Nuklearne imPOssibility study. Grad'obicie budżetu przy ośniorniczkach i halibucie z ostrygami

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Kolejne kosztowne, wielkie studium ...niewykonalności.
I niemalże cisza medialna.
Od kilku lat w cieniu, w ciszy medialnej odbywa się drenowanie, łupienie polskiego budżetu pod pretekstem przygotowań do budowy polskiej emnergetyki atomowej.

Skompromitowany niszczyciel polskiej gospodarki morskiej stoi na czele zespołu dysponującego potęznym budżetem.
Onegdaj zapowiadał bajecznego królewicza z rodem z piaskowej pustymi, dziś na ruchomych piaskach projektuje elektrownię atomową.
To tyPOwy dla D. Tuska i jego ekipy, szatański POmysł na drenaż wielich pieniędzy pod pozorem przygotowań do budowy polskiej energetyki atomowej!
Koncept iście diabelski, olbrzymie środki na prace, studium koncepcji chyba raczej wirtualnej.
Olbrzymi budżet z inwestycją planowaną na ... ruchomych piaskach, gdyż obarczoną jak dotąd tak wieloma niewiadomymi.
Nawet jej przyszłe posadowienie nie jest jeszcze pewne, znane.

Tak więc, to kosztowne dla polskiej gospodarki, jak wiele na to juz wskazuje ...STUDIUM NIEWYKONALNOŚCI! zapewnia, wybrańcom D. Tuska olbrzymie fundusze wydatkowane niemal bezkarnie na koncepcję, która jak na razie nadal pozostaje w fazie frywolnych kosztownych fanaberii niż nawet wstępnie parametrycznych zamierzeń.

To istny raj finansowy dla tego zespołu dysponującego wielkim budżetem.
I co ważne bezpieczne, niczym nieskrępowane funkcjonowanie przez wiele lat.
Niemal zero parametrów!
Jak każde studium, koncept ten ma to do siebie, że trudno będzie rozliczyć tych ludzi za pracę, gdyż taka jest ...uroda kategorii koncept- koncepcja- studium.
Dotychczasowe skąpe wieści z tego odTusk'owego POletka wskazują na rzecz zdaje się typową dla tych ludzi, że niewiele wspólnego ma to z possibility study!, gdyż dominuje to, co już znamy od lat niemal ośmiu!
To klasyczne dla tej ekipy kolejne ... STUDIUM NIEWYKONALNOŚCI!

I któż ich rozliczy? wszak każdy koncept zawiera w sobie tak wiele ryzyka, które jest jak wiadomo kategorią mocno ulotną, trudną do ujęcia parametrem odpowiedzialności!
Hulaj dusza! tak jak wiatr na niewiadomej jeszcze lokalizacji elektrowni atomowej.
I nie tylko Francuzi niecierpliwie czekają ze swoją przestarzałą technologią!

A szwagry, znajomi królika czyli zaprzyajażnieni chałturnicy z wielu branż dalej otrzymują intratne zlecenia i podzlecenia i smarują sążniste opracowania pod tyPOwy, jak to na razie widać dla tej ekipy kolejny projekt, koncept widmo!
Wielkie misie i ich rodziny, bliscy, znajomi czeszą kasę, wielką kasę!

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (23 głosy)

Komentarze

Dyrekcja Cyrku w Budowie !

Nasza polska specjalność. Brytyjczycy czekają na odpowiedź : czy Unia pozwoli na publiczną pomoc dla nowoprojektowanej elektrowni jądrowej. Chodzi o zakup całej produkcji po stałej, wysokiej cenie, zagwarantowanej na lata. Bez takiej gwarancji inwestycja staje się nierentowna, mimo posiadania infrastruktury towarzyszącej. My nie mamy nawet wystarczającej ilości stacji kontroli atmosfery. 

Vote up!
9
Vote down!
0

#1482137

taką skalę jak za PO.

pzdr

Vote up!
4
Vote down!
-1

antysalon

#1482156

taką skalę jak za PO.

pzdr

Vote up!
3
Vote down!
-1

antysalon

#1482157

Po-szust Grad powinien od lat gnić w więzieniu za "katarski kontrakt" choćby. A zarabia 120 tys. miesięcznie, bo jest z sitwy. Nie wiem czy nie taniej będzie wolnej Polsce za miast utrzymywac latami pasożytów za kratami , wysłac  ich do UE jako prezent...niech tam zabłysną...

Vote up!
7
Vote down!
-1

Yagon 12

#1482154

liceaalistka z Gdańska, byli szefowie cba!

Dla Grada synekura 40 tys. juro m-nie.

Mam nadzieję, że wzruszymy, a potem skruszymy tę POzgniliznę!

pzdr

Vote up!
6
Vote down!
-1

antysalon

#1482158

Od 2010 byl prezesem spolki PGE E1 majacej budowac elektrownie atomowa - zarabial ponad 100 tys zl miesiecznie plus premie. Od 2014 jest wiceprezesem  Tauron Polska Energia.

Fakt podaje, ze podstawowa pensja Grada wynosi obecnie 120 tys zl miesiecznie, plus premie - moga byc wielokrotnoscia pensji...(  plus dodatkowe ubezpieczenie (kilka tysiecy zlotych miesiecznie) plus samochod sluzbowy, komorka, mieszkanie....

Jakby bylo mu malo - zostal takze czlonkiej rady nadzorczej Towarowej Gieldy Energii - zarobki prawdopodobnie na poziomie... 30 tys zl miesiecznie.

Wychowalismy zdolnych managerow... tylko dlaczego wszyscy oni przyssali sie do panstwowych (pseudopanstwowych - notowane sa na gieldzie, aby uniknac ustawy kominowej- ale panstwo ma wiekszosc udzialow lub tzw. "zlota akcje")) firm, ktore maja monopolistyczna pozycje na rynku?

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1482200

kraje UE zamykaja takie elektrownie ( i to nie tylko ze wzgledu na niebezpieczenstwo - ale takze na... koszty eksploatacji) - to pomysl bardzo autorski - zapewne Tuska i jego PO-lesi...

Malo kto wie, ze pierwszym prezesem spolki  PGE E1 Sp. z o.o. (ktora ma budowac elektrownie) byl slawny... minister Grad - znany z akcji ratowania polskich stoczni...  Jako geodeta z zawodu i wicewojt malej gminy w tarnowskim - znakomicie nadawal sie na to stanowisko - zwlaszcza przy uposazeniu powyzej 100 tys zl miesiecznie plus premie...

Dzisiaj juz nie tylko przezs zarabia w tej spolce - ale caly zarzad - choc pewnie Rada Nadzorcza nie pozostaje w tyle.

Ciekawostka jest fakt, ze dzisiaj prezesem spolki jest ob.Jacek Cichosz. Ten zna sie troche na energetyce - nie mozna zaprzeczyc - ale jego zwiazki z firmami francuskimi orza odbyte studia we Francji jednoznacznie wskazuja na faworyta przy wyborze firmy budujacej elektrownie ... (chyba sympatia PO-wcow do Francji wynika z faktu, ze tamtejsze firmy bardzo dobrze "dogaduja" sie w krajach "trzeciego swiata" - maja chyba jakies argumenty, ze ich oferty- choc zdecydowanie najdrozsze - zdobywaja rynki ( w Polsce chocby slawna umowa helikopterowa...)

Tak wiec po najdrozszych na swiecie autostradach, stadionach wladza chce nam wybudowac najdrozsza elektrownie - choc przyznac trzeba, ze musi sie spieszyc... do jesieni czsu niewiele, ale podpisac umowy zawsze mozna... z bardzo wysokimi karami umownymi za zerwanie.... 

Vote up!
5
Vote down!
-1

mikolaj

#1482197