Polska tonie, a orkiestra gra skoczne walczyki...

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Telewizja już nie pokazuje dramatu tysięcy ludzi, którzy stracili dorobek swojego życia w niekończącej się powodzi. Telewizja nie docieka też przyczyn oddania śledztwa w sprawie katastrofy TU-154 Rosjanom, wychodząc zapewne z założenia, że leżącego Tuska nie powinno się kopać. Ale przecież nic wskazuje, by Tusk chciał zejść z boiska – przeciwnie! Tusk nadal zamierza robić nam dobrze, wykorzystując bez żadnego skrępowania i zażenowania katastrofę pod Smoleńskiem, śmierć Prezydenta oraz ważnych osób publicznych.

Każda próba powiedzenia prawdy o tragicznej niekompetencji Tuska i wystawionego przez niego kandydata na Prezydenta, kwitowana jest naruszeniem powagi żałoby po katastrofie samolotu TU-154. Oczywiście – tylko Platforma, Tusk i Komorowski mogą spokojnie tę powagę naruszać, z czego skwapliwie korzystają oddani PO żołdacy w rodzaju Palikota, Niesiołowskiego czy Kutza, oraz niewątpliwe „autorytety” autoramentu Wajdy czy Olbrychskiego.

Platforma – przy pomocy tymczasowego Prezydenta – łapczywie konsumuje „owoce” tragedii pod Smoleńskiem, niczym złodziej, okradający zabitych pasażerów wypadku samochodowego. Nie było dnia refleksji nad śmiercią ś.p. Janusza Kurtyki: Komorowski bez zwłoki (to właściwe określenie) podpisał ustawę o IPN uznając, że ś.p. Prezydent Lech Kaczyński mógł ją zawetować w dniu, gdy tę ustawę otrzymał. To jest w piątek – dzień przed katastrofą!

Parlament natychmiast rozprawił się z Krajową Radą Radia i Telewizji, uznając rozliczenie Rady za ważniejszą sprawę niż wniesienie pod obrady kwestii katastrofy pod Smoleńskiem. Winni bowiem są już znani, dzięki zaufaniu Tuska do Putina. To są piloci. Nikt w tym fasadowym parlamencie, gdzie rządzą marionetki Tuska, nie będzie się też zajmować na poważnie powodzią i odpowiedzialnością tego rządu za zaniedbania, których rezultatem jest rozmiar katastrofy. Wiadomo bowiem, że winne są bobry i nornice oraz wójt gminy, którą nawiedził Geniusz Kaszub. Słowo Geniusza jest bowiem wyrocznią.

Z uwagi na „powagę” po katastrofie prezydenckiego samolotu, żaden Miecugow lub Olejnik z Lisem nie skomentują żałosnych i seryjnych wpadek kandydata na Prezydenta, który wystawia w trybie pilnym Belkę na szefa NBP, nawet nie wiedząc, gdzie Belka był zatrudniony. Gdyby to był kandydat na Prezydenta Jarosław Kaczyński – media by go wgniotły w ziemię tak, jak to czyniły ze ś.p. Lechem Kaczyńskim. Tu zmiłowania i powagi być nie może, gdyż za Jarosławem Kaczyńskim kryje się IV RP, której już same imię budzi strach i moczenie nocne ludzi „postępu” – owych prawdziwych „europejczyków”.

Właśnie teraz – gdy nie ocknęliśmy się po katastrofie pod Smoleńskiem, o której informacje mamy wprost od putinowskiej komisji, gdy kolejne wioski i miasta nadal zalewa wielka powódź, właśnie teraz zaczęła się w Katowicach największa impreza biznesowa w Europie Środkowej - Europejski Kongres Gospodarczy. Na imprezę zjechało się ok. 700 prelegentów i 4 tys. uczestników, których sam koszt zakwaterowania wielokrotnie przekracza to, co wydano do tej pory na zakwaterowanie wszystkich powodzian!

Ale Tusk liczy, że propaganda w stylu Gierka uratuje jego, Platformę i druha Bronka – który, jako tymczasowy Prezydent bryluje na Kongresie. Nie tylko on. Na kongres zjechały się tuzy naszego cudu gospodarczego, który dobrze prezentuje się na planszach. Właśnie Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Jacek Rostowski, Waldemar Pawlak, Michał Boni – to goście specjalni, którzy w poniedziałek pojawili się w Katowicach. Przybył też (przecież nie za darmo) sam Johannes Hahn, Komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej, który nie omieszkał podkreślić: - Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z wielkości waszego sukcesu. Gratuluję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

A przecież wystarczyłoby, gdyby Johannesa Hahna wsadzili w ponton, by opłynął odległe o 20 kilometrów rozlewiska powodziowe i przekonał się o prawdziwej wielkości polskiego „sukcesu”. Gdyby jeszcze zapytał parę osób o zarobki, to być może nakazał by zwinąć ten cały cyrk a pieniądze przekazać ludziom, którzy stracili cały dorobek swojego życia. Albo przynajmniej, zebrać ze stołów, to co zostało i przekazać powodzianom! A tak, Polska tonie a orkiestra na kongresie gra skoczne walczyki…

Na kongresie dał głos nasz mędrzec europejski, który – podobnie jak agitator PZPR Albin Siwak – także pochylił się nad ludźmi, którzy na co dzień nie są pod ochroną BOR-u: - Nie powinniśmy już premiować tych, którzy są najlepsi w wyścigu, bo oni i tak sobie poradzą. Trzeba skupić się na średniakach i tych spóźnionych. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy dostali po równo. Zjednoczona Europa musi być w stanie pomóc każdemu – mówił Lech Wałęsa, bardziej znany poza salą kongresową, jako Bolek. Jakże celne były to słowa, które można wypowiadać za duże pieniądze na każdym kongresie, gdyż kompletnie nic z nich nie wynika. A każdy wie, że Bolek za darmo na kongresach się nie pojawia….

Oprócz mędrka europejskiego, głos zabrał także tymczasowy Prezydent, który stwierdził, że „gospodarka nie leży w kompetencjach prezydenta, ale rządu”. Druh Bronek bez żenady więc przyznał, że na gospodarce się nie zna, więc podpisze wszystko, co mu Geniusz Kaszub podsunie. Niestety, druh Bronek pojechał z tekstem za daleko i jak zwykle - zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem pomylił deficyt budżetowy z długiem publicznym...

Ale tym nie zajmie się przecież redaktor Miecugow lub redaktorzyna Olejnik, a tym bardziej ober-redaktor Lis. Dla „postępowego” salonu są ważniejsze sprawy niż seryjne wpadki druha Bronka. Chodzi o to, jak kolejnego dyletanta przepchnąć na stanowisko figuranta po to tylko, by Europa nam nadal kadziła, a Putin nie stracił do nas – zdobytego z takim trudem zaufania. Bo gdy to się nie uda, następna katastrofa może wzbudzić pewne podejrzenia…

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

T - REX  Doskonaly tekst . Uwazam  , ze mimo wszystko nie powinienes tracic ani nadziei ani dobrego humoru . Smolensk i smierc tak wielu waznych Polakow , powodz rujnujaca Polske i Polakow na dziesieciolecia - nic to ! ,  jak mawial Wolodyjowski .

Najwazniejsze  , ze nasz geniusz narodowy , perla inteligencji polskiej , a wrecz i swiatowej , nasz medrek miedzynarodowy , lew salonow i ekspert pluralizmu ekonomicznego , niejaki Bolek nie opuscil jeszcze pola harcow .

Jak sie podepsze belka jakas to powstanie dzwignia ekonomiczna  , ktora wysle Polske i Polakow na orbite ekonomi wirtualnej , dajac nam zadluzenia na conajmniej nastepnych 100 -200 lat . Bolek jako elektryk dolozy jakis element elektromagnetyczny , ktory zapewni nam permanentny wzrost wartosci zlotowki i calkowity uwiad inflacji po wsze czasy .

Jak jeszcze na dodatek doloza do tego swe intelekty Bronek i Donek to mamy nasze na suchym , i to bez zwloki . Pozwolmy to jeszcze relacjonowac ustami niezastapionego E. Klicha , to wszystko stanie sie proste i jasne .

Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#62437

A ja tylko mogę dodać za wieszczem "..Smutno mi Boże.."
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#62460

-Tytanik tonie , orkiestra gra. To jest sabat "czarownic" ptt.jak oni tańczą, jak oni śpiewają, jak oni politykują, jak oni POLSKĘ rozwalają.Mnie jako normalnemu POLAKOWI łzy lecą .Mam jednak jakieś myśli pozytywne że to musi kiedyś pierd......Martwię się tylko o POLAKÓW, rodziny,dzieci , aby dały radę wytrzymać napór niszczycieli światowych na POLSKĘ.Międzynarodówka działa - raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy.Potrzebna jest rewolucja .Jednak nie POLSKA bo nas wymordują .Musi powstać Europa,ale oni mają jeszcze wzgledny dobrobyt.POLSCE jest potrzebny natychmiast wódz oficjalny, co jest raczej nie mozliwe.A więc jest potrzebny wódz "podziemny". POLACY muszą się trzymać razem, pomagać sobie wzajemnie.Piszący na wszystkich blogach powinni przestać pisac-oszukiwać ludzi ,że nasz rząd,nasz premier, nasz prezydent itd. To nie są nasi ludzie co pokazali przez ostatnie 20 lat niszczenia POLSKI i NARODU POLSKIEGO.Pozdrawiam
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62466

Ale się uśmiałam - super fotografia! Gratuluję!
PS. I te ząbki!!!! Cudo!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62494

jak za gierka, mamy same sukcesy, a to przez te sondaże, jak to świetnie sobie poradził rząd przy powodzi, a to stokrotka, jaki dobry będzie belka jako prezes NBP, o śledztwie smoleńskim nie wspomne http://www.fakt.pl/artykuly,Monika-Olejnik-Genialna-decyzja-Komorowskiego,73257,0,35,1,0,0,0.html swołocz medialna lis, olejnik, miecugow,durczok, kolenda zalewska dwoi się i troi,aby wygrał bronek.....masz10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#62593

 dycha,dycha,i jeszcze raz dycha.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62632