Konstytucja, Pismo Święte i Kukiz 15

Obrazek użytkownika aty
Idee

„Konstytucja jest fundamentem prawnym państwa polskiego, ale świętym pismem jest Pismo Święte”..tak mówią posłowie Kukiz 15

..przyznam rację! ..i dodam: Niestety!!!Wielka szkoda, że nasze prawo nie jest jak Dziesięć Przykazań – niezmiennie trwałe i przezroczyście proste. Jeszcze większa szkoda, że to prawo (a Konstytucja w szczególności) konstruowane jest w kontekście kolejnych „kryzysów politycznych” ..oraz jako remedium na te „kryzysy”.Mówicie, że zmiana konstytucji ma być jedynym sposobem wyjścia z obecnego kryzysu..

Czy wy rozumiecie w ogóle to co mówicie? Chcecie ustanowić konstytucyjnie osiemnastu sędziów TK zamiast piętnastu, bo mamy chwilowy nadmiar trzech? A może jak zmieni się kiedyś Prezydent dołożycie jeszcze kilku.. Albo jak wygasną kadencje przywrócimy znowu piętnastu.. Przecież to zaprzeczenie prawa a nie prawo.Ja w pełni popieram postulat zmiany Konstytucji. Bo ta obecna jest zła. Została ustanowiona jako kompromis z jakąś tam byłą już rzeczywistością. Nadaje się być może do rozwiązywania niegdysiejszych kryzysów.. ale z nami nie ma wiele wspólnego.Jeśli jednak chcecie stworzyć Nowe Prawo, zostawcie wszystkie bieżące problemy za plecami.. niech zajmą się nimi Rządy, Sądy, Prokuratury i wszyscy inni.. ale nie Wy. Wy Sejm spójrzcie w daleką przyszłość, taką która przekracza dni waszego żywota. Pomyślcie jaką wspaniałą i sprawiedliwą Polskę chcecie zbudować. Co ma być jej fundamentem. Jakie pryncypia przyjąć! Potem stwórzcie wizję ogólną.. ..Pytam: jaka jest wasza wizja sprawiedliwej Polski?  

Osiemnastu sędziów zamiast piętnastu..? żenada! Jeszcze raz: ŻENADA!Nawet jeśli do tej pory Sejm w ten sposób pracował. Nawet jeśli Wy poszliście tam, by tak pracować jak do tej pory się to robiło.. Opamiętajcie się. Zmieńcie się. Stańcie na wysokości zadania, bo nie ma nikogo innego by to dzieło podjąć. Dziś to właśnie wy jesteście w miejscu, gdzie trzeba wznieść się ponad miałkie walki o stołek. Zostawcie to! Budujcie od fundamentu.

Nie rozwiązujcie kryzysu, ale zbudujcie Nowe Prawo tak, by nie pozwoliło na podobne kryzysy.Przykładowo (żeby było jasne o co mi chodzi):Jeśli Prezydent blokuje postanowienie Sejmu (nie przyjmując ślubowań sędziów TK).. Nie rozstrzygajcie tego sporu! Do was należy stworzenie Nowego Prawa tak by ich kompetencje się nie nakładały. To jest wasza działka i to zróbcie! Porządnie!Jeśli TK blokuje prawo stanowione przez Was.. Wywalcie TK z przyszłego ustroju, bo od tworzenia prawa jesteście WY! Miejcie odwagę dostrzec to, że wszystko zaczyna działać gdy TK został zablokowany (według złośliwców sparaliżowany) i nie wpiernicza się w wasze uprawnienia. Wywalcie ich na zbity pysk i nie faszerujcie naszą wspólną kasą!Bywało, że Prezydent i Rząd nie mogli się dogadać co do polityki zagranicznej.. Nie cieszcie się, że teraz są z jednej opcji i się dogadują. Zróbcie Nowe Prawo tak by już nigdy nie doszło do sporu na tej linii. By już nigdy nie powtórzył się dajmy na to Smoleńsk.. Teraz (!) jest czas, by to uporządkować.Poczujcie kim jesteście! I niech Bóg Was prowadzi!.. ..Osiemnastu sędziów TK.. ..brr - jeszcze nie mogę się otrząsnąć.. ..trzymajcie mnie bo komuś przywalę!!

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)