Tusk, czy jakiś inny znajomy króliczka. Ale odkąd pan były minister wypruł na szosy i dukty Ukrainy przestaje to być prawdopodobne.. Trudno sobie wyobrazić, że rączki i móżdżek Króla Europy sięgają gdzieś pod Kijów. Nie do uwierzenia jest też odwrotny wariant wschodni.. czyli, że to pan Poroszenko obsadza ministerialne stanowiska w Polsce swoimi Nowakami..

 

Kimże więc jest ten, kto w Polsce i na Ukrainie umocowuje kręcących autostradowe lody? Odpowiedź wymijająca ale prawdziwa brzmi: to ten sam, który skręca kasę (innymi słowy zapewnia źródła finansowania) na owe autostrady.. I tu UWAGA!.. bo dochodzimy do pasztetu, czyli bardzo niebezpiecznego podejrzenia, że Panem Sławkiem kręci ten sam demon, co Panem Jerzym Szmitem, który właśnie co - jako przedstawiciel strony polskiej - podpisał umowę na owe 300 milionów dla Pana Sławka..

 

..Aż strach dociekać dalej, bo kroją się nam z grubsza dwie hipotezy. Panem Szmitem kręci: a)..jego oficjalny przełożony, b)..ktoś, kto go na ministerialnym stołku posadził tak jak poprzednio Nowaka.. Odpowiedź a) stanowi alternatywę pozorną, bo dokłada tylko jeden szczebel w hierarchii i nadal generuje pytanie o to, kto w takim razie kręci ministrem Adamczykiem? Trudno bowiem podejrzewać, że to właśnie pan wiceminister lub minister jest spiritus movens autostradowych geszeftów w tej części świata..

 

Któż więc rozdaje autostradowe karty? Kto wziął pod but tak łatwo Rząd Aferałów, Dobrą Zmianę i Werchowną Radę Ukrainy? Nie wiem! Ale w takim razie powrócę do pytania, którego nie zadałem na początku: Kto do cholery rządzi Polską..? I dlaczego tak potulnie funduje Nowakowi nowy zegarek?

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:10)

Komentarze

<<„Sukcesem” Sławomira Nowaka nazwała m.in. Wyborcza.biz udzielenie przez Polskę Ukrainie 68 mln euro kredytu na budowę dróg przy wspólnej granicy. W innych słowach wypowiedział się zaś Paweł Kukiz, który za ten ruch skrytykował obecny polski rząd. Jednak jak wyjaśnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk decyzję o pożyczce podjął i umowę zawarł jeszcze w ubiegłym roku rząd Ewy Kopacz.>>

http://wpolityce.pl/gospodarka/315234-minister-adamczyk-prostuje-decyzje...

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1525571#comment-1525571©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525587

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...ten rząd nie może się z tego wycofać tak jak z Karakali? Brnijcie dalej w to bagno:))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1525602

Ubiegłeś mnie :) ..ale przynajmniej inne przykłady podałem :)

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1525604

Ten rząd pokazał już, że potrafi zanegować decyzje poprzedniego. Potrafił znaleźć sposób na TK, na imigrantów których Ewa Kopacz zaprosiła (zobowiązanie międzynarodowe, bądź co bądź i ponoć nieodwołalne)... Nie będę mnożył pochwał, bo przecież ja nie od klaskania tylko od krytyki :)

Powiem więc tylko, że zablokowanie kasy dla Sławka to pikuś przy powyższych. Bez tego, co podpisał Pan Szmit kasa by nie poszła! Prawda? Jakaż to więc siła przymusiła jego rękę do nabazgrania swojego nazwiska pod tą umową?

Ewa Kopacz nie stanowi już żadnej wymówki!

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1525603