IMBECYBEL Nr 15. Wolne radio internetowe

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Humor i satyra

Wolne radio internetowe IMBECYBEL wita w Nowym 2013 roku wszystkich radiosłuchaczy i radiosłuchawki! Rok 2013 zaczynamy optymistycznie, czyli zgodnie z przepowiednią znanego nam magika Donalda, który na twitterze wyprorokował, że rok „2013 będzie dla PL lepszy niż sądzą pesymiści”. Nie mają więc racji ci którzy sądzą, że w 2013 bezrobocie osiągnie 15%, będą strajki i gwałtowne demonstracje, że zawali się budżet państwa, rząd sprzeda wszystko, co już nam pozostało, żeby się wyżywić a zamiast Jaruzelskiego i Kiszczaka, pod Trybunał Stanu trafią Kaczyński i Ziobro. Będzie po prostu lepiej, co potwierdzają pierwsze symptomy ! Dowiedzieliśmy się się, że w roku 2013 będzie lepiej, gdy tylko wprowadzimy program usypiania staruszków !

Właśnie teraz zaczyna się akcja zbierania datków na realizację tego szczytnego celu, w ramach występów orkiestry pod dyrekcją Owsiaka, za które to występy samorządy zapłacą więcej, niż się zbierze z ogólnokrajowej żebraniny ! Dodajmy, że w czasie tej akcji zostaną zlicytowane wąsy Jego Ekscelencji ! Ale na wąsach Jego Ekscelencji nie kończą się optymistyczne informacje ! Bo właśnie w 2013 roku – na mocy zawartej w dniu 10 kwietnia 2010 roku przyjaźni polsko-radzieckiej… Przepraszam !:  polsko-rosyjskiej… - we wszystkich mediach III RP kolportowana będzie rosyjska „Prawda” o katastrofie pod Smoleńskiem !

Zatem z optymizmem możemy spojrzeć w przyszłość 2013 roku, a już zwłaszcza zaangażowani w dynamiczny rozwój naszego kraju, poeci. Dla nich bowiem przeznaczona jest nagroda pieniężna, którą zza grobu przeznaczyła nasza noblistka a zarazem ukochana poety Włodka Adama ! W dzisiejszym programie radia IMBECYBEL zaprezentujemy ( w ramach krypto-reklamy naszej noblistki) wiersz łódzkiego poety, który odpowiedział na apel prezydentowej Łodzi publikowanym w naszym radiu IMBECYBEL wierszem, który daje odpór wrogim nam siłom, finansowanym przez Davida Camerona. A więc w tym optymistycznym nastroju, przechodzimy do wiadomości zagranicznych:

PEKIN: Zespół koreańskiego tańca popowego z elementami łowickimi Gungnam Style - pod dyrekcją ambasadora Chomickiego - został zaproszony na tournee do Kraju Chabarowskiego oraz Jakucji. Konferansjerkę występów poprowadzi Żerard Diepardiełowskij, znany wcześniej jako Gerard Depardieu. W programie wystąpić ma też Brygida Bardot.

LONDYN: W związku z niepochlebnym reportażem na temat miasta Łodzi - na skutek skutecznej interwencji naszej dyplomacji oraz rzecznika Grasia - brytyjski tabloid „The Sun” został sprzedany właścicielowi „Rzeczpospolitej”, zaś autor reportażu podzielił los redaktora Gmyza.

SARAŃSK: Po pobycie Żerarda Diepardiełowskiego w stolicy Mordowii – słynącej w całym świecie z kolonii karnych – łagier w którym siedzi piosenkarka grupy Pussy Riot Nadieżda Tołokonnikowa ( skazana na dwa lata za antyputinowską piosenkę), otrzyma wreszcie nazwę. Odtąd łagier w Mordowii nosić będzie imię Brygidy Bardot.

NOWY JORK: Ogłoszono ranking 50 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw świata w raporcie „World's 50 Most Innovative Companies.” W pierwszej dziesiątce rankingu królują firmy amerykańskie. Znalazły się w niej: Apple (1), Google (2), Microsoft (4), Facebook (5), IBM (6) i Amazon (9). Wprawdzie polskich marek w rankingu nie ma, ale Polska – w przeciwieństwie do USA – przoduje w produkcji ziemniaków, w tym tak innowacyjnych jak: Bryza, Ursus, czy Bosman.

Wiadomości z kraju

WARSZAWA: Według ostatnich notowań, przeprowadzonych przed występami orkiestry Owsiaka, wąsy Jego Ekscelencji mogą osiągnąć wartość 5.250 złotych.

PUŁTUSK : Policja została zmuszona do interwencji w domu spokojnej starości „Jasna Przyszłość” w związku z informacją o zabarykadowaniu się pensjonariuszy tego domu. Jak informuje policja, do podobnych zdarzeń doszło także w innych częściach kraju, w związku z występami orkiestry pod dyrekcją Owsiaka. Policja stanowczo dementuje rozgłaszane pogłoski, że wolontariusze z puszkami są w istocie przebranymi sanitariuszami z pavulonem.

SZYMBORY: Poeci-weterani walk o pokój i demokrację, ostro zaprotestowali przeciwko opinii sędziego, który porównał działanie CBA do czasów, w których żył i tworzył poeta Adam Włodek i wykreowana przez niego poetka Szymborska – autorka słynnego wiersza o śmierci Józefa Stalina. „CBA musiałoby się dużo uczyć, by dorównać takim organizacjom, jak KGB czy UB – będących natchnieniem współczesnych poetów za sprawą poety Włodka i naszej noblistki” – czytamy w rezolucji poetów-weteranów walk o pokój i demokrację, zgromadzonych we wsi Szymbory w powiecie elbląskim….

RADOM: Polska zamierza zgłosić Komisję Millera do rankingu 50 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw świata. Warto dodać, że Komisja Millera – bez badania wraku samolotu TU-154M - potrafiła ustalić przyczyny katastrofy tego samolotu, co jest jak dotąd – najbardziej innowacyjnym przedsięwzięciem w skali całego świata. Z kolei, do nagrody Nobla zostanie zgłoszony Maciej Lasek - przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w związku z wyjaśnieniem przyczyny katastrofy samolotu TU-154M.

KRAKÓW: O nagrodę poety Adama Włodka w wysokości 50 tys. złotych ubiegają się liczni poeci (zwłaszcza starszego pokolenia), którzy podobnie, jak poeta Włodek, mają udokumentowane dokonania w donoszeniu. Jak ustaliło radio IMBECYBEL, warunkiem przystąpienia do konkursu jest uzyskanie przez poetę certyfikatu IPN, w którym poświadczone zostanie donoszenie na innych pisarzy. Drugim warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wiara w naszą partię. Stosowne certyfikaty na tę okoliczność wystawiać będą lokalne struktury naszej partii.

Optymistycznie kończąc pierwszą, noworoczną – choć już 15-tą edycję wolnego radia IMBECYBEL – zapraszamy do wysłuchania wiersza łódzkiego poety, który otrzymał niezbędne certyfikaty, w tym ten najważniejszy: podpisany przez samego Stefana z Łodzi (znanego także, jako Konstanty):

"Donos do Partii"

Przykładem ja idąc Włodka Adama

Tego co naszą noblistkę skreował,

ślę mu do piekła bram wiekuistych,

wiersz - a w wierszu tym będą słowa:

o Partii,

którą ja kocham tak szczerze,

jak Włodek, co Partii też służył –

pisząc więc donos, jak Adam już wierzę,

we wdzięczność Partii i ludzi…

 

Wdzięczność, że śmiało ujawniam te siły,

co Partii wbrew robią Donalda,

któren jak Józef nasz naród prowadzi

ku szczęściu: przez szambo i bagna…

 

Otóż donoszę mym wierszem kąśliwym,

że znam już z imienia te siły,

które nie bacząc na wynik wyborów,

już imię Donalda skurwiły…

 

To od blogerów zastępów tysięcznych,

zdradzieckie padają strzały,

które dosięgły majestat hrabiego,

Donald ugodzon - broni się jeszcze:

słania bez mocy i wiary…

 

Straciwszy już w sobie moc cudów czynienia

Donald się sam nie uzdrowi !

Więc dla nas tylko ostatnia nadzieja,

że Król nam nastanie znów nowy !

 

Może z Kalisza na białym rumaku

Rysiu z pomocą przybieży ?

Hrabiego włócznią, będzie musiał przeszyć

I posiąść dziewicę na wieży ….

 

Skąd jednak znaleźć rumaka tęgiego,

co kałdun Rysia poniesie ?

Tu jeno kuc jest i kot jest palący,

szczuka pies dupą po lesie…

 

Donoszę zatem, że nic już nie widzę

choć rozglądałem się wszędzie...

Więc tylko w trwodze Partii mej pytam:

Co będzie ? Co teraz będzie ?

 

Przykładem ja idąc Włodka Adama –

Wracając do dziadów i nędzy,

Tak jak wieszcz Adam na koniec zapytam,

czekając z nagrody pieniędzy:

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,

Co tu będzie ? Co tu będzie ???”

 

Lecz słyszę już Włodka z czeluści otchłani,

Odpowiedź ta godna jest wieszcza:

„Jam Partię ukochał, jak ty kochasz szczerze,

Za życia więc poznasz smak piekła”…

 

Wiadomość z ostatniej chwili ! Wąsy Jego Ekscelencji osiągnęły już wartość 12.300 zł ! Tyle dokładnie jest gotowy zapłacić za wąsy Jego Ekscelencji posiadacz wiejskiej posiadłości w Dzierwanach na Suwalszczyźnie. Licytacja trwa….

 

@ Kpt. Nemo

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

modlitwą; "Racz mu dać wieczne odpoczywanie", ze względu na
ogrom ciężaru dźwigania to obroży szwabskiej, to ruskiej oraz gnębiącego mnie lenistwa, żywot swój w 2014 zakończę.
Też optymistycznie.
Pozdrawiam.
P.s.Ha,znakomicie skontrapunktowane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#321744

Dziesiątka, zwłaszcza za wiadomość z Londynu:-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#321804

 Świetny! :-))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#322337