Frank kredytobiorców rujnuje!, Orban ratuje, a Kopacz pr,uje! Frank już 5-4,5- 4,2 zł! 700 000 polskich rodzin ugotowanych

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wilhelm Tell ma już przechlapane u dwóch bratanków!
Frank szwajcarski oparty o złoto!
Euro o ślimaka -rybę!
A złotówka o ośmierniczki szefa nbp lub co gorzej o h...! d...! i kamieni kupę!

700 000 tysięcy polskich rodzin otrzymało dziś niemal złoty strzał, gdy szwajcarska skoczyła do ponad 5 zł!
Analitycy zakladają, że nalezy sir spodziewać iż w najbliższych miesiącach ( jak długo? nie ryzykują określić!) kurs CHF do naszej złotówki utrzyma sie na poziomie ponad 4 zł!!!

A to masakra dla polskich rodzin- kredytobiorców w tej walucie, którzy brali kredyt, gdy waluta szwajcarska była na poziomie 2,2-2,3 za złotówkę!
Oni już przeżyli pierwszy szok, gdy kurs franka skoczył ponad 2,5/ 1 chf, a potem to już był ... zawał dla frankowiczów, gdy chf zapikował ponad 3 zł/1 chf!

Na nic zdały się propozycje różnych mądrych ludzi, aby coś zrobić, interweniować, przerzucić na banki choć częśz ryzyka związanego z ogromny wzrostem kursu chf do złotówki!
Ale Tusk, Belka, sejm i senat oraz orgaznizacje konsumenckie dęły w jedna trąbę; kurs spadnie, a poza tym, to wiedziały gały co brały!
I 700 000 frankowiczów została pozostawiona sama sobie! z kwotą ponad 170 mld zlotych!
Była też opcja przewalutowania kredytu, ale jak śledziłem, to wielu tzw doradców finansowych odradzało tę operacje uzasadniając to zbyt wysokimi kosztami!
Nie wiem, czy aby nie była to gra tego calego okołobankowego lichwiarskiego lobby!?, nie znam się na tym, ale zadaję sobie takie pytanie!
Co byłoby tańsze, korzystniejsze?
Przewalutować wtedy, gdy był kurs 1 chf/3,4 zł czy teraz spłacać raty kredytu przy notowaniu 4,2-4,5 zł/ 1 chf!? i wyżej!

Po dzisiejszych notowaniach ci którzy spłacali raty m-ne na mieszkanie za ok. 300 000 zł ( takie kredyty dominowały a latach ...prosperity frankowej!!!) 1600 zł muszą już dziś płacić 2000 zł!

Żadna instytucja panstwowa, poza opozycyjnym PiS nie była zainteresowana pomocą frankowiczom!
I wnioski PiS gdzieś ugrzęzły w tym bagnie III RP!
Pewnie w zamrażarce Kopacz!
Zresztą któż niby miał sie tym zająć!?
Tusk szykował sobie miejsce pudelka z nadania Merkel w Brukseli!
Belka chlał wódę u Sowy, podżerając ośmiorniczki i umacniał z z Sienkiewiczem złotówkę na h...!d...!i kamieni kupie!
Kopacz rozpisywała gabinet cieniasek z psiapsiółkami!
Borusewicz zwiedzał tajskie restauracje i umacniał parlamentaryzm w sułtanacie Brunei!
A Komorowski walił podpałacowe pierdoły-bull shity z Nałęczem!
A frankowicze zostali sami! tak jak ... kopalnie do zaorania!
Bo kogóż to może obchodzic ich los, los ich rodzin!
Byle by bankom się żyło dostatnio!
Tak jak po tzw opcjach!

Dzisiejsze pikowanie szwajcarskiej waluty są zapowiedzią, że chf wraca do częściowego oparcia o złoto, zabezpieczenia o ten kruszec, z czego Szwajacaria zrezygnował 15 lat ten!( usa to zrobiły w r. 1990).
Jeśli wrócą do zabezpieczenia swego franka chocby w 20%, to ich waluta totalnie osłabi tak dolara jak euro!
A wtedy złotówka? 6-7 zł za 1 chf ? a kto wie czy nie więcej! skoro mamy głównego, rzekomo narodowego?! bankowca od h...! d...! i kamieni kupy!
I ... rozhisteryzowaną babę jako premiera! chcącą grać nieudolnie żelazną! bez damy oczywiście!!!! bo damą trzeba albo się urodzić, albo na to miano zasłużyć!

Wracając do frankowiczów, to premier Orban usiłował pomóc swoim rodakom ugotowanym tak samo jak Polacy.
Na Węgrzech problem jest dużo większy, gdyż tam dotyczy to niemal... 8%!!! ich społeczeństwa! ponad 700 000 Węgrów!
Rząd Orbana dowodził, że są one-kredyty nielegalne z mocy prawa, gdyż niemoralne, łamiące wszelkie zasady współzycia społecznego i powinny zostać jako oszukańcze unieważnione!
Jednakże SN Węgier ( siedlisko, nadal bastion postkomuny i resortowej dziatwy! skąd my to znamy!!!) nie podzielił tego wniosku!
I uznał ich legalność dowodząc, że kredytobiorcy musieli uwzględniać ryzyko wahań kursowych walut.
Jednocześnie zakwestionował legalność decyzji rządu Orbana, który w 2011 obciążył banki kosztami ratowania zadłużonych Węgrów w walutowych kredytach " w myśl którego każdy Węgier mający kredyt we frankach mógł jednorazowo spłacić go po kursie o jedną trzecią niższym od rynkowego. Banki miały wziąć na siebie koszty związane z różnicą kursową. Dodatkowo powinny też udzielić chętnym klientom tanich, gwarantowanych przez państwo kredytów w forintach na spłatę zadłużenia. Banki szacują, że straciły na tej operacji ponad miliard euro. "
Jednakże w uzasadnieniu tego sądu znalazl się ciekawy wątek!
Otóż jego zdaniem banki powinny podzielić się ryzykiem kursowym ze swoimi klientami! jeśli kurs franka wzrósł o... proc. " od momentu podpisania umowy, to sąd ustawowo określi, jaki procent tej podwyżki poniesie klient, a ile wpisze w koszty bank"
I ten wyrok może, ale nie musi! mięc wpływ na orzecznictwo unijne!
A na polskie?! gdzie CAŁE RYZYKO PONOSI KREDYTOBIORCA!

Tak więc waluta szwajcarska pikuje! i jest to chyba tendecja stała.
A jeśli Helweci w najbliższym referendum zadecydują o powrocie do parytetu w złocie ( min.20%), to cena tego kruszcu w najblizszych latach ostro wzrośnie ( juz rośnie), a dolar i euro mocno osłabną w notowaniach!

A złotówka?
Aż strach pomyśleć!
Trzeba by zapytać Belkę! (w odwodach dwoje...znakomitych! hi!hi! monetarystow hgw i Balcerowicz!!)
Ale czy on, Belka ma czas na takie pierdoły jak waluta narodowa, kredytobiorcy frankowicze!
Idą wybory więc trzeba dodrukowac tych papierów by PiS powstrzymac!
A POza tym to h..! d...! i kamieni kupa!

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Donaldowi  płacą w euro, płakać nie bedzie, a że Franek Szwajcarski padł ... no cóż, lemingi jak w tym kawale, na wieść że podniesiono wiek emerytalny, postanowią przepracować dodatkowe nadgodziny.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1460778

te lemingi co dostaną w łeb frankiem może coś zaczną samodzielnie bez telewizora rozumić..reszta jak za pania matką za Platformą na skraj przepaści idzie...dziś podali,że PO ma 40% popracia...Bareja by tego nie wymyslił...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1460791

a inteligencja i trzezwy sposób postrzegania zadłużenia to dwa rózne zagadnienia.W związku z tym nie jest mi żal ani tych co brali kredyt we frankach a zarabiali w złotówkach i tych co muszą teraz dopłacić jakąś niewielką różnice bo konczą spłatę kredytu.W większości są to słoiki i lemingi,więc niech teraz pilnie słuchają tefałenu i wiadomości.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1460803

...bowiem zdecydowana większść tych co wzięli kredyt w obcych walutach uwierzyli w słoneczko Peru i obiecanki peło. Teraz za to płacą! A nic tak nie uczy jak uderzenie po kieszeni, chociaż...... Polacy są wybitnie odporni na wiedzę, co pokazują wybory jakich dokonują. Wprawdzie kilka osób mówi coś o sfałszowanych wyborach, ale to musi być nieprawda, bo normalny Naród, zaraz po sfałszowanych wyborach wprowadziłby korektę na ulicach. A zatem wybory były uczciwe, bo w sumie bardzo niewielu ludzi pokazało się na ulicach, a i ci co się pokazali, zachowywali się tak jakby przedtem wypalili po przynajmniej 10 ogromnych skrętów marihuany.

Vote up!
6
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1460805

Co nam przyszło(co nam zgotowali urzędnicy POwołani bez weryfikacji) wycierpieć musimy. Wiara w sprawiedliwość i poprawność rządzących w Polsce jeszcze nie umarła w narodzie Polskim. GDYBY BYŁO INACZEJ tłumy były by na ulicach każdego miasta w kraju. Ale hola, hola coś się dzieje na Śląsku a media milcząco, poprawnie POlitycznie tak pro wyborczo, po Michnikowsku lansują kiepskie tematy zastępcze...Naród uśpiony, dupska chce grzać i nie wybiera czy to niemieckim węglem, czy importowanym z Rosji węglem byle ciepło było...Jak POzamykają nasze kopalnie i te tysiące górniczych rodzin bez środków do życia pozostanie to co, dalej krzyczeć będziemy ,,Nic sie nie stało!,,? Wszystkich to może z czasem dotyczyć, taka złośliwość losu, tak jak w przypadku kredytów we Frankach tych szwajcarskich( z którymi Orban sobie dał radę ale do tego trzeba mieć jaja) A tu Bruksela, wielkim gestem opiekuna, wyasygnowała 2 mln Euro na...na zamknięcie naszych kopalń!!! A nie na ich dotowanie tak jak to się praktykuje w Merkellandii. Jedna Unia a interpretacja przepisów taka zróżnicowana, no cóz zobaczymy co nasz najnowszy emigrant(cyt:Nigel Farage) uczyni dla Polaków...pewnie nas sprzeda kolejny raz za swoje krociowe apanaże. Pożyjemy zobaczymy, obym sie mylił w mych ocenach.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1460845

Wielu moich znajomych wzięło w latach 2008-2009 kredyt we frankach - chodzili dumni ze swej mądrości i przewidywalności. Rata kredytu do roku 2012(bodajże) była dużo niższa niż w PLN. Ja biorąc kredyt  miałem dylemat i wybrałem PLN mimo ze róznica w racie była rzędu 30%. Obecnie moja rata spadła o 30%  i spłacam aktywnie kredyt - tzn co miesiącwartośc obciązenia spada. był to głowny powód dla którego się zdecydowałem na złotówki - co by się nie działo  - rzeczywista wartośc kredytu w złotych spada co miesiąc. przy franku lub euro dochodziło i dochodzi ryzyko kursowe i wyzsze marże banku. Nikomu nie życzę żle - ale moi koledzy pukali sie w czoło słyszac że mam kredyt zł. ja dzisiaj rano nie smiałem się z nich, ale nie mam zamiaru ponosić odpowiedzialności za ich spryt i chęć zysku; dlatego tez jako wieloletni wyborca PIS ostrzegam lojalnie - jesli dalej politycy tej partii beda wzywac do wsparcia kredytobiorców płacacych franki - zagłosuję  na Mikkego, wiplera czy kogo kolwiek innego kto bedzie wzywał do kierowania się w życiu rozsądkiem a nie analizami sprzedawców produktów bankowych.

Dodatkowo jestem zasmucony sytuacją na slasku - w mojej opinii PIS nie przedstawia konstruktywnego rozwiazania dla Śląska - może sie mylę. 

socjalizmu i rozdawania kasy mam dosyć- a do tego wzywaja dzsiaj posłowie PIS - a czerwonemu to ja nigdy nie ufałem...

Vote up!
2
Vote down!
0

STAHS

#1460855

...niech się teraz ludzie obudzą - bo poszło już po kieszeni. Z całym szacunkiem ( współczuciem ) dla ,,franków" - nie wszyscy to wszak Lemingi - teraz to już tylko ulica. Teraz - albo ostatecznie Poalcy pójdą po ten spóźniony rozum, albo...pozostanie tylko wspomnienie...Dopiszę tylko - Boże dziękuję za oświecenie a jeszcze bardziej za wspaniałą mądrą małżonkę -  kiedy podpisywaliśmy kredyt na dom....a śmiano się z nas..

P.S.

Wiele ludzi uczciwych i mądrych dało się naciągnąć na manstream i słońce na zielonej wyspie - tych mi żal - ale Lemingów  uważających się w owym czasie za mądrzejszych - jakoś już nie...Proponuję zapytać - jak teraz żyć - pani pseudo premier...

Vote up!
3
Vote down!
0

ardawl

#1461029