Jezuici zamordowani przez Żydów?

Obrazek użytkownika Mind Service
Ogłoszenie
Chrześcijaństwo polega na świadomości własnej niedoskonałości i grzechu. Kłamiemy, kradniemy, zdradzamy, ale nie przekreśla to naszej świętości. Umiejętność przyznania się do błędu stanowi o sile moralnej człowieka. 
 
Przyznaję teraz, że celowo dokonałem oszustwa wykorzystując tekst Janusza Górzyńskiego i dokonując poprawek które odpowiedzialność Rosjan za agresję na Ukrainę kierowały na Żydów. Co było celem? - Pokazanie do czego prowadzi kłamstwo i walka o prawdę niegodnymi metodami.
 
 
Bowiem, czy godną metodą jest obarczać kogoś innego za czyny, których ten nie popełnił, tylko po to aby zdjąć odium nieprawości z prrawdziwego sprawcy? A taka była notka Rebeliantki, powielająca kłamstwa Janusza Górzyńskiego. Zastosowałem więc tą samą metodę, co wyżej wspomniani.
 
 
Usunąłem fragmenty tekstu mówiące o odpowiedzialności Żydów zamiast Rosjan i zamieściłem całość na moim blogu http://1do10.blogspot.com , oczywiście wyraźnie podając źródło i czyj jest tekst. Wściekłość Rebeliantki sięgnęła zenitu i nazwała mnie "plagiatorem". Odpisałem jej, że powinna raczej się cieszyć i być wdzięczna za propagowanie ciekawego skąd inąd tekstu na temat obłożenia Putina klątwą przez mnichów z Góry Athos. Bo to było celem mnichów z Athos. Tymczasem Górzyńscy postanowili to zignorować. Przez cały wczorajszy dzień trwało bicia piany o odpowiedzialności Żydów za całe zło na świecie a na Ukrainie w szczególności. Faszystowska i imperialna Rosja znikła całkowicie z pola widzenia.
 
 
Wygląda na to, że jest to obecnie celowa metoda odwracania uwagi or rosyjskiego agresora. Prym w tym wiedzie sprawdzona tuba propagandowa Kremla: NeOn24.ru. Jak ktoś chce dowiedzieć się na temat wojny na Ukrainie to może przeczytać wszystko, ale nie to, że Rosja jest agresorem, że napadła na suwerenny kraj - Ukraine i że bezprawnie okupuje Krym.
 


Możemy zobaczyć jakiego nadużycia dokonał Janusz Górzyński na swoim blogu. Skopiował na swój blog na NeOnie24.ru tekst pt. Jezuiccy męczennicy – zamordowani przez kalwinistów i opatrzył go tytułem: Jezuiccy męczennicy – zamordowani przez żydów. Tutaj tekst źródłowy: http://www.pch24.pl/jezuiccy-meczennicy---zamordowani-przez-kalwinistow,25280,i.html
 
 
 
 
Zobaczmy na czym polega nadużycie i manipulacja Rebeliantki. Napisała ona w tytule: "Antysemici rzucili klątwę na Putina". Ale to kłamstwo - nie antysemici tylko mniści z Góry Athos. Istotą tej klątwy i jej wymiarem nie jest to, że ktoś jest antysemitą lub nie, ale to że autorytety prawosławia, święci mężowie wypowiadający się tam jako stróże wiary i moralności potępili zdecydowanie Putina i obarczyli go odpowiedzialnością za rozpętanie bratobójczej wojny (w ramach prawosławia) z Ukrainą. Wymiar tej klątwy jest taki, że Putin - przestępca będzie wyłączony ze wspólnoty Kościoła.
 
 
To jest zasadnicze przesłanie a nie to czy ktoś jest antysemitą, albo że Żydzi mieli jakoby być odpowiedzialni za wojnę na Ukrainie. 
 
 
 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:20)

Komentarze

Oszustwa, maipulacje, plagiat, wszystko po to by bronić tezy, że prawosławni ojcowie ze Świętej Góry Athos nie powiedzieli tego, co powiedzieli.

A powiedzieli dokładnie to, że za bratobójczą wojnę między Ukrainą i Rosją odpowiadają żydowscy podżegacze po obu stronach konfliktu.

Górzyński tylko to powtórzył i zaprezentował katolicką wykładnię, dokładnie widoczną w podtytule powyżej. Cytuję: Kościół potępił zbrodnię Kaina i cywilizację śmierci. O tym jest notka Górzyńskiego.

Więc Panie Mind Service, dosyć tych pomówień, bełkotu, bezprawnego posługiwania się czyimiś tekstami, manipulowania nimi przy pomocy różnych kłamliwych sztuczek i tej całej propagandy w oczywistej intencji zniesławienia innych blogerów.

Na pohybel intrygantom i zniesławiaczom. A fe!

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442909

@ Górzyński nie jest upoważniony do (psedo)Katolickiej wykładni wypowiedzi kogoś innego. Doktryna kościoła nie daje  uprawnień niekształconemu wiernemu ( no właśnie ! WIERNEMU) by nauczał. To @ Górzyński  "przy pomocy różnych kłamliwych sztuczek i tej całej propagandy w oczywistej intencji" nadania wypowiedzi mnichów wydźwięku antysemickiego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6


#1442967

którym nie chce się przeczytać tekstu, a walą z grubej rury.

Uprzejmie zauważam, że Deon w swoim artykule użył następującego sformułowania, które zostało przytoczone w notce Janusza Górzyńskiego in extenso:

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,20044,mnisi-z-atosu-oglosili-anateme-przeciw-putinowi.html

"Dokument mnicha jest przy tym pod wieloma względami tendencyjny i wyraźnie antysemicki, np. zrzucając odpowiedzialność za to, co się dzieje obecnie we Wschodniej Ukrainie na "dyktatorskie reżymy w Rosji i na Ukrainie" oraz na wpływy żydowskie w tym regionie"

Czep się Pan zatem Deonu.

Uwagi nt. "niekształconego wiernego", nie mającego rzekomo prawa do zaprezentowania oceny zdarzeń w duchu katolickim,  pominę uprzejmym milczeniem, bo trudno się ustosunkować do wypowiedzi tak bardzo nierzetelnej.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442972

encyklice EVANGELIUM VITAE. Jesteś za wojną?

Bo Niezależna tak napisała?

Papież Franiciszek zajął ostatnio jednoznaczne stanowisko: Wojna jest szaleństwem. Nie rozwiązuje żadnych problemów, za to tworzy nowe.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442975

Że też wstydu nie masz. Watykan potępił agresję i nie uznał aneksji Krymu. A ty zamiast potępić jawnego agresora i zbrodniarzy a to szczujesz na "banderowców", a to jesteś za federalizacją (czytaj: rozbiorem) a to wytykasz wpływy Żydów i Amerykanów- tylko jednej Rosji w swym oku nie chcesz widzieć.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661589

portalu. Dobrze, że przypomniałeś cenny tekst MS - niech ludzie widzą, co to za "katolicy" i "patrioci" z... Kremla. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1661593

Mind Service znowu zaprzecza faktom.

Jak podaje ks. Michał Poradowski: 

"Zapamiętajmy przeto, że pierwszą główną infiltracją wrogów Kościoła byli zawsze i są do dziś Żydzi, którzy to czynią świadomie, jako wrogowie chrześcijaństwa, oraz zupełnie inna grupa Żydów, którzy szczerze nawracają się na wiarę chrześcijańską, ale, jako Żydzi, nie zawsze są w stanie wyzbyć się całkowicie swej wielotysięcznej tradycji. Nadto, także i Żydzi, najszczerzej wierzący w Chrystusa Pana. nie zawsze potrafią wychować należycie swe dzieci w wierze katolickiej, a stąd też albo powracają w następnych pokoleniach do wiary swych przodków, albo też stają się niewierzącymi lecz przynależącymi do społeczeństwa chrześcijańskiego w sensie tylko cywilizacyjnym, co nie przeszkadza, że często pozostają osobami szlachetnymi, choć obojętnymi w sprawach religijnych.

Masowe nawrócenia się Żydów na wiarę chrześcijańską, jak to było z marranami w Hiszpanii lub też z „frankistami" w Polsce (od nazwiska Frank, w połowie osiemnastego wieku) okazały się raczej oportunistyczne. Znaczna część protestantów, zwłaszcza kalwinów, to potomkowie nawróconych na Chrześcijaństwo Żydów.

Obecność Żydów w Kościele katolickim, zwłaszcza tych niecałkowicie nawróconych, przyczyniła się do pojawienia się wielu herezyj. To nie tylko arianizm był herezją żydowską, ale także niezliczone herezje późniejsze, a przede wszystkim protestantyzm i kalwinizm"

.http://www.ojczyzna.pl/Arch-Teksty/Ks-PORADOWSKI__Trzydziestolecie-DSW.htm

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442928

że zmanipulował tekst, który ukradł.

To jest mentalność obrzydliwa, na pewno nie polska, jakaś obca kulturowo, dlatego jesteśmy zbulwersowani takim zachowaniem.

Naprawdę przykro czytać i brak słów !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1442939

Piszesz :

Mind Service znowu zaprzecza faktom.   A potem :  Jak podaje ks. Michał Poradowski:

To co podaje ks. Poradowski nie jest "faktem"  a co najwyżej kiepsko podpartą tendencyjnymi "dowodami" - tezą !

Tezą z którą się nie zgadzam ja , a prawdopodobnie i znajomi teolodzy. Spytam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5


#1442968

Spytaj koniecznie. Ale raczej powinieneś spytać historyków.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442973

Oto typowa manipulantka: próbuje uzasadnić własne manipulacje z zastąpieniem "kalwinistów" żydami tym, że Żydzi byli obecni w Kościele i przy nawróceniu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661590

MS, pokrętność Twoją widzę ogromną. Tego rodzaju zabawy są niesmaczne, bo bierzesz sobie za cel Bogu ducha winne osoby i czekasz, a jeśli złapią Cię za rękę to mówisz, że nie Twoja, albo twierdzisz, że chciałeś coś sprawdzić lub udowodnić. Jeżeli w to zaprzęgasz kłamstwo, manipulację i działaś na czyjąś szkodę to tylko udowadniasz swoją małość i nikczemność, i tylko tyle i aż tyle.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1442959

A nie wydaje Ci się że to MS złapał  i rozbroił  antysemicką minę ?

Problem w tym że taki tandetny antysemityzm przynosi gigantyczne szkody.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5


#1442970

Więc tu Cię boli?

Beznadziejni ci prawosławni. Używają słowa "żyd". Jak śmią.

I przestałam Cię rozumieć. To o co masz właściwie i do kogo pretensje?

O to, że Deon nazwał wypowiedż mnichów niesłusznie "antysemicką", czy o to, że Twoim zdaniem są oni antysemitami, bo uważają, że w konflikcie rosyjsko-ukraińskim żydzi maczali palce po obu stronach.

W jednej sprawie muszę ostro zaprotestować. Janusz Górzyński dokonał wyłącznie sprawozdania opinii duchownych z klasztorów z Góry Atos (za portalem Deon). Nie przypisuj mu bezczelnie tez wygłoszonych przez kogoś innego, a jedynie przez niego zacytowanych.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442974

Jest godzina 03:10 . Zalogowałem się specjalnie, by jawnie ocenić trzy wpisy pod notką. Uzasadnienia , pod wpisami ! 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5


#1442966

http://niepoprawni.pl/blog/477/o-tym-jak-bloger-ocenzurowal-oswiadczenie-mnichow-z-gory-athos-w-sprawie-ukrainy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1443274