Popłoch partii

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Nasza kochana zastana scena polityczna zaczęła się trząść. A było tak spokojnie.

 

PO straszyła PiS-em, PiS przebierał nogami i szedł od klęski do klęski, SLD nie liczyło się, bo przegapiało swoje szanse, PSL umieszczało swoje rodziny w różnych spółkach. I wszystko było przewidywalne, spokojne. Pełna stagnacja, jak w latach 60-tych za niezapomnianego towarzysza Wiesława (Gomółki). Wtedy przyszedł rok 1968, który potrząsnął trochę stagnacją, a rok 1970 wywalił z fotela Wiesława. Przyszły ożywcze czasy towarzysza Edwarda (Gierka).

Historia lubi się powtarzać. No to się powtórzyła. Stagnacja PO-wska już była,

A teraz się zatrząsło (1968), a na jesieni niektórzy skończą rządzić, a zaczną inni - Ci którzy chcą zmian. I tu dochodzimy do sedna sprawy: Kto będzie rządził. Czy ci, którzy za zmiany uważają dojście do władzy po wielu chudych latach i wycięcie dotychczas rządzących, a dla których rozwój Kraju to drugorzędna kwestia? Czy też społeczeństwo naprawdę zechce zmian i da kredyt zaufania tym, którzy i chcą zmian i chcą rozwijać Kraj i w dodatku znają się na tym.

Jeżeli dojdą do władzy ci pierwsi (PiS), to będzie, jak za Gierka: najpierw hura optymizm, a potem i tak klapa. Tyle, że tym razem mocniej zaboli. Natomiast, jeżeli będą kierowali Krajem ludzie z pomyślunkiem i wiedzą gospodarczą, to mamy szanse stawać się Krajem normalnym, gdzie Państwo nie przeszkadza w gospodarce, pozwala swobodnie żyć obywatelom i stwarza dobre warunki rozwoju, gdzie Państwo jest faktycznie oddzielone od religii, czyli kościoła katolickiego. Jest to możliwe, bo jesteśmy częścią Unii Europejskiej, gdzie są gotowe rozwiązania.

Partie zdają sobie sprawy z tego, że nie mogą działać jak dotychczas, bo to się znudziło obywatelom. Zrobią więc wszystko, aby zdobyć jak najwięcej mandatów parlamentarnych. Będą obiecywać złote gruszki na wierzbie. PiS jest partią demagogów, więc ma w tym wprawę, inne partie trochę mniejszą, ale też sobie radzą. Poza obietnicami partie będą działać zakulisowo. Już to robią. Takim działaniem jest list otwarty pani profesor z PiS znanej ze pożywiania się na sali sejmowej. Ten list, to nic innego, jak nawoływanie Pawła Kukiza, aby trzymał swoich wyborców w ryzach, bo może im wpaść do głowy przenieść się do Nowoczesnej.PL. Tak samo działa dawny burterier PiS-u Jacek Kurski, tylko  - jak to on – bardziej brutalnie. Oświadczył, że Ryszard Petru to drugi Balcerowicz, tyle że bez pojęcia, a Paweł Kukiz to jest gość! Patrząc na dotychczasowe zachowanie Pawła Kukiza, da się on wpuścić w tak zwane maliny i zacznie wymachiwać szabelką (drewnianą) i głosić, że Stowarzyszenie Nowoczesna.PL jest do niczego. Będzie tak robił, bo będzie się bał, że Ryszard Petru zabierze mu co mądrzejszych z jego dotychczasowego elektoratu. Gdyby Paweł Kukiz coś reprezentował sobą, gdyby pokazał mądry program, to można by mu dać mandat zaufania. Ale on tego nie zrobi, bo – tak jak PiS – potrafi tylko burzyć, a nic budować. Wspomniany zachowuje się, jak malutki Pawełek, który najpierw pomagał w wyborach Donalda Tuska, a teraz się obraził i na złość Donaldowi pomógł wygrać Dudzie, nie bacząc na to, że wepchnął Polskę w średniowiecze i ciemnotę. A podobno działa dla młodych.

Apropos, elektorat Kukiza, to młodzi ludzie chcący zmian i normalności w Kraju. Zmian chcą nie tylko młodzi. Młodzi nie mają doświadczenia, więc idą na lep demagogii Kukiza, a on im nie zapewni lepszych warunków życia. Przyczyna jest prosta. On nie ma programu i wiedzy jak to zrobić.

W tej chwili jedynym, który to może zmienić jest Ryszard Petru ze swoją Nowoczesną.PL. Jeżeli więc młodzi chcą poprawy, to nie Kukiz, a Petru. Nie PO, PiS, PSL, SLD, a Nowoczesna.PL.

A jest co zmieniać, bo PO przez 8 lat nie zrobiła nic poza okradzeniem obywateli z ich pieniędzy na emeryturę. Należy ograniczyć wpływ Państwa na gospodarkę, zdjąć reżim fiskalny z przedsiębiorców, ograniczyć ingerencję Państwa w stosunku do obywateli, rozgraniczyć Państwo od Kościoła, nie narzucać światopoglądu obywatelom: kto chce niech się brata z biskupami, a kto nie, to nie. Religia to prywatna sprawa każdego. Pozwolić na związki partnerskie (hetero i homo seksualne), bo młodzi często żyją bez ślubów i nic ich nie chroni. To tylko niektóre sprawy wymagające wyprostowania.

W tej chwili nie widzę innego kandydata na mądre reformy niż Ryszard Petru.

 

p.s. nie jestem przedsiębiorcą, ani ekonomistą, ani bogatym człowiekiem, ani nie uczestniczę w życiu politycznym.

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:10)

Komentarze

że promujesz partię, która tu jest powszechnie znana z tego, że Balcerowicz to złodziej.

A tak od siebie napiszę:
Ustrój Rzeczpospolitej potrzebuje sanacji. Naród polski przy takich elitach politycznych powinien mieć taką władzę co Naród Szwajcarski, a trzeba przyznać, że los nie pokarał ich takim miernotami jak nas. Dlatego proponuję coś takiego...
Tekst poniżej jest notki z mojego bloga, więc proszę o kliknięcie linka za nim:
Paweł Kukiz zapowiedział debatę, w której propozycje pytań, które będą składane w czasie debaty kandydatom na Prezydenta. Zapraszam do dyskusji na temat moich propozycji i składania w komentarzach swoich.

Na początek zaznaczę, że moim zadaniem tej debaty jest dyskusja na temat tego jak Naród Polski i jego Obywatele mają się stać jego prawdziwym suwerenem Rzeczpospolitej Polski, zatem nie marnujmy je pytania, które są ważne, ale można później wyprostować referendami takie jak: służba zdrowia, bezrobocie itp.

Zatem oto moje propozycje i krótkie komentarze (które rozwinę w dalszych notkach):
1) Co Pan sądzi o JOWach?
Osobiście sądzę, że to zobowiąże do lojalności przedstawiciela do opinii publicznej w jego okręgu wyborczym, a zrywa lojalność wobec prezesa partii.

2) Co Pan sądzi o obowiązku realizacji programu wyborczego?

Notka z szerszą refleksją

Widmo kary wymusi na kandydatach na stanowiska tworzenia realistycznych programów wyborczych i później ich realizacji.

3) Jaką Pan proponuje procedurę referendalną?

Notka z szerszą refleksją

Jeśli Naród ma mieć możliwość "ręcznego" poprawiania prawa to trzeba, o narzędzia tej naprawy.

4) Czy jest Pan zniesieniem immunitetu w tym immunitetu dyplomatycznego?
W obecnym systemie o poddanie posła procesom śledczym i procesowym nie decyduje uzasadnione podejrzenie, lecz większość parlamentarna co umożliwia prowadzenia procesów politycznych.

5) Jak Pan wyobraża sobie Korpus Służby Cywilnej?
Bez uregulowania tej kwestii nie będzie możliwe uregulowanie funkcjonowania klasy urzędniczej i budowanie etosu urzędnika państwowego.

6) Czy jest Pan za tym, aby rząd oprzeć na instytucji Prezydenta?

Notka z szerszą refleksją

Wg. mnie to umożliwia wpływ Obywateli na realny wybór Rządu i wpływ na jego pracę.

7) Jak wg. Pana powinna wyglądać rola rządu w procesie ustawodawczym?
Ja bym ograniczyłbym ją do roli służebnej dla Parlamentu, powinno to ograniczyć biegunkę legislacyjną.

http://naprawmypolskei.blogspot.com/2015/05/moje-propozycje-pytan-na-debate-kukiza.html

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1482534

Czytałem pański artykuł z uwagą i zaciekawieniem. Wydawał mi się interesujący aż do tego miejsca:

"PiS jest partią demagogów, więc ma w tym wprawę, inne partie trochę mniejszą, ale też sobie radzą."

I tutaj aż mną zatrzęsło. Z księżyca pan spadłeś, czy co? Nie zna pan obietnic Tuska? Nie przegląda pan internetu? Wpisz pan w dowolną wyszukiwarkę tekst "obietnice Tuska" lub podobny a otrzymasz pan 500 tysięcy wpisów na ten temat. Oto kilka przykładów:

http://www.gazetaprawna.pl/galerie/818059,duze-zdjecie,1,wszystkie-obietnice-rzadu-donalda-tuska-na-2015r.html

https://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c

http://www.bankier.pl/wiadomosc/10-nie-spelnionych-obietnic-premiera-Tuska-3035169.html

I pan nazywa PiS partią demagogów? Niesłychane.

Na koniec, to nie Jacek Kurski a pan chce wpuścić młodych wyborców w tak zwane maliny, stręcząc im doradcę L. Balcerowicza jako wybawcę Polski. To jest po prostu śmieszne. Naprawdę nikt się tutaj na to nie da nabrać. Szkoda pańskiego wysiłku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Petru

Pisze pan, że nie jest ani przedsiębiorcą, ani ekonomistą, ani bogatym człowiekiem, ani nie uczestniczy pan w życiu politycznym. Mogę w to uwierzyć (uprzejmie zakładam, że nie jest pan „wynajętym sk...synem”, jak wyraził się ostatnio poseł rządzącej partii). Jednak jednego jestem pewien: jest pan namiętnym „oglądaczem” TVN-u. Zgadłem?

Dam panu jeszcze jedną dobrą radę.

Daj pan sobie spokój z pisaniem na „niepoprawnych.pl”. Onet przyjmie pana z otwartymi ramionami. Także towarzystwo komentatorów być może będzie bardziej wyrozumałe.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Grzest

#1482613

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

przypomina się afera PZPN. A wtedy PiS, który dużo powoływał się ściganie korupcji i suwerenność państwa złożył hołd lenny przed Blatterem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5
#1482614

"A wtedy PiS, który dużo powoływał się ściganie korupcji i suwerenność państwa złożył hołd lenny przed Blatterem."

Wiadomo, PiS jest winny wszystkiemu. :)

Jakże mógł nie przewidzieć w roku 2007, kiedy to związku ze śledztwem prowadzonym w PZPN Tomasz Lipiec, podał się do dymisji, że w 2015 roku Bllatter będzie oskarżany o korupcję! :)

I jeszcze ten hołd lenny.

Jesteś pan tym "wynajętym s...synem", o którym pisze Adam Szejnfeld na swoim oficjalnym profilu na Facebooku?

W sprawie oskarżeń działaczy FIFA o korupcję, dobrze jest zapoznać się z: 

https://marucha.wordpress.com/2015/05/29/co-ma-wspolnego-fifa-z-palestyna-i-dlaczego-usrael-sie-do-tego-wpier-a/

Mamy tam:

"Na parę dni przed wyrzuceniem Izraela z FIFA za to, że nie pozwala Palestyńczykom grać na palestyńskich boiskach w Palestynie okupowanej przez Izrael – tak się złożyło, że FIFA oskarżono o korupcję (typowe żydowskie zagranie bo przecież nie ma korupcji ani w rugby, ani w crickecie ani w innych ciekawych i dochodowych dziedzinach sportu)."

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Grzest

#1482663

W sprawie utraty suwerenności nad organem państwowym jakim był PZPN na rzecz FIFA jest akurat winien w całości. Człowieku... nie było widać, że w tym organie Państwa miała więcej do powiedzenia FIFA niż Państwo. Gdzie się podział zarząd komisaryczny, a tak naprawdę NAPRAWCZY?
Za to odpowiada politycznie PiS, a osobiście jego członkowie Tomasz Lipiec i Zbigniew Ziobro (on powinien wszcząć śledztwo z związku wymuszania zaniechania czynności). A trzeba przyznać, że ta dwójka to nie jedyni aferzyści w barwach PiSu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1482697

Oczywiście z poza PiS bo to przecież partia demagogów i hurra optymizmu.

Mam nadzieję, że elbod przedstawi "swój" gabinet.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1482616

Cytuję autora: p.s. nie jestem przedsiębiorcą, ani ekonomistą, ani bogatym człowiekiem, ani nie uczestniczę w życiu politycznym.

No to znamy już motywacje autora którą pięknie uzasadnił w notce: Mam okazję  załapać się do koryta na nowoczesne "dymanko" lemigów.

Powodzenia nie życzę :)

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1482667

Balcerowicz już zmienił co miał zmienić i niektórzy do dzisiaj nie mogą dojść do siebie po tych zmianach. Ryszard Petru też już miał pole do popisu i wiadomo jak to się skończyło. Niech oni lepiej zostawią nas w spokoju. Już dość zła dla Polski i Polaków zrobili.Jak to są nowe twarze to ja jestem 16-to latkiem.
Co ma rozgraniczenie Państwa od Kościoła do nienarzucania światopoglądu obywatelom? Kto kiedy zabraniał bratać się lub nie z biskupami?Jeżeli to mają być najważniejsze sprawy do naprawienia to gratuluje pomyslowości. Wydaje mi się, że jest kilka ważniejszych spraw od związkow partnerskich hetero i homoseksualnych. Jak ktoś nie chce brać ślubu cywilnego to i związek partnerski mu nie pomoże, a homoseksualiści niech zaczekają na rozwiązanie swoich problemów w kolejce, bo procentowo więcej jest: niedożywionych dzieci, młodych ludzi bez pracy emigrujących za granicę, emerytów przymierających głodem i chorych, kończących żywot w kolejkach do przychodni. To jakaś paranoja uważać związki partnerskie za priorytetowy problem w czasie kiedy istnienie Polski jest zagrożone. Rzeczywiście chyba z większym zrozumieniem spotkałby sie pan drukując swoje rewelacje na onecie. A o Pawła Kukiza niech się pan nie martwi. On i młodzi ludzie z jego otoczenia dobrze wiedzą kogo popierać i na kogo głosować. jeżeli to co robią nie jest zgodne z pana wyobrażeniami to trzeba było stanąć do wyborów i walczyć o swoje priorytety a nie pouczać innych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1482778