Czy wszystkie twoje myśli są naprawdę twoje?

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee


 

 

 

 

 

Głupio jest nagle zrozumieć, że twoje własne poglądy, a jakże, jak najbardziej osobiste, nie są twoje, tylko zostały tobie sprytnie zaszczepione, a ty leniwie je przyswoiłeś.
Na szczęście, nie każdemu będzie dane to przykre zrozumienie i większość nadal będzie żyła w świecie ułudy, sądząc, że te poukładane w głowie myśli, są ich własnym wytworem, osobistej mądrości i inteligencji.

 
Mózg każdego człowieka daje sobą bardzo łatwo manipulować. Zamiast wykonywać ciężką pracę, analizować i podejmować decyzje, chętnie przyjmuje gotowe podsuwane odpowiedzi. Po co się wysilać, jeżeli to takie proste, jak mówi zewnętrzne źródło.
 
Niebywały rozkwit mediów na przestrzeni ostatnich stu lat nastąpił nie dlatego, żebyśmy wszyscy byli dobrze poinformowani, ale dlatego, by można było na nas wpływać. Byśmy postępowali przewidywalnie i tak, jak sobie tego życzą zleceniodawcy kształtowania opinii.
 
Słyszeliście kiedyś o Project MK ULTRA? [1] A był taki i jak podejrzewam, nigdy się nie skończył. Mimo protestów, ujawnienia przez amerykańskich dziennikarzy i debacie dwóch komisji senackich – Rockefellera i Churcha.
Co to takiego?
To supertajny projekt CIA rozpoczęty i prowadzony w latach 50-tych i 60-tych ub. wieku, badający możliwości manipulacji naszymi myślami.
Celem projektu MKULTRA było zbadanie możliwości sterowania pracą ludzkiego ]]>mózgu]]> i ]]>kontroli umysłu]]> z wykorzystaniem substancji chemicznych (w tym ]]>środków psychodelicznych]]>, m.in. ]]>LSD]]>), bodźców elektrycznych, analizy ]]>fal mózgowych]]> i form ]]>percepcji podprogowej]]>. Według wielu relacji, badania były często brutalne i odbywały się także na nieświadomych ich celu obywatelach USA, czasem z tragicznymi skutkami.
 
Jeżeli takie projekty realizowano w Stanach Zjednoczonych to ze stu procentową pewnością należy przyjąć, że to samo robiono w Związku Radzieckim.
Wiele innych państw niewątpliwie podążyło drogą swoich liderów.
Jakaż to pokusa dla rządzących móc narodom narzucać odgórnie opinie i kształtować sposób myślenia tak, aby był on korzystny dla władzy.
 
Chyba największy sukces w tym względzie uzyskał komunistyczny aparat.
Popatrzmy na biedny naród rosyjski. Tak długo już tam po transformacji i rozpadzie radzieckiego molocha, a oni nie potrafią się wyzwolić spod mentalnego jarzma bolszewizmu.
Zresztą u nas jest podobnie patrząc na otoczenie towarzysza Millera et consortes. Chociaż sam towarzysz Miller osobiście nie jest zasklepionym w ideach Lenina komunistą, tylko zręcznym graczem i cynicznym manipulatorem właśnie, mającym obsesje na punkcie władzy.
 
Wróćmy do naszych czasów. A konkretnie do internetu.
Najpierw ruszyły do pracy programy, strony i portale mające zbierać o nas informacje. Pozycjonować nas na rynku komercyjnym, jak również na rynku politycznym. Bo polityka to też taki rynek, na którym uprawia się handel naszymi poglądami i naszym poparciem.
Wszystko to - Google, Facebook, Nasza Klasa i tysiące innych zbiera wiedzę o nas. Wspaniałym narzędziem pomagającym funkcjonariuszom internetu i ich zleceniodawcom są pliki cookies, te małe niewinne notesiki naszego ruchu w internecie, gromadzące mnóstwo informacji o naszych upodobaniach.
 
Mając już sporo informacji o nas, nie ważne, czy się schowałeś pod nickiem, czy awatarem, bo chyba nikt nie ma złudzeń, że to tylko taka zabawa w maseczki na twarz i że jeśli tylko ktoś chce, to bardzo łatwo może, po naszym IP, dotrzeć do kompletnych informacji o nas, służby internetu przystępują do akcji kształtowania naszej osoby.
Pomińmy tutaj nasze preferencje konsumpcyjne, jak również potrzeby i fantazje seksualne. To wszystko jest widoczne dla analityków naszego profilu, jeżeli tylko wędrujesz po internecie.
 
Jak każdy zdrowy, świadomy i dorosły człowiek, masz bagaż, który zawsze nosisz ze sobą – to zestaw twoich poglądów, ogólnie, światopogląd.
Zawęźmy duża rzeszę internautów do naszej grupy – patriotycznych Polaków, nastawionych prawicowo, szczerze chcących dobra swojego kraju.
Wydawało by się, że musi to być grupa jednolita, w miarę spójna.
Niestety, tak nie jest. Jest to grupa, która we własnym gronie chyba najbardziej skacze sobie do gardeł.
 
Dlaczego tak się dzieje?
I teraz dochodzimy ponownie to tytułowego tematu – manipulowania naszymi poglądami i postawami.
 
Od porozumienia z komunistami, czyli dealu, nazwanego dla mas "okrągłym stołem", pomijając publicznie tajne porozumienia i aneksy uzgodnione w tajnym ośrodku służb specjalnych w Magdalence, opozycję niepodległościową podzielono na zdolną do współpracy i na awanturniczą.
Ta awanturnicza, to właśnie my, ciągle tak postrzegani, po 25 latach od transformacji.
Wtedy też zawarto pakt, że wspólnie, ex-komuniści i spolegliwa opozycja okrągłego stołu, będą wszelkimi sposobami zwalczać pozostałą opozycję, czasami zwaną prawicową, albo narodową.
To zło, które stale trzeba mieć na oku i kiedy się da, kompletnie wyplenić.
Wtedy w Polsce zapanuje zgoda i pokój.
Jednakże, zanim się to osiągnie, nie można dopuścić, by zgoda i pokój zapanowały na tej prawicy.
 
Toteż na prawicy polskiej trwa nieustanne wrzenie. Grupy ludzi nieustannie się łączą i dzielą. I co najgorsze – walczą ze sobą, zapominając, że istnieje wspólny wróg i to on powinien być jedynym celem ataku.
To nie jest nic nowego. Wszystko to zostało dokładnie opisane, przeanalizowane i skatalogowane, m.in. przez teoretyków komunizmu.
 
 
Tak się dzieje w polskiej prawicowej blogosferze.
Aby móc podobnie myślących ludzi na siebie napuszczać trzeba im zaszczepiać poglądy i uczynić to tak, by przekonani oni byli, że to są ich własne.
 
Za przykład weźmy chociażby wydarzenia na Ukrainie. Gdy tylko naród ukraiński podważył swoje zaufanie do władz i w szczególności do pro-moskiewskiej polityki, w Polsce natychmiast ruszyli do pracy funkcjonariusze kształtowania opinii i poglądów, aby nie dopuścić do zbytniej sympatii do poczynań na Majdanie.
Prawicowa blogosfera nagle zaroiła się od tekstów przypominających krwawą Rzeź Wołyńską. Nagle te tragiczne wypadki stały się najważniejsze w naszej historii. Wcale nie nazizm, wcale nie setki obozów na polskiej ziemi i miliony Polaków zabitych na wojnie z powodu napaści Niemiec. Nie ważne stały się zbrodnie sowieckie na narodzie polskim. Nawet zniknął z kontekstu Katyń.
Tak zwani trendmakerzy, których łatwo zauważyć pomiędzy nami, zaczęli dąć w trąby nienawiści do Ukrainy. No i niestety, ci najbardziej podatni na manipulacje, podchwycili hasło, przyłączyli się do trendu i mając przekonanie, że kierują się wyłącznie własnym rozumem, zaczęli ciągnąć anty-ukraiński wózek.
A rozsądek i polska racja stanu zostały kompletnie pominięte i wyrzucone poza nawias.
Trudno jest dyskutować z kimś, kto ma wyraźne przekonania i jest przeświadczony, że to jego własne i nigdy nie przyjmie do wiadomości, że został precyzyjnie podprowadzony na pożądane stanowisko.
 
Tak właśnie dzieje się z każdą sprawą, która potencjalnie mogłaby zagrażać ze strony prawicy istniejącemu establishmentowi. W wypadku Polski niejawnej koalicji komunistów i neo-liberałów będących obecnie u władzy. Która mogłaby zagrażać status quo, będące obecnie optymalnym dla Unii Europejskiej, czyli dla Berlina, dla Moskwy i dla Waszyngtonu. A przede wszystkim, dla multinacjonalistycznych korporacji, które pacyfikują i kolonizują nasz kraj.
Manipuluje się i urabia się opinie blogerów Nasze poglądy.
 
Żeby nie wyglądało, że jestem gołosłowny i chrzanię od rzeczy proszę przeczytać to:
 
*****

Rosyjski wywiad szpieguje w necie

]]>Numer 295 - 28.08.2012]]> → ]]>Świat]]>
Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego zamówiła ]]>oprogramowanie]]> komputerowe, które ma służyć do inwigilowania i kontrolowania blogosfery i sieci społecznościowych. Jak podaje rosyjski dziennik „Kommiersant”, na początku roku rosyjski wywiad rozpisał przetarg na trzy programy o kryptonimach: „Sztorm-12”, „Monitor-3” i „Debata”.

Głównym celem projektu jest opracowanie metod kształtowania opinii publicznej za pośrednictwem platform blogowych i sieci społecznościowych. Zleceniodawcą jest według „Kommiersanta” jednostka wojskowa N54939, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z armią, natomiast wchodzi w skład struktur wywiadu. Projekt ma zostać uruchomiony na początku 2013 r. (niektóre jego elementy zaczną działać już pod koniec tego roku). 
Choć każdy z trzech programów ma spełniać różne zadania, mają one stanowić jeden ściśle współpracujący mechanizm. Najpierw blogosferę będzie monitorował system „Debata”. Ma on śledzić procesy powstawania społeczności internetowych i rozprzestrzeniania się informacji oraz określać, co wpływa na popularność wpisów. Uzyskane informacje będzie następnie analizował system „Monitor-3”. ]]>Program]]> ten wypracuje metody organizacji i sterowania społecznościami internetowymi 

zawartość zablokowana

Autor: ]]>Wespazjan Wielohorski]]>
******
To tekst ogólnie dostępny z Gazety Polskiej codziennie:
]]>http://gpcodziennie.pl/12419-rosyjski-wywiad-szpieguje-w-necie.html#.UvvMpN1FSs8]]>
 
Takich dokumentów jest sporo, w tym również o podjęciu współpracy pomiędzy polskimi służbami a rosyjskim FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB, ros. Федеральная служба безопасности Российской Федерации, ФСБ) ) właśnie w dziedzinie kontrolowania internetu.
 
Wiecie Państwo co to takiego Buzz Control?
Nie znajdzie się raczej tego w Wikipedii (która też ma swój udział w kształtowaniu poglądów). Trudno jest też coś znaleźć w Googlach.
Władcy internetu i ich klienci, np polskie służby i rząd polski, nie chcą, żeby ich slangowe określenia przedostawały się do wiadomości opinii publicznej.
 
A buzz control, to właśnie ta manipulacja, która powoduje, ze jednego dnia piszemy o elektrowniach atomowych, a już następnego tylko o Kamilu Stochu. To jest właśnie wzbudzanie tematów, kształtowanie opinii i tworzenie poglądów, które potem bierzemy za swoje.
Taka mama Madzi w ważnych dla kraju sprawach
 
Najbardziej niebezpieczny jest internauta, który myśli samodzielnie. Jego należy ze wszystkich sił zwalczać.
 
_______________
[1] - ]]>http://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKUltra]]>
 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (20 głosów)

Komentarze

Nawet na tym portalu widać czasami cienie tych eksperymentów. Procesy myślowe wielu blogerów zostały juz tak zaprogramowane, zmanipulowane  i zdegenerowane, że sami z siebie zwalczają wszelka myśl niezależną, wszelkie przejawy samodzielnego, nieskażonego myślenia.

Wystarczy poobserwować ocenianie niektórych kometów. Jeżeli dany kometarz (choby mój) nie mieści się w zaprogramowanych, zdeformowanych parametrach czytelnika, to stawia natychmiast minus.Odbywa się to na zasadzie :

On myśli inaczej niż ja a więc to mój wróg. Albo : on myśli samodzielnie, a więc jest niebezpieczny dla mnie.

A więc wszystko co piszesz JG to prawda. Widzę tu działanie Mk Ultra i Buzz Control jednocześnie.

 

Pozdrawiam

Vote up!
16
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417739

nie mieszczą się w żadnych parametrach! ;)

Swoją drogą, ciekawa sprawa z tymi procesami myślowymi: niektórzy wydają się mylić swoje własne zaprogramowanie przeciwko jednej konkretnej sprawie czy np.... osobie ;) z wolnością poglądów i zdrowym, jak najbardziej pożądanym sceptycyzmem. ;)))

Jednak co do zasady myślę, że masz rację - tyle, że do tego nie potrzeba żadnych ultrów i buzów - wystarczy zwykła ludzka natura.

PPzdr.

PS. "on myśli samodzielnie, a więc jest niebezpieczny dla mnie."

Wykluczone, nikt tak nie pomyśli. Każdy uważa, że myśli samodzielnie. ;-)

Vote up!
10
Vote down!
-5
#417747

Niby tak, wystarczy ludzka natura.

Ale... nie całkiem. Czasami czekamy na podszept. A wielu, zanim się wypowie, sprawdza, co na ten temat myśli Ziemkiewicz, Co Michałkiewicz, a co Korwin-Mikke.

Nie, zeby oni byli agentami. Ale są trendmakerami. Wytyczają kerunek.

 

Pozdrawaim

Vote up!
10
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#417755

Jeśli tylko sprawdzamy, co myślą inni, to chyba dobrze. "Zapożyczeń" tak czy owak nie da się całkiem wyeliminować...

(A trendsetterów (faktycznych i we własnym mniemaniu) ci u nas dostatek - jest z czego wybierać, choć niejeden w ten sam kij dmucha. ;-)

Gorzej, jeśli fakt, że zgadzamy się z kimś w 70% powoduje, że zaczynamy się zgadzać ze wszystkim, co mówi.

PPzdr.

Vote up!
6
Vote down!
-8
#417761

Spawa niestety wygląda gorzej. Wystarczy, że pod wpisem pojawi się jeden albo dwa wpisy negatywne, i już mało kto ma odwagę wystąpić przeciwko nim. Jeśli nikt się nie znajdzie, taki negatywny przekaz pozostanie, i będzie odbierany przez przypadkowych czytelników, jako standard w tym czy innym miejscu.

Autorowi 10.

Vote up!
11
Vote down!
-7
#417767

Taka uroda forum dyskusyjnego... Komentarze mnie nie martwią, bo można im stawić odpór (fakt, nie każdy to robi), tyle że nie każdy czyta komentarze - dlatego wg mnie dużo gorsze są złe (czyt.: szkodliwe) wpisy. „Zaczerwienienie” nie gwarantuje, że wpis zaraz spadnie z SG. I przekaz pozostaje… No chyba, że w tym nowym systemie będą znikać nie tylko mocno zajedynkowane komentarze, ale i wpisy…

PPzdr.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#417803

Powstało nawet parę filmów na ten temat, z uważanym za kompletną fikcję Matrixem.

To była fikcja, jak się te filmy odbiera dosłownie. Jednakże w podtekście to było o globalnej manipulacji i zniewoleniu.

 

jak chcesz się uważnie przyjrzeć, to na każdym portalu zauważysz funkcjonariuszy. Pracują w znoju, ugniatają ciasto i mieszają.

Niektórych to nawet można łatwo wyczuć, bo pracują np. tylko od 9 do 17. A potem idą na zasłużony odpoczynek.

 

Serdeczności

Vote up!
8
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#417753

nieustającą inspiracją. ;)

"Jeżeli dany kometarz (choby mój) nie mieści się w zaprogramowanych, zdeformowanych parametrach czytelnika, to stawia natychmiast minus.Odbywa się to na zasadzie : On myśli inaczej niż ja a więc to mój wróg."

Spieszę z wyjaśnieniem bardziej prozaicznych przyczyn minusowania: z niektórymi komętami ktoś się może po prostu nie zgadzać, czemu minusując chce dać wyraz. ;-)

Ale być może tylko tak mi się tak wydaje, ze względu na moje zaprogramowane i zdeformowane parametry czytelnicze. ;))) Chociaż zaraz... wcale tak o sobie nie myślę... a Ty o sobie? Coś mi się wydaje, że te zaprogramowania i deformacje to taka ciekawa rzecz, która zawsze dotyczy... innych. ;-)

PPzdr.

Vote up!
10
Vote down!
-5
#417766

Mam nadzieję, że inspiracją do samodzielnego, niekonwencjonalnego myślenia ;)

Jeśli chodzi o mnie to sam się programuję a nawet resetuję :) Do tego wmontowałem sobie taki filtr, który przechwytuje  (jak w odkurzaczu) wszelkie brudy.

Czytając Ciebie filtr oczywiście nie jest potrzebny, wciagam zatem Twoje treści pełną rurą :)

A ty moje chcesz też wciągnąć rurą ? :)

Vote up!
9
Vote down!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417812

Taką od odkurzacza? Tylko z mocnym filtrem, który wyłapie wszystkie przejawy Twojej idee fixe. ;-)

 

Vote up!
4
Vote down!
-7
#417864

Mimo bycia zalogowanym, nie mogłem komentować. No ale już jestem. Dalej nie wiem jak stawiać gwiazdki !

Temat który poruszyłeś jest dla ludzi nie tylko inteligentnych, ale dodatkowo ; mających cały czas włączony "blok analityczny" !

Piszę z pełną świadomością że przeczyta to facet który ma wiedzieć że ja wiem, że on wie, że ja wiem  ..........a Ty wiesz o kogo chodzi !

Już się chyba przekonałeś jak ważne są nicki, adresy IP . Jeżeli jakiś bloger udający że nie ma nic wspólnego z redakcją, nagle okazuje się dysponować dostępem

redakcyjnym do IP komentującego, zaczyna go maniacko śledzić po internecie, to jak takiego nazywamy, drogo jazgdyni ? Stalkerem ? Stalking polega na tym

by zastraszać ofiarę i jej otoczenie. To jedna z metod Buzz Control. Zastraszać odmieńców, zagonić do konkretnego kurnika. Bardziej subtelną metodą jest 

pompowanie odsłon na zadanym temacie.

Vote up!
15
Vote down!
-3

#417743

Nie ma żadnej anonimowości od dawna, ani w sieci ani w realu :)
Banki, sklepy, miejsca gdzie jestesmy zatrudniani, oni wszyscy dysponują naszymi danymi. Żeby było jeszcze weselej... zakładają miliony podsłuchów a nasze komórki i inne inteligentne urządzenia śledzą nasz każdy krok i to dosłownie. Kiedy wyłączysz nawet ta komórkę i wyjdziesz na zewnątrz... jesteś monitorowany przez kamerki miejskie, bankowe, sąsiadów... Nie jestem na fejsie świadomie, nigdy nie byłam... a nasza klasa od początku wywoływała u mnie politowanie.
Wielu moim znajomym od wielu lat zalecam: wyłączyć przynajmniej na kilka godzin radio, TV, internet i włączyć ciszę... posłuchać siebie i własnych myśli, to cudowne uczucie.
Ale jeśli już wiemy, że jesteśmy kontrolowani, to przestać być z tego powodu przerażonym. Po prostu robić swoje ...
pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
-6

Astra - Anna Słupianek

#417756

Dobrze, że tu jesteś, bo tam zrobiło się już niemiłosiernie duszno.

 

Właśnie na tym portalu był taki jeden (na szczęście już go nie widać), który zaczął już rozpracowywać moje drzewo genealogiczne, wrzucając w komentarzach stek kłamstw i pomówień. Na dobrą sprawę działanie kryminalne.

Często dosyć łatwo wykryć funkcjonariuszy, bo to prymitywy. Upadłe ubeki, co przeszły przyspieszone przeszkolenie i mówią specyficznym językiem SB. Ale jest też młody narybek na etacie.

A co do kurników, to warto sobie popatrzyć, jak ewoluują portale. Jak w jednych gromadzi się katolików, a w innych np. młodzież narodową. Wszystko ma być poszufladkowane, żeby pracownikom się nie myliło, jakie scenariusze stosować.

 

Serdeczności

Vote up!
9
Vote down!
-10

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#417757

Gwiazdkę postawi Pan klikając na ten kolorowy napis "NIEPOPRAWNI" pod artykułem.

"...facet który ma wiedzieć że ja wiem, że on wie, że ja wiem..." dobre, jak ostra partia szachów :)

Pozdrawiam :)

Vote up!
8
Vote down!
-5
#417768

nie zgadzam się w tej samej sprawie, co ostatnio. Rzeź Wołyńska to temat, który był obecny na długo przed Majdanem (co jest jak najbardziej ZROZUMIAŁE zważywszy na skalę tej masakry - słowo "rzeź" jest wiele mówiące), i trudno się dziwić, że sytuacja w Ukrainie i nawoływania typu "Śmierć lachom" jeszcze go wzmocniły. (Inna sprawa, że część z tych zawołań to przypuszczalnie prowokacje.) 

Fragment:

"agle te tragiczne wypadki stały się najważniejsze w naszej historii. Wcale nie nazizm, wcale nie setki obozów na polskiej ziemi i miliony Polaków zabitych na wojnie z powodu napaści Niemiec. Nie ważne stały się zbrodnie sowieckie na narodzie polskim. Nawet zniknął z kontekstu Katyń."

uważam za duże nieporozumienie. Mówienie o tym, co się stało na Wołyniu nie oznacza, że ktoś zapomniał o Katyniu czy obozach koncentracyjnych.

PPzdr.

PS. Co do Wikipedii, niektóre różnice pomiędzy hasłami po polsku i po angielsku są tak jaskrawe, że aż śmieszne.

PPS.  "Najbardziej niebezpieczny jest internauta, który myśli samodzielnie. Jego należy ze wszystkich sił zwalczać."

Powiedziałabym, że niebezpieczniejszy jest ten, którego wysłała program Sztorm-12 lub podobny...

Vote up!
14
Vote down!
-3
#417745

Jasne, zgoda. temat Masakry Wołyńskiej istniał zawsze na prawicowych stronach. I słusznie wszyscy domagają się stanowiska i odpowiedzi. Jak w sprawie Żołnierzy Wyklętych, jak w sprawie Tragedii Smoleńskiej, czy rozwiązania wsi.

To są czułe punkty. Emocjonalne. I nasi wrogowie grają na nich przy każdej potrzebnej okazji. Potrzeba sporo samozaparcia z naszej strony by się nie poddać.

Vote up!
8
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#417759

Już była na ten temat mowa:

http://niepoprawni.pl/blog/6496/co-to-jest-ludobojstwo

Vote up!
9
Vote down!
-6

Lotna

 

#417790

 Wyczuwam jednak pewną "interesownośc"  i zasadniczy cel, dla którego powstał.

Tędy, owędy i....Majdan!

 Rozmumiem Twoją sympatię dla Ukraińców i podziwiam zaangażowanie, bo i mój wolny duch pędzi na stepy, do tych Kozaków -Bohunów. Wierz mi! Życzę im wszystkiego dobrego.

 Nie zmienia to jednak nic w moim podejściu do Rzezi Wołyńskiej. Jest  stałe i ugruntowane.

 Ja także zauważyłam, że w związku z sytuacją polityczną "za Bugiem", powstała ostatnio kampania informacyjna na temat tamtej Tragedii. Pisałam o tym. Zwróciłam uwagę na "wysyp" szokujących, zapewne objętych dotychczas cenzurą, zdjęć z masakry, które juz po Rocznicy pojawiły się w internecie.

  Majdan to rzecz Ukraińców. 

Jeszcze za wcześnie, by interweniować. Baczmy uważnie, by naszym rodakom nie działa się krzywda.  To tylko kwestia czasu, Jazgdyni...

Pozdrawiam:)

Vote up!
10
Vote down!
-8
#417750

Witaj

 

Widzę, ze popełniłem błąd dając za przykład manipulacje przy Majdanie. Złappałaś mnie. Trzeba było wziąć gender, albo elektrownie atomowe.

 

Oczywiście, Ukrainą jestem poważnie zaniepokojony. Bo zauważ, jak tylko zaczęła się olimpiada w Soczi, to temat zniknął. Jakby pan Putin nie życzył sobie, by rozprawiano o problemach, gdy coś się dzieje ku chwale Moskwy.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#417762

Właśnie to czytam sobie na stronie wp.pl. Taki jest nagłowek. Pani Angela Merkel chce, aby Europa stworzyła własną sieć oddzieloną od USA. I co? Odetną mnie od Internetu, aby mnie chronić? Stanowczo przed takim rozwiązaniem PROTESTUJĘ!

Niech rządy zajmą się poprawieniem bezpieczeństwa swoich serwerów, stron. Znowu ktoś bawi się w dobrą mamusię/tatusia, aby chronić dziecko. Bo według tego jesteśmy biednymi dziećmi poruszającymi się w internetowej mgle. Pomijając takie drobiazg, że za to my wszyscy zapłacimy.

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Europa-chce-stworzyc-wlasny-internet-oddzielony-od-USA,wid,16413829,wiadomosc.html

Vote up!
15
Vote down!
-4

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#417776

Że marzy im się europejski Kwangmyong, to mnie nie dziwi. Ale już, na bezczela?

Niech sobie mówią o Stanach co chcą, ja od ich sieci za cholerę nie chcę być odcięta. Ani od żadnej innej...

Ale zwłaszcza od Stanowej. ;) Masa ludzi, masa pomysłów, zaawansowane technologie i dużo wiedzy - na KAŻDY temat.

PPzdr.

Vote up!
9
Vote down!
-6
#417804

"Masa ludzi, masa pomysłów, zaawansowane technologie i dużo wiedzy - na KAŻDY temat."

A co będzie dalej? Nie wiem czy dobrze myślę. Będzie jakieś europejskie Google z europejskimi stronami. Trzeba będzie się pożegnać z blogami "Blogspot" i innymi. Czy pożegnamy się z innymi serwisami społecznościowymi? Chyba tak, jak mają nas chronić. Można wymieniać i wymieniać strony, do których nie będzie dostępu. To podobnie dla mnie, do zlikwidowania paszportów dla ludzi, a zostawieniu im tylko dowodów osobistych, ważnych na terenie. UE.

Vote up!
9
Vote down!
-3

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#417810

z odciskiem palca. Póki nie muszę - nie, dziękuję.

Ostatnio chciałam sobie kupić jakąś kartę multisport czy coś w tym guście - tyle, że wtedy do niektórych sportowych obiektów też wchodzi się na odcisk palca... więc poprzestałam na normalnych wejsciówkach. ;)

 

PPzdr.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#417983

Witaj

TO JEST FIZYCZNIE NIEMOŻLIWE!

To znaczy stworzenie niezaleznej sieci europejskiej. W podtekście należy myśleć o ograniczeni i cenzurze. Nawet gdyby tylko to była sieć naziemna, to i tak zawsze będą furtki, by się przedostać do sieci światowej. Ale też są satelity, a to kompletnie rozwala pomysł sieci ograniczonej. To nie mogłoby się udać.

 

Nie mniej istotna jest filozofia myślenia. Dlaczego Merkel o tym rozmyśla. Wyraźnie, podobnie, hak ruski, pojęli, jaka jest moc w swobodnym przepływie informacji, boją się tego i usiłują nad tym zapanować.

Proces kolejnych prób okiełznania internetu trwa już od dawna. M.in. taką próbą były ACTA. Teraz po cichu, bez pytania, będą wprowadzać swoje maszyny do internetu, by mieć nad nim jakąkolwiek kontrolę.

Vote up!
7
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#417991

"Projekt, który Rosjanie chcą wdrożyć w życie, będzie skupiał się na monitorowaniu przepływu informacji, ale także ich produkowaniu. W pierwszym etapie powstać ma system "Dysput", który będzie kontrolował informacje pojawiające się w serwisach społecznościowych oraz na blogach. Jego zadaniem będzie również upowszechnianie niektórych informacji w sieci - poinformował portal onet.pl, powołując się na rosyjski dziennik "Kommiersant". 

W kolejnej fazie ustanowiony zostanie system "Monitor-3", a w trzeciej "Sztorm-12", który będzie zajmował się umieszczaniem informacji w sieciach społecznościowych. Kulisy całego projektu przedstawione zostały przez informatora w służbie wywiadu zagranicznego. 

Co gorsza, projekt przewiduje, że testy całego systemu zostaną przeprowadzone na obywatelach mieszkających poza Rosją. Pierwszymi "ofiarami" eksperymentu stać się mają mieszkańcy krajów, które w przeszłości stanowiły część Związku Radzieckiego. Po zakończeniu fazy testów przewiduje się, że narzędzia te będą stosowane zarówno wewnątrz Rosji, jak i poza granicami kraju."

http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Rosjanie-beda-tropic-myslozbrodnie-Chca-kontrolowac-nasze-umysly,wid,14879204,wiadomosc.html

 

Vote up!
11
Vote down!
-5

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#417780

W zeszłym roku latem Polska wschodnia dała się zmanipulować Russia Today. Dała się też nasza sigma. Starą, trzyletnią notkę o Fukushimie, przypisując ją

AFP i kasując daty i miejscowości wpuścili do sieci. Wszyscy zrozumieli że chodzi o Czarnobyl. Rosyjskojęzyczni potwierdzali że coś było w internecie.

Wszyscy pamiętaliśmy że podobny tekst gdzieś czytaliśmy. Tak się manipuluje. Sztorm-12 , jak wskazuje nazwa pracuje od 2012. Udało mi się wtedy sprawdzić

dwie ważne dla mnie fałszywe informacje. Nie było łatwo, prawdy trzeba było szukać w Australii i Korei.

Vote up!
8
Vote down!
-4

#417871

Witaj

 

Ja jestem przekonany, że systemy manipulacji opinią działają pełną parą u nas w Polsce. Gdyby jeszcze zebrać dostateczny materiał, dałoby się nawet określić liderów, którzy wywołują porządaną dyskusję i dbają o odpowiedni kierunek. Poza tym wszyscy tzw. "wielonickowcy" też są bardzo podejrzani. Normalny człowiek nie ma potrzeby produkowania się pod wieloma różnymi maskami. Chyba, że ma za zadanie wywoływać sztuczny ruch.

A pro-rosyjskość w prawicowej blogosferze jest faktem namacalnym i nasilającym się.

Vote up!
7
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#417989

Nieprawdaż, Autorze?

Zamiast mówienia o faktach rzeczywiście kluczowych dla polskiej racji stanu i przyszłości Polski, jak np. ten:
http://niepoprawni.pl/blog/3965/o-co-chodzi-z-tym-sprzedanym-zlozem-zanosi-sie-na-megaafere-z-udzialem-kghm-i-wsi

Vote up!
8
Vote down!
-9

Lotna

 

#417789