Świat się policzył ze wspaniałym rządem Tuska…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Polska wróciła na pozycję liczącą się w świecie. Moje rozmowy z przywódcami państw europejskich, z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem, z prezydentem Barackiem Obamą potwierdziły to w pełni” – prezydent Bronisław Komorowski w orędziu z 31.12.2010r.

Od tego epokowego orędzia minęły już dwa lata, można więc sądzić, że Polska jeszcze bardziej liczy się w świecie, a zwłaszcza jej rząd – wspierany przez strażnika żyrandoli - jak i sam premier – poklepywany po plecach przez panią Kazimierczak. Przypomnijmy, że w 2010 roku rząd Tuska „zdał egzamin” przewożąc z Rosji zwłoki ofiar katastrofy samolotu TU-154M pod Smoleńskiem, o czym nie zapomniała wspomnieć Jego Ekscelencja w noworocznym orędziu z 31.12.2010r., podkreślając, iż  instytucje polskiego państwa zdały ten ważny i trudny egzamin. Wprawdzie zwłoki ofiar przewieziono nie we właściwych trumnach, jednak ten niewątpliwy sukces rządu, samego premiera oraz Ewy Kopacz poszedł w świat i do dziś się po świecie niesie echem. 

Warto więc zacytować kolejne fragmenty orędzia Bronisława z 31.12.2010 roku, podsumowujące rozważną politykę rządu Tuska w dziedzinie propagandy sukcesu:  pamiętając o mijającym roku można jednak z nadzieją patrzeć na nadchodzący rok 2011. - Z nadzieją, bo gospodarka naszego kraju, dzięki rozważnej polityce rządu i aktywności przedsiębiorców, wyróżnia się pozytywnie na tle objętej kryzysem Europy - ocenił Komorowski. Jak wielkie sukcesy gospodarcze odnotował rząd Tuska od czasu epokowego orędzia Bronisława możemy ocenić dzisiaj, przypominając sobie jego znamienne słowa z 31 grudnia 2010 roku:  - Polska zmienia się i modernizuje; jest "bezpieczna, jest szanowana przez przyjaciół politycznych i partnerów". - Te zdobycze trzeba wykorzystać tak, by w trzeciej dekadzie nikt w naszym kraju nie myślał z obawą o szansach na wykształcenie swoich dzieci. By nikt nie lękał się, czy znajdzie odpowiednią opiekę lekarską oraz czy godnie zabezpieczy swoją jesień życia”. 

Nie trzeba jednak czekać aż do jesieni życia, skoro już w marcu 2013 roku można na własne oczy zobaczyć „zdobycze” rządu Tuska i jego pomazańca w dziedzinie opieki lekarskiej i perspektywy godnego życia w szanowanej przez „przyjaciół politycznych i partnerów” Polsce. Tym bardziej, że ci przyjaciele i partnerzy z World Economic Forum właśnie ocenili „wspaniały rząd i najlepszego premiera po 1989 roku” w corocznym raporcie dotyczącym konkurencyjności 144 państw pt. The Global Competitiveness Report 2012–2013.

Poszukiwanie w tym raporcie wspaniałego rządu, kierowanego przez najlepszego premiera po 1989 roku (wg. znanego wszystkim profesora Stefana Niesiołowskiego) nie jest jednak zadaniem łatwym, ze względu na ilość „konkurencji”, objętych badaniem. Wprawdzie w ogólnej ocenie konkurencyjności znajdziemy Polskę na zaszczytnym, 41 miejscu – tuż za Panamą, jednak to jeszcze nic nam nie mówi o wspaniałym rządzie i najlepszym premierze po 1989 roku. Szukajmy więc dalej…

Idąc dalej,znajdziemy nasz kraj na 73 miejscu w świecie w dziedzinie infrastruktury a na 72 miejscu w dziedzinie otoczenia makro-ekonomicznego. Czyli już zbliżamy się do niewątpliwych zdobyczy tego rządu, który stworzył nam przyjazne, 72-gie otoczenie w świecie. Musimy jeszcze przejść przez kilka tabel, w których znajdziemy Polskę na 61 miejscu w dziedzinie innowacyjności, by wreszcie dotrzeć do naszego, wspaniałego rządu i najlepszego premiera po 1989 roku…

Według The Global Competitiveness Report 2012–2013, nasz wspaniały rząd i najlepszy premier są nie tylko najlepsi i najwspanialsi po 1989 roku: oni należą do grona najlepszych i najwspanialszych na całym świecie w dziedzinie ciężarów nałożonych na obywateli i wynikających z wprowadzonych przez ten rząd rozporządzeń i regulacji ! Dzięki tej „rozważnej polityce rządu” zajęliśmy w 2012 roku 131 miejsce na świecie ! 

Możemy więc, zgodnie ze słowami naszego prezydenta Bronisława mieć uzasadnione „poczucie dumy z rozwijającej się Rzeczypospolitej”, w której ponosimy ciężary wprowadzanych przez rząd Tuska regulacji – przy pełnej akceptacji prezydenta - aby naszemu wpaniałemu rządowi i najlepszemu premierowi było po prostu lżej. Z drugiej zaś strony, świadomość że obywatelom 13 krajów świata jest jeszcze ciężej - budzić musi poczucie uzasadnionej satysfakcji…

P.S. Zapomniałem wspomnieć o sukcesach naszego modelowego ministra w dziedzinie jakości dróg po zakończonym euro-szale. Dzięki najlepszemu od 1989 roku ministrowi Nowakowi, Polska została sklasyfikowana na 124 miejscu w świecie, wyprzedzając aż 20 światowych potęg, w tym Bośnię i Herzegowinę, Gabon, Haiti czy też Kostarykę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Celnie i ładnie napisane. Pozdrawiam. Powinno powisieć na pierwszej stronie jako "polecanka".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#344922

Na podstawie oficjalnych materialow, ktore rozne organizacje miedzynarodowe otrzymuja z Polski, ksztaltowane sa opinie o Polsce. Nastepnie te materialy odkladane sa na polke i sprawa jest zalatwiona.

Dlaczego ?

Bo nie ma innych opinii, tych przeciwstawnych, opracowanych przez rozne polskie organizacje i inicjatywy obywatelskie. Nie ma tez oficjalnych, masowych protestow, organizowanych przez Polakow, np. w Brukseli.

Tego swiat demokratyczny nie jest w stanie zrozumiec. Nie jest w stanie zrozumiec, ze Polacy sa zadowoleni z obecnego rzadu i ze go po raz drugi, po Smolensku, wybrali.

Przedstawiciele polskiego rzadu  sa przyjmowani na arenie miedzynarodowej z naleznym szacunkiem, bo reprezentuja wszystkich Polakow. To jest szacunek dla Polski i Polakow.

Drodzy Rodacy, organizujcie sie, oburzajcie sie, nie tylko anonimowo w internecie. Krytyka niczemu nie sluzy. Uczcie sie demokracji.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#344926

a ty co robisz. W Niemczech też są Polskie plcówki dyplomatyczne od Ambasady zaczynając na konsulatach kończąc. Zrobiliście coś aby nie sprzedali Ambasady w Köln. Jak widzisz na klawiaturze też mamy znaki niemiecke. Ty polskich jakoś nie masz. Podobno jesteś bogata więc jaki problem kupić Laptop nowszej generacji. Może zasięgnij opini Emira lub Tańczącego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#345025

Uprzejmie dziekuje za Pana rady i prosze, zeby te rady byly ostatnie. Moje sprawy osobiste nie powinny Pana interesowac. Bede wdzieczna jezeli przestanie mnie Pan tykac. Ja nie mieszkam w Niemczech, probuje robic co jest w mojej mocy - popieram tez finansowo organizacje p. szczurabiurowego i kilka innych w Polsce, i zachecam do tego wszystkich prawdziwych Polakow.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345030

że tu na niepoprawnych najlepiej wychodzi pani obrażanie innych. Nie ,nie mnie pani nie obraziła .Odnodszę się do tego co pani pisze. Ponadto w tym momencie nie mam pani nic do powiedzenia. Acha do blgera tł to pani tak daleko, że odległości nie da się określić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#345043

  Kiedy czytam wypowiedzi osoby Daf, zawsze przychodzi mi na mysl wierszyk Brzechwy pt. Kwoka (co patrzala na swiat z wysoka)

http://www.anikino.pl/dzieci.php?s=czytanki&id=28

"Tykanie" jest jak najbardziej dozwolone, jesli ktos uzywa przydomka a nie posluguje sie imieniem i nazwiskiem.

Jesli czujesz potrzebe nieustannego dawania dobrych rad "Drogim Rodakom", to sama tez przyjmij rade, ktora jest podstawowa i zasadnicza: Jesli chcesz aby ktos cie wysluchal (w tym wypadku rodacy), jesli chcesz podzielic sie swoim glebokim zrozumieniem i madroscia, nigdy nie ponizaj swojego rozmowcy, ani nie odnos sie do niego z wyzszoscia.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#345071

    cytuję:" krytyka niczemu nie służy, uczcie się demokracji" znów ten sam bełkot. 

   szkoda czasu i oczu.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345068

Wspaniałe sukcesy ma nasz rząd!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#344928

Nie bardzo rozumię to stwierdzenie.O jakim swiecie jest mowa?Czy mam czytac unia jewropejska,Stany Zjednoczone czy tylko jakaś organizacja miedzynarodowa zajmująca się rankingiem ogólnym panstw posowieckich.A może chodzi o tzw trzeci swiat?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#344937

jak widać po Twoim tekście, poddałeś się bezkrytycznie wrogiej propagandzie i zaufałeś jakimś inspirowanym przez PiS publikacjom z egzotycznych krajów. Na szczęście "mądry" naród nie czyta takich bzdur, tylko oddaje się celebracji spektakularnych sukcesów pana Donalda komunikowanych w naszych rodzimych, wolnych i niezależnych, rządowych mediach. One i tylko one informują z całą rzetelnością o prawdziwej sytuacji Polski, która jak wiadomo jest wzorcowa i przez całą galaktykę podziwiana. Tak, to prawda, nie wszystko zostało jeszcze zrobione, bo wiele jest do zrobienia, ale sukcesy nieustanne - szczególnie, że kraj odbudowuje się ze zgliszcz pozostawionych przez nienarodzoną do końca IV RP - są niezaprzeczalne i widoczne gołym okiem, a nawet obydwoma oczyma. Miast więc rozsiewać te kalumnie i oszczerstwa dyskredytujące dokonania pana Donalda i jego ekipy fachowców, powinieneś wytężyć wzrok i dostrzec ogrom dobra i bogactwa, które spływa na Polskę za sprawą rządów PO.
Za tekst 10, oczywiście złośliwie :)

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#344953

Właśnie pełen wdzięczności za wszelkie "dobro " jakie spotyka go co rusz w naszej ojczyźnie , pewien mieszkaniec naszego "landu" , pragnie wyrazić swój , nie tylko podziw czy uznanie , co wręcz bezgraniczną "miłość" do osoby naszego "wodza"..

Ale o tym opowie już sam :

No i co , a nie mówiłem ...

:0)

ps.Lepiej tego bym sam nie ujął Harpoon'ie ,,,
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#345023

Jan Bogatko

...świetny tekst i smutny,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#344958

 Tusk popiera wszystko co mu karzą, sądzę, że nawet nie rozumie do końca co popiera, potrafi się słodko uśmiechać i być poklepywany po plecach. Ot taki typowy fircyk. Oczywiście mocarstwa zachodnie lubią takich, bo z nimi nie ma kłopotów, a klakierzy się przydadzą zawsze. Natomiast tak naprawdę to lizusów się nie szanuje i czuje do nich pogardę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#344973

 żałować natomiast tego, że to my tylko na "niepoprawnych" to czytamy . Byłoby wspaniale gdyby z tym tekstem zapoznała się szeroka rzesza naszego społeczeństwa. Za tekst skromnie bardzo gratuluję i dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#344979

Polska wróciła na pozycję liczącą się w świecie.

Co on bierze,bo jestem również zainteresowany zakupem takiego wspaniałego towaru do dalszej odsprzedaży w celach zarobkowych i zyskania PO klasku znacznych grup społecznych.

Jednak chłop prosty to jednak chłop bez urazy prawdziwym ludziom wsi,co od razu widać.

Durnia jednak mamy za prezydenta.

Za co m y Polacy tak cierpimy,że ktoś na nas zesłał tę plagę jaka jest PO i cała ta otoczka durni i imbecyli?!!!

------

Boże chroń mnie od przyjaciół moich,

bo od wrogów obronię się sam!

-------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#345010

   Budujące,  że mamy odważnych, inteligentnych i przystojnych ludzi!  dowcipnych! zdolnych! mądrych! błyskotliwych! twórczych! z poczuciem humoru! znakomitą dykcją!  normalną rodziną!

   Nie zginie kraj, który ma takich panów Jarków!  

   Nie do wiary, że do władzy pięknym Narodem dorwały się najgorsze szumowiny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345174

Dzięki rankingom lemingi dowiedziały się, że oprócz takich państw jak Niemcy, Irlandia czy "Londyn", istnieją też inne sąsiadujące z nami gospodarczo potęgi, jak rzeczona Bośnia i Herzegowina, Gabon, Haiti i Kostaryka. Poszerza to widzenie świata na równi z filmami Halika i Cejrowskiego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#345183