Poznań pośmiewiskiem patriotycznej Polski ?

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Wybory do Parlamentu Europejskiego dawno już zakończone. Jak się można było spodziewać Polacy wybrali głównie swoich przedstawicieli z PiS ( zjednoczona prawica) wygrywając na terenach wschodnich Polski głownie w miasteczkach i na wsi.W dużych aglomeracjach miejskich jak np. Gdańsk, Warszawa czy Poznań wygrywają kandydaci naznaczeni głównie z lewicy, PO, PSL, czy partii Biedronia.

Np. w Poznaniu wygrywają kandydaci którzy w tym mieście byli może raz może dwa i to pewno na Targi Poznańskie lub zakupy patrz Pani Kopacz czy Pan Miller. A jak podają zródła :

.. " W okręgu poznańskim najwięcej głosów zdobyła liderka listy Koalicji Europejskiej b.premier Ewa Kopacz, na którą zagłosowało 252 032 osób. Lider listy PiS w regionie Zdzisław Krasnodębski zdobył 164 034 głosy.

"Dwójka" listy KE b. premier Leszek Miller zdobył 79 380 głosów. Startująca z listy PiS Andżelika Możdżanowska uzyskała wynik 76 953 głosy, kandydująca z tej samej listy posłanka Joanna Lichocka - 72 769 głosów. Na liderkę listy Wiosny Sylwię Spurek zagłosowało 55 306 osób..."

Wielu rdzennych poznaniaków ( została ich już niestety garstka) na forach internetowych nie może wyjść z podziwu kto dzisiaj w Poznaniu mieszka i skąd są ich korzenie ? Dlaczego Poznań został opanowany przez komunistów i LGBT skąd w tak dawniej patriotycznym mieście - bohaterem walk z 1939-1945 czy 1956 zwycięża komuna i dewianci.

Jak było w Poznaniu.

Poznań i Wielkopolska od wieków kojarzyło się nie tylko z solidną pracą u podstaw ale i ogromnym patriotyzmem. To Wielkopolanie po pierwszej wojnie światowej przeprowadzili jedyne zwycięskie powstanie. To na tej ziemi rozkwitał duch patriotyzmu i narodowych tradycji a słowo Bóg – Honor – Ojczyzna było słowem niemal ze codziennym. Wartości narodowe, krzewienie kultury regionalnej i Polskiej, religijność i solidna praca kształtowały i wyróżniały tych ludzi.

Pułki Poznańskie walczyły na frontach I i II Wojny światowej sławiąc nieopisany patriotyzm, honor wolę walki i zwycięstwa. To te Pułki kawalerii zwyciężyły sowietów pod Warszawą w 1920 r. To te Pułki biły się w czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej  Pułk i Poznańskie brały udział w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii wchodzącej w skład Armii „Poznań”, Armii, która zapisała wiele zwycięstw i niespotykanego męstwa w bitwie nad Bzurą.

Te tradycje jak i działania żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Wielkopolski w czasie okupacji Niemieckiej pokazywały jak Wielkopolanie pragną Wolnej Polski. Walczyli oni na wszystkich frontach II wojny światowej w powietrzu na morzu i lądzie sławiąc imię swego regionu oraz ogromny patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Za czasów PRL-u byli szykanowani, katowania w katowniach i kazamatach za ten patriotyzm. 1956 r. i pierwszy bunt w Polsce przeciwko komunizmowi i totalitarnej władzy pochodzącej z ZSRR zna już niemal cała Europa. Wielu musiało zginąć Poznaniaków i Wielkopolan by ich idee ziściły się po latach.

Poznań i Wielkopolska byli zawsze dumni ze swoich ojców i synów – patriotów tego regionu. Na piłkarskich stadionach kibice KKS Lech oddawali Hołd Żołnierzom Wyklętym czerpiąc z ich dziedzictwa soki patriotyzmu tego lokalnego jak i państwowego. To oni gnębieni i poniżani przez poprzednią władzę PO i PSL krzyczeli i śpiewali „ Tusk mat… twój rząd obalą kibole” i obalili pokazując swoją siłę przy wyborczych urnach i wydawało by się iż znowu Poznań i Wielkopolska stają się dla kraju wzorem cnót, jak bywało dawniej, wzorem patrioty ale okazało się inaczej- niestety inaczej.

„Poznań stał się od dawna za wstawiennictwem Prezydenta Miasta tęczowy i różnorodny. Parady homo zdominowały rocznice patriotycznych zrywów czy świąt narodowych."

Prezydent Miasta, jak wiemy pełni swoją funkcję z naznaczenia PO to Pan Jaśkowiak, który jak podają media, w swoich oficjalnych wypowiedziach deklarował wielokrotnie publicznie chęć przyjęcia  do Poznania Islamistów, przypominam iż te deklaracje są otrzymanej bez zgody Rządu RP i wbrew decyzjom większości ludności miasta Poznania.

Co takiego się stało  zatem w Poznaniu obecnie lewicowym Poznaniu „ Tęczowym” a nie patriotycznym, gdzie są środowiska patriotów z dziada pradziada potomkowie Powstańców Wielkopolskich, gdzie są kibice KKS Lech, Młodzieży Wszechpolskiej – zasnęli ?
Dlaczego w mieście gdzie świętym przez ponad 100 lat były słowa Bóg – Honor – Ojczyzna  a obecnie na piedestał stawia się wartości które są nie tylko wbrew ludzkiej naturze ale i negują patriotyzm w ogóle. Na te i inne pytania brak jest na razie odpowiedzi.

Wielu poznaniaków w swoich wypowiedziach krytykuje postawę władz miasta w zakresie organizacji takich parad równości np. odpowiadając na moje pytanie co myślisz o paradzie w Poznaniu odpowiadają:  „Nie mi jest wstyd, jestem po prostu wściekły i zniesmaczony”.
 „Środowiska LGBT i lewicowe w Poznaniu to jednak wydawało by się garstka krzykliwych ludzi bez pomysłu na własne życie „ – tak twierdzi wielu internautów na portalach związanych z miastem.

Jest pewien zabawny paradoks w nazwie "Parada równości". Zakładając 100% równość traktowania osób homo i hetero, to przy istnieniu parad osób homo należy organizować parady osób hetero :) W innym wypadku osoby homo mają przynajmniej o jedną paradę więcej dla siebie niż hetero, czyli już nie jest "równo.

A co na to poznaniacy dla których wartości patriotyczne oparte na słowach Bóg - Honor- Ojczyzna były przez wieki motorem walki o narodowe wyzwolenie. Gdzie podziały się tak mocno zakorzenione wartości znane tylko poznaniakom i podziwiane w Polsce ? czyżby wymarły z ostatnimi rdzennymi mieszkańcami tego pięknego grodu.

Starszy już Pan napotkany przypadkowo dzień po wyborach do PE, twierdzący iż jest byłym żołnierzem AK, powiedział do mnie tak :

„Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna  oraz dewianci zdeprawowali ten region i zrobili wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj garstki już rdzennych Wielkopolan. Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków. Większość obecnych mieszkańców nie ma nic wspólnego z miastem i regionem to sowieckie słoiki i rodziny kacyków z UB i PZPR.".

Te słowa wypowiedziane przez żołnierza przelewającego swoją krew za ojczyznę niech będą podsumowaniem tego materiału.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (10 głosów)

Komentarze

komu przywiezie?

 

jedzie z gnojem

tęczowy wóz...

komu przywiezie

500+?...

Vote up!
4
Vote down!
-5

jan patmo

#1602591

Bardzo trafny artykuł. Poznań faktycznie stał się jakimś zaściankiem opanowanym przez ludzi, którzy uwierzyli, że stali się "europejczykami" poprzez schlebianie najgorszym wzorcom Zachodu. Towarzyszy temu jakaś pycha, a wiadomo, że człowiek pyszny bliski jest upadkowi. Dummheit und Stolz wachsen auf einem Holz. To przysłowie bardzo prawdziwe.  W czasie komuny mawiano na wschodzie Polski, ze  największe buraki wśród partyjnych są z Poznania. Jeszcze jedno. To nie tylko Poznań jest taki tęczowo-czerwono-popaprany, ale w ogółe ,zachodnie tereny :Polski. Przypomnijmy sobie tylko występy Kwaśniewskiego   we Wrześni fetowanergo za kufel piwa i kiełbaski. Poznańskie chce dorównać Zachodowi Europy i to się udaje. Za to gdy chodzi o Polskę, to tutaj temat jest tabu. Ten żołnierz AK wie dobrze o czym pisze. 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1602592

Prawdziwych poznaniaków nie ma. Zostali wybici przez Niemców i Ruskich, wywiezieni na Syberię. Ostatni zryw Czerwiec 1956 i dalsze represje i wywózki. Na ich miejsce Sowieci i komuchy sprowadzają Białorusinów, Rosjan albo tzw " słoiki" z różnych regionów Polski, głównie komunistów i rodzin SBków.

Stąd takie a nie inne nastroje.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1602593

Tysiące kibiców Lecha Poznań, to nie ma prawdziwych Poznaniaków, byłeś choć raz na kolejorzu i widziałeś oprawę patriotyczną podczas meczu.

Albo oprawę patriotów z całej Wielkopolski dla Bohaterów zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, albo olbrzymiego marszu w obronie dzieci nienarodzonych.

A gdy prezydent Poznania tęczowy Jacek powywieszał tęczowe flagi, to spontaniczne zrywanie tych flag przez Narodowców, tak jak głosujących na PiS.

Więc nie pierdziel wierszy, bo dziś nie pierwszy, że nie ma prawdziwych Poznaniaków.

Przegraliśmy nie wielką różnicą głosów w Poznaniu, bo tysiące studentów .z całej Polski, studiująca w Poznaniu głosowało na PO,  jak większości kadra Uniwersytecka, tysiące urzędasów, starych trepów wojskowych, milicji zomoli, ubeków i esbeków towarzyszy.

Spowodowało że przegraliśmy, ale to nie koniec walki o Poznań.

Sam jestem rodowitym Poznaniakiem, mieszkającym od dziecka do dzisiaj w Poznaniu i takie słowa jak twoje obrażają mnie i innych patriotów z Poznania.

Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Gdańsk, Sopot i inne miasta, w czym się różnią od Poznania, takie same pedalstwo i tęczowi.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1602594

Walcz o Poznań z Wiarą .Walcz i wygrajcie .Wybory wkrótce.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1602600

Wiara Lecha walczcie o Poznań wyrwijcie go z łap czerwonych i dewiantów.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1602599

Sodomia i Gomoria!

Strach już dzieciom pokazywać słynne koziołki, bo może zmienili na elgiebety! Może i na razie można pojechać w gości a nie zostanie się otoczonym przez tłum zboczeńców- jak to z domem Lota było- ale nie zdziwiłbym się wcale deszczowi siarki i ognia. 

Vote up!
4
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1602614

Program PO zakładał  dofinansowanie wielkich miast, kosztem reszty Polski. Nie mam pojęcia  jak to się przedstawia w liczbach, ale wiem, że nawet programy pomocowe realizowane sa tam z większym rozmachem. Mieszkańcy tych miast zostali po prostu przekupieni, żyjąc iluzją, że tak jest w całej Polsce.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1602646

po Mszy Świętej, w parafialnych ogłoszeniach, usłyszałem o znaczącej ilości wśród uczniów szkól ponadgimnazjalnych, rezygnacji z lekcji religii. Zaintrygowany tą informacją, zapytałem księdza o szczegóły. Fakty są takie, iż skala tego zjawiska jest niepokojąca do tego stopnia, że w jednej z poznańskich szkół (nie podał jakiej), na 500 uczniów, udział w lekcji religii deklaruje tylko 60 . Jako przyczynę ( nie wiem czy faktyczną ) podał protest przeciwko rządom PIS.

Poznań i Wielkopolska, staje się bardzo europejska. Nie zdziwi mnie wcale, kiedy Wielkopolska zadeklaruje przyłączenie do Niemiec. Do Berlina jest bliżej niż do Warszawy.  

Vote up!
3
Vote down!
0
#1602789