Hołd dla Tuwima

Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Humor i satyra

 R A P O R T   P O L I C Y J N Y

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych na wrocławskiej Wyspie Słodowej ukarano mandatami wysokości 100 (słownie stu) złotych grupę młodych ludzi, spożywających alkohol w miejscu publicznym. Po wylegitymowaniu okazało się, iż zdecydowana większość z nich jest studentami Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

„ G A Z E T A   W Y B O R C Z A”

Niczym bumerang powraca do mediów dyskusja o stanie polskiego szkolnictwa wyższego. Oto jedno z najbardziej malowniczych miejsc centrum Wrocławia, często odwiedzane zarówno przez turystów jak i samych wrocławian stało się wczoraj areną brutalnych działań chuligańskich studentów miejscowego Uniwersytetu. Wedle relacji świadków agresywna oraz będąca pod wpływem alkoholu grupa studentów Instytutu Historii, wznosząc faszystowskie okrzyki i pozdrowienia, pobiła i okradła młodego mężczyznę, wypowiadającego głośno słowa uznania wobec pokojowych przemian polskich roku 1989. Grozy całej sytuacji dodaje fakt, iż ów młody człowiek okazał się być studentem z Tel-Awiwu, przybyłym do Polski w ramach programu "Erasmus". Wydarzenie to oczywisty rezultat szkodliwości działań Instytutu Pamięci Narodowej, który na wydziałach historii od najmłodszych lat szkoli kadrę, zdolną w przyszłości podejmować typowe dlań działania policji politycznej.

 

„ R Z E C Z P O S P O L I T A”

Nieme przyzwolenie Donalda Tuska na opanowanie telewizji publicznej przez zdegenerowane elementy potransformacyjnego salonu czy „naprawa” instytucji IPN-u okazały się jedynie preludium do dalszych działań. Teraz na celowniku marionetek salonu znalazły się przyszłe kadry historyków, czyli potencjalni burzyciele mitu największego sukcesu Polaków i innych legend III RP. Gdzie teraz są obrońcy zagrożonej wolności słowa w epoce „kaczyzmu”? Milczą kiedy młodemu pokoleniu polskich historyków przezornie zamyka się usta, fundując przyśpieszony kurs faktycznych praw rządzących wolną i niepodległą Polską zbudowaną w Magdalence i przy Okrągłym Stole.

 

„F A K T”

Zadyma na wrocławskiej Wyspie Słodowej! Grupa pijanych studentów wspieranych przez kilkudziesięciu pseudokibiców zaatakowało mieszany patrol policji i straży miejskiej, gdy ten zwrócił im uwagę za zbyt głośne zachowanie. Dopiero strzały ostrzegawcze skierowane w powietrze uspokoiły sytuację i spowodowały ucieczkę pijanych bandytów. Kilku z nich zostało zatrzymanych. Trzech policjantów odniosło lekkie obrażenia. Przy zatrzymanych znaleziono m.in. kastety, maczety, kamienie, linkę holowniczą oraz nożyk do tapet. „Trudno o bardziej oczywisty dowód zachowań agresywnych spowodowanych przemocą i seksem w popularnych grach komputerowych” – mówi Faktowi Alina Muchomor (28 l.) psycholog z Uniwersytetu w Kaliszu. „Brak zainteresowania ze strony dorosłych, przyzwolenie na przemoc i emanujący zewsząd seks są generatorem agresywnych zachowań u młodzieży” – dodaje. Więcej na ten temat na ostatniej stronie tuż pod topless-pogodynką…

 

„K R Y T Y K A   P O L I T Y C Z N A”

Kościół Katolicki wciąż nie może pogodzić się ze stopniową utratą pozycji niemal suwerena w polskim społeczeństwie. W rozpaczliwiej walce o utrzymanie resztek wpływów decyduje się na coraz bardziej brudne i sprzeczne z etyką chrześcijańską chwyty. Bo jak inaczej określić przypadek, który miał miejsce wczoraj w centrum Wrocławia, kiedy grupa pijanych młodych mężczyzn, z których trzech było w przeszłości ministrantami zorganizowało wiec przeciwko mniejszościom seksualnym oraz naturalnej w całej cywilizowanej Europie eutanazji i aborcji. Nie dziwi oczywiście fakt, iż większość z nich jest studentami Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego, będącego naturalnym zapleczem dla działań takich skrajnie prawicowych organizacji jak NOP, ONR czy Komitet Wyborczy Leszka Bubla.   

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jezu...!

Chciałem powiedzieć "Jehowo"! (Albo może "Michniku!")

Jakie oni mają nazwiska! ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52828

No cóż ile relacji tyle punktów widzenia m ja natomiast ciekaw jestem jak wyglądało całe to zajście na prawdę .

Czy ktoś z redagujących którąś z powyższych notatek pofatygował i poprosił o wypowiedź któregoś z "chuliganów" ..

Tak myślałem , poco fatygować się skoro pod ręką ma się wyrocznię-muchomora ..FAKT ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#52829

Ciekawe czy któraś z tych gazet pofatygowała się aby przeczytać raport policyjny i go zrozumieć. Z drugiej strony idealny przkład na maniupulację mediów na swoich czytelników.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#52875