Gazeta Wyborcza obraża nas wszystkich - naród Polski!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam
 

"Niemcy to mordercy! Rosjanie to mordercy!". Tak powinienem - wzorem zasad dziennikarskich stosowanych przez Gazetę Wyborczą - wszem i wobec krzyczeć o niemieckich hitlerowcach, czyli socjalistycznych, marksistowskich nazistach oraz o sowieckich marksistowskich socjalistycznych komunistach. Te dwa zbrodnicze totalitaryzmy wyrosłe z jednego marksistowskiego korzenia pochłonęły setki milionów ofiar! Ale nigdy nie powiem przytoczonego przeze mnie zdania w sposób oznajmujący i twierdzący bowiem przecież nie wszyscy Niemcy i nie wszyscy Rosjanie byli nazistami lub komunistami a więc mordercami.
 

Już dziś pisałem w swoim poście: Najgorszy wróg, cham i tchórz zadaje śmiertelny cios w plecy!: "Dziś mija kolejna rocznica – już 72 – najbardziej tchórzliwego, barbarzyńskiego i chamskiego ataku na Polskę w całej jej historii. 17 września 1939 r., łamiąc traktaty międzynarodowe, w tym: obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Sowiecka wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym nazistowsko-komunistyczne ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Ta zbrodnicza i barbarzyńska napaść na broniącą się cały czas Polskę była niczym innym właśnie jak realizacją IV Rozbioru Polski dokonanego przez socjalistycznych, marksistowskich przyjaciół, od zawsze nienawidzących Polski i Polaków".
 

Wtedy, w roku 1939, Polska zginęła od naporu nazistowsko-komunistycznego a morderca i psychopata J. Stalin zemścił się za wygraną z nim wojną roku 1920...
 

Na szczęście w 1920 roku Polska obroniła swoją dopiero co odzyskaną wolność i niepodległość pokonując podobne hordy rozwścieczonych, stalinowskich komunistycznych  oprawców - Sowietów, którzy z nienawiścią chcieli już wtedy zniszczyć nasz - odradzający się po przeszło 100 letnich zaborach – kraj, naszą Polskę!
 

Z punktu widzenia liczby ofiar komunistycznego i nazistowskiego totalitaryzmu trudno wartościować, który symbol: swastyka czy sowiecka gwiazda z sierpem i młotem... ma bardziej antyludzki wydźwięk... Uważam, że tego typu dywagacje są bezprzedmiotowe... Zarówno swastyka jak i pięcioramienna sowiecka gwiazda z sierpem i młotem winny budzić identyczną reakcję: odruch oburzenia, przerażenie, wymiotne torsje oraz chęć i dążność do poszukiwania jakiejś prawnej lub tylko moralnej kary dla ludzi propagujących te symbole...
 

Wracając zaś do tytułu i wcześniejszych akapitów niniejszego tekstu... Jestem zbulwersowany artykułem Gazety Wyborczej (na jej stronie internetowej)  przekazanym nam piórem niejakiego Grzegorza Sroczyńskiego a zatytułowanym: Polacy, naród co pluje na cudze groby. W treści tego artykułu czytamy: "Oto zdjęcia z podwarszawskiego Ossowa sprzed paru dni. Jest tam mogiła 22 żołnierzy Armii Czerwonej, poległych w 1920 r. w Bitwie Warszawskiej. Nie wiemy, kto zbezcześcił mogiłę w Ossowie. Ale hien cmentarnych możemy szukać po poszlakach (...) Duszną atmosferę przyzwolenia na tego typu czyny wytwarza polska prawica. To efekt polityki postsmoleńskiej, w której absolutnie wszystko może się przydać do okładania po łbie przeciwników politycznych. Nawet cudze kości sprzed 90 lat.  Według PiS i znacznej części polskiej prawicy żyjemy w kondominium rosyjsko-niemieckim...."
 

 

Zadziwiający tytuł artykułu i zadziwiający jego tekst oraz wydźwięk. Pomijam tutaj całkowicie symbolikę totalitarną wyrażaną w sowieckiej, pięcioramiennej gwieździe lub sowieckim sierpie i młocie, ale...
 

Po pierwsze pokazuje nam się w artykule zdjęcie sprzed kilku dni... aby... no właśnie... przemilczeć agresję sowieckich wrogów na Polskę w 1939 roku i pokazać coś innego... uderzającego nie w haniebne hordy sowieckich, komunistycznych najeźdźców, ale w Polaków, których tak nie lubi przecież Gazeta Wyborcza...?
 

Po drugie tytuł artykułu wskazuje jako winnych cały naród polski a więc stosuje odpowiedzialność zbiorową! Jest to hańba i oszczerstwo, za które naród polski winien podać do sądu Gazetę Wyborczą oraz przekazującego jej treści redaktora - autora! Poza tym oczernianie i autorytatywne przypisywanie całości jakiejś narodowej zbiorowości winy za przestępstwo dokonane na terenie jej zamieszkania... bez żadnych dowodów tejże winy, śledztwa czy dokumentacji zdarzenia jest... a'priori przestępstwem... a jeżeli jest dokonywane przez medium takie jak ogólnopolska gazeta to odszkodowanie może być naprawdę duże... Więc jest o co walczyć... bo AGORA już dużo zdążyła zarobić na Polakach...
 

Po trzecie Gazeta Wyborcza insynuuje również, że niechybnie zbezczeszczenia grobów dokonała polska prawica spod znaku PiS... Jakie ma GW na to dowody? Czyżby PiS na to pozwolił i nie podał tego politycznego już tabloida do sądu za oszczerstwa i zniesławienia? Wszak autor sam pisze: "  Nie wiemy, kto zbezcześcił mogiłę w Ossowie. Ale hien cmentarnych możemy szukać po poszlakach.." Niesamowity prokurator z tego autora, niemal cudaczny prorok... 
 

W sumie to chyba wystarczy... bo naprawdę dostaję torsji i dłużej o GW pisać nie mogę... wybaczcie...
 

Pozdrawiam
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com
 

Prośba: "Jeżeli korzystasz z wikipedii to sprawdź, czy treść informacji nie została ocenzurowana przez administratorów/cenzorów polskiej jej wersji - porównaj treść hasła z jego brzmieniem na obcojęzycznych stronach wikipedii, szczególnie tej anglojęzycznej!"

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zajęcie się tą sprawą, powinno stać się testem dla PISu.
Testem dojrzałości politycznej, i skuteczności w obronie Polskich interesów.
Nie ukrywam, że będę wnikliwie przyglądał się rozwojowi sytuacji.
Nie można tolerować pasożytów, które dotkliwie gryzą żywiciela.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184179

Witam

Obym się mylił, ale sprawa zniknie a PiS dalej będzie robił "swoje"... Oby nie skończło sę to znów przegraną...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#184189

17 września 1939 r. Rosja bolszewicka zdradziecko napadła na Polskę, by wykończyć swojego dobroczyńcę. Tak - DOBROCZYŃCĘ i WYBAWICIELA, który uratował ją przed całkowitą ZAGŁADĄ.
Gdyby Polska nie odmówiła Hitlerowi przystąpienia do paktu antykominternowskiego, to:
1. Niemcy mogłyby zaatakować Francję i Anglię już w 1939 r.,
2. Polska osłaniałaby je (Niemcy) przed atakiem sowieckim.
3. Po szybkim pokonaniu Francji i Anglii, 200 dywizji niemieckich oraz około 60-80 dywizji polskich plus dywizje węgierskie, rumuńskie, uderzyłoby w 1940 r. na Związek Sowiecki - od zachodu.
4. Od wschodu uderzyłoby 100 - 200 dywizji japońskich. I taki był plan japoński. Nie chcieli konfliktu z Ameryką a wspólnego, japońsko-niemiecko-polskiego ataku na ZSRR.
Na tle zawarcia Paktu Ribbentrop-Mołotow, doszło nawet do niesnasek japońsko-niemieckich.
4. W ciągu 6-9 m-cy byłby koniec Rosji sowieckiej.
5. Dlaczego?
a) pomoc z Anglii i USA nie zdążyłaby zostać wyprodukowana i dostarczona do portów sowieckich (jakieś 400.000 ciężarówek, 15.000 czołgów i samolotów, aluminium - do produkcji samolotów, amunicja, kilkanaście tys. dział, wołowina, fasola i tuszonka, kauczuk i opony, pociągi i lokomotywy - ok. 4.000 szt.), bo te (Władywostok, Murmańsk, Archangielsk) zostałyby zajęte przez agresorów.
b) pod Moskwą, Leningradem i Stalingradem byłoby ok. 60 dodatkowych dywizji polskich a pod samą Moskwą zabrakłoby kilkudziesięciu sowieckich dywizji syberyjskich, gdyż te broniłyby się nie przed nieliczną i słabą Armią Kwantuńską a przed 100-200 dywizjami japońskimi.
c) jesienią 1940 r. wojska Osi byłyby na Uralu i jego przemysł nie pracowałby dla Armii Czerwonej. BYŁOBY PO WOJNIE.
d) złamana przez Polaków Enigma nie dostałaby się w ręce Aliantów i ci nie czytaliby depesz Ober Kommando der Wehrmacht ani Armii Cesarskiej oraz armii Benito Mussoliniego a bez Enigmy i polskich dywizjonów, RAF przegrałby Bitwę o Anglię, zaś Navy Bitwę o Atlantyk, bez Polaków nie byłoby Luftwaffe unieruchomionej w Bitwie pod El Alamein.
e) ogromne, kaspijskie złoża ropy i gazu wpadłyby w ręce Hitlera, wkrótce te irackie i perskie.

Polska - dochowując wierności zawartemu z sowietami paktu o nieagresji - uratowała Rosję i zapłaciła straszliwą cenę Honoru: 3.000.000 Polaków zamordowanych przez Niemców, 3.000.000 polskich Żydów i 2.000.000 Polaków zamordowanych przez sowiecką Rosję.

Czy to nie wystarczające powody, abyś Rosjo padła na kolana i prosiła Polskę o przebaczenie?!?!?! By towarzyszyli ci ministranci; Anglia i Francja???

Jerzy Kowalski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Kowalski

#184191

Witam

Daleko posuniete dywagacje z gatunku political ficton, ale mozliwe było wszystko...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#184196

 Oni juz niczego sie nie boja.Nie czytam, nie slucham tych stalinowskich pomiotow.Szkoda zdrowia.Bardzo jestem zaniepokojona ich bezwzglednoscia w stosunku do Polski i polakow.Zniszcza wszystko co polskie.Jak wiele zla jeszcze musza uczynic nam, polakom,aby nasz narod pogonil to dziadostwo na cztery strony swiata.Serdecznie pozdrawiam.Jolka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184185

odkąd papier toaletowy w biedronce jest tańszy od 'wybórczej', to kupuję ten papier w dyskoncie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184188

Celna uwaga, gratulacje i uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#184309

dbający o interesy narodowe Polaków, to nie byłoby przyzwolenia na tego typu oszczerstwa. Ale skoro nagrzane sądy nie widzą nic złego w profanowaniu katolickich symboli czy bezkarnego, fizycznego ataku na ludzi wierzących, to robi się bardzo mętna woda, w której piranie czują się najlepiej. Dopóki tego nie zmienimy, sytuacja będzie się pogarszać a obrażanie Polaków stanie się chlebem codziennym gazeciarskich najemników. Mamy szansę to zmienić. Naszym głosem w wyborach. Nie przegapmy takiej okazji. Mobilizujmy ludzi aby poszli głosować na tych, dla których dobro Polski jest na pierwszym miejscu.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#184200

takich głupot.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184211

[quote=jwg]takich głupot.[/quote]

ja również

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184226

Cytat z podmiotowego artykułu GW:

Przeciwko uporządkowaniu mogiły protestowały "Nasz Dziennik" i Radio Maryja. "Komorowski funduje pomnik najeźdźcom" - to jeden z tytułów w gazecie ojca Rydzyka. Tytuł kłamliwy, bo to nie pomnik, tylko grób.

Wypowiedź Andrzeja Kunerta z 13.08.2010, która ukazała się w wielu miejscach:

W niedzielę w Ossowie, w miejscu gdzie w 2008 r. odkryto mogiłę 22 żołnierzy Armii Czerwonej poległych w 1920 roku, zostanie odsłonięty pomnik symbolicznie upamiętniający miejsce ich pochówku - poinformował szef ROPWiM Andrzej Kunert.

 

Koniec cytatów. Dziennikarz GW (lub osoba która zleciła ten artykuł), przed napisaniem tekstu postawił pewną tezę. Aby ją uwiarygodnić, dopuszcza się... (tu proszę wstawić odpowiednie słowa, cisnące się po porównaniu dwóch cytatów na górze).

Artykuł ma charakter intencjonalny, oparty jest na piramidzie tez i domniemywań. Wypełnia znamiona czarnego PRu, wobec jednego z czołowych ugrupowań na scenie politycznej. Dziennikarz sprzeniewierza się etyce swojego zawodu. Takie piramidy tez może i można budować w prywatnej rozmowie przy browarze, lecz nie można stosować ich w środku masowego przekazu.

Równie dobrze te napisy mógł stworzyć ktoś na zamówienie, aby użyć je w ramach operacji fałszywej flagi przed wyborami. Kto mógł to zrobić? Przywołam tu zasadę a minori ad maius, którą można przetłumaczyć: kto przekręca fakty, może także kreować je na własne potrzeby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--
http://3minuty.wordpress.com/

#184315

odpowiedzi nadredaktora na to pytanie nie było.
teraz też nie będzie.

kto pluje na krzyże i chrześcijan w Izraelu?
http://www.bibula.com/?p=1367
niektórzy ludzie wyssali to z mlekiem matki. z czego się tłumaczyć?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184335

(nomen omen) Sro-czyńskiego z GW, bo on się chyba w paru miejscach przejęzyczył.

Pod Ossowem jest może i mogiła, ale nie żadnych żołnierzy poległych jakiejś armii, tylko są szczątki bolszewickiej dziczy, która niczym hołota zaatakowała nasz kraj.

Oni nie są żadni polegli, tylko słusznie zabici przez nasze wojsko i wszystko, co im się należy, to spakowanie ich wrednych, wrogich gnatów do wora i odesłanie na miejsce! Tam skąd przyszli!

Jeśli ktoś zbezcześcił mogiłę w Ossowie, to mu za to bardzo dziękuję i jest wielu mnie podobnych. Nie jestem cmentarną hieną, tylko Polką, mój dziad walczył w 1920 z tą dziczą i nie znoszę bolszewików jak psów!

Do odruchu niszczenia pamiątek stawianych bolszewickiej hordzie nie jest mi wcale potrzebna żadna atmosfera tworzona przez kogokolwiek! Mam tak sama z siebie i znam wielu mnie podobnych.

Powiem więcej: mam tak od małego, ze dwa razy zawiesili mnie w prawach ucznia za użycie słowa "bolszewik" zamiast "Rosjanin", więc wplątywanie w to Smoleńska, PiS i chęci okładania przeciwników politycznych jest tzw. pieprzeniem trzy po trzy, a nie dziennikarstwem!

A co? Przed Smoleńskiem nikt bolszewickich pomników nie niszczył w Polsce?

Do nauki, nieuku! Ty dziennikarska Sro-miernoto!!!

Ufff, ale sobie ulżyłam.

P.S. Do Sro-miernoty: tak jest, jesteśmy bolszewicko-pruskim kondominium! Tak właśnie sądzę, mimo, iż nie należę do PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184385

A dlaczego takie coś jeszcze istnieje na rynku prasowym ?.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184402

ewentualnej reakcji PiS.
Mnie GW nie jest w stanie obrazić.
Zostawiłabym sprawę na zasadzie: nie rusz gówna, bo to wszak gówno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184435