Czytajmy Pismo Święte! Uczmy się historii!

Obrazek użytkownika aty
Kraj

Nie chcę odgrzewać pod żadnym pozorem drętwego już kotleta z Bolkiem! Ale zupełnie przypadkiem, na końcu tego filmiku znalazłem coś zasługującego na uwagę. (13:45)

 

https://www.youtube.com/watch?v=qvfJ1cJABoU

 

..Kijowski przygotował sobie gwóźdź na koniec programu, żeby przybić nim wieko od trumny Jakiego. Postanowił wykorzystać Świętego Pawła i historię jego nawrócenia do efektownego wyświęcenia Bolka. Takie porównanie sobie wymyślił, że skoro Szaweł się nawrócił i teraz go czcimy jako Świętego, to przecież Bolka też powinniśmy.. ze względu na jego późniejsze zasługi.

Wiedział biedaczyna, że gdzieś dzwonią, ale nie doczytał. Może nie chciało mu się zajrzeć do jakiegoś źródła.. (wystarczyłaby nawet wiki), może oficer prowadzący źle go przygotował.. W każdym razie z wyżyn swej buty i pewnością siebie godną profesora historii pojechał stwierdzeniem, że Św. Paweł był ''żołdakiem rzymskim”..

Patryk Jaki położył uszy po sobie, bo też pewnie nie wiedział, że Szaweł, który po nawróceniu został Pawłem był Żydem z krwi i kości. Faryzeuszem! Uczonym w Piśmie! Najbardziej pobożnym z pobożnych, takim który nie podałby ręki nawet namiestnikowi Piłatowi, a co dopiero byle żołdakowi rzymskiemu.. Po wejściu na dziedziniec Piłata musiałby odbyć specjalne obrzędy oczyszczenia.. :)

O tym, że Paweł, w przeciwieństwie do Bolka, nie ukrywał swej przeszłości, a wręcz przeciwnie szeroko opowiadał o swoim nawróceniu i wykorzystywał ten fakt do nawracania innych już nawet nie ma co wspominać..

Czytajmy Pismo i uczmy się historii! :)

..Żeby byle prymityw, buc i niedouczony palant nie wycierał sobie o nas butów..

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)