Ile nóg ma... Stonoga? ..... duby# smalone bredzi, a gmin rozumowi bluźni"

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Stonoga, skorupiak myszaty. Jak na razie większość Polaków do wczoraj w nocy wiedziała o nim tyle samo co o programie ruchu(?),partii(?) Pawła Kukiza.

Od dziś jedni internauci szaleją za niejakim Stonogą w internecie.
Inni zaś dalej chyba(?) pozostają pod urokiem czegoś czego nie ma, co ośmielam się dookreślić jako duby smalone, w te i we wte żeby jeszcze bardziej skonfigurować tę moją konstrukcję stylistyczną, aby przymusić ewentualnych polemistów do większego wysiłku.

Ci pierwsi usiłują z wypiekami na twarzy wywiedzieć się czegoś więcej o życiu codziennym tzw elity, też tzw III RP, czyli czym się zajmują wybrańcy, ba! raczej milusińscy z gnilnego systemu Tuska/Kopacz między krem/zupą ze świeżych szparagów, a ośmiorniczkami przegryzanymi POliczkami wołowymi i przepłukiwanymi butelką szlachetnego łagodnego trunku za min. 200zł.

Drudzy na gwałt przy pomocy zaciągu hejterowego, który w Jachrance otrzymał status rządowej agendy! starają się zamulić, zamieszać, zawiesić oblegane strony wspomnianego Stonogi.

Trzecia grupa, w tym jam sam! zadaje tytułowe pytanie "ile nóg ma ta stonoga"? tudzież czemu teraz, a nie przed pierwszą turą wyborów tak się uaktywniła ta internetowa, fb'ukowa stonoga? i dookraszam je "dubami smalonymi" zapożyczonymi z poematu Wieszcza zamiast listu do braci Moskali ( to zaś pozostawiam nadwiślańskim Moskalom z ich czerskim łżewieszczem na czele).

A zapewne ta czwarta ( władza? grupa?jakby ją zwać?) obserwuje jakie efekty wywoła ta ...Stonoga!

Efekt stonogi! sorry Stonogi?
" Długość: do 18 mm; Szerokość: 6–10 mm; Kształt: jajowaty, spłaszczony grzbietobrzusznie;
Pancerz: chitynowy, wodoodporny, stanowi ochronę ciała, część grzbietowa składa się z 7 elementów, a odwłokowa z 6 elementów;
Odnóża: 7 par odnóży krocznych, słabo widoczne spod pancerza;
Ubarwienie: w większości szare, z jasnymi plamkami na grzbiecie;
Czułki: niewielkie, składające się z 3 członów; Oczy: występują po bokach ciała." tyle ciotka wikipedia.

Generalnie unika światła, miejsc nasłonecznionych!
A ta, ten Stonoga pcha się pod reflektory!

Dziwne. tak samo jak te wypowiedzi tzw zaplecza z niemniej tzw ruchu P. Kukiza, od których kilku dziennikarzy wczoraj usiłowało się wywiedzieć czego więcej n/t założeń programu ruchu obywatelskiego, którego kandydat w I turze wyborów prezydenckich uzyskał ok. 20% poparcia.

Z grubsza rzecz biorąc niewiele jest na tych stronach Stonogi rewelacji, chyba, że sprawa jest rozwojowa!
W takim razie ja pytam.
Kto stoi za tym.... rozwojem?
Na ilu to nogach stoi ta... stonoga? znaczy się ten Stonoga!

Jak znam życie, to tenże Stonoga ma już chyba pewne miejsce na liście u Kukiza, może nawet tzw biorąca jedynka, o ile mu wielkie misie III RP z przysługą nagrzanych sędziów nie ufundują pobytu pod celą na koszt podatnika.

I historyjka, która opowiedział mi żołnierz Marszałka, uczestnik wojny z bolszewikami, rekrut z 1920r z miasta Łodzi, który po zakończeniu walk stacjonował w Wilnie.
W upalne lato, niedzielę z kolegami wychodził na przepustkę, poznał piękną dziewczynę, która miała wychodne, dzień wolny.
Otóż panna ta, tak jak urodziwa, tak była małomówną.
Urody niepospolitej, głowy mężczyzn i ku zgrozie matron znad Wilejki ich pryszczatych jeszcze odrostków też! aż się wykręcały na jej widok.
Otóż panna ta w trakcie kilkugodzinnego wspólnego spaceru wypowiadała dosłownie dwa, trzy zdania.
" Nie uchodzi" , "Bym zjadła" lub "Bym wypiła". i "dziękuję" też, bo to oczywiste.
Gdy pan żołnierz i obrońca Ojczyzny proponował lody, ciastko w cafeterii mówiła bardzo konkretnie i rzeczowo "Bym zjadła".
Na proponowaną soczystą gruszkę lub dojrzałą śliwkę ze straganu też "Bym zjadła", na orzeżwiającą, schłodzoną lemoniadę w ogródku parkowym takoż konkretnie, "Bym wypiła".
Zaś na propozycję wspólnej wczesnej kolacji w hotelowej restauracji stanowczo, konkretnie " Nie uchodzi".

I tako mnie naszło, że skojarzyły mi się te jakże odległe zdarzenia.
Stonogi rewelacje, program Kukiza rodem ze zgniłej III RP oraz wileński spacer-dyskurs z lata 1921r.

Z Kukizem, jego programem jest trochę jakby z bogactwem wypowiedzi tej panny!, co miała wychodne.

Plus to, co dla mnie niepojęte, wszyscy niemal się z nim cackają; politycy, dziennikarze. ( ja nie mam zamiaru!).

Na prezydenta ... bym chciał.
Do sejmu! jak wyżej.
Do rządu, nawet na premiera? czemu nie!

Ale na pytanie o konkrety, o program jeno ...JOW! JOW! JOW!
( takie same wczorajsze wypowiedzi jego sztabowców od kampanii prezydenckiej na pytania dziennikarzy były wprost żałosne! banialuki podlane jakby antyglobalistycznym sosem).
Tyle, że jak długo można tylko ... jow'ać! i jow'ać!?
To ich uparte jow'anie nieładnie zaczyna mi się kojarzyć jakby z ... jodłowaniem.

Konkludując zaś, skromne, oszczędne wypowiedzi tej wileńskiej panny na wychodnym przy Kukizie i na tle jego banialukujących, miotających się sztabowców-wojowników mogą być naprawdę wzorem konkretu!

Co prawda staram się zrozumieć list-apel pań z PiS (szczególnie zaś pełen elegancji i niestety chyba przesadnego wbijania Kukiza w rolę nadpatrioty-burzyciela systemu Tuska, poseł Arciszewskiej-Mielewczyk) jako próbę przerzucenia swoistego pomostu, raczej rachitycznej kładki między opozycją a deklarującym się antysystemowym ruchem.

Przyznam, że to dotychczasowe nadskakiwanie mediów, polityków mnie mierzi!, mdli. Polityków mogę jeszcze zrozumieć, ale media!.

Generalnie z Kukiza, jego sztabowców powinny już wręcz pióra lecieć, bowiem tak sam się podkłada, duby smalone waląc!
A parafrazując wieszcza , jego neologizm z ballady "Romantyczność":
"Dziewczyna duby smalone bredzi, a gmin rozumowi bluźni" - jakże pasuje mi do bieżącej sytuacji.

Jaka będzie odpowiedż Kukiza na wiele konkretnych pytań?
Pożyjemy, zobaczymy co przyniesie życie.
Czy między kolejnymi prognozami ośrodków badawczych coś więcej usłyszymy stamtąd poza antysystemowymi zaklęciami i JOW'aniem też?
Czy też dalej będzie lecieć ... wieszczem?... duby smalone bredzić i rozumowi bluźnić"( mojemu! też).
Nawet jeśli, to ja przeciw swemu rozumowi blużnić nie zamierzam!

A Stonoga?
Ile ma nóg?
I ile nóg jeszcze dostanie?
A któż to wie?
Chyba tylko ... drugi koń! czyli Wojtunik, w przerwie między Burym a Falentą! nie zapominając o Latkowskim też !
I co na to wszystko główny prokurator?, bo marszałek z pańszczyżnianego Chobielina już czworaki do obywatelskiego sprzeciwu zmawia.

pzdr

# w staropolszczyźnie istniał rzeczownik "dubiel" oznaczający głupca i prostaka.( bodaj zapożyczony z niemieckiego?). Niektórzy językoznawcy skłonni są przypuszczać, że użyte przez Adama Mickiewicza "duby" mają związek z "dubielem" i były synonimem wypowiadanych głupot. A "smalone" ma jeszcze tylko podkreślać ich wyjątkową niedorzeczność

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)

Komentarze

Stonoga- dziwczny typ, z jakiegos powodu musiał wykalkulować, że teraz jest czas na te akta. Bo nie ma przypadków w takich sprawach. Całkowuitwa kompromitacja "niezaleznej" prokuratury, ale do tego raczej jesteśmy przyzwyczajeni....

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1483493

Stonoga- dziwczny typ, z jakiegos powodu musiał wykalkulować, że teraz jest czas na te akta. Bo nie ma przypadków w takich sprawach. Całkowuitwa kompromitacja "niezaleznej" prokuratury, ale do tego raczej jesteśmy przyzwyczajeni....

Vote up!
1
Vote down!
0

Yagon 12

#1483494