Jak kraść to miliony...

Obrazek użytkownika danielik
Kraj

Sprawa Amber Gold i jej do niedawna tajemniczego właściciela ukazała po raz kolejny słabość naszego wymiaru sprawiedliwości. O ile z pełną surowością potrafi on karać pijanych rowerzystów, czy fałszerzy szkolnych legitymacji, o tyle karanie prawdziwych przestępców idzie mu o wiele gorzej. Tym razem mamy na szczęście do czynienia, nie z kolejnym pedofilem, czy mordercą na wolności, ale finansowym oszustem działającym w warunkach recydywy.

Człowiek ten, wcześniej był skazany głównie za fałszowanie dokumentów, wyłudzanie kredytów, przywłaszczanie cudzych pieniędzy. Właściciel Amber Gold posiada na swoim koncie sześć wyroków skazujących, gdy zapadał ostatni z nich, wciąż ciążyły na nim dwa poprzednie. Trwał tzw. okres próby. Jak widać nasz wymiar sprawiedliwości za każdym razem wierzył, że pan Plichta (Stefański) przestanie już fałszować dokumenty, wyłudzać kredyty, metodą na „słupa” i zacznie uczciwie zarabiać na życie. Niestety wiara w ludzi w tym przypadku okazała się złudna.

Rozumiem, że każdemu człowiekowi należy się druga szansa, wszak każdy popełnia w młodości błędy, ale czemu tą szansę dawano temu panu sześć razy? Nie rozumie tego nawet były minister sprawiedliwości.

Oczywiście po rozgrzeszeniu przez sąd właściciel Amber Gold wymierzał sobie pokutę. Zapominał co prawda o osobach, które oszukał, ale potrafił hojnie wesprzeć Kościół. Stał się również mecenasem kultury, współfinansując film Andrzeja Wajdy, o człowieku, który mógł stać się legendą, ale wolał pozostać „Bolkiem”. Ponadto wspierał też młodego, zdolnego, fascynata lotnictwa, który zupełnie przypadkowo okazał się synem premiera.

Po kolejnych wyrokach pan Plichta (Stefański) zakładał kolejne podejrzane biznesy, mimo, że był osobą skazaną za przestępstwa przeciwko mieniu. Nasz wymiar sprawiedliwości nie usunął tego, groźnego dla oszczędności Polaków człowieka i to po części on jest winny, że wielu naszych rodaków dziś drży o swoje oszczędności. Jak to możliwe, że człowiek z taką kartoteką mógł bez przeszkód zakładać kolejne spółki?

Słowa pewnego pana, że ludzie ci są sami sobie winni, że po sprawie Grobelnego po raz kolejny dali się nabrać przyprawiają mnie o pusty śmiech. Przecież niedawno politycy z tego rządzącego obozu twierdzili, że mamy wspaniały nadzór finansowy. Tu trzeba stwierdzić, że rzeczywiście KNF zawiadomiła Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, ale ta nie zrobiła nic by uchronić klientów Amber Gold.

Przecież niedawno próbowano nam wmówić, że wszystkie piramidy lat 90-tych były skutkiem reformy Wilczka, więc dzisiaj powtórka z historii nam nie grozi… Rzeczywistość okazała się niestety zupełnie inna.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ma rząd czy nierząd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282643

Spotkały się gdzieś na łące
Jedna krowa i dwie owce.
Jęły siebie - przebekiwać,
Jak nas można - wyzyskiwać?!

Ryczy krowa i narzeka,
Mnie? - to co dzień doją z mleka.
Cycki mam już aż?- do ziemi,
Wymię mi się zakorzeni.
Doją z rana i wieczora,
A w południe ? - jeszcze zmora.
Co dzień gonią na pastwisko
Całe szczęście, że jest blisko.
Kiedyś, kiedyś - koło maja,
Szłam raz w roku do buhaja,
Ale teraz? - jest mi przykro,
Miast buhaja? - mam in vitro.
Przykro, przykro, bekły owce,
Wszystko zeszło na manowce.
Nas to, nasza droga krowo,
Załatwiają? - na "różowo?
Strzygą skórę, strzygą wszystko,
Aż wstyd chodzić na pastwisko.
Wejżyj, zobacz na barana,
Torba długa po kolana,
A na głowie? - krzywe rogi,
Toż to lump jest, Boże drogi.
Do obory już wracały,
Gdy dwie świnie napotkały.
Wam to dobrze, skóra gładka,
Taka jędrna na pośladkach.
My nic całkiem nie robimy,
Tylko ciągle się tuczymy.
Nam gospodarz żarcie nosi
I żreć każe, aż się prosi.
Obiecuje przy korycie,
Że nas czeka? - świniobicie.
Będzie ubaw na całego,
Że w masarni? i co z tego.
Krowa rykła, owce bekły,
Do obory się powlekły.
Nie dość,że są przy korycie,
Jeszcze gratis? - świniobicie.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

komar

#282645

normalnie śmiech na sali, KNF zawiadomiło?!?! fajna instytucja jak wiele ich w kolonialnej polsce, drenują pieniądze z budżetu i powiadamiają, normalna spychologia instytucji kierowanej przez Andrzeja Jakubiaka wiernego urzędnika HGW, króry nie po to został powołany na stanowisko szefa KNF aby rzetelnie wykonywać obowiązki ustawowe.
A oto uprawnienia KNF:
Ustawa z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym
Stan prawny: 15.08.2012
Art.6 Uprawnienia KNF
1. W sprawach cywilnych wynikających ze stosunków związanych z uczestnictwem w obrocie na rynku bankowym, emerytalnym, ubezpieczeniowym lub kapitałowym albo dotyczących podmiotów wykonujących działalność na tych rynkach Przewodniczącemu Komisji przysługują uprawnienia prokuratora wynikające z przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296, z późn. zm.).
2. W sprawach o przestępstwa:
1) określone w ustawie z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe, ustawie z dnia 26 października 2000 r. o giełdach towarowych, ustawie z dnia 12 września 2002 r. o elektronicznych instrumentach płatniczych, ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej, ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym, ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o pracowniczych programach emerytalnych, ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego, ustawie z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych, ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o emeryturach kapitałowych oraz ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych,
2) dotyczące czynów skierowanych przeciwko interesom uczestników rynku, pozostających w związku z działalnością podmiotów wykonujących działalność na tym rynku
- Przewodniczącemu Komisji, na jego wniosek, przysługują uprawnienia pokrzywdzonego w postępowaniu karnym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282682

Kurs złota lipiec 2006 - 600 USD za uncję
kurs złota lipiec 2012 - 1500 USD za uncję
Amber Gold dawał 16% rocznie za lokaty w złoto. Jak widać niewiele mniej, niż rosła wartość złota. Dodając wzrost wartości dolara daje to całkiem dobry zysk firmie.
Nie widzę tu zadnego przekrętu. Widzę go w medialnym SZOŁ dla ludu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282714

A nie widzisz drobnej różnicy między lokatą w złoto, a lokatą w certyfikat? ;-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282715

http://vrota.pl/2012/08/afera-amber-gold-wmieszany-kurator-czy-w-afere-amber-gold-zamieszany-jest-kurator-fakt-pl/
Byłoby super gdyby Gowin dobrał się do dupy kuratorom, pracownikom OPS i RODK w sprawach dotyczących odbierania lub ograniczania praw rodzicielskich zwłaszcza samotnym matkom gdzie bardzo często matka nie ma świadka w postaci współmałżonka i taki kurator lub pracownik OPS wypisuje co mu tylko na myśl przyjdzie a wszystko po to aby ta cała banda naganiała sobie godziny pracy, za które sowicie się im płaci, np kurator społeczny bierze 100 złotych za 15 minutową wizytę u podopieczny i oczywiście zawsze napisze, że coś jest nie tak aby na takie wizyty chodzić w nieskończoność i doić państwo a matki samotne z maleńkimi dziećmi na rękach do pracy wyganiają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282809