Piątka trybunalistów coś tam nieśmiało sPOza, zza... b(B)udki o niekostytucyjności ( częściowej!)

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Trza końca patrzeć ( to POseł Sekuła do pustej sali, zamykając pracę komisji hazardowej), czyli ten prezes TK niby profesor, prawnik, ale konstytucjonalista z niego cieniutki!,
Krucho u niego i wice Biernata tudzież i Tuleyi ( czy to ten sam, co cba do ub porównywał?) też! skoro dali platformersowej większości w minionek kadencji sejmu zwał, a raczej wał, gniot podsunęli, sprzeczny z konstytucją projekt ustawy o zmianach oraz wyborze " na zas", "na zapas", na rympał piątki sędziów!

Brak wiedzy, pogarda do konstytucji czy też niechlujność?
Domyślam się, że wszystkiego po trochu.
Po prostu nie wysilili się, będąc przekonanym, że to oni będą i tak decydować, sami siebie oceniać, co jest a co nie jest konstytucyjne!,

I gniota, wała podrzucili POdochoconej, wulgarnej, rozbuchanej większości PO/PSl wspartej resztkami Leszka Millera i naćpańcami Palikota.
I gniot, wał stał się przyczynkiem do ujawnienia, do ukazania całej mizerii TK, tworu w swym składzie bardzo, a to bardzo jak widać dworskiego.

Tak!
Ten TK to wytwór jak wiemy jeszcze Jaruzela, a potem produkt-wyrób! prawniczo/podobny, opanowany, obsadzany przez wiernych salonowi III RP prawników-sędziów, uzurpujący sobie z jednej strony nadwładzę, z drugiej zaś czuły na wszelkie podszepty, manipulacje władców IIIRP.

TK to z jednej strony barometr, z drugiej pałka, kij, knut.
Barometr, czule reagujący na życzenia, kaprysy oraz zakusy faktycznych rozdających wszelkie konfitury w IIIRP.
Pałka, gdy trzeba przywalić, uderzyć, stępić prawo nadmiernie wychodzące poza zakres tego, czego sobie życza możni IIIRP.
Kaprawa IIIRP, salonowa różowa/czerwona elita musi mieć strażnika swych interesów.
I ma!

I TK taką rolę spełnia, a raczej wypałnia od samego początku istnienia.

Pierwej, za Jaruzela jako ozdobnik prl;owskiego bezprawia.
Potem już w IIIRP jako bezpiecznik stojący na straży ładu wedle modelu i życzeń, oczekiwań ojców założycieli IIIRP; tak tych od okrągłego stołu i zacisza Magdalenki jak tych póżniejszych beneficjentów.

Dziś jedna z odsftorwych bankstereczek, hałaśliwych głupaweczek, wyrzuciła z siebie taki oto żal, zarzut do prawicy, że nawet Jaruzelski
miał więcej szacunku do Konstytucji niż PiS!

I przychodzi mi przyznać rację tej krzykliwej poseł.
Istotnie!
W rzeczy samej!
Azali to prawda!
Albowiem, ta konstytucja to między innymi jego, Jaruzela dziecko!
Jego, Kwaśniewskiego, Urbana, Kiszczaka, Kociołka, Millera, Cimoszewicza, Michnika, Wałęsy.
I niestety !, także profesorów ...Zolla, Kieresa, Safiana, Stępnia i ....

Tak Jaruzelski i ci wyżej wymienieni mają bardzo wiele powodów by szanować tę konstytucję, swoją konstytucję.
Bowiem to oni ją przygotowali, uchwalili.
To oni ją nam narzucili!

Dziś na sali rozpraw było to widać, gdy ta piątka sędziów TK tylko na chwilę wyjrzała, jakby strachliwie, lękliwie wychyliła się zza, sPOza tej ...b(B)udki.
Jeśli sędziowie wysokiego trybunału nie mieli śmiałości, odwagi wyjść otwarcie, bez lęku odsunać ją, stanąć przed tą b(Budką)!
To?!
Ba!
Jeśli ci sędziowie nie byli w stanie przesunąć, przewerócić, obalić! w sumie tę naprawdę nędzną b(B)udkę! i otwarcie wreszcie się oczyścić z tego wszystkiego w co wmanewrowali ich usłużni PO prezesi i Tuleya też! ( czy to ten sam Tuleya, co to z matorniczą Krzywonos, łamistrajkiem, sobie na face'ie fotki strzela?)
To o czym my mówimy!?
Co to za trybunał?
Skoro raz jest, innym razem ( gdy jego prezesi knują ustawę!) nie jest konstytucyjnym!

Dziś była pierwsza okazja dla mocno oskarżanego TK, by z tej nędzy, mizerii się choć trochę się wyzwolić!
I została ona niewykorzystana.
Niby jest jeszcze przed nimi kolejna szansa, 9 grudnia.
Ale czarno to widzę.
Czarno dla tego układu personalnego.

pzdr

1. Co powie dziś pan prezydent A. Duda?
2.W połowie lat 80 przewodnicząc Radzie Pracowniczej toruńskiej Elany mieliśmy jako organ samorządu ( i przedsiębiorstwa też) kilka spraw spornych, które kończyły się rozstrzygnięciami w SN ( Izba Pracy i Ubezpieczeń Spłecznych).
Rozstrzygnięcia ( naszymi pełnomocnikami byli m.in mecenas J; Olszewski, doradzał mec.M. Siła-Nowicki) były takie, że zazwyczaj czarne okazywalo się białym. I pamiętam te twarze maski sędziów, gdy gimnastykowali się w uzasadnieniu, oświadczając nam, że czarne jest ... białe! I gdy już dziś wysłuchuję czasem uzasadnienia TK, to jako żywo mam przed oczyma te ... zestawy sędziowskie, składy SN sprzed lat ponad 30.
3.Ciekawym na jak długo się wyłączyli prezesi i Tuleya?
Czy z medialnego ścieku, ze szczekaczek też?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Prezydent Duda powiedzial prawdę - nie pozwoli by PO-sitwa niszczyła państwo w imię swych interesów...a TK? To ttylko parawan, który spruł się na oczch Polaków i jak PKW w ubiegłym roku pokazał swoją mniej piękną stronę...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1500662

trzymalo i trzyma Polakow za gradlo,dlatego tak PObolszewia i cala ta postkomusza banda tak kwiczy.
PIS na szczescie juz wyczyscil TK,ale droga do wolnosci jest jeszcze daleka.
W Polsce wszytko jest drazone przez raka ukladow.
Rzeplinska ta ta post PZPRowska swolocz na usugach PO.
To nie przypadek ze ta swolocz sie znalazla w TK jako prezio:

`` NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI PREZESA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO Z KOMOROWSKIM

Róża Rzeplińska córka Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Zosia Komorowska córka byłego Prezydenta RP są w zarządzie wypasionej fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na sam tylko portal Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi.
UWAGA BARDZO WAŻNE.
Tatuś Zosi w grudniu 2010 r,/ nasz prezydent RP /mianował tatusia Rózi Prezesem TK.

Po przegranych wyborach(prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji [na czele] której stoi prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy (zabezpieczenie] przed wygraną PIS).

Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi.

I jeszcze jeden drobiazg.
Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat. Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.``

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1500665

Cyt."
Wokół wyboru sędziów TK narosło sporo wątpliwości. Polacy oczekują pracy na rzecz państwa, a nie kłótni i awantur. Kiedy odbierałem zaświadczenie o wyborze na urząd Prezydenta RP, apelowałem, by ważne decyzje nie były podejmowane w okresie zmiany władz państwowych. Niestety Sejm nie przychylił się do mojej prośby i dokonał wadliwego wyboru naruszając dobry obyczaj polityczny. Nie można godzić się na zmianę prawną, która godzi w Trybunał Konstytucyjny. Instytucja ta powinna być pluralistyczna, politycy powinni to uszanować, tego oczekują obywatele
...
Stojąc na straży konstytucji postanowiłem odebrać przysięgę od sędziów Trybunału Konstytucyjnego kierując się wolą nowo wybranego Sejmu, w którym Polacy pokładają ogromne nadzieje. Przychylam się do opinii prezesa TK o potrzebie debaty. W ramach Narodowej Rady Rozwoju zamierzam powołać zespół, którego celem będzie wypracowanie sposobu wyboru sędziów, by w przyszłości nie pojawiły się wątpliwości. Chciałbym do tego dialogu zaprosić przedstawicieli wszystkich partii i ekspertów prawa konstytucyjnego. Wierzę, że dzięki podobnej inicjatywie uda nam się uniknąć sporu w przyszłości. (…) Jestem głęboko przekonany, że to zbliża nas do obiecanego celu. Ślubowałem, że dobro obywateli i ich pomyślność będą moim najwyższym nakazem. (…) Podjąłem tę decyzję w imię dobra wspólnego, w imię sprawiedliwego i uczciwego państwa..."

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
-2

antysalon

#1500673