Polityka Miłości Historycznej

Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Historia

Pan Wicemarszałek Sejmu, Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej w dalszym ciągu utrzymuje niesłabnące tempo "historycznego natarcia" w swoich wypowiedziach.

20 lipca w rocznicę zamachu pułkownika von Stauffenberga na Hitlera każdy kto ośmielił się przypomnieć życiorys nowego niemieckiego bohatera, został przez Pana Wicemarszałka w niewybrednych słowach zbesztany i dodatkowo oskarżony o psucie dobrych relacji polsko-niemieckich. Hrabia von Stauffenberg wielkim bohaterem był i basta. A to, że również był nacjonalistą i nieprzejednanym wrogiem polskości... No cóż. Czego się nie robi dla dobrych stosunków z sąsiadami?

Kilkanaście dni później, kiedy znaczna część historyków, publicystów czy środowisk kresowych gwałtownie protestowała przeciwko wpuszczeniu na terytorium Polski uczestników rajdu Europejskimi Śladami Stepana Bandery, Pan Wicemarszałek Niesiołowski również nie widział przyczyn do obaw. Ot grupka młodych ludzi autentycznie chce uczcić pamięć Stepana Bandery. A to, że postać ta ideologicznie i moralnie odpowiada za śmierć dziesiątków tysięcy Polaków na Kresach... No cóż. "W imię dobrych stosunków międzynarodowych powinniśmy się zgodzić..."

Myli się jednak Szanowny Czytelnik jeżeli przypuszcza, że nic nie jest w stanie zaniepokoić Pana Stefana Niesiołowskiego. Otóż wicemarszałka Sejmu zaniepokoiła obecność zdjęć bratających się żołnierzy niemieckich i radzieckich we wrześniu 1939 roku, które znajdą się na wystawie fotografii historycznych, zorganizowanych przy okazji obchodów rocznicy wybuchu wojny.

"Nie sądzę, że przy każdej wizycie Putina w Polsce, należy pokazywać rzeź Pragi, czy Napoleona na Kremlu" - wyraził swe wątpliwości członek PO.

Oczywiście. Wszak nie możemy pozwolić, by ucierpiały nasze dobre stosunki z Rosją...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#27849

Niesiołowski przestaje być tragikomiczny, on już staje się przerażający!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27853

Tak jak napisałem, styl w jakim pan Niesiołowski broni von Stauffenberga i atakuje polskich historyków, którzy zwracają uwagę na jego rzeczywiste poglądy względem choćby naszego kraju budzi moją głęboką odrazę.

Powiem szczerze nie widziałem dotąd czegoś podobnego.

Przecież stwierdzenie, że "von Stauffenberga powinna czcić Europa" w ustach polskiego polityka, wicemarszałka polskiego Sejmu jest jakimś totalnym nieporozumieniem.

I z całym szacunkiem jeżeli doktor entomologii wypowiada się w kwestiach historycznych i dyplomowanych polskim historykom zarzuca "propisowskie lizostwo" to w mojej ocenie jest to skandal.

Wyobraźmy sobie, żeby profesor historii zarzucił panu Niesiołowskiemu "prolewicowe lizostwo" z tego względu, że uważa za prawdziwą Teorię Darwina? Dla mnie totalna abstrakcja...

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli"
- Józef Piłsudski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli"
- Józef Piłsudski

#27858

oszołom z Ciemnogrodu
Bardzo ciekawe, że Stauffenberga ma czcić cała Europa, ale rotmistrza Pileckiego to już nie. W końcu graf był światłym niemieckim nacjonalistą a nie ciemnym polskim patriotą.
A przy okazji mam radę dla Niesioła i jemu podobnych - skoro nie można pokazywać Napoleona na Kremlu, to może pokazać Żółkiewskiego na Kremlu. Rosjanie bardzo lubią przypominać sobie tamte wydarzenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#27864

I określania kierunku wiatru. Zwłaszcza entomolodzy kapusie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27867

[quote=sobek]I określania kierunku wiatru. Zwłaszcza entomolodzy kapusie.

Pozdrawiam[/quote]
Korab
Czytając teksty Pana Niesiołowskiego piszę nazwisko z dużej
litery przez miłosierdzie dla jego rodziny bo rodzina nie ponosi
winy ze ma w rodzinie kretyna który udaje polityka, bo studenci juz dawno się go wyparli,szczególnie cierpimy my
ludzie z historją że taki człowiek zrównał się z Jankiem Krasickim,ale tam rodzina zebrała się i wykluczyła bydlaka
czekam na taki gest ze strony Państwa Niesiołowskich ten osobnik niegodny jest Nazwiska które nosi!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korab

#27869

Ja już na pewno nie będę mdleć na dźwięk nazwiska. Niesioł jest zwyczajnie głupi i żaden tytuł rodowy i naukowy tego nie zamaskuje. Jakoś Komorowski też nie powala intelektem. Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kaśka

#27892

< "Nie sądzę, że przy każdej wizycie Putina w Polsce, należy pokazywać rzeź Pragi, czy Napoleona na Kremlu" - wyraził swe wątpliwości członek PO.>

muchołap winien przeprosic Putina i potwierdzić, że to Polska rozpętała wojne, dopiero by się car ucieszył.
A na dodatek jeszcze winien wślizgnąć się Putinowi do dupy, a co Niesioł POtrafi przecież.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27885