Przerywam ciszę wyborczą we Francji

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zakłócam ciszę wyborczą we Francji, aby swym listem otwartym nie tylko prezydenta Macrona przywołać do porządku.

Mon cher Emanuello!

Bądż tak pan łaskaw, nie tykać tematu antysemityzmu, gdyż to... tykająca bomba! we Francji, nie tylko od czasu kolaboranckiego rządu Vichy do dzisiaj!

Cher Macroniku!, a iluż to nadaliście, podaliście Niemcom w gotowcach, rejestrach swoich współobywateli wyznania mojżeszowego?

Mnóstwo, wiele setek tysięcy wysłaliście swoich współobywateli z biletem w jedną stronę do niemieckich obozów zagłady.
Cyt.: "Wśród polityków i urzędników podlegających Pétainowi znalazło się wielu zagorzałych antysemitów. Na przykład Xavier Vallat, który objął Komisariat Generalny do spraw Żydowskich w rządzie Pétaina wiosną 1941 roku, powiedział później do Theodora Danneckera, oficera SS nadzorującego deportację Żydów z Francji: „Jestem antysemitą o wiele dłużej niż pan..."

Emanuelku!, mon cher!
cyt. " „Przykra prawda jest taka, że francuskie władze prześladowały Żydów z własnej inicjatywy, a nie dlatego, że im kazano” - to słowa Laurence Rees, brytyjskiego historyka, znawca dziejów II wojny światowej z jego książki pt. „Holokaust. Nowa historia”, która właśnie ukazała się w Polsce.
kolejny cyt. z tamże : " ...Rząd Pétaina szybko uchwalił antysemickie akty prawne. W październiku 1940 roku wydano Statut des Juifs (Statut żydowski), który pozbawiał Żydów możliwości pracy w wielu zawodach. Nie mogli już być urzędnikami, policjantami, dziennikarzami, nauczycielami ani oficerami. Z tych drakońskich restrykcji wyłączono tylko wąską grupę Żydów – na przykład weteranów pierwszej wojny światowej. Żydów obcokrajowców potraktowano najgorzej i groziło im internowanie w „specjalnych obozach” na terenie Francji.

Nie ma żadnych dowodów na to, że Niemcy domagali się od rządu Vichy wprowadzenia antysemickich praw. Co więcej, Pétain osobiście poprawił projekt październikowego statutu, aby przepisy stały się jeszcze surowsze. Przykra prawda jest taka, że francuskie władze prześladowały Żydów z własnej inicjatywy, a nie dlatego, że im kazano. Żydów francuskich zdruzgotała świadomość, że współobywatele są gotowi ich dyskryminować.
...
Postępowanie rządu Vichy wydaje się tym bardziej oburzające, że Francja była ojczyzną oświecenia, praw człowieka, orędownikiem wolności słowa i demokracji liberalnej – co więcej, jako pierwszy kraj dokonała emancypacji Żydów już pod koniec XVIII wieku. Ale nie tylko. Był to także kraj, w którym w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku doszło do sprawy Dreyfusa, fałszywie oskarżonego żydowskiego oficera armii francuskiej; to tutaj w latach trzydziestych XX wieku zaatakowano lewicowy rząd Léona Bluma wyłącznie z powodu żydowskiego pochodzenia premiera. „Statuty żydowskie” z pewnością odzwierciedlają ducha tego drugiego dziedzictwa nietolerancji. Preambuła ustawy z 3 października 1940 roku mówi: „W dziele odbudowy narodowej rząd od samego początku zobowiązał się zbadać problem Żydów oraz niektórych cudzoziemców, którzy, nadużywając naszej gościnności, w niemałym stopniu przyczynili się do naszej klęski”.

Mon cher president! jakież to patriotyczno/patetyczne!
„W dziele odbudowy narodowej rząd od samego początku zobowiązał się zbadać problem Żydów oraz niektórych cudzoziemców, którzy, nadużywając naszej gościnności, w niemałym stopniu przyczynili się do naszej klęski”.
Taki mixt; liberte, egalite, fraternite z heil hitler.

I dlatego m.in. Pana przodkowie; dziadkowie, rodzice urządzili obławę zwaną Vel d’Hiv (fr. la Rafle du Vel’ d’Hiv),
Okupacyjny antysemicki rekord świata we francuskim wydaniu!
Największe masowe aresztowanie francuskich Żydów podczas II wojny światowej w dniach 16 i 17 lipca 1942 roku.
Rząd Vichy przy pomocy ok. 9000 policjantów zatrzymał ponad 13 000 osób pochodzenia żydowskiego w Paryżu i okolicach.

Przodkowie pana Macron oddali się pasji...kolarskiej.
Tam na Vélodrome d’Hiver ( Welodrom zimowy, 1909-1959), w pobliżu wieży Eiffla policja francuska przetrzymywała ofiary obławy, która była częścią operacji Frühlingswind (Wiosenny wiatr), prowadzonej w Europie przez okupacyjne władze III Rzeszy.

Mon cher Emanuell! wtedy aresztowano także ok. 4000 żydowskich dzieci.

Amnezja?
Bielmo na oczach?
Rozum pan postradałeś!; potomku tych, co razem z Niemcami zgotowali piekło Żydom.

Wiosenny wiatr na Velodrome d"hiver!
Lato w pełni, a Niemcy z Francuzami zafundowali Żydom na tle wieży Eiffla wiosenne porywy opcją bilet w jedną stronę.

Przed wojną we Francji żyło ich prawie 400 tysięcy. Francja była jedynym w okupowanej przez Niemców Europie krajem, który w czasie wojny samodzielnie aresztował swoich obywateli pochodzenia żydowskiego.
Tylko sama kolej francuska wywiozła do obozów ok. 100 000 Żydów ( w tym ponad 10 000 dzieci).

Mon cher Macron! i pan dzisiaj śmie oskarżać naszego, polskiego premiera o ...antysemityzm!, gdy nad Sekwaną w ostatnich latach wiele żydowskich rodzin musiało się wyprowadzić z dzielnic czy miast. Wycofują też swoje dzieci ze szkół publicznych i zapisują je do szkół żydowskich lub prywatnych, katolickich bądź laickich.

Na dodatek prezydent Macron, znalazł sobie sojusznika w osobie D. Tuska.
I Tusk, ten tumani matoł! brnie w te brednie Macrona słowami "Ja nie znam poglądów premiera Morawieckiego na kwestie żydowskie".
To może by tak do dziadka z wehrmachtu się odwołamy?

Skoro zaś, ten matoł, Tusk się już napatoczył, to odniosę się do kolejnej bredni trącącej macronizmem.

Otóż ci mędrkujący w oparach salonu, mają kolejne przesłanie na 12 rocznicę zamachu smoleńskiego, aby w trosce o uchodżców z Ukrainy, jutrzejszego ranka o 8.41 odstąpić, zrezygnować od symbolicznego alarmu!

Jacy oni wszyscy szlachetni; Tusek, samorządowcy, pismaczkowie, ...
Znalazł się jak zwykle i dyżurny profesor.
Jakiś tam Duszczyk, taki oto zapodaje naukowy wywód " .. Nie ma żadnej możliwości, żeby taką informacją przekonać uchodźców z Ukrainy, że to nic nie znaczy, że nie trzeba się bać. Lęk rodzi się podświadomie. Ukraińcy mierzą się z wielką traumą. Wyobraźmy sobie, że ktoś będzie na przykład spał i nagle usłyszy dźwięk syren. Może zacząć chować się pod łóżko, uciekać do piwnicy." #
Duszczyk! pogięło profesorku?

Ja zaś mam dla nich propozycję.

Skoro już naruszyłem ciszę wyborczą we Francji, to pójdę dalej!
Otóż idę w kryptoreklamę oraz w samowolkę, przeróbkę oryginału.
I proponuję tymże zatroskańcom!

Tusku, samorządowcy! i prof. Duszczyk też!
Skorzystajcie z przesłania wielkiej artystki, bardzo umuzykalnionej Klaudii Jachiry.
Tusku, samorządowcy i prof.Duszczyk!
Śmiało! „Kup sobie flaszkę i walnij się## w czaszkę".
Może poskutkuje.

Jak oni wszyscy się boją jutrzejszego dnia!

Cher Macron wyniku wyborów we Francji!

Zaś Tusk i zaprzedana kłamstwu czereda, jest już w stanie niemal wrzenia!
Albowiem strasznie się obawia tego, co jeszcze może przynieść, co o ich nikczemności może jeszcze odsłonić "jutro", o ich ewentualnej roli? udziale? współudziale? w zamachu na samolot z Panem Prezydentem oraz 95 osobami na pokładzie. W matactwach.

pzdr

# wyobrażam sobie, jak już nieodouki, uniwersyteckie nieroby, uczelniane tłuki na kanwie exodusu z Ukrainy tworzą nową "dziedzinę nauki" - uchodżczość! Już ustawiają się pod granty, organizują katedry, wydziały, kierunki pod roboczą tezę wyrażoną przez prof. Duszczyka cyt. :"ktoś będzie na przykład spał i nagle usłyszy dźwięk syren. Może zacząć chować się pod łóżko, uciekać do piwnicy." Ileż aspektów do naukowych rozważań zawarł profesor pod tę swoją troskę, gdy jutro o 8.41 zawyją.
Ba! a jakie przesłanie on przekaże? wszak 1 sierpnia oraz 1 września też od lat wyją w Polsce syreny alarmowe, klaksony!
Co jeszcze się zalęgnie w naukawo/aintelktualnych rozważaniach Duszczyków? moim zdaniem, tacy jak onże powołają cały nowy uniwersytet! O fundusze nie tylko soros zadba.

# # mocno odbiega od oryginału ..."dzieła" pani Jachiry

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Jak to skąd? Putin mu powiedział przez telefon!

Vote up!
6
Vote down!
0

M-)

#1643260

Putin, Tusk, Merkel pod światłym przewodnictwem Michnika. Widzę ich paskudne, brudne paluchy.

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
0

antysalon

#1643265

...pierdalają do Niemiec albo za Don! 

Ex chipendil Makreli Macaronek Napoleoenek - do niego nic nie dociera, to dzban. Szkoda, że Tusk nie pojechał do Paryża bo by mu przechlapał wybory tak jak Jobbikom. Red.Maciejewski dobrze go zdiagnozował - "To jest taki francuski Tusk tylko bardziej niezależny od Niemiec niż Tusk". 

A ten Duszczyk niby politolog, a za psychiatrę robi. Niech się idzie leczyć albo se zrobi lewatywę wuwuzelą. Ot co!

Pozdrowienia.

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1643262

Czyli klasyka IIIRP. Doradca Tuska oraz Komorowskiego, a jego "dorobek", to bicie piany w "temacie" migracja, integracja, ...

pzdr

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1643267

Tusk i Macron: Chcemy dialogu z Rosją – taką jaka ona jest ! Dialog ludobójców !!!

Macron nazwał Morawieckiego antysemitą. To wy Francuzi łapaliście żydów do Oświęcimia, my Polacy ratowaliśmy ich !!!

Vote up!
5
Vote down!
0

Marek Kudła

#1643280