Kurt Vonnegut "Harrison Bergeron" - Film o NWO?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Witam

Swego czasu na BM24 powstała ciekawa nota Kirkera pt."Przestępstwo zoofobii i Front Wyzwolenia Minerałów".


http://blogmedia24.pl/node/23319

Tekst traktował o potencjalnych absurdach w dążeniu "lewactwa" do wszelkiej równości i równych praw dla wszystkich.

Nie wdając się szczegółowo (na razie) w dyskusję z treścią to chciałbym jedynie wskazać na fakt odwołania się autora opowiadania Kurta Vonneguta "Harrison Bergeron".

Na jej kanwie powstał film o tym samym tytule, który pozwalam sobie Wam szczerze polecić. Nie wiem... nie było mnie dłużej na forach i może się powtarzam, ale film jest warty obejrzenia i późniejszych przemyśleń - dokąd tak naprawdę zmierza świat i jego lewacko-globalistyczna elita?

Taki ma być Nowy Porządek Świata (NWO) o którym ciągle mówią już przywódcy światowi od Gordona Browna poprzez Sarkozy'ego i O'bamę?!!

Części: 23456789


Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.. a może później dyskusji?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Słowo "porządek światowy" zostało ewidetnie zawłaszczone przez paranoicznych świrów w Internecie. Było i jest w użyciu od dawna, a potem róźne "szalone wujki" wynajdują je, i mają "potwierdzenie" swoich paranoi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50194

Zaliczasz mnie do grona tych "szalonych wujków"?
Pzdr

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#50199

Stwierdzam tylko, że tacy ludzie istnieją.

A jak inaczej nazwać gostka, który twierdzi, że Obama powiedział że "blogi zagrażają demokracji" mimo iż czegoś takiego nie powiedział, a skonfrontowany z konkretnymi cytatami zaczyna się puszyć że on "przetłumaczył na ludzki język" tą wypowiedż.

To jest jakiś komicznie odmienny sposób postrzegania rzeczywistości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50204

Witam
W tym sensie to się zgadzam. Wkładanie w usta niewypowiedzianych wersów w necie zaczyna życ własnym życiem.
Natomiast temat NWO już przestał byc traktowany jako spiskowa teoria dziejów... niestety.

Szczerze polecam film

http://www.youtube.com/watch?v=qs0tEMAD2Ag

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#50256

Zapewne dla Pana istnienie Grupy Bilderberg, Komisji Trójstronnej, chipów w każdym dokumencie (paszporty, dowody osobiste-telemetryczne, niedługo takie dowody będą wprowadzane w Polsce), a docelowo w każdym z nas w naszym ciele taki chip. Oczywiście to wszystko jest robione dla naszego bezpieczeństwa, przecież w każdej chwili mogą nas zaatakować terroryści! To wszystko już się dzieje, takie chipy w Stanach są już wszywane pod skórę pierwszym ochotnikom, są już pierwsze reklamy onych chipów w ich telewizjach, dowody biometryczne oraz kontrola społeczeństwa na prawie całym świecie pańskim zdaniem jest również fikcją? Po wydarzeniach z 11 września w Nowym Jorku.
Drukowanie banknotów, które w każdej chwili mogą się okazać kupą bezwartościowego papieru, którego co najwyżej będziemy mogli użyć do podcierania tyłka jest fikcją?!
Drogi Panie ludzie, którzy tworzą nasz doskonały świat nazwany przez wielu "Nowym Porządkiem Świata" nie jest fikcją, to jest prawda: fluoryzacja zębów - uległość ludzi, flor dolewano do wody więźniom obozów koncentracyjnych i więźniom gułagów!), reklamy podprogowe w dzisiejszych czasach. (WHO0- Światowa Organizacja Zdrowia, odpowiedzialna za fluoryzację teraz wzięła się za żywność genetycznie zmodyfikowaną, (łączenie genów zwierząt i ludzi z genami roślin!!!). Teoria Darwina, klonowanie ludzi, eutanazja, niszczenie kościołów narodowych w różnych krajach na przestrzeni wieków, odseparowanie ludzi młodych od rodzin, nadanie praw wyborczych kobietom, szkoły publiczne, Rewolucja Francuska, Rewolucja Październikowa, Pierwsza Wojna Światowa, Druga Wojna Światowa, Wojna o Ustanowienie niepodległości Stanów Zjednoczonych, Wojna Secesyjna, wielki kryzys w Ameryce... Zajrzyjmy na nasze polskie podwórko: Konstytucja Trzeciego Maja, Rozbiory Polski, Królestwo Polskie- Królestwo Kongresowe, wybuchy powstań wolnościowych w Polsce- zwłaszcza Powstanie Styczniowe, Przewrót Majowy, rząd emigracyjny- wiele zabójstw z tamtych czasów, m in ofiarą takich porachunków wśród lóż masońskich padł generał Sikorski, wybuch Powstania Warszawskiego (Proszę poczytać na temat Józefa Ratingera). A teraz przejdźmy do dzisiejszych czasów: odsetki tworzone w Bankach na całym świecie od kredytów bankowych branych w postaci bezwartościowych papierków nazwanych przez nich samych pieniędzmi, które nie mają żadnego pokrycia, na przykład w złocie tak jak to bywało kiedyś. Kto stoi za tymi wszystkimi wydarzeniami drogi panie? Kosmici czy realni ludzie z krwi i ciała? Kto stworzył Unię Europejską, kto wprowadził Euro, kto chce utworzyć walutę AMERO i stworzyć Unię Amerykańską stworzoną z trzech krajów USA, Kanady i Meksyku? Kto che taką samą unię utworzyć w Azji? Podwaliny takiej unii azjatyckiej już są, w postaci przeniesienia całej produkcji ze świata do Chin. I jeszcze dodam na koniec, system "ALF" stworzony na podstawie teorii Tesli, który jest wykorzystywany do zmian klimatycznych, erupcji wulkanów oraz do innych niespotykanych kataklizmów np: tajfuny, trzęsienia ziemi, cyklony, tsunami, trąby powietrzne, a co za tym idzie do zmiany klimatu na całym świecie, a przede wszystkim próbą kontroli nad nim. Takie technologie posiadają i Amerykanie i Rosjanie. To nie jest fikcja drogi panie.

Kim jest prezydent Unii Europejskiej? Kto go wybrał?
Kim są prezydenci Stanów Zjednoczonych od Waszyngtona, mimo, że przecież on nie był prezydentem Stanów, jednak założycielem narodu amerykańskiego? Kim są prezydenci i premierzy Republiki Francuskiej od Rewolucji Francuskiej? Kim są ludzie rządzący linią rodową w Londynie, kto zasiada w parlamencie brytyjskim w dużej liczbie osób od wielu pokoleń, kim są ci wszyscy ludzie?!

Kto trzyma w swoich rękach media amerykańskie? Siedem wielkich koncernów medialnych?

Czy to jest wszystko fikcja, ktoś sobie to wymyślił w czasie wolnym od pracy bo mu się nudziło?!

Panowie się śmieją z prawyborów w Platformie Obywatelskiej?! Przecież to samo dzieje się w Stanach od wielu pokoleń? Panowie uważają, że kandydat Demokratów różni się zasadniczo od kandydata Republikanów? Przecież to taki sam "dym w oczy" dla gawiedzi amerykańskiej, tak jak prawybory w Platformie Obywatelskiej w Polsce. Przecież zaraz za plecami Komorowskiego i Sikorskiego stoją jeszcze lepsi kandydaci przede wszystkim pan Olechowski, Szmajdziński, Pawlak i inni w razie czego...

Tak drogi Panie wśród wielu tekstów znajdowanych w necie wiele jest kłamstwem, ale wiele z nich jest prawdą. Pan moim zdaniem powinien jako Polak zwalczać rządy WASP-ów w Polsce i zamiast się naśmiewać z ludzi, którzy dążą do odkrycia prawdy, zacząć analizować pewne fakty i tylko tego od Pana oczekuję. Nie szukając jednocześnie w tych wszystkich wydarzeniach specjalnych emocji i czegoś z pogranicza pochodzenia życia na Ziemi z innej planety.

Pozdrawiam.

Tylko prawda może nas wyzwolić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#52922

Harrison Bergeron to krótkie opowiadanie, ale trafne pod wieloma względami. Główny bohater miał tam wielkie nauszniki i pancerz, trzymany był w zamknięciu i uważany za wroga publicznego. Ginie od strzału z dubeltówki, zabity zostaje przez szefową urzędu ds. równości.

Film jest całkiem dobry. Nawet nie sądziłem, że na kanwie opowiadania Vonneguta cokolwiek wyprodukowano.

Sądzę, że jeszcze za naszego życia możemy doczekać podobnych absurdów. Przykre, ale prawdziwe. Jeszcze się okaże, że stanie w kolejce po papier toaletowy w PRL to był pikuś przy tym, co zaserwuje następny miot lewicy.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#50246

... (bo to jednak nie powieść, co nieśmiało przypominam, jako miłośnik Vonneguta), bo bezlitośnie obnaża paranoją "urawniłowki" i "politycznej poprawności".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#50249

Witam

Co do opowiadania... już zmieniłem (błąd niezamierzony).

Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#50255

Nie wiem, jak z tego opowiadania mogli zrobić cały film??? film. To zabawna, groteskowa miniaturka i w sumie jedna tylko scena. Mąż (mocno "wyrównany" przez zagłuszacze, bo zbyt inteligentny) ogląda z głupią żoną głupią telewizję. Tam widzi próbę buntu w wykonaniu własnego syna - przepięknego mięśniaka, ale durnia i jego natychmiastowe odstrzelenie, czyli ostateczne "wyrównanie". Rodzice nawet nie są w stanie po ludzku zareagować. Tyle. Oj, obawiam się, co scenarzyści wypichcili... Z drugiej strony na podstawie cienkiej książeczki Dicka "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach" powstał doskonały Blade Runner (a "adaptacja" była bardzo daleko posunięta). Podobnie jest z sympatycznym "A.I. Sztuczna inteligencja" Spielberga na podstawie serii oddzielnych opowiadań Aldissa (który był jednak współscenarzystą).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#50259

Witam
Powiem Ci, ze wymyślili nieźle... nawet wręcz bardzo dobrze... świetny film...
Pzdr
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#50286

"AI" był bardzo dobry. Dzięki, że podałeś na bazie czego został zrobiony. Poszukam.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#50289

Może i opowiadanie jest taki jak napisał Dixi ale film jest super i na pewno nie jest do końca po myśli Vonneguta (w końcu był socjalistą). Bardziej zrobiony jest w duchu Orwella lub nawet Zamiatina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#50349

Wczoraj go ściągnąłem dopiero z sieci i obejrzałem ..jak nic przypomina to Orwella "Rok 1984" 50 lat później .

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#52927