Totalitaryzm? Tak, ale w wersji „soft”

Obrazek użytkownika Piana
Blog

Ojciec Rydzyk miał rację mówiąc o totalitarnym charakterze „państwa polskiego”, ale jego wypowiedź należałoby uzupełnić. Dlaczego? Nie od dziś wiadomo, że państwa polskiego po prostu nie ma. No nie ma i już, specjalnie nie ma nawet po co płakać. Jest oczywiście pewna organizacja pasożytnicza nazywająca samą siebie „Rzeczpospolita Polska”, jednakże w żaden sposób nie można tego nazwać państwem. Moją teorię potwierdziła katastrofa smoleńska, jednakże nie czuję się z tego powodu specjalnie dumny.

Totalitaryzm współcześnie mamy, ale jest on w wersji soft. Ludzi masowo się nie morduje, ale kontroluje jeszcze bardziej niż kiedyś (miliony podsłuchów, tysiące kamer, komputery przeczesujące internety). Emeryci z SB pewnie marzą sobie „gdybyśmy mieli taki sprzęt, to wówczas…” i tak dalej.

Pozwolę sobie na omówienie kilku elementów totalitaryzmu na podstawie definicji z Wikipedii. Czy ktoś mądry napisałby definicję totalitaryzmu w wersji soft? Może temu trzeba nadać właściwą nazwę. Oto cechy:

Monopol informacyjny? Proszę bardzo, już mamy. Zostawiono jednakże wentyl bezpieczeństwa, pewien margines. Oczywiście wcześniej nazywając ich oszołomami, homofonami, ksenofobami i tego typu komplementami, aby przypadkiem pozostałej części proli, a szczególnie tzw. „elicie”, nie przyszło do głowy się do nich przyłączać.

Propaganda? Warto zatem wspomnieć krótko o propagandzie, niezbędnej dla istnienia totalitaryzmu (nawet w wersji soft). Mam jednak nieodparte wrażenie, że „klasyczne” totalitaryzmy wyżej ceniły swoich niewolników. „Triumf woli”, „Pancernik Potiomkin”, „Wołga, Wołga” czy „Żyd Suss” to bardzo dobrze zrobione filmy. Współczesnym prolom oferuje się już tylko smutnych i idiotycznych błaznów wyskakujących wprost ekranu telewizora.

Ideologia? Współczesny totalitaryzm jest pozbawiony rasowej ideologii, przynajmniej w warstwie programowej. Chyba żeby uznać ciepłą wodę w ranie czy pełny brzuch za cel do którego się dąży. Już nie zbawiamy świata, nie budujemy czegoś wielkiego. Ba, nawet nie myślimy o przeszłości tylko o tym co „tu i teraz”.

Wróg publiczny? Proszę bardzo. Wcześniej byli to Żydzi, burżuje, podludzie, kułaki i kontrrewolucjoniści. Wersja współczesna totalitaryzmu ma mniejsze wymagania i Jarosław Kaczyński w zupełności wystarcza. Gdyby Kaczyńskiego nie było, to należałoby go wymyślić.

Tajne służby? Mamy ich w sumie około dziewięciu. I co z tego dla nas dobrego? Wystarczy sobie przypomnieć organizację lotu do Smoleńska i już widzimy, że służą one tylko do inwigilacji niewol… to znaczy obywateli.

Monopole? A czym innym jest system koncesji tylko dla wybranych?

Monopartia? PO zachowuje się niczym odkurzacz wsysając wszystkie niepewne ideologicznie elementy. Zresztą ciężko nazwać PO partią, gdyż nie ma programu, nie ma celu. Chyba tylko trwanie przy władzy jednoczy w jednym organizmie osoby o tak odmiennych zapatrywaniach na świat. Starożytnie mieli rację mówiąc, że nie ma bramy przez którą nie przejechałby osioł obładowany złotem.

Co na to typowy wyborca PO? Z braku takiego w najbliższym otoczeniu sam się w niego wcielam i sam sobie odpowiem, ale wierszem. Proszę bardzo:

Czego nie łapiesz? Co jest takie dziwne?
Chrzanić całą Polskę. Ważne piwo zimne
Mam pełny brzuch. W kranie woda ciepła
Nie ma przecież Boga. Nie ma zatem piekła

Kit ze Smoleńskiem. Kit z długiem publicznym
Popatrz na Donalda. Czyż on nie jest śliczny?
Teraźniejszość! Po co tracić choć chwilę
Czym jest przyszłość? To wieczorna impreza z grillem

Studiuję socjologię. Europeistykę też warto.
Kawa ze Starbaksa – może być modżajto
Zimny Lech, czy też Desperados
Przy moich zdolnościach świat wygląda blado

Ja chcę Europy! A wokół kurne chaty
Zamiast harować wolę być bogatym
Kredyt ten czy drugi – gdzie tu są różnice?
Bardzo was proszę, podżyrujcie rodzice

Tradycja, religia, honor czy kultura
Co to za głupoty?! Ty na serio? Akurat!
Pozbyć się jak najszybciej przeszłości balastu
Po co się w ogóle pytasz? Lepiej się zrelaksuj!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Totalitaryzm ma się u nas dobrze, a nawet jeszcze lepiej niż kiedyś. Ukształtowanie leminga, podstawowego budulca w tym systemie, jest dużo tańsze, niż wychowanie zomola, bo leming żywi się sam. Normy etyczne na poziomie świńskiego koryta wysarczają za całą nadbudowę ideologiczną.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#166851

Szef klubu "Gazety Polskiej" z Chorzowa, Zygmunt Korus, na zjeździe pod koniec maja b.r., poddał członkom-uczestnikom do przegłosowania tekst apelu, który warto przetłumaczyć i rozsyłać w świat.
Przytaczam:

VI Zjazd Klubów Gazety Polskiej - Piotrków, 27-29.05.2011

(Uchwała Zjazdu)

Apel o równoprawny dostęp do mediów publicznych

Zdjąć medialny knebel w Polsce

Nagłośnić bezgłos

Rząd i partie posiadające władzę, reprezentując zmanipulowaną część społeczeństwa oraz partykularną grupę interesu, doprowadziły do monopolizacji przekazu medialnego.

W Polsce rządzi grupa faryzeuszy podszywająca się pod standardy unijne, obywatele zostali odcięci od mediów publicznych i rzetelnej informacji. Pozbawione dostępu do środków przekazu społeczeństwo, manipulowane i nieustannie okłamywane, nie może korzystać ze wszystkich elementów demokracji, ponieważ nie ma możliwości podejmowania decyzji w oparciu o rzetelną wiedzę.

Jesteśmy świadkami zamykania wartościowych programów o wielomilionowej widowni, kneblowania ust dziennikarzom takim jak Bronisław Wildstein, Jan Pospieszalski, Dorota Kania, Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz oraz reżyserom dokumentalistom np. Anicie Gargas, Ewie Stankiewicz, Joannie Lichockiej, Grzegorzowi Braunowi czy Mariuszowi Pilisowi. Mamy do czynienia z łamaniem podstawowych praw człowieka i obywatela.

Wydaje się, że świat postrzega Polskę jako duży kraj europejski z ugruntowaną demokracją, co jest całkowicie fałszywym przekazem niezgodnym z rzeczywistością.

Pogląd o rzekomej wolności słowa w Polsce utwierdza sprawująca władzę dominująca partia, która po wyborach elektoralnych praktycznie wyrugowała z dyskursu publicznego opozycję. Obecnie ta władza ma do dyspozycji monopol medialny, a ponieważ jest uwikłana w podejrzenie sprawstwa wyeliminowania przywódców opozycji, to z obawy o ujawnienie kryminalnych koincydencji w jej wyłącznym interesie jest wprowadzanie w błąd opinii światowej poprzez jedynie słuszny przekaz z Warszawy.

Zjazd przedstawicieli 225 klubów "Gazety Polskiej" (Piotrków Trybunalski, 27-29.05.2011), będących społeczną reprezentacją wykluczonych szerokich kręgów Prawicy, liczącej praktycznie – na podstawie głosów wyborczych – połowę populacji narodu, chce zwrócić uwagę świata na łamanie praw człowieka przez rządzących, którzy z pozycji siły wyeliminowali z ogólnodostępnych mediów publicznych, telewizji i radia praktycznie wszystkich dziennikarzy i wyrazicieli poglądów krytycznych wobec ośrodków centralnej administracji państwowej. Odbywało się to drogą arbitralnych decyzji, podstępnego obchodzenia prawa, zastraszania, a nawet bezprecedensowych w sferze cywilizacji europejskiej szykan wobec protestujących niepokornych.

Powoływanie i tworzenie alternatywnych, prywatnych kanałów docierania do elektoratu to jedna z możliwości, z której my, budujący z trudem Strefę Wolnego Słowa, korzystamy. Jednakże domagamy się – zgodnie z naszą konstytucją i zwyczajami w świecie demokracji – równoprawnego dostępu do mediów publicznych, zwłaszcza do każdego z abonamentowych kanałów państwowej telewizji, poprzez udostępnienie czasu antenowego dla dziennikarzy o poglądach prawicowych.

Miliony Polaków, rozumiejące fałszywy przekaz płynący z warszawskiej centrali na Zachód, pragną zwrócić uwagę instytucjom opiniotwórczym Wolnego Świata, że obecnie nad Wisłą następuje lawinowe druzgotanie standardów demokracji, paraliżowanie głosów opozycji oraz – mająca udokumentowanie w bolesnych faktach – postępująca, groźna dla obywateli, faszyzacja systemu kontroli publicznej.

W imieniu ogromnych mas obywateli Polski, zepchniętych w stan bezgłosu, apelujemy do instytucji Wolnego Świata o pomoc w uzyskaniu równego dostępu do środków masowego przekazu i przywrócenie do pracy usuniętych dziennikarzy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#166960