Zielona wyspa w Szeol stopniowo POdmieniana! ( tekst jakby mało 3 -cio majowy )

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wpis jak na dzisiejsze święto mało radosny, bo rzecz o tych, którzy je usiłują zagrabić nie tylko w stolicy.
Pan Bronek przerażony swą nieporadnością rodem z kurnika i obory, zabronił poprzez służalczą hgw nawet tradycyjnego 3 cio majowego Poloneza na warszawskich ulicach odtańczyć!

Tak się boją!
Tak się trzęsa przed oszukanymi Polakami.
Obawiają się każdej niezależnej inicjatywy.

Wysłuchałem wczoraj Apelu Jasnogórskiego, głosu nie tylko zatroskanych o los naszego kraju biskupów.
To także mój głos i moich kolegów z czasów Panny "S", ale nie wszystkich, gdyż wielu z nich woli słyszeć to, co dobiega z ... kurnika!
Niestety!

I cóż powiedzą dziś ci nędzni włodarze III RP?, którzy wypędzili z Ojczyzny kilka milionów głównie najmłodszych Polaków, by tam za kawałek chleba budowali dalszą pomyślność najbogatszych państw UE!

A cóż powie nam dziś ks kardynał stołeczny? czy odważy się zepsuć świąteczne samozadowolenie luzaków z PO? przywołując potrzebę mądrego wyboru dla dobra Ojczyzny!
Co będzie ważniejsze?
"...jak długo występni chełpić się będą, pienić się i gadać bezczelnie, i chwalic się będą złoczyńcy..."( 1 Tes 4,6-7)
Imponderabilia przebijające z kart Konstytucji 3 Maja?
Czy też wzajemne caresy?
Ołtarz? czy tron?
Gdzie bliżej arcypasterzowi stolicy, tak unikającemu oceny wręcz blużnierczych zachowań i decyzji B. Komorowskiego? ( wczoraj mówił p. Bronek o swoim kościele! Jego kościół!? to chyba ks Kazek Sowa buszujący w tvn i wstydzący się nie tylko koloratki lecz i krzyżyka w klapie modnej marynarki? i chyba i coPOniektóry ... hierarcha? niestety!).
Oj! nie wszystko da się podpiąć pod dyplomatyczno-ugrzecznione wobec tronu interwencje nuncjusza!
Nie wszystko!

A ten główny, marny aktorzyna dzisiejzych obchodów dalej będzie...piać o rzekomych polskich cywilizacyjnych osiągnięciach.
Pół miliona dzieci niedożywionych! dwa miliony młodej emigracji i kolejny milion gotowy na zawsze wyjechać!
Wszak to na skalę głodowego exodusu Irlandzcyków do Ameryki, zamorzonych przez Britoli zamierzoną polityką wyniszczenia, biologicznej eksterminacji opornych wobec korony Gaelic,ów!

Będzie znów piać, bo drób tak ma!, gdyż odkurnikowa POetyka oddrobiowa! to jego ...jakby jedyna wyrazista specjalność.
Otoczony wianuszkiem generalicji będzie dalej tumanić lemingów o naszej potędze i szacunku ze strony UE!
Bo cóż innego mogą tacy jak on mówić?

Ambicje mają ogromne.
Wiedzę miałką.
Czego nie tkną! spaskudzą!
Jak nie rozkradną, to zmarnotrawią.
Charakter podły.
Ręce lepkie ( 30 mld zł z potęznego funduszu drogowego POszło na rozkusz!).
I rozdają nie swoje.
Kilka lat temu 8 mld $ na ratunek zadowolonej z siebie Grecji!
Dzisiaj znów szykują z naszych kieszeni 7 mld euro! ( 8 razy więcej niz bogatsza Hiszpania!!) dla Junckera, na jego stabilizację! ( czego> kogo?).
A w drodze tysiące emigrantów z afryki, Azji, Azji Mniejszej!
Naszych dzieci nie POtrafią wyżywić! garstki Polaków z dawnego ZSRR przyjąć, a spraszają obcych nam cywilizacyjnie gości, może nawet wrogich Europie i chrześcijaństwu islamistów!?

To wszystko klajstruje, kituje dyspozycyjny łżemedialny ściek do ochrony tej durnowatej ekipy! z rozlewającym się bezmiarem kłamliwego przekazu jako naszą powinność!

I to wszystko jak na razie wystarcza im do rządzenia Polską.

Na razie!
Otoczeni sobie podobnymi, upokarzają nasz kraj na arenie międzynarodowej, degradując go do roli zdominowanej przez Moskwę zakaukaskiej republiki.
Z ustami pełnymi frazesów i kłamstwa otrzymają wsparcie mediów.
I ta POlityka pudla moznych UE jak na razie w dziwny, nielogiczny wręcz sposób skutkuje wysokim POparciem tych żałosnych cePOs,ików!
Niebywałe!

Niby mają pełnię władzy, ale w oczach strach, który co rusz usiłują przykryć pogardą dla swych politycznych oponentów.
Niby mają niemal wszystko, ale czemuż tak są sfrustrowani?!
Twarze gniewne i pełne złości!
Pan Bronek wyzywa każdego, kto ma inne zdanie.
Przerażeni do tego stopnia, że właściela krzesła poprzez usłużnych, służalczych sędziów POddają miesięcznej psychiatrycznej obserwacji!

Smoleńsk dla nich to już zbyt mało!?
Najchętniej pewnie wzorem targowiczan wezwaliby na pomoc jaegrów i utopiliby swych politycznych rywali w morzu krwi!, gdyż armia cała nie tylko w rozsypce, ale poza liczną grupa generałów raczej niezbyt chętna do słuchania ich rozkazów.

A normalni, wolni Polacy po raz kolejny zostali zmuszeni znów walczyć o wręcz elementarne sprawy; o pracę, wolne uczciwe wybory, pluralizm, dobre szkoły, dostęp do mediów, uczciwe umów kredytowe, godziwe stawki, czas wolny, ...

To co wyczynia ta władza, to taka swoista odmiana wojny machabejskiej, w której też leje się krew.
I na wzór sadyceuszy usiłują ośmieszyć to wszystko co jest dla nas Polaków wartościowe.
Marnotrawią, rozdają obcym owoce naszej pracy.

O! „Ty zbrodniarzu, odbierasz nam to obecne życie. Król świata jednak nas, którzy umieramy za Jego prawa, wskrzesi i ożywi do życia wiecznego”.

wybaw nas " ... od wrogiego miecza i uwolnij z rąk cudzoziemców, Tych, których usta mówią kłamliwie, a prawica się zwnosi do fałszywej przysięgi." ( Psalm 144)

pzdr

p.s.

1.Dziś w południe zjawią się ci wspólcześni nam lokalni faryzeusze, herody, piłaci na toruńskim rynku, na uroczystej mszy św.
Przedtem pójdą pod tablicę poświęconą tym, którzy 1-3 maja 1982r. na toruńskiej Starówce powiedzieli swoje skromne, ale jakże odważne wtedy non possumus Jaruzelowi i jego lokalnym siepaczom.
"...Gdyby lżył mnie nieprzyjaciel, z pewnością bym to znosił.... Ale to jesteś ty, mój rówieśnik, mój zaufany przyjaciel, Z którym żyłem w słodkiej zażyłości..." ... "... Każdy z nich podnosi rękę na domowników i łamie swoją umowę. Jego twarz gładsza od masła, lecz serce ma napastliwe.Jego słowa łagodniejsze od oliwy, a są to obnazone miecze..." ( Mk 14,33 ).

My zrobimy to wcześniej, bez nich.
Oni z wielkimi wiechciami-bukietami na koszt polskiego podatnika.
My ze skromnymi różyczkami zakupionymi u kwiaciarek pod ratuszem za swoje, na nasz koszt, często za dosłowny wdowi i sierocy grosz!
Pierwej na krótkej modlitwie pod pomnikiem bł. ks Jerzego patrona "S", by przejść pod tę tablicę dzielnych, odważnych Torunian z burzliwych dni 1-3 maja 1982r.
Jak oni wstydza się dziś naszego patrona, męczennika za wiarę, za "S", za sprawy kardynalne. Nie uświadczych ich tam!, a mają tak blisko!
Przekonani o przynależnych im godnościach będą najpierw długo wychwalać swe zasługi pod tblicą , udzielać wywiadów i... POlezą w pierwsze rzędy przed ołtarz.
A my jak to już od lat wielu, będziemy skromnie stać na końcu, pod lipami bądż pod ścianą OO Jezuitów.
2.Czy lokalny ks bp wzorem swych kolegów z Episkopatu Polski oraz wczorajszego Apelu Jasnogórskiego zwróci się w homilii o dobry dla Polski wybór w dniu 10 maja? czy też raczej nie będzie chciał psuć nie tylko swych dobrych relacji z lokalnym tronem oraz tak samo dobrego ich nastroju przed obiadem!!! dobrego ... apetytu! i raczej PObłogoslawi ( Panie Boże! wybacz mi ten stylistycznoprzestankowy wybryk tego środka wyrazu!) miejscowemu zadowolonemu z siebie towarzystwu wzajemnej adoracji?!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Niestety w odróznieniu od lat 80-tych gdy Kościól z takimi ludźmi jak wojtyła, Wyszyński, Macharski, Gulbinowicz stał twardo przy społeczeństwie przeciw komunie twraz Kościół wybral droge do "wspólpracy" z PO-szustami - aż wstyd słuchać Nycza, Dziwisza itd, wieleu boiskupów, proboszczów itd . szczególnie wmałych ośrodkach. Tam "ręka myje rękę"i PO-szuści, jak dziś u mnie, antyreligijni i antypolscy siedzą w pierwszych kościelnych ławkach w czesie uroczystej mszy św. Potem jest efekt...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1476776

wielkości miejscowości. Rzecz w konstrukcji księdza, bpa. Ci slabi,wygodni, szukaja sobie miękkiego układziku.

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1476874

"Pan Bronek przerażony swą nieporadnością rodem z kurnika i obory, zabronił poprzez służalczą hgw nawet tradycyjnego 3 cio majowego Poloneza na warszawskich ulicach odtańczyć!"

 

Machnęłam na NB króciutką ale złośliwą notkę by zamieścić swego mema i tak się zastanawiam czy nie przerobić jej trochę i wrzucić na NP.PL. I tak zrobię.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1476801

Jako Polaki, patriota i praktykujący katolik jest mi po prostu wstyd, że mamy takich kardynałów jak Nycz, Dziwisz, księży Sowa i innych. Jest to hańba dla całego Polskiego kościoła, a potem hierarchowie się dziwią, że coraz więcej ludzi odchodzi od kościoła. Zresztą jak to się dzieje, że kościół nie przeprowadził wewnętrznej weryfikacji w swoich szeregach. Przecież wszystkim wiadomo, że część jego przedstawicieli była Tajnymi Współpracownikami, do tej pory nie zweryfikowanymi i to jest skandal. Niebywałym skandalem dla mnie i najbardziej bolesnymbyło stanowisko kościoła po zamachu Smoleńskim 10 kwietnia gdy na Krakowskim Przedmieściu ludzie bronili krzyża, a przedstawiciel kościoła stwierdził, że kościół nie jest stroną w walce o krzyż, szok. Dla mnie było to wbicie noża w plecy katolikom Polskim. Zreszta to nie jedyne "grzechy kościoła", jak choćby układanie się kard. Michalika z patrjarchą Moskiewskim Tichonem, pamiętacie "Przepraszamy i prosimy o przebaczenie"-jak ja idę do spowiedzi to muszę wyznać swoje grzechy i prosić o przebaczenie i rozgrzeszenie- o ile pamięć mnie myli to Tichon nie przeprosił Polaków. Naprawdę te wszystkie sprawy mnie bardzo bolą, Bardzo bym sobie życzył, żeby w Polskim kościele decydujący głos mieli tacy ludzie jak choćby wspaniały ksiądz Stanisław Małkowski. Tak nam dopomóż Bóg.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1476828

z ks. kard. Nyczem, który jakby dalej  brnie w tę POprawność. Chciałbym się mylić!

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1476871