Odkupienie przez PO zakładów Polfarmy  rozwiąże problem  

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Po ataku PO na zwolenników PiS w małych miasteczkach „pan Andrzej z Węgrowca” i rechocie najgorszego ministra  zdrowia Arłukowicza z jego kamandą , PO wybrała sobie nowy sektor do ataków czyli sektor związany ze sprzedażą leków.

Faktem jest, że w ostatnim czasie zanotowano brak pewnych leków w hurtowniach a co za tym idzie w aptekach.

Przyczyną jest wyprowadzenie produkcji pewnych komponentów do Chin, a tam zamknięto ileś zakładów produkujących te komponenty.

Drugą przyczyną jest sprzedanie przez rząd PO-PSL 14 Polfarm , w których miał udział Skarb Państwa stąd produkcja leków pozostała poza kontrolą państwa.

Trzecią jest zakwalifikowanie nielegalnego eksportu leków do wykroczenia na czym skorzystały mafie lekowe , korzystając z bezkarności.

Dopiero rząd PiS przywrócił odpowiednią panelizację tych wykroczeń, podobnie jak to było z wyłudzeniami  VAT.

Opozycja PO roni krokodyle łzy nad brakiem leków,  to proponuje odkupienie przez PO-PSL  tych sprzedanych za ich rządów Polfarm.

Wówczas gdyby teoretycznie te partie wykupiły te Polfarmy i wówczas gdyby brakowało tych leków to mieliby prawo atakować rząd.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szumowski-haslo-ze-nie-ma-lekow-jest-nieprawdziwe,nId,3112096

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:4)

Komentarze

Poinformuję ciebie Andrzeju, że pan Starak, który obecnie usilnie pracuje, by stać się arystokratą, zdobył Polfarmę za friko, m.in. z pomocą dobrze tobie znanych przyjaciół z wybrzeżowego PISu.

A dzisiaj pan Starak ma w dupie polskiego pacjenta, bo się nastawił na eksport na wschód, od Ukrainy do Azerbejdżanu.

Albowiem zupełnie niechcąco i przypadkowo trio Kopacz - Arłukowicz - Neumann nie wstawili paragrafu, że polscy producenci leków pracują na rynek krajowy i dopiero nadwyżki sprzedają za granicę.

 

Szacuneczek Drogi Kolego

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1598007

Janusz, wbrew pozorom przekazałeś dobrą wiadomość, bo jak handlują z tymi krajami ' które wymieniłeś, jest tylko kwestią czasu, kiedy wejdą "na minę", zwłaszcza z Ukrainą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1598028

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Polak Polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tylko PIS'dzielce zakłamują ciemnego luda jak tylko mogą słynną stadionową przyśpiewką:
"Nic się nie stało Polacy nic się nie stało"

Tak do końca to nie jest wina PIS'dzielców - lecz z całą pewnością nie platfusów

Poza tym z tymi Polfarmami bym aż tak nie przesadzał bo to nie jedyne fabryki produkujące leki, a według mnie w całości, a szczególnie wśród tego czego brakuje to raczej niszowy producent
Powiem więcej: przykładowo Ruscy i Białorusini wykupujący recepty u Nas w kraju tylko w ostateczności biorą wyrób Polski jeśli jest takowy w zamienniku zagranicznego
Jeśli jakiś preparat jest Bayera czy innego producenta oraz Polskiego, to Polskiego nie bardzo chcą i wolą nawet niekiedy poczekać na zagranicznego
Z wielu przypadków jakie widziałem są oni dość dobrze poinformowani odnośnie poszczególnych producentów (przynajmniej tych na etykiecie bo i tak i tak większość jest produkowana w CHRL'u)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1598053