Zmiany w Uważam Rze. Powstaje tygodnik Lisickiego

Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Nowym zastępcą redaktora naczelnego będzie Krzysztof Galimski. Powstaje nowy tygodnik Pawła Lisickiego, jutro konferencja prasowa.

Już jutro tj. 12.12.2012 o godzinie 12 w domu dziennikarza odbędzie się konferencja prasowa poświęcona powołaniu nowego tygodnika Pawła Lisickiego- jak informuje Cezary Gmyz.

Zespół nowego tygodnika tworzą :
Cezary Gmyz, Piotr Semka, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz
oraz Sławomir Cenckiewicz, Krzysztof Feusette, Piotr Gabryel, Piotr Gociek, Piotr Gursztyn, Andrzej Horubała, Marek Magierowski.
http://pl-pl.facebook.com/cezary.gmyz/posts/529258807092355

Zmiany zachodzą też w Uważam Rze. Jak informuje portal wirtualanemedia.pl
Krzysztof Galimski jako zastępca redaktora naczelnego „Uważam Rze” Jana Pińskiego pojawił się już w stopce redakcyjnej bieżącego wydania tygodnika. Galimski ostatnio współpracował z „Wiadomościami” TVP 1 jako prawnik, a wcześniej przez kilka lat był ich reporterem (m.in. w czasie, gdy redakcją programu kierował Piński). W 2010 roku Galimski wspólnie z Piotrem Nisztorem napisał książkę „Cała prawda o katastrofie Smoleńskiej. Kto ich naprawdę zabił?”, a w latach 2007-2008 pracował w Wydziale Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uwazam-rze-bedzie-drozsze-kalimski-zastepca-pinskiego

Od najbliższego numeru, podwójnego ze względu na Boże Narodzenie, cena „Uważam Rze” z powrotem wzrośnie do 3,90 zł. Tymczasem bieżące wydanie pisma, podobnie jak poprzednie, kosztuje złotówkę mniej.-pisze wirtualanemedia.pl

W 2008 Rzeczpospolita tak pisała o Krzysztofie Galimskim.
Krzysztof Galimski, zanim został reporterem „Wiadomości”, pracował przez rok w Wydziale Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości za czasów Zbigniewa Ziobry. – Nie zależy mu na reputacji dziennikarskiej, więc zajmuje się podejrzanymi tematami, których nikt inny nie chce. Posługuje się tajnymi dokumentami, które nie są nawet pokazywane na kolegiach redakcyjnych – mówi nam anonimowo jeden z pracowników serwisu.
– To zawiść tych, którzy nie są tak samo zdolni – broni Galimskiego inny dziennikarz telewizji publicznej.
(...)
– Galimski organizował konferencje Ziobry. Podobnie było z Edytą Żyłą, która pracuje w programie „Misja specjalna”. W gazetach cytowano ją jako rzeczniczkę ministerstwa – mówi jednak „Rz” jeden z pracowników resortu.
http://www.rp.pl/artykul/133952.html „Byli pracownicy rządu trafiają do Telewizji Polskiej” Łukasz Cybiński

Wcześniej na Twitterze pojawiały się informacje o tym iż zastępcą URze ma być Stanisław Janecki.

Jak pisał Krzysztof Feusette ‏- Zastępcą Pińskiego w tygodniku Uważam Rze Hajdarowicz ma podobno zostać Stanisław Janecki. Będzie także pisał za Łysiaka. Smutno.

Stanisław Janecki ‏- dementował te wiadomości na Twitterze.
Uwaga, uwaga!!! Oczywiście, że nigdzie się nie wybieram do pracy. Proszę nie kolportować plotek.

Ocena wpisu: 
Brak głosów