Uniwersytet im. Bieruta żąda powrotu do swej zaszczytnej nazwy!

Obrazek użytkownika Rewizor
Kraj

Rzeczpospolita informuje (http://www.rp.pl/artykul/10,267784_ Antykomunisci_ precz_z_uczelni.html), że Uniwersytet Wrocławski (dawniej im. Bolesława Bieruta)jest nadal wierny swym komunistycznym korzeniom. Niedawno wrocławska uczelnia odwołała konferencję naukową z udziałem osób o przekonaniach antykomunistycznych, ale nie przeszkadza jej głoszenie zakazanej przez konstytucję propagandy komunistycznej.

W najbliższy czwartek (26 lutego) na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się promocja książki „Chiny na drodze socjalistycznej modernizacji” profesora Zbigniewa Wiktora. Z. Wiktor, wykładowca wrocławskiego uniwersytetu od lat nie ukrywa, że jest członkiem Komunistycznej Partii Polski, choć działalność organizacji odwołujących się do ideologii komunistycznej w Polsce jest zakazana.

„Chiny w dobie globalizacji są nie tylko nadzieją, ale także realną podporą dla sił pokoju i postępu społecznego na całym świecie – pisze profesor Wiktor. – Chiny skutecznie opanowały kryzys finansowy końca 2008 r. i można się spodziewać, że dzięki mechanizmom socjalistycznej gospodarki rynkowej jeszcze bardziej wzmocnią swój potencjał w gospodarce światowej.”
Ta sama wrocławska uczelnia odwołała w ostatniej chwili konferencję naukową poświęconą polityce historycznej. Powodem był udział w konferencji prof. Jerzego Roberta Nowaka, związanego z Radiem Maryja. Nowak miał mówić o roli Polaków w polityce historycznej naszych wschodnich sąsiadów.

Kontrowersje wzbudzała też obecność publicysty „Rzeczpospolitej” Piotra Semki, który miał mówić o polityce historycznej Niemiec. Na razie Uniwersytet we Wrocławiu trwa w bolesnym szpagacie. Reaktywowana przez rząd Tuska III Rzeczpospolita przymyka oko na komunistyczne ciągoty władz uczelni, a jednak nie pozwala jej ogłosić publicznie, że uniwersytet pozostał wierny swej ubecko-peerelowskiej tradycji.

Wrocław słynął kiedyś z demonstracji Pomarańczowej Alternatywy. Chyba nadeszła już pora, by wrócić do demonstracji sprzed dwudziestu paru lat. Apelujemy do wrocławskich studentów: spotkajmy się w czwartek 26 lutego na wykładzie prof. Z. Wiktora z transparentami: „Żądamy przywrócenia naszej uczelni imienia Bolesława Bieruta!” „Śmierć wrogom klasowym i klerofaszystowskiej reakcji”, "Kaczory do Wronek", „Popieramy Gazetę Wyborczą – Trybunę Ludu naszych czasów!”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a bierut na Uniwersytet wrocłzawsli
o tak i jak pieknie!jak trendy!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#14455

Po dwudziestu latach? Wielu stuknie sie w czolo. Wielu nie wie nawet o czym pisze. Jaka dekomunizacja? Z czym to sie je, lub w czym, z czym i jak to sie pije? Wszyscy maja zdanie o lustracji. Wiekszosc niezbyt wie, co z ta zaba zrobic. O lustracji nalezy zapomniec raz na zawsze. Jedyne co trzeba zrobic to DEKOMUNIZAJE! Oczywiscie wlaczajac w to roznego rodzaju donosicieli, zarowno tych komercyjnych, jak i tych ideowych. To byloby na tyle, jesli chodzi o wstep.
To, ze DEKOMUNIZACJA jest potrzebna pokazal przyklad wroclawskiej uczelni, gdzie komuchy, wszy i karaluchy zaczynaja harcowac na calego. Te insekty robia sie coraz bardziej bezczelne! Dlatego nalezy je zutylizowac! Raz na zawsze! Pytanie tylko, kto to zrobi? Napewno tego nie zrobi ani PO, ani PiS, ani cala reszta. A wiec kto? Ochotnikow cos nie widac. Wyglada na to, ze jednak musimy sie nauczyc zyc z insektami lazacymi po nas. Smutne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#14503

Czasy studenckie dawno temu minęły i włos już siwy, ale na wykład tej czerwonej gnidy jeszcze bym się wybrał,bo nie zapomniałem jeszcze jak się gwiżdże na palcach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#14523