Nie idżmy drogą J. Lennona

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Admin NP od roku co rusz upomina mnie, żebym się odezwał.
A tu kłopot, gdyż niewiele, ani nic nowego nie mam, czym miałbym się podzielić na stronach, gdzie już niemal na każdy temat się wypowiadałem.
Ponad rok temu ( koniec lutego) po raz ostatni wrzuciłem na NP moje co nieco ( nie co?).

Admin jest tak uparty, że można by go potraktować jednym z ulubionych zwrotów Kisiela ..." i zrób takiemu dziecko"! ( młodszych uprzedzam, że nie miało to żadnego związku ze skłonnościami bliskimi, by nie rzec miłymi tęczowej zarazie!!!), albo coś wklikać!

Ano! to polecę Lennonem, aczkolwiek jestem daleki od jego zlewaczałych wizji świata, które objawiał.

Imagine! sobie; Polko i Polaku! co by się dzisiaj w Polsce działo, gdyby nadal rządziło PO z PSL!

Donald Tusk najpierw długo siedziałby z Grasiem w odległym kurorcie na nartach ( okazało się, że marszałek Grodzki nawet po latach ma nadal tego samego wirusa lenio-ucieczkowego!), potem przez kilka dni w zamkniętych pomieszczeniach URM odbierałby tresurę pr'ową od suto wynagradzanych doradców od wizerunku.

Następnie ukazałby się łaskawie w kurteczce nr x ( jak pamiętam miał ich kilka; na powódż, drugą na cofkę z Bałtyku, trzecią na wichury, ....!) i ze zbolałą miną ogłosiłby Polakom, że nie wie, gdzie są cyt.: " zakopane mld złotych na walkę z koronowirusem, a gdyby wiedział to byłby najszczęśliwszym premierem w Europie>!
I dodałby, że tak naprawdę, to on, premier wie, że " do biologii i natury należy decyzja kto przeżyje tę epidemię, a nie jest sprawą jego rządu, aby w te relacje wchodzić" i udałby się haratać w gałę z kolesiami.
Potem udałby się na zasłużone dobre winko i jeszcze lepsze cygara, kubańskie oczywiście, sprowadzone przez Radosława Sikorskiego pocztą dyplomatyczną.
Tyle co do D. Tuska, W. Pawlak w tym czasie z Piechocińskim ostro głowiliby się nad kolejną ulgą należną Gazpromowi.
Zaś premier Ewa Kopacz też dałaby ....czadu! schowałaby się w służbówce i podzieliła się matczyną radą z Polkami, ab za zamkniętymi drzwiami domów wyczekiwały na wirusa coronusa z kijem od szczotki.

Tak sobie bez wielkiego trudu mogę mieć takie Imagine!, gdyby ci nieudacznicy i szkodnicy dalej byli przy władzy w Polsce

Sięgam pamięcią i widzę obraz wyrywnie /hojnego D. Tuska, który podarował UE 5,8 mld euro ( po owoczesnym kursie 24,3 mld zł, po dzisiejszym 24,2 mld zł) z rezerwy NBP na ratunek strefy euro ( w której nie byliśmy i na szczęście nadal nie jesteśmy!!!), głównie bankom niemieckim.

Dzisiaj ta sama UE obiecuje nam łaskawie ( to jeno mało pewna promessa!) ok. 1/5 tej kwoty- 1 mld euro! na zwalczanie skutków pandemii! ( zanim leniwa, gnuśna i ociężała administracja UE podejmie skuteczną-pomocna decyzję Włochom oraz innym krajom minie dużo czasu).

Takie to "biznesy" robił D. Tusk, za co A. Merkel obdarowała go nie tylko świecidełkami von Rathenau lecz także synekurą- dwukrotnym szefowaniem RE.

Naiwność lewackiej wizji świata J. Lennon wyrażona w Imagine spustoszyła mentalnie tych i owych!

Czy D. Tusk był naiwny?

Nie sądzę! zaś szkody i spustoszenia poczynione za rządów D. Tuska mają się nijak do skutków naiwności jednego ze słynnych chłopców z Liverpool.

pzdr

p.s.

1.Adminie! sam tego chciałeś!, to czytaj( tytuł nie jest najszczęśliwszy-przyznaję, wyszedłem z wprawy).
2.Jako fan koszykówki oraz toruńskich Katarzynek muszę zauważyć, że coronus uratował ten zasłużony klub przed degradacją do II ligi.
Z powodu epidemii rozgrywki EBL-PLKK zostały przerwane przed zakończeniem rundy zasadniczej po przedostatniej 21 kolejce, przed meczem wyjazdowym Torunianek " o życie ", którego przegranie oznaczałoby spadek z ekstraklasy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621669

U mnie w pracy wśród lewaków ogromną panika.Ktoś im celowo rozsiewa plotki o zamknięciu miasta,urzędów,sklepów.Już dawno u ludzi,którzy materialnie osiągnęli niemal wszystko nie słyszałam takiego strachu w gaciach.Tak się kończy funkcjonowanie bez Boga,w pustce emocjonalnej. Do Kogo teraz się mają zwrócić.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1
#1621674

TVN będzie transmitował mszę świętą. To tak, jakby publiczna telewizja w Iranie pokazała koncert muzyki żydowskiej.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621704

W niedzielę w tvn24 będzie transmisja mszy. Będzie ją odprawiał Lemański, do mszy będzie służył Hołownia, w konfesjonale siądzie Sowa, kazanie wygłosi Wałęsa a tacę zbiorą Owsiak z Grodzkim.Kidawa będzie robić z Arłukowiczem za ministrantów. Pierwsze czytanie Bronek, a drugie Donek
To będzie msza wszech czasów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1621717

...wynikający z braku skłonności do oceniania rzeczywistości przez pryzmat wiedzy opartej na faktach nie ideologicznych dogmatach, prowadził Lenona na manowce myślowe, którymi poprzez swoje śpiewanie mamił i zlewaczał ówczesną młodzież. Dla mnie instynktownie jawił się jako propagator nieskończonego relatywizmu i rozwiązłości moralnej. Był uosobieniem lekkoducha cierpiącego w imieniu milionów pokrzywdzonych przez opresyjne zasady i moralność. Ciekawe było by dowiedzieć się kto tymi ludźmi, zwanymi Beatles kierował, kto trzymał pieczę nad treściami tekstów piosenek. Bo oni wszyscy w owym czasie wykazywali podobne skłonności. Ale w warstwie artystycznej trzeba przyznać mistrzostwo oraz i to, że ówcześni „macherzy od losu” bardzo trafnie ocenili talenty (czytaj - przydatność) Beatlesów.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1621705

 

Rafał jest Prezydentem 2 milionowego miasta

Rafał zmęczył się siedzeniem i zrobił sobie wolne

W obliczu takiego zagrożenia jakim jest koronawirus nie ma czegoś takiego jak L-4!

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1621711

Na tak zadane pytanie trudno odpowiedzieć. Podam więc kilka myśli "przez podobieństwa". Kiedyś, żeby zostać pisarzem, artystą, dziennikarzem itd trzeba było się kształcić długo, być upartym i mieć jeszcze w życiu odrobinę szczęścia. Dziś, w dobie internetu, blogów, portali i faecesbooka artystą, dziennikarzem czy literatem może być każdy bez wyjątku. Nie trzeba się żmudnie kształcić (wystarczy umieć pisać na klawiaturze). Można publikować co się chce, jeśli się nie da inaczej, to choćby na własnoręcznie założonej stronie internetowej. Nie trzeba się doskonalić, a jeśli się napisze coś głupiego, spowoduje to - paradoksalnie - zwiększone zainteresowanie. Nie ma merytorycznego ograniczenia takiej "twórczości"; każda choćby najgłupsza teza ma prawo zaistnieć. Rozładowywać własne stressy można komentując teksty innych. Twierdzę, że znaczny udział w tym ma użytkowanie marihuany, powodujące u wielu osób podobne odczucia. Sam nie mam doświadczeń (niestety) ale z opowieści innych wnioskuję że efekty u różnych osób są podobne. W tym poczucie jedności z całym wszechświatem, ogólna "bezmyślna" życzliwość i poczucie wielości podmiotów intelektualnych. John Lennon jest w tej materii bardziej znany, ale wspomnijmy Carla Sagana, reprezentującego również taką właśnie ideologię, również używającego marychę, uczestniczącego m.in. w radykalnych ruchach "samorozbrojeniowych" na początku lat 80-tych. Nie mówię czy to źle. Po prostu widzę zbieżność. Carl Sagan razem z grupą kolegów stworzyli "team" zajmujący się "zimą nuklearną". Co najmniej dwóch z nich (z pięciu, w tym Carl Sagan) zmarło na dziwne choroby nasuwające przypuszczenie że mogło to być AIDS, realizowali bowiem najwyraźniej filozofię życia zbliżoną do tej z czasów rewolucji hippisowskiej. Twierdzę ponadto że skutkiem instrumentalnego traktowania marychy jest weganizm, którego aspekt ideologiczny jest bliski poglądom Lennona czy Sagana. Podkreślam: weganizm to nie wegetarianizm, to coś zupełnie innego, mającego znamiona ideologii, nie sposobu życia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1621742

Czułem "przez skórę", że się odezwiesz na NP.
Tacy blogerzy jak Ty, - prędzej czy później zasiadają do klawiatury i... piszą,... piszą,... piszą.

Odnośnie poruszonego przez Ciebie tematu, to słusznie przypomniałeś, jak mogłaby wyglądać walka z coronavirusem w Polsce, gdyby rządzili platformersi z peeselami. Ludzie mają krótką pamięć, a tu niebawem czekają nas wybory prezydenckie.

Serdecznie pozdrawiam
i oczekuję kolejnych Twoich tekstów
Satyr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1621727