SKANDAL! POLSKA BEZ KRYZYSU CHCE KRYZYSOWO WSPOMÓC BANKI!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam
Jak podaje onet.pl.:

"Komisja Europejska zatwierdziła polski program dokapitalizowania instytucji finansowych, mający na celu utrzymanie stabilności polskiego sektora finansowego w dobie kryzysu finansowego - poinformowała KE w poniedziałek komunikacie prasowym. Chodzi o polski plan, by objąć gwarancją do wysokości 100 proc. zwiększenie funduszy własnych w postaci akcji uprzywilejowanych lub podporządkowanych instrumentów dłużnych tych instytucji finansowych, które nie są w stanie pozyskać koniecznego kapitału na rynku. Rozwiązania takie przewiduje rządowy projekt ustawy o rekapitalizacji niektórych instytucji finansowych, który czeka na uchwalenie przez Sejm. KE zaznacza, że z przewidzianego w nim programu będą mogły skorzystać wszystkie banki i zakłady ubezpieczeń (polskie lub należące do kapitału zagranicznego) mające siedzibę w Polsce. Ma być on dostępny zarówno dla instytucji finansowych zasadniczo stabilnych finansowo, jak i tych znajdujących się w trudnej sytuacji".
(http://biznes.onet.pl/ke-zgoda-na-polski-program-dokapitalizowania-insty,18543,3102527,1,news-detal)

Szykuje się następna hucpa i ograbianie Polski przez międzynarodowe instytucje finansowe. A Platforma Obywatelska kolejny raz udowadnia, że dla niej polskie, narodowe interesy to tylko wyświechtany, PR-owy slogan i tak naprawdę losy Polaków są m obce!

Zauważcie! Według narracji D. Tuska i rządu PO w Polsce tak naprawdę nie ma kryzysu! Jesteśmy zieloną wyspa na tle Europy, ba! całego zachodniego świata kapitalistycznego (raczej socjalistycznego!).

Stąd polski rząd nie widział potrzeby dokapitalizowania polskich przedsiębiorstw i nawet chwalił się tym, że postępując inaczej niż cały świat (czyli nie pompując środków pomocowych w gospodarkę, co np. chciał PiS) wykazał się lepszym rozumieniem źródeł obecnego kryzysu światowego i "nic nie robiąc" zrobił dla gospodarki lepiej niż inni (sic!).

Stąd pakiet antykryzysowy przyjęty przez rząd okazał się w sumie wielką rządową klapą, bo tak naprawdę - jak twierdzą sami przedsiębiorcy - w żaden tak naprawdę sposób im nie pomaga a skorzystanie z niego jest "usiane" gąszczem biurokratycznych uwarunkowań - trudnych do spełnienia. Ja, jako też przedsiębiorca, mogę tylko sparafrazować w odniesieniu do owego pakietu powszechne stwierdzenie, że "aby w Polsce się leczyć trzeba być zdrowym" - aby "skorzystać" z dobrodziejstw polskiego pakietu antykryzysowego trzeba być dobrą firmą, której kryzys w żaden sposób nie dotknął....

Stąd polski rząd nie walczył o polskie stocznie a niechęć Komisji Europejskiej do pomocy polskiemu przemysłowi stoczniowemu była - wobec udzielnej powszechnie pomocy dla różnych firm np. we Francji czy Niemczech - zadziwiająca i moim zdaniem kwalifikuje się jako "sabotaż" wobec Polski. Niedługo prawdopodobnie, ze względu na kryzys i brak pomocy od Państwa i KE, upadną największe w Polsce zakłady chemiczne w Policach!

Ale w Polsce są "równi" i "równiejsi". Ci równiejsi to międzynarodowe instytucje finansowe. Dla naszego rządu jest oczywistym, że w stosunku do nich KRYZYS FINANSOWY W POLSCE JEST i trzeba im pomóc!

Jest to skandal i dla mnie kolejny powód, że zarówno D. Tusk jak i "magic" Vincent Rostowski winni jak najszybciej stanąć przed Trybunałem Stanu!

No bo jak to jest! Chce się pompować pieniądze polskich podatników (do 100% planowanego zwiększenia funduszy własnych!!! - to niczym darowizna Polski dla tych instytucji!) na wsparcie niepolskich instytucji, które swoimi działaniami w ostatnim okresie po prostu okradały naszą Ojczyznę! Agresywna gra na kursie polskiej waluty w połączeniu z - mającymi charakter "oszukańczych" - asymetrycznymi opcjami walutowymi (czerwiec 2008 - marzec 209) mogły spowodować według różnych szacunków wyprowadzenia z Polski od 50 do 150 mld złotych (a dodając do tego kategorię utraconych zysków polskich firm, koszty bankructwa - to kwoty te mogą okazać się wyższe!). I to wszystko przy biernej postawie naszego rządu i niejasnej roli takich panów jak np. K. Marcinkiewicz czy C. Stypułkowski. Największymi "agresorami" byli w tym czasie (i nadal są): J.P.Morgan, Goldman Sachs, UniCredito (i jego ramię w Polsce PKO SA wówczas kierowana przez przyjaciela Donalda Tuska Pana J.K. Bieleckiego)

Po tym wszystkim Polska ma zamiar jeszcze uniżenie darować tym instytucjom NASZE PIENIĄDZE!. To hucpa i skandal, który winien doprowadzić do upadku rządu PO!

A temat ten winien znaleźć się dzisiaj na pierwszych stronach gazet i czołówkach innych mediów!

Pozdrawiam

P.S. Pragnę jeszcze zwrócić uwagę na to, że: "Pomoc ma być dostępna zarówno dla instytucji finansowych zasadniczo stabilnych finansowo, jak i tych znajdujących się w trudnej sytuacji". To już zakrawa na kpinę! Polska wspomoże nawet te instytucje finansowe, które są w dobrej kondycji finansowej! To po prostu się "w pale nie mieści"!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I znow nasuwa sie pytanie: dlaczego politycy PIS milcza, dlaczego nie naglasniaja antypolskich, skandalicznych

decyzji rzadu rujnujacych nasz kraj ??? Przysneli czy co???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#41172

Nie wiem i aż boję się wiedzieć! A dlaczego L. Kaczyński podpisał Traktat Lizboński?
Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#41180

To prawda, tez nachodza mnie niepokojace przemyslenia, strach sie bac.

Nadchodzaca Wigilia to nie tylko okres radosci, ale rowniez zadumy  nad tym co minelo i nad tym co nas czeka.

Wesolych Swiat, duzo optymizmu i wiary w pogodne jutro zyczy Elzbieta7

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#41183

Niestabilność banków wynika z tego, że banki udzielają kredytów na sumy wielokrotnie większe niż posiadają kapitału. Teraz wystarczy że kilkanaście procent kredytów okaże się nieściągalne i straty przekraczają kapitał banku. Rozwiązaniem jest wprowadzenie mniejszych limitów dla banków np. że bank może udzielić kredytów słabo zabezpieczonych tylko do 5-krotności kapitału. Jeśli były by lepsze marginesy dopuszczalnych strat, to w wypadku jak straty nie przekroczą kapitału, można bank po prostu położyć lub wcielić do innego dobrego banku i straty poniesie tylko kiepski bankier, a nie podatnicy lub depozytariusze.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#41226