Caracale

Obrazek użytkownika aty
Kraj

Rząd robi dobrze i nie wie dlaczego?

Premier Szydło tłumaczy, że najważniejsze w kontrakcie na śmigłowce ma być zapewnienie pracy polskim pracownikom i rozruszanie gospodarki. Podobnie komentują to dziennikarze.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/311366-premier-szydlo-w-swidniku-zalezy-nam-by-sprzet-dla-polskiej-armii-byl-produkowany-w-polsce-przez-polskich-pracownikow]]>

]]>http://wpolityce.pl/polityka/311340-michal-karnowski-widzimy-komu-zalezy-na-miejscach-pracy-w-polsce-a-kto-gdzie-indziej-ma-serce-i-byc-moze-konto-bankowe]]>

Rozruszanie gospodarki jest najważniejszą sprawą jaka prze nami stoi. Bezapelacyjnie! Wszytko co temu sprzyja jest ważne. I kontrakt na śmigłowce też się przyda..

Ale!!!

W tym wypadku priorytetem jest coś innego. Śmigłowce potrzebne są nam na wojnę. Jeśli już ta wojna wybuchnie (oby nie), to będziemy potrzebować więcej (jeszcze więcej i jeszcze więcej) śmigłowców. Wtedy warto mieć fabryki śmigłowców na swoim terenie, bo jak uczy historia układy sił i sojusz są bardzo płynne. Nie wiadomo czy, od kogo i za ile będziemy mogli je wtedy kupić. Gwarancją dostępności sprzętu wojennego jest tylko posiadanie jego fabryk u siebie. To jest zadanie rządu. O to rząd musi zadbać nawet kosztem załamania zasad wolnego rynku czy umów międzynarodowych. Nawet gdyby spowodowało to zmniejszenie ilości miejsc pracy (mamy nadzieję, że jednak zwiększy) to też trzeba byłoby to zrobić..


 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A ja chciałbym, aby Antoni zdradził co MON ma zamiar zrobić ze śmigłowcami, które mamy obecnie. Jest to równie ważna kwestia.

Vote up!
1
Vote down!
-6

              

#1521776

Prawdę mówiąc nie wiem co nam zostało po pierwszej komunie.. bo za drugiej to chyba nic nie kupiliśmy :)

Vote up!
5
Vote down!
0
#1521778

W tej chwili ma się rozpocząć proces wymiany śmigłowców konstrukcji sowieckiej: Mi-8 oraz Mi-24. Posiadamy ich po ok. 50 sztuk.

Vote up!
2
Vote down!
-4

              

#1521782