Piekło dobrymi chęciami brukowane

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Nie należę do żadnej partii. To przypominam dla jasności poniższego wywodu. A teraz -do rzeczy.
Frustracja wielu Polaków, związana z diagnozą stanu polityczno-gospodarczego Polski, po 4 latach niemiłościwie nam rządzącej koalicji PO-PSL, jest ogromna.
Wszyscy, omamieni początkowo wizją Polski, kipiącej miłości do obywateli i przeciwników politycznych, przekonali się, że deklaracje mają się jak pięść do nosa do realiów. Zamiast społeczeństwa na wzór rewolucji dzieci –kwiatów, (kochajmy się,) mamy społeczeństwo zaniepokojone sytuacją obecną i patrzące z lękiem w przyszłość.
Do rajskiej wyspy na ocenie kryzysu nie walą drzwiami i oknami niegdysiejsi emigranci, bo Pani Matka –Polska, nie ma do zaoferowania im ani pracy ani zasiłków dla bezrobotnych na poziomie oferowanym przez różne Macochy.Jeśli zaś, w ramach
odpowiedzialności za model reprodukcyjny ku chwale Ojczyzny, emigracja przyjęła za imperatyw do działania (od prostego 2+2 na 2+3) to mimo bezrobocia na emigracji, przy macochach , trzyma ich nieporównywalnie wyższy zasiłek z tytułu urodzenia dziecka.
W dodatku, ten ostatni, określany jest w Ojczyźnie, jako wyraźny dowód na socjalistyczne ciągotki władzy albo pasożytnictwo na pracujących obywatelach, co oznacza, ze może gładko być w każdej chwili zmniejszony lub zlikwidowany. W ramach „bolesnych cięć”, które trzeba stosować w każdej dziedzinie życia, bo ukrywano przed nami katastrofalny stan finansów publicznych, stosując kreatywną księgowość. Efekt-liczba Polaków pracujących w Polsce maleje- społeczeństwo się starzeje, a nowi polscy obywatele zasilają fundusze emerytalne Macoch.
Teraz, podobnie jak w okresie transformacji, potrzeba jest drugiego zrywu Polaków. Zrywu do walki o miejsca pracy w Polsce, o
utrzymanie polskiego kapitału wspierającego polską przedsiębiorczość, o utrzymanie (po uprzedniej racjonalizacji zarządów) dochodowych spółek z udziałem SP. Pieniądze z jednorazowej sprzedaży mają wartość tylko w momencie przejadania. A na koniec nie pozostanie już nic do sprzedaży, więc państwo utrzymywać będzie można jedynie z podatków. Co to oznacza dla Polaków, którzy mają jedne z najniższych przychodów w EU?
Wzrosła niebotycznie armia urzędnicza. Ona się zawsze wyżywi. Kosztem naszego dalszego zaciskania pasa. A kolejny minister, pod hasłem chęci obrony żołnierzy w Afganistanie, kupi –jak Klich- za 70 mln bezużyteczny samolot bezzałogowy(żeby był), albo zleci naprawę trucheł samolotowych za cenę jednego porządnego samolotu. Nowego. I za nic nie odpowie, bo w Polsce od 4 lat przestała obowiązywać zasada odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Skandal ze śledztwem został dokładnie opisany, więc tylko nadmieniam. To są powody, dla których obecna ekipa powinna zostać odsunięta od rządzenia. W obecnym układzie politycznym, mamy SLD, – w której trzon stanowią nadal pozostałości po PZPR- i PiS. Wyszydzany i na pewno nie idealny, ale gwarantujący realizację polityki nastawionej na rację stanu Polski i Polaków, a nie przedkładanie internacjonalistycznych interesów innych, dla zadowolenia decydentów z UE. Obudziły się Węgry, obudziły się Czechy.
Nie jestem politykiem. Komentarze polityczne piszę zawsze na podstawie analogii do własnych doświadczeń z dziedziny gospodarki i zarządzania bądź też oceniając intencje polityków na podstawie analizy ich wypowiedzi w różnych okresach czasu.
Od paru tygodni docierają do mnie głosy z różnych stron, że drogą do wygranej PiS-jest zbudowanie siły wspomagającej. Z boku. Ciekawe, ze wszystkie te inicjatywy są szerzone i budowane na bazie …zwolenników PiS. Nie chcę oceniać, kto s
toi za tymi inicjatywami i zakładam, że intencje są zgodne z wyjaśnieniami. Ale uważam, że formowane na bazie sił zwolenników PiS, zaowocują stworzeniem kolejnego odłamu PJN. Powstanie kilka grup, które są w stanie uzyskać ilość głosów, niewystarczających do wejścia do Sejmu. Odbierając głosy PiSowi, a w minimalnym tylko stopniu generując głosy „niezadowolonych”. PSL da sobie ja zwykle rade na zwyczajowym poziomie, głosami wsi i OSP. PSL nie ma konkurenta na wsi.
Wspaniały pomysł budowy ruchów oddolnych, na 4 miesiące przed wyborami miałby szansę zrealizowania celu wsparcia PiS, gdyby zakładał budowanie struktur i wspierania kampanii wyborczej z założeniem tworzenia wspólnych z PiS list, na które trafiliby wartościowi ludzie ruchu, gotowi do podjęcia pracy na rzecz Obywateli. Każde inne działanie, będzie w efekcie działaniem na szkodę PiS. Bo zamiast agitować w terenie na rzecz PiS-zajmą się budowaniem struktur własnej partii i jej promocją. Na NE w dużej mierze przy pomocy blogerów, którzy wcześniej przez lata opowiadali się za PiS.
W mojej ocenie będzie to pożywka dla zwolenników PO, którzy te inicjatywy interpretować będą jednoznacznie. Dzięki życzliwym mediom zyska PO i zyska SLD.
Prezentując takie poglądy nie mogę nadal firmować swoim nazwiskiem inicjatywy podjętej na NE w powoływaniu jakiejś nowej partii. Dlatego muszę podziękować za zaufanie wyrażone w stosunku do mnie przez właścicieli i blogerów –twórców portalu i z przykrością zrezygnować z zasiadania w Radzie Blogerów. Nie mogę firmować inicjatyw, których celu nie jestem w stanie jednoznacznie zakwalifikować, ale przede wszystkim uważam za niezgodne z moimi przekonaniami.
Na blogu pozostanę oczywiście i będę z życzliwością śledzić rozwój portalu.
Małgorzata Puternicka czyli 1 Maud
P.S.
Wiele razy w życiu miałam okazję obserwować wykluwanie się z matecznika –jakiejś firmy z dobrym produktem- kilku firm, budowanych na bazie know-how firmy matki. Tylko niewiele z nich przetrwało. A miało być w założeniach tak pięknie….

Brak głosów

Komentarze

Tyle powiem po zabraniu swoich zabawek (komentatorskich) z nE.
Ale proszę wklejać teksty też na Niepoprawnych, żeby nie trzeba było szukać po necie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156156

Jadę na posiedzenie RB w dniu 11 maja. Na prośbę ŁŁ i reszty rady.
Nakazuje mi to uczciwosć.Zdania co do partii nie zmienię.
Co do notek: wchodzę na niepoprawnych,wklejam notki w salon24 pl (wierność miejscu urodzenia:-),wklejam na NE ,onecie i teraz na wiadomosci24.pl zaczęłam. Staram się wchodzić tam, gdzie jest więcej ludzi nieprzychylnych.
Taka moja praca u podstaw:-)
Staram się odpowiadać na komentarze i dlatego ograniczam się:-( Ale obiecuję poprawę, jak mi wybaczycie,że odpowiadać będe od czasu do czasu)
Serdeczności

Vote up!
0
Vote down!
0
#156177

Dziś potrzebna jest silna prawica, a nie rozdrobniona.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#156160

Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#156178

Z Szacunkiem.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#156169

Myślę, że tak po prostu należy robić.
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#156180

Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#156172

Choć moja ocena tej decyzji nie ma wiele do rzeczy - uważam ją za rozsądną, bo w jaki inny sposób możemy się odcinać od pomysłów, których nie zamierzamy firmować.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#156191

popieram i pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

dor

#156197

ale i logiczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#156226

Najpierw proszę odpowiedzieć na kogo oddałam głos?Potem zweryfikować ze swoimi poglądami i wyciągnać wnioski.NIEDOBRZE~?TTTO GDZIE PANI ROZUM BYŁ WCZEŚNIEJ?CZY ZAWSZE MATKA MUSI MÓWIĆ -TO PARZY?JAN PAWEŁ II POWIEDZIAŁ!NIE GADAJCIE A DZIAŁAJCIE!NIE PORTAL PROSZĘ O DIALOD Z WSZYSTKIMI W CELU RATOWANIA POLSKI!

Vote up!
0
Vote down!
0
#156230

decyzję. Zbyt szybko - bo przecież portal nE działa od niedawna - podjęto decyzję o tworzeniu partii, zbyt blisko wyborów!

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#156386