Katastrofalny spadek poparcia dla Platformy!

Obrazek użytkownika Rewizor
Artykuł

Poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest najniższe od czasu zwycięskich dla tej partii wyborów i wynosi 33% - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez Gemius. W dwa tygodnie PO straciła aż 8 punktów procentowych.

Na drugim miejscu w rankingu uplasował się PiS, na które chce głosować 22% ankietowanych. To z kolei wzrost notowań o 4%.

Koalicyjny PSL wybiera 7% ankietowanych. Partia poprawiła swój wynik sprzed 2 tygodni o 1 punkt procentowy. Notowania SLD nie zmieniły, ugrupowanie Grzegorza Napieralskiego może liczyć na 6% głosów.

Poza Sejmem znalazłyby się LPR, UPR - 2% poparcia oraz SdPl, Demokraci.pl i Samoobrona - po 1%. 7% ankietowanych wybiera inną partię, a 18% wyborców jeszcze nie wie, na kogo będzie głosować.

Powyższe dane dotyczą ogółu społeczeństwa. W społeczności Internautów PO wybiera 38% ankietowanych (spadek o 4%), podczas gdy PiS - 13% (wzrost o 2%). Internauci wprowadziliby do Sejmu również SLD z 7-procentowym poparciem (spadek o 1%).

O wypełnianiu przez Donalda Tuska obowiązków premiera Donalda Tuska z aprobatą mówi dwóch na pięciu badanych (41%), jednak tylko 2% Polaków ocenia jego funkcjonowanie zdecydowanie dobrze. Negatywnie pracę premiera ocenia blisko połowa ankietowanych (44%), z czego 18% - zdecydowanie źle.

W porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni notowania premiera nieznacznie się pogorszyły. Spadł o 4 punkty procentowe odsetek badanych dobrze oceniających pracę Donalda Tuska, o taką samą wartość zwiększył się udział respondentów negatywnie wypowiadających się o funkcjonowaniu gabinetu Tuska.

Blisko jedna trzecia Polaków (29%) dobrze ocenia działania rządu, jednak tylko 2% ankietowanych ocenia pracę rządu bardzo dobrze. Dwie trzecie badanych (66%) ma przeciwne zdanie na temat pracy gabinetu Donalda Tuska, przy czym 29% respondentów ocenia jego działania zdecydowanie źle.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,27417,title,Sondaz-WP-poparcie-dla-PO-najnizsze-od-wyborow,wid,10631145,wiadomosc.html

Ocena polecanki: 
Brak głosów