Stan wyjątkowy … i co dalej (prof. Szeremietiew proponuje stan wojny z Białorusią).

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Przyznam się, że w ankiecie Gawriona głosowałem : „chyba” (poz.2), nie dlatego, że podoba mi się rozpierducha na granicy, ale dlatego, że  zaserwowany nam Polakom stan wyjątkowy przypomina trochę kompres zbijający gorączkę. Będziemy się lepiej czuć, ale nie wyzdrowiejemy od niego.

Czas mija i gdyby ogłosić ankietę: „jaki będzie następny krok polskiego rządu?”, to podejrzewam, iż sam pan Premier, także podkreśliłby odpowiedź: „nie wiem”, stąd warto się zastanowić nad słowami pana prof. Romualda Szeremietiewa, byłego ministra obrony narodowej, który wychodząc z powyższego założenia „ … co dalej?”, dochodzi do wniosku, iż bezczynność polskich władz i oddanie inicjatywy Batce, powoduje, że jesteśmy atakowani nie tylko ze strony Białorusi, ale z wielu innych stron w tym od wrogów wewnętrznych.

Wypada się zgodzić z Panem Profesorem, iż zamiast tylko stawiać zasieki i lamentować nad tym, iż kacapy nam te zasieki niszczą, należy zwrócić się do organizacji międzynarodowych: ONZ, OBWE, NATO, UE o rzeczywistą interwencję i pomoc w obronie naszych (UE, NATO) granic.

Zażądać wysłania na granicę obserwatorów, a gdyby i to nie odniosło spodziewanych skutków, ogłosić stan wojny, co skutkowałoby zamknięciem wszystkich przejść granicznych i przestrzeni powietrznej z Białorusią, a gdyby do tego dołączyły się inne kraje natowskie i unijne graniczące z Białorusią , Batka wreszcie zrozumiałby, iż żarty się skończyły.

Warto nad propozycja byłego Ministra  się zastanowić, gdyż dwa miesiące upłyną raz, dwa, trzy i obudzimy się w tym samym miejscu, to znaczy w świat będzie nadawany przekaz,  iż Batka to ten cwany, a Polska będzie ten niedorajda i okrutnik gnębiący kobiety i dzieci.

Ze swej strony dorzucę, iż warto byłoby poddać pod referendum zamiar ogłoszenia stanu wojennego, lub wpuszczenia islamistów. Albo – albo, gdyż w ten sposób my, Polacy byśmy się wreszcie policzyli zwłaszcza przed nadchodzącymi wyborami.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (8 głosów)

Komentarze

..i drażnienie przeciwnika, szczególnie gdy jest to głupek albo narwaniec, to niezbyt mądre. Spokój, ostrożność oraz konsekwentne nie uleganie prowokacjom daje lepsze wyniki.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Krispin z Lamanczy

#1632280

Chętnie bym się dowiedział, gdyż możliwości jest cała masa: Baćka się przekręci i problem z pleców, islamistom zabraknie dutków i przestaną przyjeżdżać do Baćki, albo wezną i się obrażą.

Bo moim zdaniem jak się chama z samego rana nie zaprawi w ryło, to tylko się chamidło rozswawoli.

Swoją drogą są dwie możliwości, obie dobre dla naszego kraju i niema innych dobrych, gdyż każda inna jest kiepska:

- pierwsze rozwiązanie zatrzymać skutecznie ciapatych za pieniądze naszych zachodnich sąsiadów i jeszcze na tym zarobić jak Turcja. Niemcy będą nas szanować.

- druga możliwość odpuścić granicę dla ciapatych, a wówczas problem będą mieli nasi przyjaciele z Niemiec i Holandii, których należy lojalnie acz uprzejmie uprzedzić.

Reszta możliwości jest kiepska lub wręcz tragiczna: wojować z ciapatymi honorowo i samemu za pieniądze polskiego podatnika, stawać w poprzek muslimom i kacapom. Poniesiemy ogromne koszty finansowe i wizerunkowe przed resztą świata, gdyż baćkowa propaganda w połączeniu z lewactwem (rodzimym i światowym) zrobią z nas wiatrak. Jeżeli mimo wszystko powstrzymamy najazd, możemy liczyć co najwyżej na poklepanie po pleckach przez Niemców, którzy swoją drogą będą nas kiszkować jeszcze bardziej niż dotychczas (patrz: E- kołhoz, Turów), gdyż nie będą nas szanować.

Ale może Ty, Krispinie masz lepsze lekarstwo, to chętnie bym się dowiedział, gdyż jestem bardzo ciekaw wyniku niniejszego meczu.

Vote up!
9
Vote down!
-7

Apoloniusz

#1632299

Taki mały - pod samym noskiem? Czy większy, bardziej sumiasty - na mrozy odporny? Widzisz, drogi Apoloniuszu, z polityką jest jak z seksem. Jedni uprawiają, a inni rozprawiają (o uprawianiu). Dobrze, że ty zajmujesz się tym drugim. Strach pomysleć, co by się stało, gdybyś zajmował się pierwszym. Dużo zdrowia życzę.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Krispin z Lamanczy

#1632373

Nienawidzisz Rosji, bardziej, niż kochasz Polskę - ale ty nie kochasz Polski, bo dążysz do wywołania wojny - piszesz niebezpieczne głupoty - pewnie dlatego ukrywasz swoją tożsamość. A może właśnie kochasz Rosję, bo robisz to, czego ona oczekuje? Tak, pewnie dlatego piszesz swoje wysrywy, proponując stan wojny z Białorusią parszywcu, co jest w interesie Rosji, bo chcesz, aby Polacy ginęli na kolejnej wojnie, samemu dupsko grzejąc za granicą?

Chciałbyś wysłać Polaków na śmierć, prawda? Przyznaj się.

Twoje propozycję są szkodliwe, głupie i niebezpieczne. Gówno mnie obchodzi, czy będziesz mnie obrażał w swoich wysrywach - komentarzach - mam cię i twoje wysrywy w dupie twoich idoli.

A teraz przeczytaj szkodzący interesom Polski, głupku, prowokatorze i zdrajco, dlaczego twoje propozycje są debilne, a to, co obecnie robi rząd jest dobre, bo w interesie Polski jest nie reagować na wysrywy prowokatorów takich, jak ty:

Łukaszenka i jego ludzie wpadną we własną pułapkę? Oszukani imigranci wzywają do zemsty. "Białoruskie władze wysłały nas na śmierć"

Do osób ściągniętych na Białoruś z Bliskiego Wschodu, którym obiecano łatwe przedostanie się na teren Unii Europejskiej, powoli dociera, że zostali oszukani przez reżim Łukaszenki. Na Twitterze białoruskiego kanału „Nexta” opublikowano zdjęcia pochodzące z mediów społecznościowych, gdzie rozsyłany jest komunikat ostrzegający osoby, które mogą rozważać „wycieczkę” na Białoruś. Podano również adresy osób, które mają odpowiadać za białoruskie oszustwo. Czy Łukaszenka już niedługo wpadnie we własną pułapkę?

Oszukani migranci wzywają do zemsty na osobach winnych handlu ludźmi na granicach z UE. Publikują dane osobowe winnych. W sieciach społecznościowych aktywnie rozpowszechniają taki komunikat: „Nasi bracia! Wpadliśmy w pułapkę. Białoruskie władze wysłały nas na śmierć. Zabrali nam pieniądze i zostawili nas na śmierć. Znaleźliśmy winowajców. To są ich twarze”

—czytamy.

Polacy Państwu najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”, w którym minister Mariusz Kamiński wyjaśnia sytuację panującą na granicy Polski z Białorusią. Zauważa, że „Putin bada, na ile twarde jest nasze państwo”. „Im więcej słabości teraz okażemy, tym bardziej brutalna będzie ingerencja w nasze sprawy. Rosja zawsze bazowała na słabości Zachodu. Musimy pokazać naszą determinację” – podkreśla koordynator służb specjalnych.

Autor: Zespół wPolityce.pl https://wpolityce.pl/swiat/568682-oszukani-imigranci-wzywaja-do-zemsty-to-sa-ich-twarze?fbclid=IwAR0ArBhJt0I1ReyPPJSfmvDFhwWayPx45jKHMV7OshELUU-qb8pxazv-GBk 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Romuald Kałwa

#1632370

Co proponujesz po stanie wyjątkowym? Romualdzie Kauwo, no co?

Vote up!
1
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1632431