Najważniejsza polska książka ostatnich lat

Obrazek użytkownika Rewizor
Kraj

Jest to bez wątpienia najważniejsza książka wydana w tym roku. A może nawet więcej –najważniejsza polska książka od dobrych kilku lat. 

Zaczynam od tego stwierdzenia, bo wielu czytelników może przestraszyć się ogromnego, liczącego 773 strony tomu noszącego podtytuł „opowieść o Józefie Mackiewiczu”. 

Mogę od razu uspokoić ludzi, których niezbyt interesują biografie pisarzy. Książka Grzegorza Eberhardta dotyczy oczywiście Józefa Mackiewicza, ale tak naprawdę mówi o czymś innym. O polskości i komunizmie. O manipulacji i kłamstwach, które po dziś dzień rządzą naszym życiem. O Giedroyciu, Miłoszu, Michniku i rodzinie Szechterów. O AK-owcach i ubekach, o zdradzie i uczciwości. O naszych tragicznych czasach, w których nadal działa zapis komunistycznej cenzury skazujący Józefa Mackiewicza na istnienie tylko w drugim obiegu. To nie do wiary, ale tak właśnie jest nawet w 2008 roku. 

Po przeczytaniu tej świetnie napisanej, obfitującej w tysiące nikomu nieznanych informacji książki Eberhardta mogę tylko powtórzyć trzy zdania z przedmowy Macieja Rybińskiego: "Bez tej książki nie sposób zrozumieć świata. Ani tego na Wschodzie, ani tego na Zachodzie. A tkwimy nadal, tak jak przez całe życie Józef Mackiewicz, pomiędzy oboma.”

Nie jest przypadkiem, że książka G. Eberhardta ukazała się w Bibliotece Solidarności Walczącej. Wydanie książki, która rozjuszy establishment III RP jeszcze bardziej od książek Rymkiewicza czy Łysiaka, wymagało dużo odwagi, bo wiadomo, że oficjalne media przemilczą ogromne dzieło Eberhardta. Jest zbyt groźne – obnaża prawdę o tym, kto i jak rządzi świadomością Polaków. 

Możemy jednak pomóc Solidarności Walczącej i Grzegorzowi Eberhardtowi. Książką jest gruba i droga, więc kupujmy ją metodą składkową, aby puścić w obieg wśród przyjaciół i znajomych. Niech poznają prawdę o wciąż ukrywanych faktach

---- ---------- ----------------------- --------

Grzegorz Eberhardt. Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu. Biblioteka Solidarności Walczącej, Wrocław 2008, e-mail autora: g.eberhardt@opcja.pl

Brak głosów

Komentarze

któż lepiej zrecenzuje niż Rewizor? ;-)  No może rewident?

Vote up!
0
Vote down!
0
#3168

Chciałbym Ci podziękować za ten wpis. Jestem Twoim "dłużnikiem".
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#3193

jak zdobyc ta ksiazke?
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#3205

Napisalam przed chwila e-maila do autora z pytaniem jak to kupic. Radze zrobic to samo.

Kaska

Vote up!
0
Vote down!
0
#3210

i mam nadzieję, że uda mi się po nią niebawem sięgnąć.

Pozdrawiam !

http://www.pawellesiak.salon24.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0
#3211

Książka zaczyna być dostępna w księęgarniach, również internetowych, np. http://www.nepo.pl/pisarz-dla-doroslych-opowiesc-o-jozefie-mackiewiczu-p-12921.html
Można ją też zamawiać indywidualnie pod adresem:
Wydawnictwo "Lena"
ul. Pasteura 15a/20
50-367 Wrocław
tel. 0603 96 46 39
wydawnictwo-lena@wp.pl

Rola

Vote up!
0
Vote down!
0

Rola

#3241

Dziękuję za informację o książce.
Kupię, przeczytam, podzielę się nią, o czym poinformuję na Forum.

Vote up!
1
Vote down!
0
#3262

Pelargonia
Na pewno przeczytam i polecę znajomym.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pelargonia

#3296