Zomowiec generałem ??? PRL-bis POwraca…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

 

Póki co, prezydent Kaczyński wstrzymał nominację zaufanego Schetyny i PO oficera, który od października 1983 do marca 1987 roku służył w plutonach liniowych ZOMO. Zapewne we wniosku awansowym, skierowanym do Prezydenta, MSWiA napisało, że kandydat na generała policji w III RP, za PRL-u wprawdzie pałował, ale czynił to z wyraźną odrazą. Miał też zapewne chwile załamania nerwowego, więc Najjaśniejsza Rzeczpospolita powinna jakoś to wszystko byłemu zomowcowi wynagrodzić. Skoro w „pierwszym, niekomunistycznym rządzie” zasiadał przełożony zomowców i esbeków – dlaczego za Platformy nie mogą być mianowani generałami byli zomowcy ? Szczególnie, gdy pałowali bez przekonania…

Lech Kaczyński, który odrzucił kilka kandydatur przedstawionych przez Grzegorza Schetynę, w tym kandydaturę zomowca, został właśnie zrugany przez prawą rękę Tuska: "Uzasadnienia były żałosne" – powiedział Schetyna, który wraz z Platformą stoi już - bez cienia wątpliwości - tam, gdzie kiedyś stało ZOMO. A jeszcze tak niedawno, Platforma nie posiadała się z oburzenia za takie właśnie określenie jej przez ówczesnego premiera… Nie minęły jednak dwa lata rządów Platformy i Tuska a zomowcy dostępują najwyższych zaszczytów ! Pytanie: dlaczego dawne „zasługi” są dla Platformy tak cenne? – jest więc w pełni uzasadnione.

Czy Platforma idzie na wojnę z Narodem ?

Drugim kandydatem Schetyny na generała jest szef oddziałów, pacyfikujących warszawskich kupców. Takie awanse pamiętamy tylko z czasów komuny, gdy za udaną pacyfikację kopalni dostawało się tytuł generała. Schetyna, a za nim Platforma widocznie szykuje się do jakiejś wojny z Narodem i potrzebni jej są dowódcy, którzy nie jeden raz pacyfikowali i to z sukcesem. Być może, trzeba będzie spacyfikować KGHM albo stoczniowców, gdy wielkie plany prywatyzacji zakończą się klapą ? Być może Tusk spodziewa się demonstracji ulicznych, które najlepiej rozbiją oddani partii ludzie ? Przedtem oddani PZPR – teraz Platformie. Bo przecież różnica między PZPR i Platformą w zastraszającym tempie maleje, gdy Tusk już bez żenady rozpoczął gospodarskie wizyty – a la towarzysz Gierek.

Towarzysz Tusk – zanim zostanie Prezydentem – niczym już nie będzie się różnił od pierwszego „niekomunistycznego” Prezydenta, czyli generała Jaruzelskiego. Wsparty oddziałami byłych zomowców, spacyfikuje ten kraj lepiej niż to zrobili komuniści. Bo towarzysz Tusk wie, że Naród go tak kocha, że może sobie pozwolić na wszystko. Nawet na nominację byłego zomowca. Agenta już ma – i to w swojej kancelarii.

Tupet Schetyny, który odmowę awansu zomowca kwituje jako „żałosne uzasadnienie” w pełni potwierdza, że III RP przepoczwarza się w PRL-bis, zgodnie z wolą wybranych przez Naród wybitnych jego synów… Tego nie wymyślił by jednak nawet największy strateg ocalenia komuchów, czyli dawny przełożony dzisiejszego kandydata na generała. O Kiszczaku mówię, gdyby ktoś przypadkiem miał na myśli generała Schetynę…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ważne informacje, ważne pytania.

Swoją drogą, to ciekawe, że policyjni "profesjonaliści" tak często są byłymi zomowcami.

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#28238

Może jacyś zadymiarze z SW albo FMW ?!?

http://www.abcnet.com.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#28239

Bardzo ważny tekst.
Jeżeli to nie budzi Polaków i nie wyzwala ich instynktów samozachowawczych, co w takim razie jest ważniejsze?
Proponuję autorowi wysłać ten tekst do posłów, URM i Kancelarii Prezydenta. A wszystkim Niepoprawnym wysyłanie protestów od siebie do posłów i URM i Kancelarii Prezydenta.

Ludzie OBUDZCIE SIE, czas aby przejsć do OFENSYWY. Zasypać bydlaków na początek emailami. To w koncu minimum jakie swiadomy obywatel może zrobić.Nie rozumiem dlaczego nie używa się tej formy protestu w Polsce.
Obamie i US posłom serwery padaja, bo miliony niezadowolonych z propozycji reformy służby zdrowia wysyłają emaile protestowe.
faxe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

faxe

#28262

Nie mnie oceniać własne teksty, jednak bardzo dziękuję Faxe za uznanie go za bardzo ważny. Także uważam, że należy na wzór USA zasypywać rządzących protestami, gdyż jest to nieodłączny atrybut demokracji, okreslony w art.63 Konstytucji. Nasza bierność sprawia, że rzadzący uznają się za nieomylnych i posuwają się - jak w przypadku Platformy - do jawnego gwałtu na sumieniu Narodu. Bo jak inaczej można nazwać próbę nominacji byłego zomowca ? Jak można wywyższać agentów, gdy np. w Niemczech nie mogą nawet pracować w szkołach. A w naszych uczelniach aż roi się od byłych agentów esbecji. Oficerowie kontrwywiadu PRL okupują ważne spółki, w tym skarbu państwa. Teraz dojdzie zomowiec... Skandal to za małe słowo !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#28299

Ty też jesteż Niepoprawny, wiec wysyłaj. Ja już wysłałam. I wołaj głosno aby reszta też to robiła. Samo gadanie nic nie da.
Pozdrowienia faxe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

faxe

#28308